19.03.2012 00:39

Áčko Nový Bydžov rozstřílelo, béčko přijelo s debaklem

Dvoráci si s Novým Bydžovem vyměnili debakly, divizní duel okořenila Řežábkova paráda

Na nešťastně ztracené body z pardubických Ohrazenic je zapomenuto. Dvoráci na “vypůjčené“ umělce v Trutnově přivítali v neděli odpoledne soupeře z Nového Bydžova a domů jej poslali s přídělem čtyř krásných branek. Nedařilo se naopak rezervě Dvora, která na půdě bydžovského béčka utrpěla nečekaný debakl 0:6!

Muži “A“ v divizi C

TJ Dvůr Králové nad Labem “A“ – RMSK Cidlina Nový Bydžov “A“  4 : 0 (1:0).

Jelikož stadion pod Hankovým domem bude pro fotbal připraven až 1. dubna (s ohledem na krásné počasí to spoustě zainteresovaných stále zní jako aprílový žert), vyrazili Dvoráci k úvodnímu „domácímu“ duelu na umělku do Trutnova. Hráče přijela podpořit enkláva fanoušků a díky jejich skvělé podpoře se mohli naši borci cítit opravdu jako doma. Pokřik „Už jdou, už jdou, už naši hoši jdou“ vlil do sportovců v modrých dresech bojového ducha a v prvním poločase se mužstvo svým příznivcům odměňovalo za podporu skvělým fotbalem.

Od začátku se hrálo převážně na polovině hostů, vázla snad jen finální fáze akcí, které Dvůr táhl převážně po stranách hřiště. Činili se hlavně Kilevník s Řežábkem, podporu však měli i v útočnících a středové dvojici Fejk – Gorol. Ta zcela jasně přehrávala zhuštěnou zálohu soupeře, a tak slušná návštěva jen čekala na úvodní gól. Jenže v tom byl jediný problém. Cesta k brance byla trnitá. První vážnou šanci vypracoval Jan Řežábek, od brankové čáry nabil Otradovskému, ten ale dostatečný prostor ke střele nenašel. Gorol s Dosedělem to zkoušeli z trestných kopů kousek za šestnáctkou, obě rány ale vystrašily leda pstruhy v řece Úpě. Dvě štiplavé rány směrem ke gólmanu Cejnarovi vyslal Fejk a hromový potlesk si vysloužil Martin Kilevník za vydařenou přehazovačku, díky níž se zbavil hned dvou protihráčů. Hosté se k ohrožení Petra Kobose dostali jen jednou, pohotová rána Labíka ale branku minula. No a přišel jeden z hlavních okamžiků utkání. Ve 41. minutě dostal míč za obranu Honza Čech. Už už si to upaloval sám na branku, když jej hostující Pavlásek dost nešikovně rukou zatáhl a po faulu nemohl z rukou rozhodčího vidět nic jiného než červenou kartu. Bydžovští se zlobili, pravidla však hovoří jasně. Po chvíli rozehrál volný kop Gorol na Motyčku a jeho dělovku Cejnar s námahou vyrazil. Akce pokračovala, aktivně hrající Petr Motyčka z pravé strany odcentroval, odražený míč se dostal k Řežábkovi a nejmenší muž na hřišti parádní ranou přes hlavu přeloboval brankáře a balón nasměroval přesně k zadní tyči – 1:0. Tahle fotbalová paráda byla zaslouženým vyvrcholením značné převahy a spokojení diváci dali potleskem najevo, že se těší i na druhý poločas.

Jenže po přestávce přišlo pro fanoušky zklamání. Domácí již vůbec nepokračovali v aktivní hře. Naopak ubrali na bojovnosti a tvorbu hry nechali na oslabeném soupeři. Přitom jen stačilo lépe zvládat brejkové situace, kterých byla ve druhém poločase přehršel. Hosté se snažili, v obraně ale byli Dvoráci dlouho pozorní. Než přišla 76. minuta. V ní defenzíva „modrých“ zcela propadla, k míči se dral střídající Bastin, před ním ale na poslední chvíli zasáhl Petr Kobos. Zmatky ve dvorské hře dávno nevěstily nic dobrého, a když se přidaly zbytečné ztráty míčů, ozval se z tribuny i pískot. V 79. minutě mohla pohroma propuknout definitivně. Znovu to byl útočník Bastin, jehož nechala obrana Dvora zcela volného před Kobosem, naštěstí novobydžovský mladík ve stoprocentní šanci vůbec netrefil míč. A tak přišlo otřepané nedáš – dostaneš. Brejkovou akci konečně zvládl dokonale Kilevník, zpětnou přihrávkou našel volného Radka Gorola, a ten uklidnil nervózní publikum – 2:0. To už byli na hřišti i střídající Jirkové Podolník s Kořínkem a právě jim patřily závěrečné minuty. V 86. minutě odcentroval prvně jmenovaný na zadní tyč a „Kořen“ se hlavou trefil znamenitě pod břevno – 3:0. Fandové byli konečně zase spokojeni, z domácích opadla nervozita a naopak hosté po druhém gólu definitivně ztratili víru v úspěch. Nakonec se dočkali ještě jedné branky na cestu. Minutu před koncem Podolník vysunul znovu Kořínka, ten sám před brankou vyzpovídal gólmana Cejnara a pohodlně skóroval počtvrté – 4:0.

Dvoráci tak získali důležité tři body. V utkání navíc předvedli dvě tváře. Zatímco v první půli diváky doslova bavili fotbalem, po pauze vyklidili pole a báli se o výsledek. Přesto nakonec v závěru přidali tři góly. Soupeř Dvořákovým svěřencům nic nedaroval ani v deseti a výsledek je pro něho s ohledem na průběh druhého poločasu až příliš krutý.

Fakta – branky: 43. Řežábek, 80. Gorol, 86. a 89. Kořínek. Rozhodčí: Berka – Fišer, Staněk. ŽK: 1:0 (29. Řežábek), ČK: 0:1 (41. Pavlásek). Diváci: 200.

Sestava Dvora Králové: Kobos – Motyčka, Doseděl, Rejl, S. Ježek – Kilevník, Fejk, Gorol, Řežábek (70. Podolník) – M. Otradovský (67. Kořínek), Čech (85. Samler).

Sestava Nové Bydžova: Cejnar – Dudla, Matějka, Pavlásek, Novák (57. Vaněk) – Šorm (46. Langr), Krejčí, Žalman, Blažej, Tomeš – Labík (70. Bastin).

Miloš Dvořák, trenér TJ Dvůr Králové: „Vítězství nás těší. V prvním poločase jsme předváděli výborný fotbal. Držení míče bylo jasně v naší režii, dařila se kombinační hra a důležitý byl úvodní gól. Ten nás ale uklidnil až příliš. Ač jsem hráče nabádal k aktivitě, po přestávce úplně vyklidili své pozice, hosté se výrazně zlepšili a mohli nás potrestat vyrovnáním. Šanci ale nedali a po druhém gólu už bylo o vítězi rozhodnuto.“

Miroslav Chalupa, trenér RMSK Cidlina Nový Bydžov: „Výsledek je pro nás krutý, jsem s ním velmi zklamán, protože do 80. minuty jsme sehráli s domácími vyrovnaný souboj a to i přesto, že jsme se od 42. minuty museli obejít bez vyloučeného Pavláska. První poločas patřil domácím, ale od začátku druhé půle jsme převzali iniciativu my. Jako rozhodující se ukázala 81. minuta, kdy jsme nevyužili stoprocentní brankovou příležitost a hned z protiútoku nás soupeř potrestal. Dostal se tak do dvoubrankového vedení, čímž rozhodl.“

Výsledky 17. kola divize C: Jiskra Mšeno – FC Velim 1:2, FK Trutnov – FC Hradec Králové B 0:0, FK Náchod – FK Pardubice B 1:1, FK Pěnčín/Turnov – 1. FK Nová Paka 2:0, SK Převýšov – TJ Polepy 5:0, Jiskra Ústí n. O. – FK Admira Praha 2:0, FK Kolín – FK Jablonec B 5:0.

Program příštího kola – sobota 24. března 10.15: Jablonec B - Ústí n. O. 15.00: Polepy – Dvůr Králové, Nová Paka – Mšeno. Neděle 25. března 10.15: Hradec Králové B – Turnov, Admira Praha – Trutnov. 14.00: Pardubice B – Kolín. 15.00: Nový Bydžov – Náchod, Velim – Převýšov.

Muži “B“ v krajském přeboru

RMSK Cidlina Nový Bydžov “B“ – TJ Dvůr Králové nad Labem “B“ 6 : 0 (1:0).

S výrazně oslabenou sestavou se potkal kouče Čeněk Celler na umělce v Chudonicích před prvním jarním utkání v přeboru. Z důvodu nemoci se omluvil obránce Dan Novák a forvard Viktor Marks. Pracovně mimo byli Daniel Urban a Jirka Podolník, po operaci ještě naposledy scházela posila Milan Cvrček. K tomu béčko přišlo o Řežábka, jenž si svými zimními výkony vysloužil místo v základní sestavě áčka.

I bez těchto opor chtěli Dvoráci myslet na hřišti soupeře na body, duel pro ně ale skončil tak, jak si nikdo nepředstavoval. Přitom úvod nevypadal zle a Macek mohl z bezprostřední blízkosti poslat svůj tým do vedení. Šance pak měli domácí, ale také Kristián Samler, jenž mohl dvakrát využít rychlého kontru. Nakonec ale gólem skončila jen situace z 31. minuty, při níž napřáhl domácí Komárek a jeho dělovka takřka ze třiceti metrů přistála ve dvorské šibenici – 1:0.

Po oboustranně ospalém začátku druhé půle se po hodině hry trefili domácí podruhé a psychika našeho týmu byla ta tam. Ze zbytku duelu si domácí udělali doslova exhibici a Dvůr nakonec odjel domů s debaklem, za který by se styděl i každý tenista.

Dvoráci v tabulce klesli na čtvrté místo a za týden ve šlágru kola na trutnovské umělce přivítají vedoucí Lhotu pod Libčiny (14 hodin).

Fakta – branky: 31.Komárek, 60.Langr, 67.Šorm, 72.Tlustý, 75.Dítě, 83.Bastin. Rozhodčí: Vítek – Vancl, kalaš. ŽK: 1:1. Diváci: 40.

Sestava Nového Bydžova B: Špičák – Komárek, Obermajer (76. Prokopec), Přikryl (61. Stránský), Zich (51. Kalužík) – Tlustý, Pospíšil (68. Dítě) – Langr, Valenta, Šorm – Bastin.

Sestava Dvora Králové B: Kobos – Picha, Doseděl, Hruška, Macek – Šulc, Blažek, Čenovský, Novotný – Samler, Semerád.

Výsledky 16. kola krajského přeboru: Lhota p. L. – Kratonohy 2:1, Rychnov n. K. – Česká Skalice 2:1, Jičín – Libčany 1:2, Olympia HK – Lázně Bělohrad 6:0, Týniště n. O. – Slavia HK 3:0, Nový Hradec – Broumov 2:1, Police – Dobruška 3:0.

Program příštího kola – sobota 24. března 13.00: Dobruška – Olympia HK. 15.00: Slavia HK – Nový Hradec, Libčany – Nový Bydžov B, Kratonohy – Police. Neděle 14.00: Dvůr Králové B – Lhota p. L. 15.00: Broumov – Rychnov n. K., Česká Skalice – Jičín, Lázně Bělohrad – Týniště n. O.