05.06.2012 15:04

„Doufám, že Trutnov nedal divizní soutěži definitivní sbohem,“ říká Kristián Samler.

Nedělní derby mezi našimi fotbalisty a Trutnovem přineslo zajímavý duel, v němž výkon domácích ve druhém poločase rozhodně převyšoval jejich trápení v půli první. Jedním z hráčů, kteří stáli za zlepšením, byl pravý záložník Kristián Samler. Benjamínek týmu, totiž už v 52. minutě nastartoval své spoluhráče vyrovnávající trefou a minutu před koncem svým druhým gólem v utkání pečetil výsledek na slušných 4:1. Právě dvorský Fotbalista roku 2011 odpověděl na pár otázek Krkonošskému deníku (ZDE) a v odpovědích se vrátil jak k nedělnímu duelu, tak i k jarní části pomalu již končící sezony 2011/2012.

Kristiáne, jak bys popsal své dva góly, kterými jsi nejprve vyrovnával na 1:1 a poté upravoval na 4:1?

Abych řekl pravdu, tak jsem byl z první branky trochu překvapen. Nečekal jsem, že po faulu na Péťu Motyčku nechá rozhodčí hru plynout dál, a proto jsem téměř přestal hrát. Jakmile jsem ale viděl, že Fanda Fejk pokračuje v akci, tak jsem si naběhl na přední tyč a po jeho přihrávce se štěstím dostal míč do sítě. Při svém druhém gólu jsem dostal parádní kolmici mezi beky o Radka Gorola, ale před gólmanem jsem trochu nešťastně volil přihrávku na Honzu Čecha. Od trutnovského stopera se balón dostal opět ke mně a já poté střílel do prázdné branky.

V derby jste byli favoritem, ale zápas se pro Vás dlouho nevyvíjel dobře. V čem se lišily první poločas s druhým?

Přijde mi, že jsme šli na hřiště s tím, že se Trutnov porazí sám. Opak byl ale pravdou. Nastoupilo proti nám bojovné mužstvo. Po nevydařené první půli naštěstí přišla vzpruha v podobě poločasové přestávky a my vyrazili do druhého poločasu s úplně jiným přístupem. Více jsme běhali, nabízeli se a naštěstí jsme se prosadili i v koncovce.

Do jara měl Dvůr povedený start, pak ale přišla šňůra šesti utkání bez vítězství. Čím si vysvětluješ tak mizernou bilanci?

Spadla na nás klasická deka. Stejný problém jsme zažívali i na podzim. Nedařilo se nám herně a pohoda v týmu byla s přibývajícími ztrátami bodů horší a horší. Navíc jsme v této fázi sezony narazili na silné soupeře. Myslím, že to byla kombinace obojího.

Poslední dva duely Vám ale už vyšly. Porazili jste 4:1 Jablonec B i Trutnov. Nemrzí Tě proto, že zrovna při zlepšené formě týmu pro Dvůr sezona už tuto neděli skončí?

Samozřejmě je škoda, že jsme se opět do herní pohody dostali až k závěru sezony, ale po pravdě se už docela těším na fotbalové volno (usmívá se).

Ty sám patříš mezi několik hráčů, kteří přes týden s týmem netrénují kvůli studiu. Jak je těžké držet si fyzičku, abys držel se spoluhráči krok?

Určitě to není ideální stav, když se nemůžu zúčastnit všech tréninků. Nicméně na podzim jsem jednou týdně trénoval v Praze a nyní již stíhám jak čtvrteční, tak i páteční trénink ve Dvoře. Když se k tomu přidá pár zápasů Fifi s Fandou Fejkem na koleji, tak jsem i po taktické stránce připraven (s úsměvem).

V neděli jsi zaokrouhlil svůj letošní divizní střelecký účet na deset branek, celkem jich za dvě sezony máš na svém kontě 13. Považuješ se za kanonýra?

Kanonýr je poněkud silné slovo. Párkrát jsem se nachomýtl na správné místo a gólman zrovna neměl svůj den (úsměv).

Přesto, mezi dospělými jsi na začátku kariéry. Věříš, že ve Dvoře Králové svou střeleckou bilanci ještě rozšíříš?

V to samozřejmě doufám. Prioritou však zůstává, aby se dařilo celému našemu týmu.

Divizní derby se možná na delší čas hrálo naposledy. Nemrzí Tě ztráta velkého rivala? Co vůbec říkáš na fakt, že proti Trutnovu teď bude hrát vaše rezerva?

Je to velká škoda. Přestože jsem hrál derby jenom třikrát, tak atmosféra je o poznání lepší, než při normálním utkání. Můžeme jen doufat, že Trutnov nedal divizní soutěži definitivní sbohem, ale také že ho naše „béčko“ v krajském přeboru náležitě přivítá.

Dvůr letos s největší pravděpodobností skončí v divizi na pátém místě. Bereš to jako úspěch nebo jste měli v kabině vyšší ambice?

Po raketovém startu na začátku sezony jsme možná pomýšleli na vyšší příčky, ale vzhledem k celkovému průběhu soutěže je podle mého názoru pátá příčka zasloužená.