08.09.2012 11:28

Dvoráci zaslouženě porazili Letohrad, béčko v derby těsně prohrálo!

Dvoráci zaslouženě porazili Letohrad, béčko v derby těsně prohrálo!

Dvoráci před velkým šlágrem na hřišti FK Viktoria Jirny udrželi druhou příčku v tabulce! Svěřenci hrajícího trenéra Ladislava Doseděla porazili v neděli loňského účastníka České fotbalové ligy FK OEZ Letohrad 2:0, díky trefám Kilevníka a Doseděla mladšího. Pořádný šlágr čekal ve stejném čase i dvorskou rezervu, která v Trutnově, kde od podzimu trénuje kouč Miloš Dvořák, prohrála po výtečném výkonu 3:4.

MUŽI „A“

TJ Dvůr Králové nad Labem „A“ – FK OEZ Letohrad  2 : 0 (0:0).

Když hráli Letohradští pod Hankovým domem naposledy, rozešly se oba týmy s remízou 3:3. Dvorský celek před dvěma roky o vítězství připravila poslední 90. minuta, a tak naši hráči tentokrát chtěli duel opouštět s lepší náladou. Povedlo se. Dvoráci po velmi dobrém výkonu vyhráli 2:0. V 66. minutě se po trestném kopu Podolníka prosadil hlavou Martin Kielvník. Sedm minut před koncem chyboval hostující gólman a Ladislav Doseděl mladší proměnil svůj první divizní start start v premiérovou divizní trefu - 2:0.

Nedělní duel byl pravou šachovou partií. Žádné z mužstev nechtělo udělat chybu a šancí bylo k vidění pramálo. Hlavně první poločas byl naprosto vyrovnaný a leckdo si již v jeho průběhu uměl představit, že duel skončí bezbrankovou remízou. Po přestávce ale byli domácí stále aktivnějším týmem a v 66. minutě se po trestném kopu Jirky Podolníka dostali do vedení. To když se na zadní tyči do centru položil historicky nejlepší dvorský divizní střelec Martin Kilevník. Byla to pro něho už 52. trefa v této soutěži!

Teprve za nepříznivého stavu se hosté pustili do útočení a v ohrožení začala být také branka Vildy Ulrycha. Jenže naděje hostů uhasila 83. minuta. Střídající Láďa Doseděl, syn hrajícího trenéra, nenechal v klidu rozehrát gólmana Volšíka, tomu míč odskočil, a mladý forvard střelou do opuštěné branky podruhé rozjásal fanoušky. Mezi nimi i bývalého partnera klubu Zdeňka Škrhu, na jehož chlumeckou stopu rodina Dosedělových ve Dvoře navazuje. Junior navíc za 18 minut na hřišti střelecky vyrovnal otce, jenž za Dvůr dosud také skóroval jednou.

Z možných patnácti tak mají Dvoráci nyní 13 bodů a v neděli je od 15.00 čeká šlágr na hřišti doposud bodově stoprocentních Jiren.

Fakta – branky: 66. Kilevník, 83. Doseděl ml. Rozhodčí: Duchoň (Nové Strašecí). ŽK: 1:2. Diváků: 410. 

TJ Dvůr Králové nad Labem: Ulrych – Podolník, Doseděl, Kruliš, Ježek – Kilevník, Fejk (90. Macek), Moník, Čenovský (72. Doseděl) – Klazar, Privara (46. M. Otradovský).

FK OEZ Letohrad: Volšík – Kříž (80. Kabourek), Vaniš, Strasmeier, Vyskočil – Nadrchal, Macek, Brendl, Kail – Sekel, Kulhánek (60. Faltus).

Ladislav Doseděl, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „Nemyslím si, že by zápas postrádal kvalitu. Potkala se dvě zkušená mužstva a chvílemi šlo o šachovou partii. Měli jsme v nohách čtvrteční pohárový duel s Hradcem, přesto hráči duel po fyzické stránce zvládli. V průběhu druhé půle se zdálo, že by zápasu mohla slušet remíza, na polovině soupeře jsme ale byli nebezpečnější a vítězství považuji za naprosto zasloužené. Hodně si ceníme faktu, že náš gólman Ulrych čtyřikrát v řadě neinkasoval.“

Jaroslav Veselý, trenér FK OEZ Letohrad: „Utkání nemělo příliš velkou kvalitu. Domácí nás dostali pod tlak velkým množstvím standardních situací. Jednu z nich jsme  neuhlídali a Kilevník nám hlavou vstřelil vedoucí gól. Případný závěrečný tlak nám pak zhatila individuální chyba.“

Fotografie z minulého utkání mei Dvorem Králové a Letohradem (3:3)

Našemu týmu nadále chyběli zraněný Jakub Volf, druhý rekonvalescent Jiří Rejl již odehrál zápas alespoň za béčko. Martin Otradovský, jehož trápí bolesti zad, začal na lavičce a chyběl také dovolenkář Jan Řežábek. Se sádrou na ruce nemohl do utkání zasáhnout ani Kristián Samler. Do základní sestavy se naopak konečně dostal Fanda Fejk, jenž měl možnost tréninkové manko dohnat v pohárovém duelu s Hradcem Králové. Zajímavostí je, že náš tým už čtyři kola neinkasoval ani jeden gól, na čemž má lví podíl vedle obranné řady hlavně brankář Vilda Ulrych. U výsledků Letohradu je zase zajímavý fakt, že v jejich duelech zatím pokaždé vyhrál domácí tým.

Dosavadní výsledky Dvora: FK Dobrovice (D) 1:1, SK Semily (V) 3:0, Sokol Lhota p. L. (D) 1:0, SK Holice (V) 2:0, FK OEZ Letohrad (D) 2:0.

Dosavadní výsledky Letohradu: Jiskra Mšeno (V) 0:3, RMSK Nový Bydžov (D) 2:0, Sparta Kutná Hora (V) 0:2, FK Náchod (D) 5:2, TJ Dvůr Králové nad Labem (V) 0:2.

Kompletní program 5. Kolo – sobota 10.15: Jiskra Mšeno – Jiskra Ústí nad Orlicí 3:017.00: FK Náchod – FK Viktoria Jirny 1:2, FK Pardubice B – Sokol Lhota pod Libčany 7:0, FK Dobrovice – SK Semily 2:0Neděle 17.00: Sparta Kutná Hora – 1. FK Nová Paka 2:0TJ Dvůr Králové nad Labem – FK OEZ Letohrad 2:0, TJ Svitavy – SK Holice 6:2.

Aktuální podobu tabulky divize C 2012/2013 najdete ZDE!

MUŽI „B“

FK Trutnov – TJ Dvůr Králové nad Labem „B“  4 : 3 (3:2).

Svěřenci kouče Miloše Dvořáka měli do utkání raketový nástup a v 19. minutě vedli po gólech Holubce a Kováře již 2:0. Hosté sice přijeli v silně okleštěné sestavě, přesto odehráli dobrou partii. Díky trefám svého tahouna Dana Urbana stihli ještě před přestávkou vyrovnat, naděje na bodový zisk jim ale oddálila druhá trefa Holubce do šatny – 3:2.
Brzy po pauze zvýšil na 4:2 Groer, další snížení Viktora Markse ale prestižnímu souboji zajistilo dramatickou koncovku. Vyrovnání se hosté sice dočkali, Tomáš Picha však stál v ofsajdu, a tak jeho branka platit nemohla. Domácí poté již zasloužené vítězství uhájili a za týden se případnou výhrou nad soupeřem z Libčan budou moci v tabulce posunout opět do vyšších pozic. Naše borce čeká sobotní domácí souboj s Českou Skalicí a jasným cílem bude první vítězství v sezoně.

Videosestřih z utkání najdete ZDE.

Fakta – branky: 3. a 42. Holubec, 19. Kovář, 58. Groer – 24. a 40. z pen. Urban, 64. Marks. Rozhodčí: Hlaváč (Týniště nad Orlicí). ŽK: 1:0. Diváků: 330. 

MFK Trutnov: Šťastný – Trnovský, Makovský, Kozák (82. Dušek), Tobiáš – Groer (72. Mařas), Kovář, Marks, Kamitz – Čech, Holubec.

TJ Dvůr Králové nad Labem B: Švejdar – Picha, Rejl, Křižovič, Kasan – T. Novotný – Marks, Blažek, Urban, V. Hák (46. Černý) – Žaba (60. Vondrouš).

Miloš Dvořák, trenér Trutnova: „Bylo to takové typické derby, otevřený fotbal, padlo spoustu branek. Brzy jsme vedli 2:0, ale zbytečně jsme o vedení přišli. Hosté vyrovnali po našich chybách, naštěstí do poločasu jsme stačili vstřelit ještě třetí gól. Ve druhém poločase jsme se bohužel opět nevyvarovali chyby po našem zvýšení na 4:2 a díky inkasované brance byl závěr zápasu takový hektický. Myslím, že vítězství je zasloužené. Hra z naší strany byla vcelku dobrá, ale nesmíme se dopouštět tolika individuálních chyb. Soupeř se mi také herně líbil.“

Rostislav Urban, vedoucí mužstva: „Do Trutnova jsme odjížděli s obavami. Ve stejnou dobu hrálo naše áčko a díky spoustě zranění nás moc nebylo. Přesto jsme s favorizovaným soupeřem sehráli výborný zápas a nakonec nebyli daleko od bodového zisku. Pomohli nám v základní sestavě dva dorostenci a všichni hráči zaslouží pochvalu.“

Aktuální podobu tabulky krajského přeboru 2012/2013 najdete ZDE!

STARŠÍ DOROST

FK Česká Třebová – TJ Dvůr Králové nad Labem U19  3 : 2.

Starší dorostenci Dvora v minulém kole Východočeského přeboru uspěli proti rezervě Letohradu (2:0) a vítěznou náladu si chtěli prodloužit i na hřišti České Třebové. Dlouho to vypadalo na bodový zisk, góly stříleli Dominik Žaba a Jan Hlava, v 87. minutě ale skóroval potřetí soupeř a domácí vyhráli 3:2

Pravděpodobná sestava Dvora: Matula – Bednář, Krejsa, Duplinszki – R. Machek, V. Hák, Vitebský, M. Hák, Hlava – Žaba, Tichovský.

Aktuální podobu tabulky Východočeského přeboru 2012/2013 najdete ZDE!

STARŠÍ ŽÁCI

TJ Dvůr Králové nad Labem U15 – TJ Dobruška  0 : 9 (0:2).

Starší žáci před týdnem zahájili krajský přebor a v Chlumci utrpěli porážku 1:7. Jedinou trefu zaznamenal Vágner a v neděli chtěli Dvoráci nastříleli branek více. Hrálo se výjimečně v Kuksu, ale pšenka tu svěřencům kouče Matouše Blažka nekvetla. Domácí prohráli vysoko 0:9, když po kvalitní první půli odešli fyzicky a lepšímu soupeři nestačili!

Aktuální podobu tabulky krajského přeboru 2012/2013 najdete ZDE!

MLADŠÍ ŽÁCI, STARŠÍ A MLADŠÍ PŘÍPRAVKY

V kategorii mladších žáků a starší přípravky se Dvoráci představí svým fanouškům a rodičům. Jejich turnaj se totiž uskuteční v neděli od 9 hodin pod Hankovým domem. Soupeřit budou naše naděje s fotbalisty z Trutnova/Mladých Buků, Nové paky/Staré Paky a Javorky.

Mladší přípravky hrají v neděli v České Skalici, kde se jim vedle domácího celku postaví soupeři z Trutnova, RSCM Cidlina.

Diskuse

Příspěvky diskuse

Seřadit od nejnovějšího, od nejstaršího,

  • Bengo v Trutnově | M. | 10.09.2012 12:06:08 | reagovat

    Hoši,hoši, první gól ve třetí minutě z jasného ofsajdu(seděli jsme přímo proti postrannímu sudímu), druhá tutovka o tři min.později, kdy útočník přestřelil - taky jasný ofsajd - a po takovým začátku si hraj... Je pravda, že pak se rozhodčí zlepšili. Tři góly po pěkných průnicích skrz naši obranu a naše útoky převážně přes Makovskýho. Proč? Při jeho fazóně tvrdý oříšek! Jinak za bojovnost jednička. A tento víkend už konečně všechny body! M.

    • re | Rosta Urban | 10.09.2012 22:24:33 | reagovat

      O těch ofsajdech netřeba polemizovat,to bylo zřetelně jasně vidět i z lavičky,polemizoval bych o tom,že se druhý pomezní rozhodčí po přestávce zlepšil-to bych tedy neřekl,ale jinak děkujem za uznání,to potěší. Urban

TisknoutDvůr je náš a my jsme s ním


FV Plast
Sponzor
TJ Dvůr Králové

© 2022, Fotbalový klub -TJ Dvůr Králové – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing