Dvoráci otočili okresní derby a zaslouženě porazili Trutnov 4:1!

Pod Hankovým domem se v neděli hrálo okresní derby mezi Dvorem Králové a Trutnovem. Dvorská rezerva v tu samou dobu bojovala o body v Broumově.

MUŽI "A"

TJ Dvůr Králové nad Labem „A“ – FK Trutnov  4 : 1 (0:1).

Okresní derby dvou velkých rivalů i tentokrát potvrdilo, že tento duel vždy přináší nevyzpytatelný průběh. V úvodu se hosté soupeře vůbec nezalekli a působili rozhodně lepším dojmem. Už ve 4. minutě napřáhl z pořádné vzdálenosti Kejzlar a Kobos měl s jeho dělovkou plné ruce práce. 7. minuta patřila rychlému průniku domácího Samlera, ten ale k zakončení nenašel odvahu. Za další čtyři minuty předvedli domácí pěknou akci, na jejímž konci Řežábek vybídl ke skórování Kořínka, jeho gól ale nemohl pro ofsajd platit. Ve 13. minutě odpověděli hosté technickou ranou Holubce a gólman Kobos opět musel potvrzovat kvality. Hrál se sice podprůměrný fotbal, šancí ale bylo k vidění hodně. V 19. minutě napřáhl Fanda Fejk a za brankářem Douskem se třáslo břevno! 23. minuta nabídla střelu Markse, kterou Kobos vytěsnil na roh, po dalších dvou minutách už ale ani strážce domácí brány nestačil. Po ose Andrle – Groer – Kamitz posledně jmenovaný s přehledem zakončoval – 0:1. Teprve inkasovaná branka probudila domácí hráče a ve 35. minutě Čech v dobré příležitosti zakončoval nad. Chvíli poté Gorolova rána těsně minula tyč a po něm se ke střele ve velké šanci neodhodlal Fejk. Do konce první půle mohlo být opravdu srovnáno, Gorolova střela ale opět místo v brance nenašla a Řežábek v tutovce hlavou propadl.

Po přestávce přišlo na domácí straně velké zlepšení a od úvodního hvizdu existovalo na hřišti jen jedno mužstvo. Trestňák Čecha vyrážel brzy velmi dobře chytající Dousek, v 52. minutě ale již bylo vyrovnáno. V pozici zavánějící ofsajdem přebral míč od Motyčky Fejk, před brankou našel Samlera a benjamínek domácí sestavy konečně překonal Douska – 1:1. Za minutu právě Dousek skvěle vyrazil ránu Gorola, za další chvilku ale odcentroval přesně Řežábek a Kořínek povedeným koníčkem otočil stav na 2:1. Domácí, vědomi si svého vedení, polevili, a několik minut se hra vrátila do průměru. V 72. ale podnikli Dvoráci rychlý kontr, Gorol posunul Čechovi a jeho křižná střela zapadla přesně k pravé tyči – 3:1. 79. minuta nabídla pěknou kombinační akci po ose Kruliš – Samler – Čech, znovu byl ale na místě hostující brankář. Pět minut před koncem musel odstoupit trutnovský Makovský a hosté, jelikož už měli vystřídáno, dohrávali v deseti. 87. minuta přinesla faul Hofmanna na Samlera, nařízeného pokutového kopu se zhostil gólman Kobos, branka mu však při střele k tyči byla malá!! Vytrvale povzbuzující fandové se ale přesto čtvrté branky dočkali. Radek Gorol vysunul za obranu Samlera a nejlepší hráč zápasu zpečetil výsledek na 4:1.

Fakta – branky: 52. a 89. Samler, 55. Kořínek, 72. Čech - 25. Kamitz. Rozhodčí: Štuk (Hradec Králové). ŽK: 0:3. Diváků: 400.

TJ Dvůr Králové nad Labem: Kobos – Rejl (87. Macek), Doseděl, Kruliš, Motyčka – Samler, Fejk, Gorol, Řežábek – Kořínek (74. M. Otradovský), Čech.

FK Trutnov: Dousek – Martínek, Kozák, Kejzlar, Mařas (64. Hofmann) – Makovský – Groer (64. Ficner), Marks – Kamitz, Holubec, Andrle (53. Knap).

Miloš Dvořák, trenér TJ Dvůr Králové: „Mrzí mě, že jsme zbytečně prohospodařili první poločas. V něm jsme nechali soupeři spoustu prostoru a hosté nás po zásluze potrestali úvodním gólem. O přestávce jsme si ktomu hodně řekli a po změně stran již vše fungovalo tak, jak by mělo. Ke všemu jsme přidali krásné góly a s výsledkem jsme nakonec spokojeni.“

Petr Brejcha, vedoucí družstva FK Trutnov: „V prvním poločase se hrál oboustranně velice dobrý fotbal, ale po přestávce nás položily dva slepené góly soupeře. Po nich domácí v pohodě utkání dovedli do vítězného konce.“

MUŽI "B"

Slovan Broumov - TJ Dvůr Králové nad Labem "B"  4 : 5 (2:1)

Naši borci stále žijí nadějí skončit ve své premiéře v krajském přeboru na třetím místě. Ve 28. kole zajížděli Cellerovi svěřenci na horkou půdu Broumova, kde jak známo, se jen tak nevyhrává. Dvoráci, oslabeni o několik svých zkušených opor, to ale dokázali.

Již v 6. minutě šli domácí do vedení, za pár okamžiků ale dostal Dvůr výhodu penalty a Dan Urban s přehledem vyrovnal - 1:1. Hosté ale měli v utkání jeden velký problém. Vždy, když se jim podařilo skórovat, brzy zase inkasovali. Takže: 8. minuta, hrubice Kuby Klevcova a stav 2:1. Už se zdálo, že první půle přinese gólové hody, do přestávky ale další branky nepadly, a diváci si na své přišli zase až po pauze.

Hned v ástupu do druhého poločasu vyrovnal svou druhou brankou Urban na 2:2, za pět minut ale zásluhou Čiháka domácí znovu vedli. 69. minuta byla šťastnou pro Dana Urbana, jenž dokonal hattrick (3:3), jenže světe div se, za minutu Broumov opět vedl - 4:3. To ale bylo od domácích vše. V 77. minutě si totiž Slovan vstřelil vlastní gól (4:4), a když v 85. minutě dokonal obrat Radek Klazar, mohli se naši borci radovat ze tří bodů - 4:5. Ty jsou o to cennější, že v utkání nastoupili hned tři starší dorostenci. Nejmenší z nich, Jindra Albert, byl navíc po zásluze označen za hráče zápasu - jen tak dál "čahoune"!

V dalším kole se Dvoráci rozloučí s domácím publikem. V neděli na stadionu pod Hankovým domem přivítají FC Nový Hradec Králové. Od 17 hodin půjde o vůbec poslední letošní zápas na hlavním hřišti - nenechte si jej proto ujít!

Fakta – branky: 6. Šimon, 8. a 54. Čihák, 70. Hovorka – 7. (z pen.), 49. a 69. Urban, 77. Vlastní, 85. Klazar. Rozhodčí: Krotil. ŽK: 0:1. Diváků: 170.

TJ Dvůr Králové nad Labem B: Klevcov – Picha, Hruška, D. Novák, Albert – Klazar, Čenovský, Urban, Blažek – Marks, Žaba (46. Novotný).

Rostislav Urban, vedoucí družstva TJ Dvůr Králové B: „Ve vyrovnaném utkání se hrálo nahoru – dolů a nás těší, že jsme dokázali získat tři cenné body. Ač jsme čtyřikrát prohrávali, do vedení jsme se dostali v pravou chvíli.“

STARŠÍ DOROST

FC Lanškroun - TJ Dvůr Králové nad Labem U19  4 : 0.

MLADŠÍ DOROST

MFK Nové Město - TJ Dvůr Králové nad Labem U17  5 : 0 (1:0).

Radek Dorotík, trenér Dvora U17: „V tomto utkání jsme nastoupili se čtyřmi žáky v základní sestavě a v prvním poločase jsme hráli velmi dobře. Jenže jsme promarnili čtyři velké šance a poločas prohráli 1:0. Ve druhé půli nastoupili do boje další žáci a přes velkou bojovnost jsme v závěru odpadli. I tak patří hráčům velká pochvala.“

STARŠÍ ŽÁCI

MFK Nové Město - TJ Dvůr Králové nad Labem U15  1 : 5 (0:2).

Starší žáci odehráli v Novém Městě oboustranně velmi dobrý zápas. Hattrickem se na zaslouženém vítězství podílel Martin Zapadlo.

Branky Dvora: Zapadlo 3, Kazda, Mertlík

ŽENY

FC Vrchlabí - TJ Dvůr Králové nad Labem  0 : 2.

Dvorské fotbalistky ve III. lize ukončily další sezonu a nakonec se umístily na slušném šestém místě. O vítězství ve Vrchlabí rozhodla dvěma trefami Denisa Šimková, která se již se svými spoluhráčkami těší na nový ročník. V něm budou naše holky s největší pravděpodobností hrát domácí zápasy na hřišti v Kuksu.

Branky Dvora: Šimková 2.