30.08.2012 19:05

Dvorská rezerva ztratila výhru v Červeném Kostelci, dorost vysoko prohrál.

Dvorská rezerva ztratila výhru v Červeném Kostelci, dorost vysoko prohrál.

Také ve všedních dnech se dvorští fotbalisté představují v mistrovských bojích. Rezerva mužů v krajském přeboru a starší dorostenci ve Východočeském přeboru U19. Za týden se navíc představí i divizní áčko, ve čtvrtek 6. září pod Hankovým domem v rámci 2. kola Poháru České pošty vyzve prvoligový FC Hradec Králové!!!

MUŽI „B“

TJ Červený Kostelec – TJ Dvůr Králové nad Labem „B“  5 : 3 (0:1).

Béčko na podzim přivezlo bod ze hřiště Broumova, více ale zatím nezískalo. I proto využil hrající kouč Michal Hruška čtvrtečního termínu a k duelu do Červeného Kostelce využil služeb divizních hráčů. Hlavním důvodem však byl fakt, že ze všech možných důvodů nemohl počítat s tradičními borci „juniorky“ Marksem, Urbanem, Novákem, Blažkem a dalšími. Červený Kostelec je v soutěži nováčkem, zatím se ale jako nezkušený outsider rozhodně nechová. Ve všech dosavadních zápasech hrál na domácím hřišti a pokaždé odešel jako vítěz! Před naším vzájemným soubojem byl tento tým jediným, který zatím neztratil ani bod!

Úvodní poločas přinesl na pěkně připraveném trávníku vyrovnaný fotbal a v úvodní dvacetiminutovce byly náznaky šancí k vidění na obou stranách. Domácí se snažili prosadit hlavně standardními situacemi a Dvoráci s nimi měli problémy. Byli to však nakonec naši borci, kdo se gólově prosadil. Ve 21. minutě zahrával trestný kop Martin Čenovský a ve vápně si prostor k hlavičce našem jeho jmenovec Kilevník – 0:1! Po této brance převzali naši hráči iniciativu a do konce poločasu byli lepším týmem. Na každé straně zachránila gólmany tyč, když tu domácí nastřelil Jakub Privara.

Ve druhém poločase se tempo hry ještě zvedlo a góly na sebe nenechaly dlouho čekat. V 57. minutě se střelecky prosadil Jakub Privara (0:2), bohužel chvíli poté snížil znovu na rozdíl jediné branky domácí Liška – 1:2. Klid na dvorské kopačky vrátil svou druhou trefou v zápase Martin Kilevník (64.), jenže za dalších 12 minut bylo opět vyrovnáno, nejprve se z pokutového kopu prosadil Vít a posléze se k radosti diváků prosadil Bárta. Domácí byli díky skvělé podpoře svých fanoušků nadále při chuti a v závěru dokonce zkoprnělým Dvorákům přidali dvě branky. V 86. se podruhé prosadil Liška a v poslední minutě dokonal nováček soutěže pověstného búra - 5:3

Fakta – branky: 60. a 86. Liška, 68. Vít z penalty, 76. Bárta, 90. Koval – 21. a 64. Kilevník, 57. Privara. Rozhodčí: Průcha. ŽK: 1:1. Diváků: 200.

Sestava Dvora Králové B: Švejdar – Picha, Hruška, Křižovič, Macek – Doseděl ml. (46. Černý), Kilevník, M. Otradovský, Čenovský – Privara, Řežábek.

STARŠÍ DOROST

FK Pardubice „B“ – TJ Dvůr Králové nad Labem U19 8 : 1 (3:0).

Svěřenci kouče Jana Míla inkasovali tvrdý direkt od juniorů Pardubic. Přes veškerou snahu našich hráčů byli domácí mladíci jasně lepším týmem a ve městě hokejových mistrů republiky prohráli vysoko 1:8. Více než porážka ale mrzí ztráta Jindry Alberta, který odešel z utkání se zraněním vazů. Vyloučen byl navíc Jan Hlava, který na čtvrtečním zasedání DCK obdržel trest na jedno utkání nepodmíněně a bude tak mužstvu chybět v sobotním duelu proti Letohradu B.

Fakta – branky: 30., 42. a 54. Kopecký, 55.,62. a 75. Pleskot, 40. Hundák, 89. Pipek – 50. V. Hák. Rozhodčí: Čad. ŽK: 1:1. ČK: 0:1 (85. Hlava).

Sestava Dvora Králové U19: Matula – Bednář, Albert, Duplinszki – Machek (46. Ruprich), Hlava, M. Hák (80. Mertlík), Vitebský – V. Hák – Žaba, Tichovský.

Ohlas domácího trenéra: Jednoznačná záležitost našeho týmu, který převyšoval hosty ve všech herních činnostech. Svou herní převahu jsme vyjádřili i brankově, ale několik dalších vyložených gólových příležitostí zmařil dobře chytající gólman hostí, nebo špatná koncovka a větší klid při zakončení.“

Jan Míl, trenér Dvora Králové: „Domácím gratuluji nejen k vítězství, ale především k předváděné hře. Předčili nás po všech stránkách, v rychlosti, v důrazu, agresivitě, v práci s míčem, kolektivním pojetí. Na podobný způsob hry prostě moji svěřenci zvyklí nejsou. Troufám si tvrdit, že v této soutěži budou mít Pardubice jen velmi málo konkurentů. Klukům nemůžu upřít snahu, ale to pochopitelně stačit nemohlo. Víc než porážka mě mrzí úplně zbytečné vyloučení Hlavy a hlavně zranění kolena našeho kapitána Alberta. Mám obavu, že jsme o něj přišli na delší dobu. Rád bych se mýlil.“

TisknoutDvůr je náš a my jsme s ním


FV Plast
Sponzor
TJ Dvůr Králové

© 2022, Fotbalový klub -TJ Dvůr Králové – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing