29.01.2014 20:59

Dvoráci v přípravném duelu vrátili Trutnovu podzimní porážku

Také ve druhém přípravném utkání zimního období "oslavila" dvorská parta vítězství. Trenér Miroslav Chalupa tak s týmem drží stoprocentní bilanci. Po nedělní výhře nad Kutnou Horou totiž Kruliš a spol. porazili na trutnovské umělce i domácí "A" mužstvo. Na výsledku 3:1 se střelecky podíleli Martin Kilevník (na snímku z podzimního klání uníká domácímu Holubcovi), Juan Řežábek a ve druhém poločase dorostenec Vojta Vladeka.

MFK Trutnov - TJ Dvůr Králové nad Labem 1:3 (1:2).

Také v souboji s trutnovským rivalem scházelo našim fotbalistům několik členů kádru, podobně na tom byl ale i soupeř. V prvním poločase se Dvoráci dostali do dvoubrankového vedení. Nejprve se trefil nejlepší střelec dvorské divizní historie Martin Kilevník a po něm se prosadil i navrátilec do sestavy Honza Řežábek. Uzdravený Vilda Ulrych těsně před pauzou inkasoval, přesto mohl přepustit místo náhradníku Dobřichovskému za stavu, při němž hosté vedli.

Po pauze kouč Chalupa znovu výrazně prostřídal sestavu a do hry se dostala řada mladíků. Jeden z nich, útočník Vojta Vladeka, brzy vrátil našemu celku dvoubrankový náskok a vedení 3:1 již "modrobílí" uhájili až do konce zápasu. Juniorský gólman Dobřichovský tak znovu neinkasoval. Nešťastným momentem bylo zranění stopera Martina Kruliše, věřme, že jeho kotník bude brzy v pořádku.

Branky: 45. Vl. Marks - 29. Kilevník, 41. Řežábek, 57. Vladeka.

MFK Trutnov: Mahrla - Tobiáš, Makovský, Horák, J. Holubec - P. Doubic, Marks, Křižovič, Bönisch - Kovář - P. Holubec, střídali: Z. Doubic, Přívratský, Ficner, Vyhnánek, Bednařík, Čech, Kamitz a Groer.

TJ Dvůr Králové nad Labem: Ulrych (46. Dobřichovský) - Picha, Kruliš (30. D. Bednář), Podolník, Ježek (51. Vondrouš) - M. Otradovský, Fejk, Kilevník, Černý (46. Krejsa) - Žaba (46. Vladeka), Řežábek (46. Ruprich).

Miloš Dvořák, trenér MFK Trutnov: „Utkáním proti Dvoru pro nás začalo čtyřdenní soustředění, a tak jsem mohl dát příležitost velkému počtu hráčů. Zápas rozhodně splnil účel, protože měl dobrou kvalitu. Soupeř hrál slušně. My jsme obdrželi hodně zbytečné góly, jinak byl duel vcelku vyrovnaný.“

Miroslav Chalupa, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „Utkání bylo z naší strany podobné tomu nedělnímu s Kutnou Horou. Opět jsme odehráli velice slušně první poločas, v tom druhém se již projevila řada střídání. Před přestávkou mě mrzela nedůslednost hráčů, kvůli níž došlo ke zbytečnému inkasovanému gólu. Ve druhé půli byl začátek dobrý, ke konci jsme ale nehráli dobře v defenzívě a soupeř nás mohl potrestat. Znovu tým ale podržel Dobřichovský, který musel řešit několik šancí soupeře. Stejně tak v prvním poločase nás podržel Ulrych. Stále nám chybí někteří hráči, ale pochvalu zaslouží i dorostenci. Třeba Vladeka s Bednářem předvedli velmi dobrý výkon.“