03.10.2011 13:33

Dvoráci v divizi poprvé padli a jsou čtvrtí, stejně jako rezerva, která porazila Dobrušku!

MUŽI „A“:

SK Převýšov – TJ Dvůr Králové nad Labem „A“ 4 : 0 (0:0).

Svěřenci Miloše Dvořáka vyrazili v osmém kole na půdu největšího favorita soutěže a s vírou pokusit se o bodový zisk. Šlágr kola přinesl fotbal výborné úrovně. Převýšov své ambice potvrdil a o šesté výhře v řadě rozhodl čtyřmi brankami ve druhé části. Dvoráci si naopak připsali vůbec první porážku v sezoně.

V první půli byli diváci svědky vyrovnané partie, gólů se však nedočkali, když na domácí straně bylo k vidění několik závarů, gólmana Petra zase nejvíce vyděsila povedená střela Radka Gorola.

Po změně stran bylo všechno jinak. Domácí přepnuli na vyšší stupeň a s jejich aktivitou přicházely i branky. Prakticky u všech byl nejlepší hráč zápasu Ivo Svoboda, který potvrdil svoji formu. Výrazně ale k domácím trefám přispěli samotní hosté. Ti totiž vyprodukovali tři obrovské hrubky a všechny tři dokázal soupeř potrestat. Převýšov tak potvrdil, jak zkušené má mužstvo. Na úvodní trefu Svobody z 56. minuty navázal o pět minut později Voženílek, jenž využil rychlého brejku po neúspěšném přečíslení Dvora. V té době se potvrdilo známé klišé nedáš – dostaneš. V 75. minutě Svoboda uvolnil Knoblocha, který zvýšil již na 3:0. Poslední gól si exligový útočník schoval pro sebe, když v 89. minutě upravil na konečných 4:0. Nutno dodat, že této trefě předcházela parádní kombinační akce vítězů. Převýšov si tři body připsal zcela zaslouženě a jiná než první příčka v závěru soutěže bude pro tento tým překvapením.

Fakta – branky: 56. a 89. Svoboda, 61. Voženílek, 75. Knobloch. Rozhodčí: Novák (Nová Paka). ŽK: 1:3. Diváků: 330.

SK Převýšov: R. Petr – Motyčka, Černý, Kouřil, Hruška – Knobloch (86. P. Novák), Breda, Jarkovský, Voženílek (77. T. Hrabík) – Kraus (74. Semelka), Svoboda.

TJ Dvůr Králové: Ulrych – D. Novák, Kruliš, Rejl, S. Ježek – Kilevník (75. Podolník), Holub, Gorol, Diviš – Čech (66. Kořínek), Samler.

Bohuslav Pilný, trenér SK Převýšov: „Vzhledem ke kvalitě soupeře jsme do zápasu nastoupili s respektem a maximální zodpovědností. To nám přineslo takový výsledek. Kluci byli trpěliví, i když se nám v první půli nepodařilo skórovat. Když jsme však na začátku druhého poločasu vstřelili úvodní branku, obrana soupeře se poté otevřela a my měli možnost přidat další góly.“

Miloš Dvořák, trenér TJ Dvůr Králové: „I přes krutou porážku věřím, že jsme i my přispěli ke kvalitě utkání. Nepřijeli jsme betonovat, snažili se hrát, v prvním poločase jsme i my měli šance. Po úvodním gólu se ale domácí ukázali v plné síle. Mají výborný mančaft. Vyrobili jsme tři chyby a všechny dokázal soupeř potrestat. Čtvrtý gól navíc přidali po nádherné akci. K úrovni utkání přispěl perfektním výkonem i hlavní rozhodčí Novák. My teď potřebujeme zvednout hlavy a konečně si připsat plný bodový zisk na domácím hřišti.“

MUŽI „B“:

TJ Dvůr Králové Nad Labem „B“ – TJ Dobruška 5 : 2 (4:0).

Rezerva chtěla ze dvou domácích utkání v jednom týdnu vydolovat šest bodů, a to se i povedlo. Zatímco ve středu to z kraje bylo proti Rychnovu trápení, proti Dobrušce nenechali svěřenci Čeňka Cellera nikoho na pochybách. Už ve 4. minutě zakončil povedenou akci Miloš Šulc a dvě minuty po něm si narazil míč Fanda Fejk a zvýšil již na 2:0. Poté se hosté vyměnili z tlaku, další góly ale přišly po půlhodině hry. Nejprve Martin Otradovský zvýšil na 3:0 a hned za dvě minuty se stejný hráč prosadil znovu.

Po přestávce bohužel domácí na střelecké galapředstavení nenavázali. Soupeři z Dobrušky navíc dali až příliš prostoru a trestem byla branka Jiráska v 55. minutě. Stejná hráč se prosadil i deset minut před koncem, proto se zdálo, že by ještě o osudu utkání nemuselo být rozhodnuto (4:2). Za chvilku ale zvýšil svou druhou trefou František Fejk a další góly v průměrném duelu již nepadly. Nyní čekají pro změnu dvorské béčko dva zápasy venku (Kratonohy, Slavia HK).

Fakta – branky: 4. Šulc, 6. a 84. Fejk, 34. a 36. M. Otradovský, 84. Fejk – 55. a 80. Jirásek. Rozhodčí: Pa. Vítek. ŽK: 0:1. Diváků: 250.

TJ Dvůr Králové „B“: Kobos – Picha, Doseděl, Hruška, Macek – Šulc, Podolník, Fejk, Čenovský (64. Blažek) – M. Otradovský, Kořínek (46. Marks).

Čeněk Celler, trenér Dvora: „Z obou stran šlo spíš o utkání slabší úrovně. Nám se vydařil první poločas a podařilo se jít rychle do dvoubrankového vedení, které jsme slepenými góly ještě do poločasu zvýšili na čtyřbrankové. Druhá půle byla velmi slabá a podepsalo se pod ní velké horko.“

STARŠÍ DOROST:

FC Slavia Hradec Králové – TJ Dvůr Králové nad Labem „U19“ 4 : 1 (3:0).

Rozhodčí Erlebach řídil utkání Slávie se Dvorem, které domácí vyhráli hladce 4:1 především díky první půli, jež skončila jednoznačně 3:0 v jejich prospěch. Z domácího trenérského týmu zazněl tento komentář: „Od začátku utkání jsme udávali tempo hry. Ve druhé části prvního poločasu jsme vstřelili tři branky, čímž jsme rázně nakročili k úspěšnému výsledku. Ve druhé půli dokázali hosté v 78. minutě snížit Vondroušem. Na to však našli domácí hráči rychlou odpověď a dvě minuty poté Rosulek upravil na konečný výsledek 4:1.“

Fakta – branky: 24. Ježek, 27. Gabriel, 40. Charous, 80. Rosulek – 78. Vondrouš. Rozhodčí: Erlebach. Diváků: 60.

FC Slavia Hradec Králové: Teprt – Špaček, Mlateček, Charous - Bořke, Baťka, Pham Ngoc, Hrůša, Gabriel – Mottl, Ježek (střídali: Rosulek, Kocián, Černík, Bačina, Soóky).

TJ Dvůr Králové U19: Prokůpek – Duplinský, Krejsa, Zezulka, Albert – Krušina, Sýkora, Hak, Vladeka – Vondrouš, Žaba (střídali: Klossovski, Machek, Bednář, Jirák).

DALŠÍ VÝSLEDKY:

FC Olympia Hradec Králové - TJ Dvůr Králové nad Labem "U17" 0 : 7.

Mladší dorostenci vyhráli na Olympii vysoko 7:0, když se pěti góly prosadil Vojtěch Vladeka! Po jednom přidali Klossovski s Janouškem a Dvoráci se drží na třetím místě krajského přeboru.

FC Olympia Hradec Králové - TJ Dvůr Králové nad Labem "U15" 1 : 4 (1:2).

Také starší žáci v pohodě vyhráli, když se hattricku dočkal Martin Zapadlo, jenž na podzim za starší žáky nastřílel již 31 branek! Jednou se prosadil také Honců. Dvoráci se vrátili do čela tabulky KP, ale s lepším skóre než Vrchlabí mají na rozdíl od soupeře odehráno již osm duelů (Vrchlabí 7).

TJ Dvůr Králové "U15": Rubáček – Sojka, Ruprich, Vitebský, Pavelka – Kvíčala, Kazda, Honců, Zapadlo – Flégl, Duduš.

Sokol Benecko - TJ Dvůr Králové nad Labem "ženy" 1 : 2 (0:1).

Z vítězství se o víkendu radovaly také dvorské fotbalistky. Ty ve III. lize zajížděly do Benecka a o třech bodech pro ně rozhodla Věrka Zaplatílková, která vsítila obě branky hostujcího družstva. V dalším kole v sobotu přivítají Dvoračky doma ve Velichovkách Jehnědí (13.30).