16.11.2017 00:42

Dospělým předposlední víkend roku vyšel, mládež si vylámala zuby na Třebechovicích.

Tak se nám ten závěrečný podzimní hvizd opravdu přiblížil, viďte? Ale předposlední kolo bylo příjemné. A muži doma porazili Letohrad, béčko v derby zvládlo souboj s Jiskrou Kocbeře. Mládež už tak úspěšná nebyla a na svědomí to měli soupeři z Třebechovic. Starší dorost sice nad tímto sokem vedl 3:1, přesto odešel smolně poražen. Žáci prohráli překvapivě 0:2, přesto mohli „slavit“ setrvání na čele tabulky krajské soutěže.

Muži „A“

TJ Dvůr Králové nad Labem A – FK OEZ Letohrad 2:0 (2:0)

Duel dvou mužstev z dolních pater tabulky ovládli díky dobře zvládnutému prvnímu poločasu naši divizní fotbalisté. Dvoráci vstoupili do utkání tradičně ofenzívně a už po šesti minutách se měnilo skóre. Akci od vlastní branky rozehrál Kuba Vaníček přihrávkou na Kruliše, ten posunul do lajny na Jirku Poděbradského, jenž skvělým pasem za obranu našel Martina Hrušku, který odcentroval do šestnáctky a v pokutovém území měl snadnou úlohu zakončující Ondra Ujec - 1:0. Domácí byli na těžkém terénu lepším týmem a do přestávky mohli přidat další branky. Prosadit se ale dokázal už pouze Vlasta Karal, který hlavou po dalším centru aktivního Hrušky ještě neuspěl, dorážka nohou ale už byla gólová - 2:0. Šlo o spolupráci dvou dříve ligových hráčů, která tak přinesla razítko na tři body. V dalších nadějných příležitostech nastřelil ještě v první půli Jirka Macháček tyč a stejně se vedlo v závěru zápasu také Danovi Křížkovi. V 60. minutě zase diváci tleskali sólu Hrušky, ani zde z toho ale změna stavu nebyla.

Nevadí. Dvůr povinného vítězství dosáhl a v závěrečném utkání roku bude moci bojovat o další body na hřišti Zbuzan. Za ty válí Mario Lička či Marek Kincl, nedávno ještě i Radek Šírl, jenž však kvůli disciplinárnímu trestu určitě nenastoupí. Jakýkoliv bodový zisk by pro nás byl s ohledem na nepovedený start sezony hodně cenný. Tak držte palce!

Fakta – branky: 6. O. Ujec, 37. Karal. Rozhodčí: Hocek. ŽK: 3:2. Diváci: 150. Poločas: 2:0. TJ Dvůr Králové nad Labem: J. Vaníček – Picha, Macháček, Kruliš (81. Rejl), Poděbradský – Karal – O. Vaníček (69. Křížek), Tauchman, Hruška (74. J. Dvořák), Tomeš (80. Fejk) – O. Ujec (85. Janouch). FK Letohrad: Nakládal – Macek, Krystl, Vaniš, P. Štěpán (73. Kopecký) – J. Štěpán (81. Slodičák), Kail, Tichý, Šponar (61. Hiller) – J. Černík (46. Čada), Kabourek (46. Preclík).
Milan Ujec, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „První poločas nám herně vyšel. Brzy jsme vstřelili branku a na těžkém terénu předváděli kombinační fotbal. Diváci mohli kvitovat pěkné akce. Do kabin se šlo za stavu 2:0 a přiznám se, že po pauze jsme mysleli hlavně na zadní vrátka. Přesto jsme si dokázali vytvořit ještě další šance, naopak soupeře jsme k ničemu nepustili.“

František Dvořák, trenér FK OEZ Letohrad: „Bez zaujetí a zápalu všech hráčů se nedá pomýšlet na úspěšný výsledek. Podali jsme velice slabý výkon a po zásluze prohráli.“

Záznam z utkání můžete zhlédnout ZDE

Aktuální tabulka Fortuna Divize C ZDE!

Muži „B“

TJ Jiskra Kocbeře – TJ Dvůr Králové nad Labem B 1:2 (1:2)

Fakta – branky: 4. vlastní (A. Matula) – 7. D. Petráček, 14. Kasan. Rozhodčí: Hofman. ŽK: 0:2. Diváci: 40. TJ Jiskra Kocbeře: Strasser – Mohet (78. Šolc), Z. Horák, L. Novák, Hanuš – Jarolím, Z. Stránský, Hulík, Albín – Balghouthi (65. Vinš), Šmíd. TJ Dvůr Králové nad Labem B: Vl. Matula – A. Matula, Ježek, Kasan, Ruprich – M. Hák, Machek, Vágner, D. Petráček – M. Otradovský, Pražák.

Jiří Štěpař, generální sportovní manažer TJ Jiskra Kocbeře: „V první půli jsme byli nebezpečnějším týmem a jen díky střelecké nemohoucnosti nevedli. Po přestávce se hrál bojovný, ale celkově neplodný fotbal. Zápasu by více slušela remíza.“

Stanislav Ježek, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem B: „Na horké půdě jsme derby odehráli v deseti a půl lidech. Terén byl hodně těžký, přesto jsme se snažili o kombinační hru a po zásluze se nám podařilo zvítězit. Chválím všechny hráče a zvlášť děkuji dorostencům, kteří doplnili náš neúplný kádr.“

Aktuální tabulka krajské soutěže I. B třídy ZDE!

Starší dorost

TJ Dvůr Králové nad Labem U19 – SK Třebechovice 3:4 (2:1)

Fakta – branky: 19. Jákl, 24. Hanek, 51. Matula – 9. Kouba z pen., 66. Hájek, 68. Dědeček, 82. vlastní (Vejnar). Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 2:2. Diváci: 25. TJ Dvůr Králové nad Labem U19: M. Kursa – Nosek, F. Horák, Sojka, Pražák – Kukla, D. Petráček, A. Matula, Vejnar – Hanek, D. Jákl; J. Zivr, Hlavatý, A. Lavryk, T. Lavryk, Linda. SK Třebechovice U19: Janečka – Hájek, Petřík, Leuchter, E. Kouba – Fedor, Hájek, Šedina, Dědeček – Š. Kouba, Slezák; Vrkoslav.

Dušan Kursa, vedoucí mužstva TJ Dvůr Králové nad Labem: „Nezvládli jsme závěr utkání, díky čemuž jsme tak přišli o tři body.“

Petr Pavelka, trenér SK Třebechovice: „Po špatně odehraném prvním poločasu se kluci ve druhé půli zlepšili a po dvou pěkných akcích srovnali stav utkání. V závěru se nám podařilo po rohovém kopu a chybě brankáře otočit výsledek utkání na naši stranu.“

Aktuální tabulka krajské soutěže staršího dorostu ZDE!

Starší žáci

TJ Dvůr Králové nad Labem U15 – SK Třebechovice 0:2 (0:0)

Fakta – branky: 40. Štorek, 46. Petera. Rozhodčí: Buchta. Hráno bez karet. Diváci: 25. TJ Dvůr Králové nad Labem U15: Straka – Marel, J. Všetečka, Kreibich, L. Formánek – Z. Hampl, T. Formánek, L. Kopecký, F. Machač – Kraus, A. Doležal; D. Vágner, M. Šanovec, Herman. SK Třebechovice U15: Špicar – Nentvich, F. Ježek, Junek, Petřík – Moravec, Kindl, D. Horák, Jánský – Myšík, Petera; Štorek, Š. Horák, Havránek.

Tomáš Otradovský, sekretář TJ Dvůr Králové nad Labem: „Na těžkém terénu šlo o zápas dvou rozdílných poločasů. V tom prvním mohl vedoucí tým tabulky vést, nedokázal ale proměnit ani jednu ze svých příležitostí. Po přestávce se hosté dostali do vedení trefou Štorka a od té doby byli lepší. Na konečných 0:2 upravil krásnou střelou z dálky Petera. Domácím se utkání nepovedlo, dobře hrajícímu soupeři patří gratulace k zaslouženému vítězství.“

Lukáš Myšík, trenér SK Třebechovice: „Na těžkém terénu, po skvělém výkonu zasloužený výsledek proti vedoucímu týmu tabulky. Díky hráčům i fanouškům.“

Aktuální tabulka krajské soutěže starších žáků ZDE!

Jak už bylo prozrazeno na začátku tohoto článku. Ještě nás čeká poslední fotbalový víkend roku 2017. A jelikož bude díky svátku 17. listopadu prodloužený, bude se tentokrát hrát v pátek a sobotu.

• Pátek 11.00: Dvůr Králové U13 – Červený Kostelec (turnaj mladších žáků v Úpici, odjezd 9.45)
  • Pátek 12.00: Dvůr Králové U13 – Úpice/Rtyně (turnaj v Úpici)
  • Pátek 13.30: Zbuzany – Dvůr Králové muži A (odjezd 10.00)
  • Sobota 13.45: Dvůr/Bílá Třemešná U19 – Předměřice (UMT Kobylice, odjezd 12.00)
  • Sobota 16.00: Dvůr Králové muži B – Skřivany (UMT Kobylice, odjezd 14.00)