02.09.2013 14:43

Dvoráci excelovali, Kutná Hora na Luboše Přibyla ani nevystřelila!

Dvoráci excelovali, Kutná Hora na Luboše Přibyla ani nevystřelila!

Fotbalisté „A“ mužstva nám na začátku jara dělají velkou radost. Dva postupy v Poháru České pošty a pak s výjimkou nevydařeného duelu s druholigovým Hradcem Králové čtyři podzimní výhry v divizi. Stejně jako před rokem po čtvrtém kole vedeme tabulku a nyní si lze jen přát, aby podobné výkony Olivových svěřenců pokračovaly!

Buďte s námi i na facebooku - FOTBAL DVŮR!

Osud duelu s Kutnou Horou se ale začal psát už ve čtvrtek, kdy vedení klubu na přestup přivedlo do kádru exligistu Luboše Přibyla, jenž v brance hned na úvod zalepil díru po Ulrychovi, jenž si po vyloučení v Náchodě odpykává třízápasový trest.

Angažování brankáře, který v nejvyšší domácí soutěži odchytal 348 utkání, z toho 107 s čistým kontem (!), se začalo rodit krátce po zápase v Náchodě. Za oplácení soupeři zde byl vyloučen Viliam Ulrych a bylo zřejmé, že jej DCK potrestá zákazem startu minimálně ve třech duelech. Tak se i stalo. Trenér Roman Oliva využil známostí právě s Přibylem. „Známe se už dlouho, společně jsme působili před nedávnem v týmu Stolan v pardubickém krajském přeboru, kde jsem také naposledy chytal mistrovské zápasy," říká Přibyl, jenž momentálně působí v pražské Slavii, kde plní roli trenéra brankářů.

Právě v tomto klubu prožil také svoji dosud jedinou zkušenost s královédvorským fotbalem. „Pamatuji, že jsme zde hráli pohárový zápas asi před sedmi lety (podzim 2005: Slavia vyhrála ve Dvoře 3:0 – pozn. aut.), jinak samozřejmě jezdím do města jen s dětmi do zoo," vzpomínal před svojí premiérou Luboš Přibyl.

V evropských pohárech nastoupil jedenáctkrát, třikrát vychytal čisté konto. V mládežnických reprezentacích odehrál 29 utkání, jednou nastoupil za reprezentační B tým. Svoji kariéru osmačtyřicetiletý Přibyl obohatil čistým kontem v divizním utkání v dresu Dvora Králové proti Kutné Hoře!

Muži „A“

TJ Dvůr Králové nad Labem A – Sparta Kutná Hora 3:0 (1:0).

Naši fotbalisté představili v utkání čtvrtého divizního kola novou posilu. Poté, co byl v minulém utkání vyloučen gólman Vilda Ulrych, našel kouč Oliva „náhradu“ v kamarádovi Luboši Přibylovi, mimochodem bývalém brankáři pražské Slavie, Olomouce a Brna. O tom, že bude 48-letý borec pro náš tým posilou, přesvědčil pěknou návštěvu už v prvním poločase.

Hned ve třetí minutě vysunul právě Přibyl dlouhým výkopem za obranu Jakuba Černíka a jeho střelu soupeřův gólman s námahou vytěsnil na rohový kop. Za další tři minuty mířil těsně mimo povedenou ranou hostující Wolf, jinak ale diváci počítali příležitosti jen na straně druhé. Hned za minutu Honza Řežábek přetáhl centr, přesto si za dravý průnik po levé straně vysloužil potlesk tribuny. Fandové se pak v 18. minutě hodně zlobili, to když sudí nepotrestal nešetrný zákrok právě na Řežábka penaltou. O šest minut později už ale tuto situaci nikdo řešit nemusel. K trestnému kopu se pět metrů za šestnáctkou postavil Martin Kilevník a na umístěnou polovysokou střelu k pravé tyči Žďánský skoro ani nezareagoval – 1:0. Po půlhodině hry visel ve vzduchu gól s pořadovým číslem dvě. Na centr z pravé strany nabíhala hned trojice hladových Dvoráků, nikdo ale na míč nedosáhl. Krásnou akci pak přinesla 37. minuta. Fejk posunul na Řežábka, ten vyzval ke skórování Černíka, domácí útočník ale nejlepší moment ke střele prováhal a byl z toho jen další roh. Jako poslední si v úvodním poločase vzal slovo Luboš Přibyl, to když si kličkou pohrál s atakujícím útočníkem a znovu přivedl do varu dvorské příznivce.

Přidejte se k nám na facebooku, kde přinášíme nejaktuálnější informace -> FOTBAL DVŮR

Po přestávce diváci zprvu sledovali jen ošklivé zákroky hostů. Nejprve sudí odpustil Wolfovi červenou kartu za faul na Fandu Fejka, který mohl běžet od poloviny hřiště zcela sám na branku, kdyby jej hostující kapitán neposlal k zemi. O minutu později Daněk předložil míč Kilevníkovi, ten ještě posunul na Řežábka a jeho rána z voleje minula tyč snad o milimetry. V 55. minutě fauloval „žlutě“ Franc, vyloučení mu ale bylo prominuto, a tak domácí trestali jinak. Podolník bleskově a hlavně chytře rozehrál trestný kop do vápna, Radek Klazar ještě při zakončení škobrtl, ale pak míč na zlatém podnosu připravil Černíkovi, jenž ve čtvrtém divizním duelu za náš tým počtvrté skóroval – 2:0! Zbylé minuty už se odehrávaly z povinnosti, ale diváci si dál přicházeli na své. Hosté se snažili, do šance před Přibyla je ale obrana nehodlala pustit a standardní situace hrané hlavně na šikovného Antoše odvracel především pozorný Kruliš. Navíc se nabízely brejky. Jeden z nich nedotáhl v blafák Viktor Marks, další střídající hráč se ale již nemýlil. To když v 88. minutě putoval míč po ose Podolník – Řežábek – Kilevník – Daněk k Martinu Otradovskému, jenž pohodlně upravil na konečných 3:0 a ukončil tím hegemonii našeho střeleckého tria K+Č+F. O předchozích 11 podzimních branek Dvora se totiž doposavad starali pouze Martin Kilevník (3), Jakub Černík (4) a Fanda Fejk (4), jehož právě Otradovský v 77. minutě vystřídal.

Pod Hankovým domem se po týdnu zase tleskalo, vedle skvělého výkonu domácích hráčů i hostům, kteří přijeli hrát fotbal a své kvality i bez jediné ostré střely na branku rozhodně prokázali.

Fakta – branky: 24. Kilevník, 57. Černík, 88. M. Otradovský. Rozhodčí: Dujsík (Opatovice). ŽK: 1:4. Diváci: 490.

TJ Dvůr Králové nad Labem: Přibyl – Picha, Kruliš, Podolník, Blažek – Kilevník, Daněk, Fejk (77. M. Otradovský), Řežábek (88. Volf) – Černík (82. Rejl), Klazar (72. Marks).

Sparta Kutná Hora: Žďánský – Urban (64. Schwarz), Tomíšek, Jeníček, Franc – Vácha, Černohlávek (46. Skokan), Vančura, Wolf – Kroutil (Vodička), Antoš (76. Filipec).

Roman Oliva, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „Přivítali jsme vysoce kvalitního soupeře a o to víc nás těší, že jsme jej nepustili do žádné gólové šance. V tomto ohledu nám výrazně pomohl ve své premiéře brankář Luboš Přibyl, který řadu akcí přerušil včasným vyběhnutím. Důležitý byl úvodní gól Kilevníka z trestného kopu. Po přestávce hráli kluci disciplinovaně a dalšími dvěma góly potěšili znovu slušnou návštěvu na našem stadionu. Nyní nás čeká duel na hřišti Dobrovice a forma hráčů značí, že bychom se neměli ani tohoto soupeře bát.“

Radim Truksa, trenér Sparty Kutná Hora: „Zápas se nám vůbec nepovedl. V prvním poločase jsme hráli hodně špatně, tak jak jsem v Kutné Hoře dlouho neviděl. Domácí se zaslouženě dostali do vedení a my se štěstím dohráli první poločas jen s jedním inkasovaným gólem. Chybělo nám absolutně všechno, kombinace, agresivita i bojovnost. Ve druhém poločase jsme přidali, bohužel jsme ale ze standardní situace inkasovali podruhé a domácí se dostali na koně. Za celý zápas jsme si nedokázali vytvořit pořádnou gólovou příležitost, a to ani v závěrečném snažení. Tři minuty před koncem jsme ještě inkasovali na 3:0. Náš výkon byl tedy hodně špatný a domácí vyhráli zaslouženě.“

Aktuální tabulku divize C najdete ZDE!

Muži „B“

ZD Ohnišov – TJ Dvůr Králové nad Labem B 3:1 (2:0).

Dvorská rezerva po dvou výhrách v řadě cestovala na hřiště posledního celku tabulky, tam ale svoji roli nezvládla. Cellerovi svěřenci inkasovali hned v první minutě a i když byli ve zbytku úvodní půle lepším týmem, druhý gól do šatny jejich bodové naděje snížil na minimum.

O přestávce hosté prostřídali sestavu a zpočátku se zdálo, že šlo o důležitý krok. V 66. minutě totiž snížil právě nový hráč na hřišti Jirka Vohnout, a kdo přál v utkání hostům, věřil v té chvíli na zvrat. Jenže další gól ve své síti již domácí nepřipustili a naopak to byli oni, kdo osm minut před koncem trefou z pokutového kopu definitivně rozhodli o cenném vítězství.

Fakta – branky: 1. Kratěna, 45. Fiedler, 82. Dobýval z pen. – 66. Vohnout. Rozhodčí: Janata. ŽK: 0:1. Diváků: 100.

ZD Ohnišov: Pecka - Štěpán, Vítek, Trojna, Ryšavý - Krpata, Macháček, Balek, Fiedler (64. Kupka), Kratěna – Dobýval (88. Martínek).

TJ Dvůr Králové nad Labem B: Daniel – Volf, Rejl, T. Novotný, Kasan – Vondrouš (46. Žaba), Macek, M. Otradovský, V. Hák (30. Černý) – Privara (46. Vohnout), Marks.

Jiří Macháček, trenér ZD Ohnišov: „Vstup do utkání se nám vydařil. Postupně se hra vyrovnala, ale my jsme v závěru první půle přidali další gól. Ve druhém poločase jsme chtěli hlavně udržet vedení, což se nám podařilo, naopak v závěru utkání jsme pojistili první výhru v soutěži po faulu z penalty.“

Jiří Pelák, vedoucí mužstva Dvora Králové B: „K utkání jsme nastoupili profesorsky, což na bojovně hrající domácí nemohlo stačit.“

Aktuální tabulku I. A třídy mužů najdete ZDE!

Starší dorost

Svěřence trenérů Jakuba Daniela a Petra Andrleho trápí marodka a k utkání do Žamberka výrazně oslabený kolektiv nemohl odcestovat. Až STK Pardubického KFS rozhodne, zda se duel odehraje v náhradním termínu 11. září nebo bude kontumován ve prospěch domácích.

Aktuální tabulku Východočeského přeboru staršího dorostu najdete ZDE

Starší žáci

TJ Dvůr Králové nad Labem U15 – Tatran Hostinné 9:0 (3:0).

Starší žáci pod vedením kouče Davida Sojky odehráli v neděli pod Hankovým domem vydařenou partii a soupeře z Hostinného rozstříleli poměrem 9:0. Hattrickem se prosadil Šimon Prokop.

Fakta – branky: Šimon Prokop 3, David Sojka 2, Marcel Pražák, Filip Hanek, Václav Nesládek, Adam Matula. Rozhodčí: Havlík. Diváků: 60.

Tabulku krajské soutěže starší žáků najdete ZDE

Mladší žáci

Svěřenci trenéra Martina Kazdy za sebou mají další povedený turnaj, na němž je však porazil domácí celek Rychnova nad Kněžnou. Ve zbylých duelech Dvoráci branku neinkasovali.

Spartak Rychnov nad Kněžnou - TJ Dvůr Králové nad Labem U13 2:0 (2:0).

TJ Dvůr Králové nad Labem U13 – Sokol Třebeš 1:0 (1:0), branka Dvora: Ondřej Vítek.

TJ Dvůr Králové nad Labem U13 – FK Černilov 0:0.

Fotogalerii ze zápasů mldších žáků a starší přípravky najdete ZDE!

Starší přípravka

Hráčům starší přípravky se v Rychnově dařilo ještě lépe a po jasném průběhu turnaje si hráči pod vedením Davida Šikala připsali opět plný bodový zisk bez inkasovaného gólu!!

Spartak Rychnov nad Kněžnou - TJ Dvůr Králové nad Labem U13 0:5 (0:2), branky Dvora: Kraus 2, Hanzlíček 2, Všetečka.

TJ Dvůr Králové nad Labem U13 – Sokol Třebeš 1:0 (0:0), branka Dvora: Kareš.

TJ Dvůr Králové nad Labem U13 – FK Černilov 7:0 (5:0), branky Dvora: Kraus 3, Nela Sováková 2, Aneta Sováková a Diviš.

Mrkněte i na další fotky z turnaje na hřišti Rychnova nad Kněžnou - najdete je ZDE!

Diskuse

Příspěvky diskuse

TisknoutDvůr je náš a my jsme s ním


FV Plast
Sponzor
TJ Dvůr Králové

© 2022, Fotbalový klub -TJ Dvůr Králové – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing