21.04.2012 12:46

Dvorští fotbalisté neuspěli na hřišti Mšena, kde prohráli 1:2.

Fotbalový víkend odstartoval velice smutnou zprávou. V noci na sobotu tragicky zahynul bývalý hráč Dvora, v této sezoně již mladý útočník Sokola Vítězná Ladislav Kropáček. Rodině, známým, ale i spoluhráčům přejeme za celou fotbalovou obec upřímnou soustrast. Na zeleném trávníku se jako první z dvorských kolektivů představili divizní muži.

MUŽI „A“

TJ Jiskra Mšeno – TJ Dvůr Králové nad Labem „A“ 2 : 1 (0:0).

Dvorští fotbalisté se v sobotním dopoledni představili na hřišti kvalitního celku TJ Jiskra Mšeno. Případným vítězstvím se svěřenci kouče Miloše Dvořáka mohli minimálně na den dotáhnout na druhý Převýšov, který navíc v příštím kole přivítají ve šlágru kola na vlastním trávníku. Ač se duel chvíli odvíjel pro naše hráče slibně, odešli nakonec ze zápasu poraženi.

První poločas přinesl vyrovnaný fotbal, v němž však byli kvalitnějším týmem domácí fotbalisté. Před gólmana Ulrycha se dostávali častěji, malé šance ale byly k viděni na obou stranách. Náznaky u hostů měli Fejk, Otradovský a Čech, do poločasové pauzy se šlo ale za bezbrankového stavu.

Úvod druhé půle vyšel již lépe našim fotbalistům. Ti začali hrát odvážněji a za své zlepšení byli brzy odměněni gólem. V 53. minutě ukázal stejně jako před týdnem dobrý výběr místa Martin Otradovský a před domácím gólmanem usměrnil míč poprvé do sítě – 0:1. Pro hostujícího útočníka to byl 47. divizní gól! Bohužel vedoucí branka změnila vývoj hry jiným způsobem než by přítomní diváci čekali. Místo, aby byl soupeř zaskočen, převzal rázem iniciativu a hosté jakoby přestali hrát. Za dalších deset minut dostal příliš prostoru Novotný a parádní ranou vymetl šibenici Ulrychovy brány – 1:1. Pro Dvoráky nebyl vyrovnávací gól dostatečným varováním a v 86. minutě přišel druhý trest. Ve vzdušném prostoru obrana hostů zcela propadla a hlavička Kaňkovského rozhodla o třech bodech pro sympaticky hrající domácí tým.

Velká škoda, že naši fotbalisté nedokázali do konce dotáhnout dobře rozehraný zápas. V Jablonci nad Nisou mohli Mšeno porazit, výkonem ale tentokrát zaostali.

Fakta – branky: 63. Novotný, 84. Kaňkovský – 53. M. Otradovský. Rozhodčí: Fišer. ŽK: 2:0. Diváci: 110.

TJ Dvůr Králové nad Labem: Ulrych – Motyčka, Doseděl, Rejl, Ježek – Kilevník, Fejk (78. Podolník), Gorol, Řežábek – M. Otradovský (74. Samler), Čech (71. Kořínek).