21.04.2014 17:43

Dvoráci vládnou regionu. Trutnov ze hřiště smázli třemi góly

DERBY JE NAŠE! Předposlední dubnová neděle přinesla pod Hankovým domem podkrkonošské derby mezi fotbalisty Dvora Králové a Trutnova. Odvěký rival k nám dorazil s vizitkou přemožitele lídra tabulky. Před týdnem totiž Dvořákovi svěřenci na domácí umělce ztrestali Novou Paku výsledkem 3:0! I proto šlágr kola neměl favorita. Dvoráci sice před soupeřem drželi čtyřbodový náskok, na jaře však o čtyři body více dokázal získat jejich nedělní sok. Když se k tomu přidaly absence v domácím dresu (Ježek, Fejk, Klazar, ale také Volf, Marks), panovaly ve dvorském táboře před derby pochopitelné obavy.

Ohlédnutí za podzimním derby najdete ZDE!

DIVIZE C

TJ Dvůr Králové nad Labem – MFK Trutnov 3:0 (2:0).

Zatímco před utkáním šel z trutnovského týmu strach, samotný zápas jej brzy zahnal. Byli to totiž Dvoráci, kdo od začátku byl pro soupeřovu branku nebezpečný a co víc: domácí předvedli snad nejbojovnější výkon za poslední roky. Předzápasový slib Jakuba Černíka, jenž tvrdil, že všichni hráči musí jezdit po zadku, byl naplněn dokonale!

V 5. minutě, kdy se stadion stále ještě plnil příchozími diváky, zahájili domácí plejádu šancí. Martin Kruliš dlouhým pasem vybídl na levé křídlo Řežábka, ten se housličkami zbavil beka, ve velké příležitosti ale gól nedal. Míč poté před branku vrátil Otradovský, ani Ondra Ujec si ale sám na penaltě s gólmanem Šťastným neporadil. Při výhře nad Novou Pakou zářil v trutnovském dresu obrovitý Martin Kejzlar a stejný hráč být největší hrozbou i pro naše borce. Že by tomu tak v derby mělo být, to ukázal už po devíti minutách, kdy se hravě obtočil kolem Jirky Rejla, k zakončení se ale neprodral. Při souboji se opora Trutnova navíc zranila a později musela s bolavým ramenem ze hry odstoupit. Oslabení ale přišlo i na domácí straně, navíc už po čtrnácti minutách. Při odkopu totiž podklouzl Kruliš a pro nejzkušenějšího hráče dvorské party to znamenalo jediné – okamžité střídání. Do hry se tak dostal Fanda Fejk, jenž měl v tomto duelu původně ještě raději léčit kotník.

Odchod kapitána ale domácím týmem neotřásl. Ba naopak. Už za dvě minuty totiž prosvištěl po pravé straně Kristián Samler a po jeho centru zahrál v pokutovém území nešťastně rukou Horák -> PENALTA! Hosté ani neprotestovali, míč si vzal do ruky Jirka Podolník a Šťastného poslal přesně na druhou stranu, než mířila jeho umístěná rána k levé tyči – 1:0.

Hosté opaření úvodní inkasovanou brankou mohli po chvíli obdržet druhý direkt. Ondra Ujec vysunul Řežábka, jeho centr našel hlavu zcela volného Kuby Černíka, ten ale v obrovské šanci mířil jen do boční sítě. 21. minuta nabídla šikovné uvolnění Kejzlara a díky jeho slabé střele vlastně i jediný zákrok gólmana Ulrycha v zápase. Zajímavější momenty se totiž v neděli odehrávaly především před brankou jeho kolegy a už ve 24. minutě to bylo 2:0. Akci rozjel dlouhým přenesením hry Podolník, Honza Řežábek „roztancoval“ dva trutnovské hráče, kteří pak nechali prostor Kilevníkovi. Ten jakoby si chystal míč na střelu, jenže pak vymyslel i přesně načasoval parádní oblouček za zkoprnělé beky a Martin Otradovský s jeho nabídkou dlouho neváhal. Z voleje trefil přesně a klubko hráčů s takřka osmi stovkami diváků mohlo podruhé slavit!

S dvoubrankovým vedením v zádech se domácí nikam nehnali a na chvíli přenechali iniciativu soupeři. Jeho hra se však dál než k vápnu nedostala, a ke všemu přicházely nebezpečné brejky. Ve 31. minutě unikali na bránu soupeře hned čtyři hráči, Fejkovi se ale nikdo chytře nezastavil, a tak skončila slibná šance bez zakončení. Za tři minuty centroval znovu aktivní Samler, hlavička Otradovského ale mířila přesně do rukavic Šťastného. Za další minutu si udělal z obránců „dobrý den“ Řežábek, jeho rána ale o centimetry minula tyč. Asi nejvíc v zápase domácím fanouškům zatrnulo čtyři minuty před pauzou. Domácí obrana zaspala, v šestnáctce mířil míč na zcela volného Petra Holubce, ten jej ale nezkrotil, a tak bylo po naději.

• Přidej se k nám na sociální síti!
  • Facebookový profil FOTBAL DVŮR má v přátelích již 893 fanoušků!
  • Právě na facebooku s hráči můžeš být neustále.
  • Jen zde se dočteš nejaktuálnějších informací!

Po přestávce se očekával nápor Trutnova, k němu ale hosté síly nenašli. Byl to naopak znovu Šťastný, kdo se pořádně zapotil. V 52. minutě zakombinovali Řežábek s Otradovským a po jejich spolupráci mířil nad bránu Fanda Fejk. Za další minutu roztleskali ochozy Martin Kilevník s Jakubem Černíkem. Oba hráči si technickými kousky pohráli s protihráči, šance z toho ale nebyla. To až v minutě 54. Řežábek prošel až do šestnáctky, gólovou střelu mu ale zblokoval obránce na roh. Po něm znovu pálil Jan Řežábek, trutnovský gólman se ale zaskvěl krásným zákrokem. V 66. minutě ale už bylo o vítězi derby definitivně jasno. Váhajícího Horáka obral o míč na polovině hřiště Martin Kilevník, do levé strany nastartoval Řežábka a jeho přihrávku na zadní tyči uklidil do sítě ve skluzu Jakub Černík – 3:0.

Zbytečně podráždění hosté i podruhé reklamovali ofsajd, jak však potvrdil videozáznam (a z něho pořízené naše dvě fotografie), opět neprávem. Jenže tentokrát už protesty odnesli vyloučením. Frustrovaný Horák inkasoval druhou žlutou kartu a musel se poroučet do sprch. Po chvíli série ostrých zákroků přivolala dokonce hráčskou šarvátku, tu ale sudí vyřešil žlutými kartami pro domácího Černíka a hostující Šťastného s Tobiášem.

Zatímco Trutnov dohrával derby s pocitem křivdy, domácí si závěrečných dvacet minut užívali. K soupeři byli milosrdní. Nikam se nehnali, to spíš jen drželi míč a hostům jej ani nepůjčovali. Hru rozkouskovala řada střídání, přesto ale ještě jedna obrovská příležitost přišla. V 86. minutě si vyměnili míč Řežábek s Kilevníkem a prvně jmenovaný byl rázem zcela sám před Šťastným. Nejlepší hráč derby se ale za svůj výkon gólově neodměnil. Lajdácky totiž zamířil jen do brankáře, a tak skončil šlágr víkendu výsledkem 3:0.

VIDEOZÁZNAM z utkání si můžete prohlédnout ZDE!

Fakta – branky: 16. Podolník z pen., 24. M. Otradovský, 66. Černík. Rozhodčí: Šimáček (Benešov). ŽK: 3:4. ČK: 0:1 (66. Horák). Diváci: 790.

TJ Dvůr Králové nad Labem: Ulrych (90. Matula) – Picha, Kruliš (14. Fejk, 87. Černý), Rejl, Podolník – Samler (84. Žaba), Ujec, Kilevník, Řežábek – M. Otradovský, Černík (89. Mertlík).

MFK Trutnov: Šťastný – Křižovič, Makovský, Horák, J. Holubec – Kamitz (74. Groer), Marks, Kovář (80. Böhnisch), P. Holubec – M. Kejzlar (45. P. Doubic), Čech (69. Tobiáš).

Takto derby zhodnotil internetový server Trutnovinky.cz.

Miroslav Chalupa, trenér Dvora Králové: „V první řadě musím poděkovat mužstvu za výborný výkon. Naše vítězství je zcela zasloužené, protože jsme soupeře za celý zápas nepustili do jediné brankové příležitosti. Obzvlášť první poločas byl z naší strany velmi dobrý, vedli jsme 2:0. Byla jen škoda, že jsme z dalších šancí nedokázali vstřelit třetí gól a nerozhodli zápas už tak v první půli. Trošku mě mrzí, že soupeř neunesl tíhu výsledku a v závěru utkání se snížil ke zbytečným faulům, které mohly ještě už tak naše zdecimované mužstvo přivést do dalších problémů pro další utkání. Trutnovští hráči a možná i vedení pak už hledali chybu všude možně.“

Miloš Dvořák, trenér Trutnova: „Domácí vyhráli zaslouženě. Dali tři branky, my ani jednu. Trošku jsme v prvním poločase umřeli na krásu. Ze začátku jsme nějaké akce měli. Bohužel, brzy jsme prohrávali a utkání už pak bylo naladěné tak, že se každý věnoval něčemu jinému než hře.  Myslím, že docela slušně jsme kombinovali, ale jen po vápno. Na držení míče jsme na tom v prvním poločase byli lépe než domácí, ale ti chodili do rychlých brejků a vždycky nás nějakým způsobem trestali. Jakým způsobem jsme všichni viděli. Penalta asi byla, o té druhé brance můžu jen polemizovat. A potom už zápas byl až nějak moc emotivní. Fanoušci jim tam zakopli balón a oni to tady hodili na nás, jako kdybychom za to mohli my.“

Aktuální tabulku DIVIZE C najdete ZDE!

Další výsledky 22. kola

Nová Paka - Rapid Liberec 2:0, Železný Brod - Dobrovice 0:2, Turnov - Náchod 3:1, Vysoké Mýto - Letohrad 2:1, Živanice - Pardubice B 2:1, Ústí n. O. - Svitavy 3:0, Jablonec n. J. - Kutná Hora 1:0.

Program 23. kola (26. – 27. dubna)

Nová Paka - Vysoké Mýto, Dobrovice - Jablonec n. J., Kutná Hora - Pěnčín/Turnov, Rapid Liberec - Dvůr Králové (sobota 17.00), Trutnov - Živanice, Náchod - Ústí n. O., Svitavy – Letohrad, Pardubice B - Železný Brod.

HISTORICKÁ BILANCE DERBY ZÁPASŮ V TŘETÍM TISÍCILETÍ

• 2003 – 2004    Dvůr Králové – Trutnov       1:3 a 1:0 (památné boje o postup do divize)