08.06.2019 14:39

Dvoráci vzali dva body Přepeřím, pak sezonu zakončili vysokou porážkou v Benátkách. Béčko a dorost váleli

Dvoráci vzali dva body Přepeřím, pak sezonu zakončili vysokou porážkou v Benátkách. Béčko a dorost váleli

V dnešním fotbalovém ohlédnutí si připomeneme všechny dosavadní zápasy dvorských mužstev z měsíce červen. Ten pro nás začal v sobotu prvního a skončil v neděli 9. 6.

Takže pěkně popořadě od nejstarší kategorie mužů po nejmladší přípravku B.

MUŽI A

TJ Dvůr Králové nad Labem A – FK Přepeře 2:2 (1:1), penalty 4:2

Divácky atraktivní zápas se hrál na stadionu pod Hankovým domem, kam velmi dobrou jarní formu přijely potvrzovat Přepeře. Hosté se v utkání prezentovali velmi sebevědomým dojmem a úvodní půlhodina se hrála v jejich režii. Zasloužené odměny se dočkali po trefě Novotného, na kterou však ještě do přestávky odpověděl individuální akcí špílmachr našeho mužstva Fanda Fejk – 1:1.

Po pauze zápas gradoval. Nadšeně hrající Dvoráky poslal v 75. minutě do vedení z penalty gólman Kuba Vaníček, v 89. ale stihl po dlouhé autu do pokutového území srovnat Novotný na 2:2. V rozstřelu naši hráči po třech nezdarech v řadě konečně přerušili smolnou sérii a proti opravdu výbornému soupeři získali před velmi dobrou kulisou cenné dva body.

Jedním z hrdinů zápasu byl náš brankář Jakub Vaníček, který si v normální hrací době připsal první divizní gól v našem dresu, čímž se stal v pořadí 68. střelcem dvorské divizní historie. V rozstřelu pak dva kopy soupeře kryl a sám jeden proměnil! Na straně druhé hosty výrazně podržel bývalý prvoligový gólman Marek Čech.

Fakta – branky: 36. Fejk, 75. J. Vaníček z pen. – 25. a 89. Novotný. Rozhodčí: Švagr. ŽK: 2:5. Diváci: 310. TJ Dvůr Králové nad Labem A: J. Vaníček – Picha, Macháček, Karal, Tomeš – Vitebský (89. Rejl), Václavek, J. Dvořák (49. Hruška), Fejk, O. Vaníček – Tauchman (90. Knespl). FK Přepeře: Marek Čech - Krasnický, Vrabec, Nesvadba, Petřík (60. Vaníček) - Bína (69. Vébr), Marek Sedláček (82. Ježek), Pavlata, P. Novotný - Jarosz, Synek (69. Schubert).

Milan Ujec, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem A: „Podruhé za týden k nám přijelo kvalitní mužstvo se spoustou hráčů, kteří prošli ligovými týmy. V první půli jsme působili zakřiknutě, po vyrovnávacím gólu jsme ale začali víc hrát a kombinovat, dostali jsme soupeře pod tlak. Vytvářeli jsme si i šance a byla velká škoda, že jsme proměnili jen dvě. Hosty podržel gólman Čech. V úplném závěru jsme propadli při dlouhém autovém hodu do šestnáctky. Přesto máme dva body a spoustu hráčů mohu pochválit za kvalitní výkon.“
Miroslav Kvapil, vedoucí mužstva FK Přepeře: „Domácí byli velice těžkým soupeřem, hráli výborně kombinačně. V první půlce jsme byli lepší my, ve druhé Dvůr, takže asi zasloužená remíza. Kluky bych chtěl pochválit za bojovnost a nasazení, které v závěru přetavili ve vyrovnávací branku.“

Sestřih branek z pohledného utkání najdete ZDE!

SK Benátky nad Jizerou - TJ Dvůr Králové nad Labem  A 4:0 (2:0)

Osmkrát v řadě bodovali, na jaře prohráli dvakrát, na derniéru úspěšného ročníku ale naši fotbalisté budou chtít brzy zapomenout. Na horké půdě loni ještě třetiligových Benátek utrpěli nejvyšší porážku sezony.

Domácí své galapředstavení odstartovali hned na přelomu první a druhé minuty, kdy se před Kubou Vaníčkem prosadil Košek. Náš soupeř byl lepším týmem a vlastně se i potvrzovalo, že na Benátky se nám moc nedaří. Naposledy jsme na jaře roku 2015  padli na jejich hřišti výsledkem 0:4 a zopakovat se nám jej "podařilo" i tentokrát. Položil nás gól do šatny v podání Gidiona, po hodině hry zvýšil na 3:0 Šimek a dílo zkázy dokonal dvě minuty před koncem Dohnalík.

I přes nějvyšší porážku v ročníku si však naši fotbalisté zaslouží spíš slova chvály. Letošní sezona se jim povedla. V řadě utkání tým diváky bavil pohledným fotbalem a do posledních kol se rval o medailové příčky. Nakonec skončí šestý, nejhůř sedmý, hřát nás může fakt, že až za námi je rival z Trutnova.

Fakta – branky: 2. Košek, 44. Gidion, 60. O. Šimek, 88. Dohnalík. Rozhodčí: Vokoun. ŽK: 1:2. Diváci: 155. TJ Dvůr Králové nad Labem: J. Vaníček – Picha, Macháček (77. Rejl), Karal (32. Kruliš), Tomeš – O. Vaníček, Václavek, Tauchman, J. Dvořák, Fejk (32. Hruška), Knespl – Vitebský.

Milan Ujec, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „Na závěr sezony jsme předvedli špatný a nezodpovědný výkon, rozhodně nejhorší za osmadvacet kol. Soupeř nás k ničemu nepustil, byl dravější a na rozdíl od našeho týmu ukázal, že chce vyhrát. Někteří hráči duel pojali jako rekreační fotbal. Byla tam spousta chyb, chyběla bojovnost, i proto je výsledek takový, jaký je.“

Aktuální tabulka Fortuna Divize C ZDE!

Zajímavostí závěrečného kola je fakt, že si v něm tým Přepeř obratem z 1:3 na 4:3 ve Slatiňanech zajistil konečné druhé místo. Jelikož vítěz skupiny C Mšeno odmítl postup do ČFL a dokonce v příštím ročníku přihlásí jen krajskou soutěž, nabízí se Přepeřím postupová šance do České fotbalové ligy.

FK Přepeře tak dal vzpomenout na patnáct let starou zkušenost našeho klubu, kdy po postupovém hattricku z I. B třídy, I. A třídy a krajského přeboru následovala v premiérové divizní sezoně stříbrná pozice! Tehdy za rezervou prvoligového Jablonce nad Nisou. A teď se podržte! Klub Přepeře na fotbalovou mapu naskočil v roce 2013, kdy vznikl. Od té doby následovalo pět postupů v řadě a nyní je na světě šestý - Severočechům blahopřejeme!

MUŽI B

TJ Sokol Nemyčeves – TJ Dvůr Králové nad Labem B 1:4 (0:1)

Fakta – branky: 90. Brett z pen. – 42. V. Hák, 53. M. Hák z pen., 56. Zlámal, 74. Suk. Rozhodčí: Jehlička. ŽK: 2:0. Diváci: 65. TJ Dvůr Králové nad Labem B: V. Matula – Zlámal (70. D. Bednář), Rejl, S. Ježek, Voda – Rejchrt (74. Pražák), V. Hák, M. Hák, Marks (78. Sojka) – Suk, Prokůpek.

Jiří Rejl, trenér TJ Dvůr Královénad Labem B: „V prvním poločase jsme nedokázali zúročit územní převahu, protože jsme selhávali na nepřesnostech ve finální fázi. Domácí naproti tomu hrozili z brejků. Poločasový stav, kdy jsme vedli o jeden gól, odpovídal dění na hřišti. Ve druhé půli jsme využili lepší kondice a opět se prosadili naši ofenzivní zabijáci.“

TJ Dvůr Králové nad Labem B – TJ Sokol Staré Buky 2:0 (1:0)

Rezerva mužů si závěr sezony doslova užívá. Na čtvrtém místě krajské soutěže I. B třídy by již měla vydržet do úplného konce. Proti Starým Bukům byl tým hrajícího trenéra Jirky Rejla lepší. Převahu ale využil pouze ke dvěma trefám. Krátce před pauzou se ze správně nařízeného pokutového kopu prosadil Michal Hák a v 71. minutě na konečných 2:0 zvýšil Viktor Marks.

Poslední zápas sezony čeká dvorskou rezervu tuto sobotu v Poříčí u Trutnova, kde bude našim hráčům za soupeře kocbeřská Jiskra. Ta v utkání musí bezpodmínečně zvítězit, aby si uchovala alespoň teoretiickou naději na záchranu. Duel startuje ve 14 hodin. 

Fakta – branky: 40. M. Hák z pen., 71. Marks. Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 1:5. Diváci: 100. TJ Dvůr Králové nad Labem B: D. Jákl – D. Bednář, Kasan (46. Zlámal), S. Ježek, Voda – Rejchrt, V. Hák, Rejl, M. Hák (78. Suk) – Marks (84. Sojka), Prokůpek. TJ Sokol Staré Buky: Pelc – Trunkát, Koščál, Wimmer, Týnek – Pištora, Tošovský, J. Makovský, Pálinkáš (87. Korec) – Křižovič, J. Prokop (71. Poznar).

Jiří Rejl, hrající trenér TJ Dvůr Králové nad Labem B: „Jsem rád, že jsme potvrdili, že se v průběhu sezony stále zlepšujeme a houževnatého a dobrého soupeře porazili. Rovněž mě těší, že jsme se s domácími fanoušky rozloučili vítězstvím.“

Pavel Korec, trenér TJ Sokol Staré Buky: „V okleštěné sestavě jsme nepodali špatný výkon. Hráli jsme organizovaně, v prvním poločase ale inkasovali z velmi přísně nařízené penalty. Po pauze nás výbornými zákroky držel Pelc, avšak po jedné chybě domácí udeřili podruhé. Také jsme měli nějaké šance, ale bohužel jsme je nevyřešili dobře. Je znát blížící se konec soutěže.“

Aktuální tabulka JAKO I. B třídy ZDE!

STARŠÍ DOROST

Tým trenéra Zdeňka Horáka a asistenta Erika Zivra si na začátku června připsal dvě vysoká vítězství a v závěrečném kole na domácím hřišti proti Vamberku bude usilovat o šanci na konečné třetí místo v krajské soutěži.

TJ Dvůr Králové n. L./Bílá Třemešná U19 – SK Třebechovice 6:0 (3:0)

Fakta – branky: 8., 30. a 62. Jákl, 38. Lavryk, 60. Hynek, 78. Vejnar. Rozhodčí: J. Pracný. ŽK: 0:2. Diváci: 30. TJ Dvůr Králové n. L./Bílá Třemešná: Jan Zivr – Vojtěch Marel, Adam Šenfeldr, Filip Horák, Tomáš Hynek, Daniel Jákl, Filip Hanek, Lukáš Kopecký, Vít Vejnar, David Vágner, Taras Lavryk, Petr Straka, Dominik Linda, Jakub Nosek.

Aktuální tabulka krajské soutěže staršího dorostu ZDE!

Teplice nad Metují – TJ Dvůr Králové n. L./Bílá Třemešná U19  1:8 (0:5)

Fakta – branky: 66. Bartoníček – 12., 15., 22. a 71. Jákl, 31. Lavryk, 39. Zivr, 64. Horák, 82. Hynek. Rozhodčí: M. Mlynář. Hráno bez karet. Diváci: 20. TJ Dvůr Králové n. L./Bílá Třemešná U19: Petr Straka – Vojtěch Marel, Adam Šenfeldr, Filip Horák, Tomáš Hynek, Daniel Jákl, Filip Hanek, Lukáš Kopecký, David Vágner, Taras Lavryk, Dominik Linda, Jakub Nosek, Jan Zivr.

STARŠÍ ŽÁCI

TJ Dvůr Králové nad Labem – SK Roudnice/Kunčice 1:5 (0:2)

Fakta – branky: 42. Kraus – 4. a 29. Hruška, 47. Bareš, 53. Pavlíček, 54. Koutník. Rozhodčí: L. Pracný. ŽK: 2:3. Diváci: 50. TJ Dvůr Králové nad Labem U15: Lukáš Hynek – Zdeněk Hampl, Filip Pracný, Radek Holub, Tomáš Formánek, Lukáš Formánek, Filip Machač, Pavel Kraus, Ondřej Hynek, Adam Doležal, Matyáš Šanovec, Jan Bujárek, Petr Jirásek.

SK Třebechovice – TJ Dvůr Králové nad Labem U15 2:0 (1:0)

Fakta - branky: 3. Štorek, 63. Havránek. Rozhodčí: Špaček. ŽK: 2:0. Diváci: 40. TJ Dvůr Králové nad Labem U15: Lukáš Hynek – Zdeněk Hampl, Filip Pracný, Radek Holub, Tomáš Formánek, Lukáš Formánek, Filip Machač, Pavel Kraus, Ondřej Hynek, Adam Doležal, Matyáš Šanovec, Jan Bujárek.

Aktuální tabulka finálové skupiny krajské soutěže starších žáků ZDE!

MLADŠÍ ŽÁCI

Na turnaji v Lánově dokázali svěřenci trenéra Libora Špačka jeden zápas vyhrát, ve druhém odešli poraženi. O týden později pak pod Hankovým domem nedokázali střelecky vyjádřit převahu nad Jičínem a na remízu 0:0 navázali porážkou od silného Žacléře.

V závěrečném dějství sezony se Dvoráci proti Hořicím a Hostinnému pokusí zabojovat o konečné třetí místo v tabulce.

 • TJ Dvůr Králové nad Labem U13 – Červený Kostelec/Rtyně 4:0 (3:0)
 • TJ Dvůr Králové nad Labem U13 – TJ Lánov 1:0 (0:0)
 • TJ Dvůr Králové nad Labem U13 – SK Jičín 0:0
 • TJ Dvůr Králové nad Labem U13 – TJ Baník Žacléř 1:5 (1:2)

Sestava Dvora Králové na turnajích: Josef Budinský – Jan Kryštof Hlaváček, Tomáš Jahnátek, Viktor Yaremchuk, Vojtěch Laňka, Miroslav Herman, Jan Špaček, Ivo Polan, Adam Vojtěch, David Langer, Jakub Vágner, Patrik Adámek, Šimon Ryba, Václav Lahučký, Jakub Závodný.

Aktuální tabulka krajské soutěže mladších žáků ZDE!

STARŠÍ PŘÍPRAVKA

Svěřenci trenéra Vojtěcha Matrase nejprve na domácím turnaji pod Hankovým domem navázali na týden starý šestibodový zisk z Dolní Kalné. O týden později ve Vítězné přestříleli Rudník, ale na domácí tým nestačili.

 • TJ Dvůr Králové nad Labem U11 – Sokol Vítězná 7:4 (1:2)
 • TJ Dvůr Králové nad Labem U11 – Sokol Vítězná 6:2 (3:0)
 • TJ Dvůr Králové nad Labem U11 – TJ Rudník 12:1 (4:0)
 • TJ Dvůr Králové nad Labem U11 – Sokol Vítězná 5:11 (4:3)

Sestava Dvora Králové na turnajích: Štěpán Šanovec – Matyáš Neumann, Václav Šůna, Adam Just, Šimon Karban, Denis Horáček, František Švába, Ondřej Sieger, Jakub Vágner, Václav Joska, Jakub Dufek.

MLADŠÍ PŘÍPRAVKA A

Áčko naší nejmladší kategorie dalo dávno zapomenout na jedinou porážku v sezoně, kdy ve Rtyni podlehlo domácímu celku. Od té doby svěřenci trenéra Michala Růžičky zase jen vítězí a nejinak tomu bylo v posledních dvou turnajích, které se uskutečnili pod Hankovým domem a v Žacléři.

 • TJ Dvůr Králové nad Labem U9 – TJ Lánov 15:1 (9:0)
 • TJ Dvůr Králové nad Labem U9 – TJ Lánov 20:0 (10:0)
 • TJ Dvůr Králové nad Labem U9 – SK MFC Svoboda 11:4 (8:2)
 • TJ Dvůr Králové nad Labem U9 – TJ Baník Žacléř 10:2 (4:0)

Sestava Dvora Králové na turnajích: Kryštof Šturma – Adam Růžička, Matyáš Vágner, Matyáš Šturm, Vojtěch Rutrle, Tomáš Schwarzer, Jan Pavlis, Ondřej Nápravník.

MLADŠÍ PŘÍPRAVKA B

Ve skvělé formě jsou na konci sezony také hráči B týmu mladší přípravky. Pod vedením kouče Stanislava Ježka si Dvoráci po třech výhrách v Mladých Bukách připsali dvě vítězství i doma pod Hankovým domem. Ve Vítězné pak podlehli domácímu celku, aby následně rozstříleli Bílou Třemešnou.

 • TJ Dvůr Králové nad Labem U9 – TJ Sokol Malé Svatoňovice 13:2 (7:1)
 • TJ Dvůr Králové nad Labem U9 – TJ Sokol Malé Svatoňovice 13:4 (9:2)
 • TJ Dvůr Králové nad Labem U9 – Sokol Vítězná 3:11 (1:7)
 • TJ Dvůr Králové nad Labem U9 – TJ Sokol Bílá Třemešná 11:3 (7:3)

Sestava Dvora Králové na turnajích: Adam Ježek, Daniel Zemánek, Mikuláš Bartoš, David Ježek, Eduard Kvášovský, David Motal, Pavel Sebastian Parai, Jan Lucián Čejka, Matouš Ryba, Jonáš Matouš.

Diskuse

Příspěvky diskuse

Seřadit od nejnovějšího, od nejstaršího,

 • Kádr a příprava | ivan | 05.07.2019 12:26:36 | reagovat

  Jak to vypadá s kádrem/odchody-příchody/-budou nějaké přípravné zápasy?

TisknoutDvůr je náš a my jsme s ním


FV Plast
Sponzor
TJ Dvůr Králové

© 2022, Fotbalový klub -TJ Dvůr Králové – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing