12.03.2013 23:24

Dvoráky v Dobrovici načal Ghaňan Musa Ansuma. Nakonec 2:0!

Dobrovice – Naše fotbalisty zavedl los úvodního jarního kola pár kilometrů od Mladé Boleslavi, kde na ně čekal kvalitní soupeř, který potvrdil kvality už na podzim na stadionu pod Hankovým domem. Pokud chtěli Dvoráci myslet jen na obranu, což samozřejmě určitě neplánovali, pak jim plány narušil především rychle inkasovaný gól.

Divize C

FK Dobrovice – TJ Dvůr Králové nad Labem 2:0 (1:0).
Dvoráci cestovali do Dobrovice takřka v plné síle, a tak věřili, že by se nemuseli vracet s prázdnou. Domácí na soupeře vytáhli trumf v podobě přírodního trávníku, na kterém se svěřenci kouče Cellera představili naposledy v podzimní derniéře v Náchodě. A tah jim vyšel. Hosté se totiž doslova hledali a co je hlavní, brzy inkasovali. Už po devíti minutách se totiž prosadil „ghanský zabiják“ Musa  Ansuma. Šikovný útočník se nechal v jednom z rozhovorů slyšet, že se cítí být lepším hráčem než kamarád z dětství Mike Essien, buď jak buď, na dvorskou defenzívu vyzrát dokázal – 1:0.
Také hosté měli šance, navrátilec z Hradce Králové Radek Klazar ale své sólo neproměnil a druhý útočník Martin Otradovský se před gólmanem Bartošem špatně zorientoval. Trest na sebe nechal čekat do 63. minuty. V ní se prosadil Patočka a ukončil naděje hostů - 2:0. V závěru ještě viděl za faul na Kristiána Samlera červenou kartu domácí bek Bým, na výsledku se ale již nic nezměnilo.

Fakta – branky: 9. Ansuma, 63. Patočka. Rozhodčí: Štefan (Velké Přílepy). ŽK: 1:1. ČK: 1:0 (82. Bým). Diváci: 200. TJ Dvůr Králové nad Labem: Ulrych – Podolník, Kruliš, Rejl, Ježek – Kilevník (81. Marks), Fejk, Moník, Čenovský – M. Otradovský (66. Samler), Klazar.

Čeněk Celler, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „V prvním poločase jsme se neúspěšně seznamovali s přírodním trávníkem, bohužel jsme navíc brzy inkasovali. Domácí byli lepším týmem, další šance ale neproměnili. Po přestávce se nám podařilo hru vyrovnat a také my jsme si vytvořili šance. Po rohovém kopu ale soupeř zvýšil na 2:0 a v samostatném úniku na brankáře zastavil Samlera faul. Po něm jsme hráli sedm minut přesilovku, ale zdramatizovat utkání se nám nepodařilo."

Další výsledky 16. kola: SK Viktorie Jirny - FK Pěnčín-Turnov 6:0, FK OEZ Letohrad - Jiskra Mšeno 0:1, Sokol Lhota pod Libčany - Sparta Kutná Hora 1:3, Jiskra Ústí nad Orlicí - 1. FK Nová Paka 4:1, FK Pardubice B - TJ Svitavy 0:1, SK Holice - RMSK Nový Bydžov 1:3 (za hosty se trefili Gorol, Tomeš a Bastin), SK Semily - FK Náchod odloženo na 27. března.