28.05.2012 00:29

Týmem víkendu jsou starší žáci, kteří si s chutí zastříleli.

Dvoráci si z ústecké půdy přivezli debakl, béčko doma uspělo.

Zatímco před týdnem nám radost neudělal žádný ze dvou týmů dospělých, tentokrát jsme se dočkali alespoň výhry béčka 3:0 nad Českou Skalicí. Více se čekalo od starších dorostenců, kteří zbytečně ztratili body doma v Miletíně s Litomyšlí (1:1). Mladší dorost (4:1) a hlavně starší žáci (8:0) si s chutí zastříleli v Kuksu proti Červenému Kostelci a dařilo se i fotbalistkám, které zdolaly Rokytnici v Orlických horách 2:0.

FANOUŠCI POZOR, JIŽ TUTO STŘEDU (30. KVĚTNA) HRAJE ÁČKO DOMA POD HANKOVÝM DOMEM OD 17 HODIN PROTI REZERVĚ JABLONCE (předehrávka 30. kola)!

MUŽI „A“

Jiskra Ústí nad Orlicí – TJ Dvůr Králové nad Labem „A“  6 : 2 (3:1).

Dvoráci vyrazili ve 27. kole divizní skupiny C na ústecké hřiště, aby zde svedli přímý souboj o čtvrtou příčku soutěže. Kouč Dvořák bohužel ani tentokrát nemohl použít kompletní kádr. Pro zranění zad stále schází dispečer Radek Gorol, po operaci čelisti je jeho potenciální náhradník Jirka Podolník a se sádrou na noze scházel zkušený střelec týmu Martin Kilevník.

I tak zahájili hosté duel dobře a již po devíti minutách je poslal do vedení Jirka Kořínek – 0:1. Bohužel, dlouho se skupinka dvorských fanoušků neradovala. Už za pět minut totiž vyrovnal Falta (1:1), a jelikož proti našemu celku je letos velkou oblibou pískat pokutové kopy, už ve 22. minutě Vaňous právě z penalty otáčel na 2:1. Jestli měli naši fotbalisté šanci na úspěch, pak jim zhasla definitivně po dvou gólech, které orámovaly poločasovou přestávku. Ve 45. minutě totiž Smejkal zvýšil na 3:1 a pár vteřin po znovuzahájení hry již dokonce na 4:1. To byl konec nadějím, a tak zbývalo jen uchránit proti domácí Jiskře lepší vzájemnou bilanci. Na podzim totiž Dvoráci pod Hankovým domem vyhráli jasně 5:1. O vyrovnání statistik se v 78. minutě postaral střídající Grepl, po chvíli ale skóroval Jan Řežábek (5:2). Nakonec byl ale přesto i tentokrát gólový rozdíl mezi oběma soky čtyřbrankový. Výsledek 6:2 totiž čtyři minuty před konečným hvizdem sudího Kovala podtrhla trefa Davida.

Naši borci tedy pošesté za sebou nevyhráli, přičemž pět duelů z toho skončilo porážkou! Momentálně je navíc statistika neúprosná. Za posledních šest kol máme v soutěži nejhorší tým, který získal jediný bod při skóre 8:20 a tudíž má nejhorší obranu! O nápravu se Dvořákovi svěřenci mohou pokusit již tento týden. V neděli pod Hankovým domem totiž přivítají Trutnov (posledních 6 kol: bilance 0 2 6, skóre 1:18, 2 body). Již ve středu navíc dojde na stejném místě k předehrávce 30. kola, když Dvůr přivítá Jablonec „B“. Jelikož půjde o vůbec poslední domácí zápasy v sezoně, věří naši hráči v co největší podporu svých fanoušků.

Fakta – branky: 14. Falta, 22. Vaňous z penalty, 45. a 47. Smejkal, 78. Grepl, 86. David – 9. Kořínek, 84. Řežábek. Rozhodčí: Koval (Praha). ŽK: 1:1. Diváků: 250.

Jiskra Ústí nad Orlicí: Neoral – Roupec, Felgr, David, Tomášek – Falta, Pászto (68. Grepl), Roušar, Vaňous, Smejkal (76. Chasák) – Kukla (64. Felcman).

TJ Dvůr Králové nad Labem: Ulrych – Motyčka, Kruliš, Rejl, Ježek – Samler, Fejk, M. Otradovský (76. Čenovský), Řežábek – Kořínek, Čech (81. Blažek).

Další výsledky 27. kola: FK Kolín – FK Náchod 2:1, RMSK Cidlina Nový Bydžov – FC Velim 0:2, FK Trutnov – SK Převýšov 0:0, FK Admira Praha – Jiskra Mšeno 1:1, TJ Polepy – FC Hradec Králové “B“ 3:3, FK Pardubice “B“ – 1. FK Nová Paka 6:2, FK Jablonec “B“ – FK Pěnčín/Turnov 1:2.

Tabulku divizní skupiny C najdete ZDE

MUŽI „B“

TJ Dvůr Králové nad Labem „B“ – Jiskra Česká Skalice 3 : 0 (2:0).

Prohrát dvě utkání v řadě? To se dvorské rezervě v letošní sezoně stalo jen jednou – ve 25. a 26. kole. I proto již chtělo béčko naplno uspět, ačkoliv mu stál v cestě kolektiv, který nutně potřeboval body k záchraně krajského přeboru. Česká Skalice pod Hankův dům přivezla tým, v jehož středu zálohy se představili bývalí hráči Dvora Jiří Židík a Martin Diviš.

Úvodní minuty nedělního zápasu mnoho zajímavých momentů nepřinesly, ale hned první vážnější šance mohla přinést gól. Po čtvrthodině hry nastartoval Jakub Volf agilního Řežábka, ten odcentroval a Jirka Kořínek mířil v tísni těsně mimo tyče. Za dvě minuty se již ale domácí radovali. Rohový kop zahrál na zadní tyč Honza Řežábek, Doseděl hlavou vrátil míč do malého vápna a tam prokázal dobrý výběr místa Dan Urban – 1:0. Za chvíli zahrával právě Urban trestný kop a další hlavička Ládi Doseděla jen o centimetry minula levou tyč. 22. minuta nabídla pěkný okamžik: Dan Urban předvedl technickou parádu při centru do pokutového území a Jirka Kořínek z voleje málem přepůlil tyč! Mrzet to domácí nemuselo. Ve 32. minutě totiž Tomáš Picha chytře přesunul hru zprava doleva, tam našel Jana Řežábka a jeho rána zapadla přesně k protilehlé tyči – 2:0! Dvůr hrál v těchto chvílích s chutí a za čtyři minuty mohl opět skórovat. Urban vysunul Radka Klazara a po jeho centru mířil jen do gólmana Frinty Viktor Marks. O jediný poločasový vzruch před Kobosem se ve 38. minutě postaral hostující stoper Goll, jeho hlavičku ale domácí se štěstím odvrátili.

Také druhá půle přinesla rovných sedm šancí, tentokrát ale byli snaživější hosté. Hned v 51. minutě přišly dvě tutovky Martina Diviše, ten však ani jednou nemířil jinam než přímo do připraveného Kobose. 54. minuta nabídla přihrávku Urbana na Kořínka, ten ale ztroskotal na Frintovi. Za dalších šest minut se ale již prosadil i Jirka Kořínek. Akci rozjel Martin Čenovský a po Urbanově nezištné přihrávce mířil domácí útočník do prázdné brány - 3:0. Pro „Kořena“ to byla letošní osmá trefa v krajském přeboru. Čtvrt hodiny před koncem se ve velké šanci objevil Židík, již poněkolikáté si ale vylámal zuby na Kobosovi. Z protiútoku přišel vůbec první gól dorostence Dominika Žaby v kategorii dospělých, jelikož ale padl z ofsajdu, musí si talentovaný forvard na regulérní trefu ještě počkat. Ke cti domácího trenéra slouží fakt, že ve druhém poločase dostala prostor hned čtveřice juniorů. Ti všichni byli přitom, když Kobos vyrazil ránu Sedláčka na tyč a v 88. minutě mířil v nadějné pozici Goll hlavou nad.

Domácí vyhráli zcela zaslouženě, v tabulce poskočili na čtvrtou příčku a napravili dvě zmiňované porážky se Slavií Hradec a Libčanami. V dalším kole čeká Cellerovi svěřence nedělní cesta do Broumova.

Fakta – branky: 17. Urban, 32. Řežábek, 65. Kořínek. Rozhodčí: Hlaváč (Týniště n. O.). ŽK: 1:1. Diváků: 260.

TJ Dvůr Králové nad Labem „B“: Kobos – Picha, Doseděl, Blažek, Volf (75. Novotný) – Klazar (46. Albert), Čenovský, Urban, Řežábek (67. Žaba) – Kořínek, Marks (59. Macek).

Jiskra Česká Skalice: Frinta – Zelený, Goll, Tolda, M. Novák (57. Železov) – Suchánek, Židík, Diviš, Krčil (75. Chmelík) – Voráček, Sedláček.

Tomáš Otradovský, asistent trenéra Dvora B: „Utkání mnoho fotbalových kvalit nenabídlo, k vidění byla ale spousta šancí na obou stranách. Na rozdíl od posledních dvou duelů byl náš tým produktivnější než soupeř, a hlavně proto zůstaly všechny tři body doma. Pro hosty je porážka 0:3 krutá, sami měli několik šancí, soustředěného Petra Kobose ale překonat nedokázali.“

Další výsledky 27. kola: TJ Police nad Metují – Sokol Lhota pod Libčany 1:2, SK Týniště nad Orlicí – SK Jičín 3:1, FC Olympia Hradec Králové – RMSK Cidlina Nový Bydžov „B“ 2:1, SK Libčany – FC Slavia Hradec Králové 1:0, FK Lázně Bělohrad – FC Spartak Rychnov nad Kněžnou 3:2, TJ Dobruška – FC Nový Hradec Králové 1:2. Sokol Kratonohy – Slovan Broumov 6:1.

Tabulku krajského přeboru najdete ZDE

STARŠÍ DOROST

TJ Dvůr Králové nad Labem U19 – Jiskra Litomyšl 1 : 1 (1:1).

Starší dorostenci tentokrát nemohli počítat se svým koučem Janem Mílem, jenž se utkání nezúčastnil. V jeho roli jen zastoupil kouč Celler s pomocníkem Janem Klustem a oba se radovali z krásné branky Dominika Žaby, po níž vedli domácí 1:0. Bohužel ještě do přestávky stihli Dvoráci vyrobit hrubku ve svém pokutovém území a po ní hosté vyrovnali na 1:1.

Naši hráči se proti disciplinovanému soupeři stěží dostávali do šancí a pouhé rány z dálky nemohly hostujícího gólmana ohrozit. Nakonec se tak oba celky o body rozdělily a domácí mohou remízu rozhodně brát jako ztrátu dvou bodů.

Tabulku Východočeského přeboru U19 najdete ZDE

MLADŠÍ DOROST

TJ Dvůr Králové nad Labem U17 – TJ Červený Kostelec  4 : 1 (0:1).

V prvním poločase domácí své šance zahazovali a hosté se ze dvou pěkných brejků jednou trefili. Ve druhé půli Dvoráci nastoupili se třemi žáky (Vitebský, Ruprich, Honců) a najednou bylo na hřišti jedno mužstvo, které jasně dominovalo. Zejména Vitebský v útoku a Ruprich v obraně odvedli výborné výkony. Právě Vitebský vsítil dva góly, stejný počin se povedl Tichovskému. Jak je vidět na tabulce ZDE, Dvůr má stále šanci na pátou příčku.

STARŠÍ ŽÁCI

TJ Dvůr Králové nad Labem U15 – TJ Červený Kostelec 8 : 0 (4:0).

V Kuksu šlo o jednoznačnou záležitost domácího týmu. O branky se podělilo hned šest hráčů. Honců s Fléglem se prosadili dvakrát, po jednom gólu si připsali Zapadlo, Kvíčala, Kazda a Duduš. Dvoru v tabulce krajského přeboru nadále patří druhá příčka, o čemž se můžete přesvědčit ZDE.

ŽENY

TJ Dvůr Králové nad Labem – Rokytnice v Orlických horách 2 : 0 (1:0)

Dvorské fotbalistky se v sobotu představily na hřišti ve Velichovkách, kde v předposledním kole porazily tradičního soka z Rokytnice 2:0. Góly střílely Kmitovská a Šimková. Posledním duelem letošní sezony bude pro naše holky okresní derby s Vrchlabím, které Dvoračky odehrají v neděli 3. června od 10.30 v Kunčicích. Pokud náš tým získá alespoň bod, pojistí si konečné šesté místo ve III. lize.

Tabulku III. ligy žen najdete ZDE

Výsledky a termíny jarních klání

Diskuse

Příspěvky diskuse

TisknoutDvůr je náš a my jsme s ním


FV Plast
Sponzor
TJ Dvůr Králové

© 2022, Fotbalový klub -TJ Dvůr Králové – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing