21.08.2013 15:48

Dvoráci pod Hankovým domem prohráli s druholigovým Hradcem 0:7!

Na trávníku stadionu pod Hankovým domem se dnes odehrálo utkání 2. kola Poháru České pošty. Soupeřem domácích fotbalistů byl stejně jako loni FC Hradec Králové. Jiná byla na zápase jedna okolnost, tentokrát k nám totiž nepřijel prvoligový, leč druholigový soupeř.

Navštivte nás na sociální síti - FACEBOOK (profil Fotbal Dvůr) - je nás zde již 814!

TJ Dvůr Králové nad Labem - FC Hradec Králové 0:7 (0:6).

Utkání začalo v 17 hodin a řídí jej trojice Franěk - Štěrba, Vaňkát. Domácímu celku ale od úvodních minut vůbec nevychází. Bohužel krátce po rozehrání pustil asistent sudího ofsajdovou situaci a Schwarz už po 36 vteřinách pohodlně otevřel skóre - 0:1. Otřesení domácí se nezmohli na odpor a už ve 4. minutě inkasovali podruhé. Hrubka v rozehrávce se podepsala pod faul obránce a z trestného kopu na hranici šestnáctky zvýšil Šisler na 0:2. Domácí borci nebyli ve své kůži a v 11. minutě Kučera orazítkoval břevno. Ve 20. minutě přišla další hrubka a Malinský samostatný únik na branku proměnil ve třetí gól. Za další tři minuty podržel domácí gólman Ulrych při hlavičce Šislera a ve 26. minutě už to bylo 0:4 po gólu Kučery. Diváci začali vzpomínat na pondělní debakl pražské Slavie s Teplicemi a ještě do poločasu se jim Dvoráci hodně přiblížili. Ve 44. minutě totiž nepochopitelně asistent rozhodčího Štěrba opět nechal praporek dole a Vaněčkovu sólu domácí hráči "protestantsky" pouze přihlíželi. Poločasový kalich hořkosti si domácí vypili do dna, když v poslední vteřině Rolko nemusel ani vyskočit, aby po rohovém kopu hlavou usměrnil míč pošesté za záda Vildy Ulrycha.

Ve druhém poločase se již utkání jen dohrávalo, přesto stihli hosté ještě jednu branku. V 89. minutě i vsítil Zec a upravil na konečných 0:7.

Fakta - branky: 1. Schwarz, 4. Šisler, 20. Malinský, 26. Kučera, 44. Vaněček, 45. Rolko, 89. Zec. Rozhodčí: Franěk - Štěrba, Vaňkát. ŽK: 1:2. Diváků: 730.

TJ Dvůr Králové nad Labem: Ulrych - Picha, Kruliš (46. Podolník), Macek (79. Rejl), Volf -Kilevník, Daněk, Fejk, Řežábek - Černík, Klazar (62. Marks).

FC Hradec Králové: Koubek - M. Plašil, Rolko, Šisler, Poděbradský - Malinský (62. Zec), Schwarz, Janoušek, Zelený (46. Voltr) - Vaněček (46. Halilovič), Kučera. Na střídačce připraveni: Lindr - Kulič, Kopáč, Kraják.

Roman Oliva, trenér Dvora Králové: „Nepodařilo se nám zachytit začátek utkání, v prvním poločase byli hosté jasně lepším týmem. Výsledek ale bereme s nadhledem. Dostali jsme facku včas. Soupeři každopádně patří blahopřání k postupu a přejeme jim, aby v poháru došli co nejdál."

Luboš Prokopec, trenér Hradce Králové: „K zápasu jsme přistoupili tak, jak jsme měli. O našem vítězství jsme rozhodli již v prvním poločase. Také jsem rád, že jsme udrželi čisté konto. Vítězství je pěkné, ale již od tohoto momentu se musíme soustředit na zápas s Budějovicemi."

A s čím oba soupeři do zápasu šli? Přednost dostal náš druholigový soupeř.

V prvním kole si Votroci poradili s týmem Nové Paky 3:1, když se o branky podělili Voltr dvěma a Zec jedním zásahem. „První kolo jsme brali jako generálku na nadcházející ligovou soutěž. Nyní stojíme před dalším kolem, a když ho zvládneme, narazíme v tom dalším na Jablonec,“ říká o dnešním utkání trenér Prokopec.
Jeho tým do Dvora Králové přicestoval v hodně podobném složení, v němž zvládl sobotní zápas v Třinci. „Určitě dnešního soupeře nepodceníme. Také dnešní zápas bereme jako další sehrání před těžkými zápasy druhé ligy. Dnes pouze nenastoupí Marek Kulič a v brance bude Tomáš Koubek. Jinak sestava bude totožná s tou sobotní,“ odkrývá odpolední sestavu Luboš Prokopec.
V předvečer pohárového utkání kádr posílil slovenský obránce Róbert Pillár, ten však s největší pravděpodobností ještě do utkání nenaskočí.  „Jelikož se jedná o přestup ze zahraničí, všechno trvá déle, než kdyby k nám přicházel hráč z Čech. S největší pravděpodobností se do odpoledne nestačí vyřídit registrační průkaz,“ vysvětluje trenér.
..
..
..
A co Dvoráci? Ti k zápasu rozhodně nenastoupí kompletní. Scházet budou zranění Ježek, Otradovský a Rejl, oproti nedělnímu duelu se Svitavami ale ani Podolník s Blažkem. „Prioritou je pro nás divizní soutěž, a tak budeme léčit šrámy z víkendu a proti Hradci dostanou příležitost i hráči širšího kádru,“ povídá k sestavě na dnešní zápas dvorský lodivod Roman Oliva.
Pro naše hráče není pohárový duel s týmem z vyšší soutěže novinkou. S výjimkou sezony 2011/2012 se pod Hankovým domem rok co rok představoval účastník Gambrinus ligy.