24.11.2012 14:43

Dvoráci v derniéře zvítězili gólem Markse na hřišti Náchoda 1:0!

K poslednímu utkání kalendářního roku vyrazili v sobotu před polednem naši divizní fotbalisté do Náchoda. Na tamním pěkně připraveném hřišti je čekala dohrávka 12. kola proti domácímu celku. Oba soupeři měli před utkání shodný počet 20 bodů.

FK Náchod - TJ Dvůr Králové nad Labem 0:1 (0:1).

Dvoráci zahájili zápas aktivně a v prvním poločase byl k vidění zcela vyrovnaný fotbal. Domácí hrozili hlavně po stranách, zlobila je ale finální přihrávka, a tak gólman Vilda Ulrych nijak náročné situace řešit nemusel. Zvlášť když ofenzivní hráči soupeře směrovali centry přímo do jeho rukavic. Na druhé straně zahrozil odvážnou střelou Marks. Ztrátu do řad našeho týmu přinesla 20. minuta. V ní se zranila opora zadních řad Martin Kruliš a v sestavě jej nahradil Blažek. Ten zamířil na post pravého beka, na stopera se posunul Podolník. Ani změna v sestavě nezastavila hosty od úvodní branky utkání. Ve 23. minutě si centr našel hlavu Rejla, ten posunul Marksovi a dvorský útočník nadvakrát překonal gólmana Baláže - 0:1. Po chvíli mohlo udeřit znovu, Moník se prosadil přes posledního beka soupeře, odpískání faulu se ale hostující strana nedočkala. Pro ofsajd neplatil ani druhý gól Fejka, jehož parádně vybídl ke skórování Čenovský. A tak se šlo do kabin za stavu 0:1.

Po přestávce se očekával nápor domácího kolektivu, více ze hry ale měli až nečekaně naši borci. Těm se dařilo držet míč a hlavně soupeře nepouštěli do nebezpečných kontrů. Jen ta uklidňující druhá branka ne a ne přijít. V 73. minutě pálil po kombinační akci Fanda Fejk, bohužel mířila střela z dvaceti metrů doprostřed branky. To už nad domácím týmem lámali hůl i příznivci Náchoda. "Ten Dvůr je dneska lepší," uznali jednohlasně! Ve zbytku utkání pustili hosté soupeře jen k několika standardkám, jinak se minuty odehrávaly na polovině domácího celku. Po utkání si tak svěřenci koče Cellera mohli říct: KONEC DOBRÝ, VŠECHNO DOBRÉ!

A zajímavosti utkání? Stejně jako loni vyhrál Dvůr poslední zápas roku. Stejně jako loni na hřišti soupeře. Stejně jako loni 1:0. Stejně jako loni rozhodl hráč, pro něhož to byl premiérový divizní gól! Stejně jako loni to byl borec, který takřka kompletní podzim odehrál v dresu rezervy. Zatímco před rokem se v Jablonci trefil Jirka Podolník, v sobotu se velké slávy dočkal Viktor Marks. Slavíme i "malé" kulatiny. V Náchodě Dvoráci vsítili 430. divizní gól v historii klubu - jen tak dál! Pochvala míří také k brankáři Vildovi Ulrychovi, jenž na podzim vychytal již šesté čisté konto!

Fakta - branky: 23. Marks. Rozhodčí: Šimek (Ústí nad Orlicí). ŽK: 1:2 Diváků: 110.

FK Náchod: Baláž – O. Nejman, Hubka, Rompotl, Gross – Simon, Hubička, Punar (46. Škoda), Petr – Malý (46. Vrabec), Kuťák (76. D. Nejman).

TJ Dvůr Králové nad Labem: Ulrych - Podolník, Kruliš (20. Blažek), Rejl, Ježek - ilevník, Fejk, Moník, Čenovský - M. Otradovský, Marks (79. Samler).

Jiří Kuneš, trenér FK Náchod: „První poločas byl z naší strany v pořádku, měli jsme několik povedených akcí, které jsme ale opět nedokázali dotáhnout. Na druhou stranu jsme zase dostali laciný a zcela zbytečný gól. Ve druhém poločase už to byla od nás křeč."

Čeněk Celler, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: "Dle mého názoru jsme vyhráli zaslouženě. Míč jsme měli mnohem častěji na kopačkách a domácí jsme do výraznější šance nepustili. Snad jedna hlavička v první půli, ale ta mířila hodně mimo. Jsem rád, že rozhodl právě Viktor Marks, jenž si svým přístupem místo v základní sestavě vysloužil. Znovu se hrálo na trávníku, jehož stav můžeme soupeři jen tiše závidět. Snad se přes zimu něco změní a upadající tréninkové možnosti město začne důrazně řešit. Bez pomoci radnice nemáme šanci na této úrovni hrát dál. A to mluvíme hlavně o mládeži."

Výsledek druhé víkendové dohrávky: Jiskra Mšeno - FK Dobrovice 0:0

Konečnou tabulku podzimní části divize C najdete ZDE!

Všem našim fanouškům přejeme klidné prožití zimní přestávky. Užijte si vánoční svátky včetně Silvestra a po Novém roce na fotbale naviděnou. Pokud chcete vidět hráče v akci i v zimě, 28. prosince se ve sportovní hale Strž uskuteční tradiční VICTORY CUP! Jste srdečně zváni, rozhodně se bude na co koukat!