28.09.2011 16:55

Dvorské béčko ve středu otočilo zápas s Rychnovem a vyhrálo 2:1!

TJ Dvůr Králové nad Labem "B" - FC Rychnov nad Kněžnou  2 : 1 (0:1).

Rezerva nastoupila bez několika hráčů základní sestavy, když chyběl Radek Gorol se studentem Viktorem Marksem, navíc v den zápasu oznámili zdravotní potíže Fanda Fejk s Jiřkou Podolníkem.

Trenér Čeněk Celler tak dal sestavu dohromady na poslední chvíli a v první půli jako by se někteří hráči na netradičních postech hledali. Chyby v rozehrávce vyvrcholili v 9. minutě, kdy nechala obrana příliš prostoru hostujícímu Valáškovi a jeho letící projektil se otřel o břevno. O pět minut později rozehrál rohový kop Kristian Samler a hlavička Doseděla se zastavila na tyči. Konstrukce branky hrála důležitou roli i ve 25. minutě. To se odražený míč dostal k Noskovi a jeho rána se právě od tyče dostala do brány - 0:1. Zaskočení domácí se mohli do zápasu vrátit ve 38. minutě, další perfektní roh Samlera ale nikdo za čáru neusměrnil. Pět minut před pauzou ještě Samlera uvolnil Kořínek, dlouhá klička na brankáře dvorskému rychlíkovi vyšla, byla však delší než jsou rozměry hřiště pod Hankovým domem.

Za přítomnosti 150 diváků vstoupili Dvoráci do druhé půle s mnohem větším elánem a brzy se dočkali změny stavu. Ve 49. minutě se ke střele z rohu vápna odhodlal aktivní Kristian Samler a utěšenou ranou vyrovnal na 1:1. Domácích najednou bylo plné hřiště a už za minutu spálil tutovku hlavou Dan Novák. Hosté se moc k míči nedostávali, hra Dvora byla úplně někde jinde než v první půli. V 61. minutě po přiťuknutí Nováka odflákl zakončení Jirka Kořínek a z protiútoku mířil mimo tyče M. Brandejs. O dvě minuty mohli "modří" vést. Dobře hrající Tomáš Picha zatáhl míč, posunul Kořínkovi, ten našel před zcela volnou kasou Nováka, jenž ale trestuhodně z první zamířil nad. V 67. minutě se nedočkaví fanoušci konečně dočkali druhého gólu. Michal Hruška precizně kopl standardku a nejvýše byla hlava Ládi Doseděla - 2:1. Poté přišly hluché momenty na obou stranách. Posledních 10 minut ale bylo ve znamení hostující marné snahy a domácích brejků. Tutovou hlavičku ale Rejlovi skvěle vyrazil gólman Ondřej Resl a o chvíli později po náražečce s Otradovským zazdil další šanci znovu Rejl. Pět minut před koncem pak nevyzrál na Resla ani Šulc, domácí to však již mrzet nemuselo, jelikož si Cellerovi svěřenci závěr zcela pohlídali.

Fakta - branky: 49. Samler, 67. Doseděl - 25. Nosek. Rozhodčí: Vencl. ŽK: 1:0. Diváků: 150.

TJ Dvůr Králové nad Labem B: Kobos - Picha, Doseděl, Hruška, Rejl - Samler, Blažek, Šulc, D. Novák (67. Čenovský) - M. Otradovský (86. Macek), Kořínek.

FC Rychnov nad Kněžnou: Resl - Pups, Lochman, Bystrický, L. Brandejs - M. Brandejs (82. Vejrych), Nosek, Bárnet, Ficenec (71. Zajíček), Volný - Valášek (86. Kubec).

Ve středu hráli vložené kolo také mládežníci. Starší žáci vyhráli v Jičíně 14:0, když se hned devětkrát (!) prosadil Martin Zapadlo!. Stejný hráč pak zachránil i mladší dorost, který bral tři body za vítězství 1:0 právě po trefě tohoto kanonýra. Svěřencům kouče Radka Dorotíka gratulujeme. Bohužel se totéž nedá říci o starších dorostencích. Ti na domácím hřišti v Miletíně podlehli Pardubicím B 0:7.