16.08.2016 15:19

Dva body s Letohradem vyčapal Kuba Vaníček, béčko porazilo Malšovice!

Dva body s Letohradem vyčapal Kuba Vaníček, béčko porazilo Malšovice!

Tak jsme úspěšně odstartovali. Sezona 2016/2017 roztáhla oponu a s ní se do mistrovských bojů pustily také nejstarší tři kolektivy našeho klubu. Jako první se už v sobotu pod Hankovým domem představili fotbalisté dvorské rezervy, kteří s přehledem zdolali Sokol Malšovice 4:0. O den později jsme se dočkali také první porážky, kterou si starší dorostenci přivezli z Broumova. Aby byl výsledkový výčet kompletní, zaznamenalo A mužstvo v neděli remízu proti obávanému Letohradu. Bezbrankovou plichtu svěřenci kouče Matějky proměnili ve vítěznou radost v následujícím penaltovém rozstřelu.

A MUŽI

TJ Dvůr Králové nad Labem A – FK OEZ Letohrad 0:0, na penalty 3:1

K úvodnímu podzimnímu utkání přijel na náš stadion soupeř z Letohradu, a přiznejme si, po loňských dvou vzájemných duelech jsme očekávali zatraceně silného protivníka. Když k papírovým předpokladům připojíme nepřesvědčivé výkony našeho týmu v letní přípravě, šel do zápasu v roli favorita soupeř.

V tomto ohledu ale hosté pod Hankovým domem trochu zklamali. Dorazili k nám totiž s výhradně defenzivní taktikou a hladovější po úspěchu byla rozhodně parta trenéra Pavla Matějky. Kádr jeho mužstva v létě zůstal pohromadě, navíc v něm došlo k doplnění o zkušené ofenzivní hráče Josefa Dvořáka (Olympia Hradec Králové) a Martina Škodu (Jaroměř). Oba při utkání zůstali na lavičce náhradníků, stejně jako František Fejk, jenž se po úspěšné jarní části podrobil operaci kolene.

Úvodní minuty utkání dávaly tušit, že nijak ofenzivní představení diváci sledovat nebudou. Oba soupeři si všímali především poctivé obrany a šancí bylo k vidění poskrovnu. Oťukávání ale po půlhodině hry skončilo. Jako první totiž zahrozili hosté, když se po křídelní akci dostal míč k Jiřímu Štěpánovi a jeho pohotová rána (naštěstí) zamířila přesně do rukavic gólmana Vaníčka. Hned z protiútoku se obranou probíjel aktivní Michal Voldán, obránce jej při kličce nešikovně atakoval, ale hlavní rozhodčí zůstal klidný a pokutový kop neodpískal. Diváci se na arbitra zlobili v první půli vícekrát. Na vině byla až příliš tvrdá hra soupeře, která překvapivě nebyla ohodnocena ani jedním karetním trestem. Vůbec nejblíž byli domácí vstřelené brance ve 35. minutě. Trestný kop z pravé strany zahrával Ondra Vaníček a hlavička Martina Kruliše jen těsně minula šibenici Ehrenbergerovy brány.

Druhý poločas přinesl mnohem zajímavější podívanou. Domácí brzy zjistili, že by je mohla jakákoliv ztráta mrzet, a tak se čím dál častěji cpali před hostující šestnáctku. Už po deseti minutách vyhrál vzdušný souboj s brankářem Kruliš, nikdo z jeho spoluhráčů ale nedokázal míč dostat do opuštěné branky! Za dalších deset minut přišla vůbec největší domácí příležitost. Brejkovou akci táhl střídající Fanda Fejk, Ondra Janouch ve vápně šikovně pustil míč Vitebskému, ten ale v obrovské šanci trefil jen výborného gólmana Ehrenbergera. Branka doslova visela ve vzduchu a „GÓÓÓÓÓL“ si fanoušci přece jen zakřičeli. Jenže zbytečně. V 73. minutě totiž hlavička Jirky Rejla po dalším centru „Vaňouse“ rozvlnila síť jen z druhé strany.

Co se nedařilo našim borcům, mohlo se povést soupeři. O chvíli později totiž z nenadání vypálil Linhart a jeho střela jen těsně minula bránu Kuby Vaníčka. Dvoráci se snažili všemi způsoby. V 80. minutě třeba předvedli rychlou kombinaci Fejk s Vaníčkem, vydláždili parádní uličku pro Martina Škodu, ten si ale v samostatném úniku na brankáře míč smolně ukopl. To by byla premiéra ve dvorském dresu!! Šok 350 divákům mohla přinést 89. minuta. Při snaze o vstřelení gólu zapomněli domácí na Kabourka, jenž naštěstí zcela sám před brankou trestuhodně přestřelil.

Šlo se tak do penalt a v nich už byli Dvoráci přesní. Jako první přestřelil Josef Dvořák, hostující Čada následně trefil tyč (0:0). Stav otevřel střelou k pravé tyči Fanda Fejk, zatímco ránu Černohorského vyrazil Jakub Vaníček (1:0). Pak se prosadil Ondra Vaníček, na jehož úspěch odpověděl podobně Šponar (2:1). Definitivně rozhodla série čtvrtá. Martin Škoda byl neomylný a hrdinou zápasu se následně stal Jakub Vaníček, jenž kryl ránu Tichého (3:1).

Fakta – rozhodčí: Pekař (Liberec). ŽK: 0:1. Diváci: 360.

TJ Dvůr Králové nad Labem: J. Vaníček – Picha (62. Fejk), Kruliš (82. M. Otradovský), Rejl, Pavlásek – Vitebský, O. Vaníček, Hruška, Tomeš – Janouch (67. Škoda), Voldán (58. J. Dvořák).

FK OEZ Letohrad: Ehrenberger – Krystl, Vaniš, Macek, P. Štěpán – Lorenc (67. Linhart), Tichý, Kabourek (89. Hiller), Šponar – J. Štěpán (61. Černohorský), Týfa (73. Čada).

Ohlasy trenérů

Pavel Matějka, trenér TJ Dvůr Králové n. L.: „Diváci sledovali vyrovnané utkání. Soupeř se zaměřil na obranu a rychlé brejky. My jsme okolo šedesáté minuty udělali tři změny v sestavě a od té doby jsme dominovali. Oporami obou mužstev ale byli brankáři, a tak gól nakonec nepadl. Mohu být spokojen s výkonem mužstva, s nasazením a po penaltovém rozstřelu nakonec i s těmi dvěma body.“

František Dvořák, trenér FK Letohrad: „Vyrovnané utkání dvou mužstev, které se nemají čím překvapit. Jednalo se utkání, kdy ani jedno mužstvo nechtělo udělat zbytečnou chybu. Oba celky se zaměřily na to neinkasovat a soustředily se hlavně na obrannou činnost. Šance byly na obou stranách, bohužel pro diváky nevyužity. Penalty bych nejraději zrušil, protože v loňském ročníku nám ani jednou nepomohly k plusovým bodům a jak se zdá, tato tradice pravděpodobně bude mít pokračování.“

Aktuální tabulku Divize C najdete ZDE!

Podívejte se na ZÁZNAM Z UTKÁNÍ.

Program 2. kola (20. – 21. 8.)

Sobota 10.15: Kratonohy – Čáslav. 17.00: Živanice – Ústí nad Orlicí, Přední Kopanina – Náchod, Ostrá – Dvůr Králové nad Labem, Vysoké Mýto – Turnov, Letohrad – Chrastava. Neděle 17.00: Trutnov – Kutná Hora, Kolín – Pardubice B.

B MUŽI

TJ Dvůr Králové nad Labem B – TJ Sokol Malšovice 4:0 (1:0)

Rezerva mužů se v jarní části minulé sezony vybojovala právo postupu do I. A třídy, vedení klubu se ale po dlouhém přemýšlení rozhodlo k zachování mužstva v I. B třídě. K týmu se v roli hrajícího trenéra připojil nedávno ještě kapitán A mužstva Stanislav Ježek a premiéru si odbyl proti Malšovicím.

Po několika letech se do našeho oddílu vrátil Daniel Novák a hned na úvod se postavil do středu záložní řady. Na první gól hrstka diváků dlouho nečekala. Už v 16. minutě upadl po zákroku obránce Mertlík a sudí odpískal přísnou penaltu. Z ní se nemýlil Martin Otradovský a ranou pod břevno otevřel skóre utkání. Domácí byli v poli lepším týmem, dlouho se jim ale nedařilo přidat druhý uklidňující gól.

Až přišel úvod druhého poločasu. Na centrovaný míč si naběhl střelec první branky a placírkou zvýšil na 2:0. Konečnou podobu výsledku dali v závěrečných minutách Kristián Samler a střídající Michael Petráček, a tak mohl celý tým i s trenérem Ježkem slavit vysoké vítězství.  

Fakta – branky: 16. z pen. a 52. M. Otradovský, 78. Samler, 83. M. Petráček. Rozhodčí: Špaček. ŽK: 0:2. Diváci: 60.

TJ Dvůr Králové nad Labem B: Vl. Matula – A. Matula, S. Ježek (75. D. Bednář), Ruprich, Gábor – Machek (46. M. Hák), D. Novák (68. M. Petráček), Vágner, Mertlík – M. Otradovský, Samler.

TJ Sokol Malšovice: Špás – Libřický, Luňák, Franc, Horký – Jareš, Brokeš, Dušánek, Etfleiš – Groh (46. Papík), Rezek (73. Kloubec).

Ohlasy trenérů

Stanislav Ježek, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem B: „Do utkání jsme vstoupili velmi dobře a soupeře přehrávali. Bohužel jsme vypracované šance neproměnili. Ke konci poločasu jsme polevili a hra se vyrovnala. Podařil se nám vstup i do druhé půle, kdy jsme šanci proměnili a zlomili soupeřův odpor.“

Stanislav Libřický, vedoucí mužstva TJ Sokol Malšovice: „Po problematickém pokutovém kopu jsme hráli vyrovnané utkání. Výsledek pro nás je ovšem velmi krutý.“

Aktuální tabulku I. B třídy najdete ZDE!

Program 2. kola (20. – 21. 8.)

Sobota 17.00: Malšovice – Nový Bydžov B, Kobylice – Dvůr Králové B, Nová Paka – Jičín B, Rudník – Kocbeře. Neděle 14.00: Trutnov C – Valdice. 17.00: Chlumec B – Dolní Kalná.

STARŠÍ DOROST

TJ Slovan Broumov – TJ Dvůr Králové nad Labem U19 5:1 (3:0)

Starším dorostencům se v premiéře nového ročníku nepodařilo dát zapomenout na poslední nevydařený ročník. Mladý tým inkasoval hned na úvod pět branek v Broumově, kde byl domácí tým po celý zápas lepší. Čestný úspěch zaznamenal 13 minut před koncem Adam Šenfeldr.

Fakta – branky: 20. M. Felkel, 22. V. Felkel, 38. Čihák, 57. Brych, 80. Farkaš – 77. Šenfeldr. Rozhodčí: Miškař. Hráno bez karet. Diváci: 44.

TJ Slovan Broumov: Janouch - Zelený, Frydrych, Dostál, Riabec – Uhnavý (85. Hampl), V. Felkel, M. Felkel (47. Horváth), Farkaš – Čihák (62. Bartoš), Vodochodský (54. Brych).

TJ Dvůr Králové nad Labem: Kursa – D. Petráček, Šenfeldr, Vejnar (46. Horák), Pražák – A. Matula, Hrneček, D. Jákl, Štipák (46. Sojka) – Rajchrt, Kukla.

Ohlasy trenérů

Tomáš Jirout, trenér TJ Slovan Broumov: „Zasloužené vítězství. V prvním poločase jsme neproměnili spoustu šancí. Ve druhé půlce jsme zbytečně polevili, ale i tak jsme utkání dotáhli do vítězného konce.“

Pavel Šimůnek, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „Zasloužené vítězství domácího družstva. Především v prvním poločasu byli domácí jasně lepším celkem.“

Aktuální tabulku KP dorostu najdete ZDE!

Program 2. kola (20. – 21. 8.)

Sobota 10.15: Dvůr Králové – Smiřice. 14.00: Týniště – Broumov, Solnice – Vamberk/Rychnov. 14.30: Nová Paka/Stará Paka – Hořice. Neděle 9.30: Jičín – Slavia Hradec Králové B. 13.30: Červený Kostelec/Česká Skalice – Olympia HK B/RMSK Cidlina B. 14.45: Chlumec – Skřivany.

PROGRAM KRÁLOVÉDVORSKÝCH KOLEKTIVŮ NA VÍKEND

Sobota 10.15: Dvůr Králové nad Labem (starší dorost) – Smiřice.

Sobota 17.00 (odjezd 14.00): Ostrá – Dvůr Králové nad Labem (muži A).

Sobota 17.00 (odjezd 15.15): Kobylice – Dvůr Králové nad Labem (muži B).

Neděle 9.30: Dvůr Králové nad Labem (starší žáci) – Rokytnice v Orlických horách.

VÍTĚZNÁ SESTAVA B MUŽSTVA PROTI MALŠOVICÍM

Vladimír Matula

Adam Matula

Josef Ruprich

Stanislav Ježek

Jakub Gábor

David Machek

Diskuse

Příspěvky diskuse

TisknoutDvůr je náš a my jsme s ním


FV Plast
Sponzor
TJ Dvůr Králové

© 2022, Fotbalový klub -TJ Dvůr Králové – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing