07.10.2019 09:40

Dvoráci pod novým trenérem ukončili dlouhou neporazitelnost Kolína. Sami přerušili zlou sérii

Dvoráci pod novým trenérem ukončili dlouhou neporazitelnost Kolína. Sami přerušili zlou sérii

Dvorští fotbalisté to dokázali. Tým plný bojovníků si na domácím trávníku vyšlápl na skvěle sehraný a velmi dobře se prezentující tým Kolína. Mladá sestava ze středních Čech k nám přijela s vizitkou mužstva, které vyhrálo předchozí pět zápasů!

Pod vedením nového trenéra Jiřího Kuneše se ale Dvoráci semkli, proti favoritovi předvedli ohromně bojovný výkon a po devadesátiminutové dřině mohli slavit zasloužené tři body. Už za týden se je náš tým pokusí potvrdit v dalším domácím utkání, tentokrát proti Ostré.

MUŽI A

TJ Dvůr Králové nad Labem – FK Kolín 3:2 (2:1)

Naši fotbalisté na domácím trávníku letos předvádějí diametrálně odlišné výkony. Posuďte sami. Nejprve líbivá exhibice s týmem Horek (5:0), pak velké trápení s Letohradem a porážka na penalty. V pátém kole následovalo oboustranně skvělé představení proti Velkým Hamrům (4:2), aby na to navázala bída s Libiší (1:2). Do toho třízápasová šňůra porážek a odvolání trenéra Milana Ujce.

Náš tým do zápasu 9. kola nešel v ideálním rozpoložení. Série nepřesvědčivých výsledků, zraněné trio Fejk – Vitebský – Chromek a k tomu proti vám stojí rozjetý soupeř, který vyhrál pět zápasů v řadě! Přidejte si hodně těžký terén a nervozitu spojenou s příchodem nového trenéra.

Právě premiéra kouče Jiřího Kuneše však měla být pro patru Dvoráků tím největším hnacím motorem a ke spokojenosti fanoušků se to i projevilo v samotném utkání.

Domácím vyšel skvěle vstup do zápasu, když se už ve 4. minutě odrazil míč po trestném kopu Ondry Vaníčka na šestnáctku, kde se do něj opřel Josef Dvořák. S přispěním šťastné teče skončil lob v brance. Následující minuty patřily soupeři, který se pod Hankovým domem prezentoval hlavně v prvním poločase ve výborném světle. V 8. minutě hlavičkoval nebezpečně Vondráček a Kuba Vaníček konečky prstů vyrážel míč nad břevno. Za dalších sedm minut to technickou ranou zkoušel Ondrušík, znovu byl na místě dvorský gólman. Hosté často hrozili dobře secvičenými standardkami a třetí rohový kop v krátkém sledu již přinesl vyrovnání. Míč prolétl šestnáctkou až na zadní tyč, kde se důrazem prosadil Bareš – 1:1.

Těžký terén a precizní hra soupeře nám toho v první půli moc nedovolily, Dvůr byl ale na rozdíl od předchozích zápasů před brankou Kolína nebývale produktivní. Ve 41. minutě hosté nedokázali odvrátit centr Hrušky z trestňáku, který byl vlastně zkráceným rohovým kopem, a před brankou si místo pro gólovou hlavičku našel znovu Pepa Dvořák – 2:1.

Zatímco v poločase prvním tahal za delší konec Kolín, po přestávce už působili přesvědčivějším dojmem naši fotbalisté. V 52. minutě vystrašil Vaníčka dalekonosný volej Ondrušíka, o minutu později předvedl skvělé sólo po levé straně David Knespl (rozhovor s ním pod tímto článkem), bohužel mu ve vápně chyběla podpora z druhé vlny. V 69. minutě zahrával trestný kop Ondra Vaníček. Standardku kopl fantasticky a podobně dokonalý byl i náběh hlavičkujícího Jirky Macháčka – 3:1.

Dvoráci byli rázem v euforii, kterou mohl po drzém průniku a centru Péti Tomeše zdvojnásobit aktivní Ondra Vaníček. Jeho nadějná hlavička skončila nad brankou.

Závěr utkání jsme si trochu znepříjemnili v 84. minutě, kdy po špatně zahrané standardce utekli hosté do přečíslení, které pěkným gólem zakončil Stehno. Poslední minuty už si ale domácí zkušeně pohlídali a velmi kvalitního soupeře porazili těsně 3:2.

ZÁZNAM Z UTKÁNÍ NAJDETE ZDE!

Fakta – branky: 4. a 41. Dvořák, 69. Macháček – 21. Bareš, 84. Stehno. Rozhodčí: Mrkáček. ŽK: 0:3. Diváci: 292. Poločas: 2:1. TJ Dvůr Králové nad Labem: J. Vaníček – Picha, Karal, Václavek, Tomeš – Hruška (81. Friedl), Kruliš (81. Rejl), O. Vaníček, Knespl – J. Dvořák, Macháček (90. O. Ujec).

Jiří Kuneš, trenér TJ Dvůr Králové n. L.: „Kolín byl v utkání fotbalovější a silnější na míči, my zase bojovnější a šli jsme víc za vítězstvím. Vycházeli jsme z obranného bloku a už před zápasem bylo zřejmé, že mohou o výsledku rozhodovat standardky, které má Kolín hodně nebezpečné. V utkání se to jen potvrdilo, zatímco my ty jejich dokázali ubránit, naše nám vyhrály zápas. Hráči zaslouží za velkou bojovnost pochvalu, každý na hřišti si plnil, co měl.“

Petr Pavlík, trenér FK Kolín: „Fotbal plakal. My byli jediní, kdo chtěl hrát fotbal. Dvůr vyměnil trenéra a potřeboval vyhrát a podle toho také zvolil taktiku. Jakýkoliv balón napálil dopředu. Tři body ubojoval. Měli jsme víc ze hry, bohužel jsme se málo tlačili do zakončení. Domácí brankář dva góly chytil. Na můj vkus jsme vyprodukovali málo střel. Kombinovali jsme, měli i pár pokusů z dálky, s těmi si ale poradil gólman, který byl nejlepším hráčem zápasu. Bohužel náš výkon nestačili na jiný výsledek, než porážku. Největší síla domácích byly standardní situace, z kterých nám dali také všechny góly.“

AKTUÁLNÍ TABULKU FORTUNA DIVIZE C NAJDETE ZDE!

Článek brzy doplníme o výsledky dalších dvorských mužstev. Chybět nebude tradičně ani program na další fotbalový víkend.

Diskuse

Příspěvky diskuse

TisknoutDvůr je náš a my jsme s ním


FV Plast
Sponzor
TJ Dvůr Králové

© 2022, Fotbalový klub -TJ Dvůr Králové – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing