10.04.2013 17:33

Dvoráci prohráli ve Lhotě, stydět se ale všelijak poskládaný tým nemusí!

Fotbalisté Dvora Králové nastoupili ve středečním odpoledni k dohrávce 18. kola na hřišti ve Lhotě pod Libčany. V naprosto vyrovnaném utkání prohráli 2:3 a o další jarní body do divizní tabulky tak přišli.

Muži "A"

Sokol Lhota pod Libčany - TJ Dvůr Králové nad Labem "A" 3:2 (2:1).

Dvoráci ve Lhotě totálně zaspali začátek a již po pár vteřinách se po zmatcích v naší obraně prosadil dorážkou ukrajinský rodák Saša Polyakov - 1:0. Inkasovaná branka naštěstí našim týmem nijak neotřásla a oslabený kolektiv bojoval dál. Odměna se dostavila v 8. minutě. To se centr dostal k Radku Klazarovi a mladý útočník poslal levačkou míč za záda gólmana Martinovského - 1:1. Dvoráci nastoupili k zápasu ve zcela netradiční sestavě plné hráčů B týmu, přesto drželi v první půli zcela vyrovnaný průběh hry. Ve středu zálohy se po letech dokonce představil bývalý kapitán áčka, nyní již hrající trenér rezervy Michal Hruška, v útoku zase nastoupil Dan Urban, jenž několik měsíců ani netrénuje, jelikož bydlí i pracuje v Praze. I proto hosté spoléhali především na brejkové možnosti, většina z nich ale před pauzou končila zvednutým praporkem asistenta rozhodčího. Nejblíže gólu na 1:2 byl ve 31. minutě Otradovský, dlouhý pas ale nezpracoval přesně, na druhé straně zase minul branku nám dobře známý bojovník Motyčka. Ve 36. minutě ale už udeřilo. Dvoráci trestuhodně nechali odcentrovat jednoho z domácích hráčů a po jeho přesném pasu skóroval pěkně hlavou Ondřej Karanský - 2:1.

Druhý poločas začal tak, jak první končil. Vyrovnaná hra ve středu hřiště držela všechny hráče v napětí, v 53. minutě se ale nádhernou trefou z trestného kopu prosadil Jirka Podolník! Dvoráky vyrovnávací gól povzbudil a v dalších 15 minutách byli jasně lepší. Klazarovy dvě střely ale mířily přímo do gólmana Martinovského. Velká škoda, protože stačilo, aby šly střely k tyči a domácí brankář neměl šanci. V 64. minutě dostal parádní přihrávku za obranu Martin Otradovský, diváci už křičeli gól, asistent rozhodčího Šedivka ale odmával zcela nesmyslný ofsajd a místo 2:3 tomu bylo úplně jinak. Za další dvě minuty totiž zaváhala obrana včetně Ulrycha a zásluhou trefy Karanského domácí vedli - 3:2. Od této chvíle se oslabení hosté sice snažili, proti koncentrované obraně soupeře to ale měli těžké. Přesto přistál v 84. minutě centr na noze Michala Hrušky, ten se ale špatně zorientoval a v jedné ze životních šancí přestřelil. Na víc už nedostali naši borci čas. Ač domácí nepřetržitě polehávali na trávníku, sudí ukázal, že nastaví minutu, nakonec ale nenastavil ani tu. Ale proč si stěžovat, vždyť je to jen fotbal.. Však si to přečtěte ZDE.

Fakta - branky: 1. Polyakov, 36. a 67. Karanský - 8. Klazar, 53. Podolník. Rozhodčí: Valenta. ŽK: 2:0. Diváků: 150.

Sokol Lhota pod Libčany: Martinovský - Motyčka, P. Hrabík, Kábrt, Z. Bednář - Krejčík, Jiřík, Janč (90. Langer), Michálek (46. Kučera) - Karanský (89. Krátký), Polyakov.

TJ Dvůr Králové nad Labem: Ulrych - Volf, Podolník, rejl, Ježek - M. Otradovský, Moník, Hruška, Čenovský - Klazar, Urban.

Další výsledek dohrávky: Letohrad - Kutná Hora 3:3. Holice - Náchod 0:5!