29.07.2012 17:57

Dvoráci vyřadili Převýšov a v dalším kole přivítají ligový Hradec!

Na stadionu pod Hankovým domem se dnes hrálo další kolo Poháru České pošty. Domácí fotbalisté hostili třetiligový Převýšov a po bojovném výkonu překvapivě vyhráli 2:1.

TJ Dvůr Králové nad Labem - SK Převýšov  2 : 1 (1:0).

Po vítězství 4:0 nad Novou Pakou přivítali Dvoráci účastníka ČFL a farma ligového Hradce si pod Hankův dům přivezla řadu hráčů prvního mužstva FC Hradec Králové. Zároveň se hrálo o to, kdo právě Votroky přivítá ve 2. kole.

Domácí začali sympaticky a už po pěti minutách pálil z voleje přesně Řežábek, u tyče však míč lapil zkušený Ottmar. Stejně odpověděli i hosté, v 11. minutě bombu Veselky vyrážel připravený Vilda Ulrych. V 17. minutě hasil chybu spoluhráče Podolník, jeho následný centr doplachtil k Dosedělovi, ale hlavička postrádala důraz. Za další dvě minuty se početné návštěvě ulevilo, to když hlavička Schwarze jen těsně minula tyč Ulrychovy branky. Okolo dvacáté minuty měl dvě velké šance na brejk skvěle hrající Klazar, finální fáze mu však ani jednou nevyšla. Ve 29. minutě podržel domácí opět Ulrych. Po hrubce v rozehrávce se před něho totiž dostal Novák, ale domácí gólman vytěsnil jeho ránu na roh. 35. minuta už přinesla gól. Radek Klazar získal míč na polovině hřiště, precizně nastartoval Řežábka, a dvorský rychlík otřel gólovou ránu o tyč - 1:0. Dvě minuty před pauzou odmítl druhou branku Podolník, jenž netrefil prázdnou kasu po další hrubce nejisté defenzívy hostů.

Úvod druhého poločasu přinesl převahu hostů, do šance se dostal ale jen exbydžovský Michal Blažej, jehož hlavička minula prostor mezi tyčemi. Za sedm minut se ale i jeho spoluhráči vyrovnání dočkali. Domácí zachybovali, do otevřené obrany se dostal Pavel Novák a pro gólové vyjádření zvolil stejné zakončení jako Řežábek - 1:1. Dlouho se ale hosté neradovali. V 74. minutě vysunul Blažek Řežábka, ten doběhl zdánlivě ztracený míč, obalamutil soupeřova obránce a po následném faulu se pískala penalta. K pokutovému kopu se nikomu nechtělo, ale nakonec vzal vše na svá bedra hrající trenér Ladislav Doseděl a prudkou ranou doprostřed branky vrátil domácím vedení - 2:1. V 78. minutě mohl zvýšit Viktor Marks. Po nahrávce Klazara běžel sám na branku, trefil ale jen tyč. Čtyři minuty před koncem hostující Novák hloupě vlétl do Klazara a jelikož jeho zákrok byl v pokutovém území, následovala přísná, leč přesto druhá penalta. Tentokrát zvolil Doseděl ránu k levé tyči, Ottmar byl ale na místě včas. Závěr si již domácí pohlídali a překvapivě mohli se svými diváky oslavit postup.

V dalším kole se naši fotbalisté utkají s FC Hradec Králové. Původní termín je vypsán na středu 29. srpna, ale zřejmě dojde ke změně.

Fakta – branky: 35. Řežábek, 74. Doseděl z pen. – 68. Novák. Rozhodčí: Blaschke (Rudoltice). ŽK: 1:4. Diváci: 420.

TJ Dvůr Králové: Ulrych – Volf, Doseděl, Kruliš, Ježek – Podolník (49. Marks), Fejk, Moník, Čenovský (71. Blažek) – Klazar, Řežábek.

SK Převýšov:  Ottmar – Franc, J. Černý, Kouřil, Hečko(77. J. Dvořák) – Rezek, Veselka, Schwarz, Novák – Blažej – Mrázek (60. Petřík).