08.11.2016 14:55

Dvorští fotbalisté v derby darovali tři body potřebným. Neuspěla ani rezerva v Dolní Kalné!

Možná nejsmutnější víkend podzimní části sezony prožil v sobotu a neděli královédvorský fotbal. Nedařilo se mládeži, prohrála rezerva mužů a především zcela propadlo naše divizní áčko v derby na půdě Trutnova. Svěřenci trenéra Pavla Matějky předvedli na tamní umělce bezkrevný výkon a nadšeně bojujícímu soupeři podlehli jasně 3:0.

MUŽI A

MFK Trutnov – TJ Dvůr Králové nad Labem 3:0 (1:0)

Nedělní sychravé počasí zapříčinilo podkrkonošskému šlágru nemilý rekord. Na trutnovský stadion si totiž našly cestu necelé dvě stovky diváků a ty v úvodu sledovaly opatrný fotbal z obou stran. Jako první se osmělili domácí hráči. V 9. minutě utekl do brejku Jakub Matějka, na jmenovce Vaníčka si ale nepřišel. Po čtvrthodině hry byl blízko vedoucí brance trutnovský Kejzlar. Asistent rozhodčího jej bez povšimnutí nechal v ofsajdové pozici, kam domácí útočník dostal ideální míč, ten mu ale před naším brankářem uskočil a nadějná příležitost vyšla vniveč. O minutu později poprvé zahrozili Dvoráci, rychlý průnik Davida Vitebského ale trutnovská obrana odvrátila na rohový kop.

Pak už se ale začaly dít věci. Ve 27. minutě jsme se opět zlobili na pomezního, jenž soupeři pustil hraniční situaci a následně byl v pokutovém území faulován Kejzlar. Trutnovu se nabídla šance otevřít skóre. Míče se ujal kapitán Marks, jeho ránu ale Kuba Vaníček vystihl. Na gólovou radost si tak domácí museli počkat, ruce však zvedali hned za další tři minuty. Povedený centr Zezuly přeletěl celou naši obranu, Matějka ve velké šanci trefil břevno, odražený míč ale stihl hlavou do protipohybu Vaníčka usměrnit Martin Kejzlar – 1:0.

Stejný hráč mohl ještě do přestávky náskok svého týmu klidně i navýšit. Nejprve po jeho přihrávce Matějku vychytal Vaníček, poté Kejzlar opět využil ofsajdového postavení, šel zcela sám na branku, zakončení však trestuhodně prováhal. V posledních vteřinách první půle hosté přišli o dalšího obránce, když domácí Marks na polovině hřiště skluzem zlikvidoval Vojtu Pavláska, pro něhož derby předčasně skončilo. Světe div se, neudělovala se ani žlutá karta!

Hosté do druhého poločasu poslali dva náhradníky, místo snahy o vyrovnání ale brzy podruhé inkasovali. Po nevině vyhlížejícím odkopu totiž balón doběhl Jakub Matějka, před Vaníčkem jej stihl usměrnit před branku, kde byl nejrychleji znovu Kejzlar, jemuž stačilo hravě rozvlnit síť – 2:0.

Zatímco domácí hráči v zápase podzimu bojovali o každý míč, hostům se vůbec nedařilo. Vůbec poprvé brankáře Šťastného ohrozili až v 52. minutě, střela Tomáše Pichy ale nepatřila mezi obávané. Naopak o šest minut později sedla rána Marksovi, zastavila ji ale tyč. Definitivně rozhodnuto bylo v 66. minutě. Právě Marks poněkolikáté v zápase ostře fauloval Davida Vitebského, za „oplácení“ byl ale vyloučen Tomáš Picha a my museli dohrávat o deseti. Domácí záložník obdržel žlutou kartu, jelikož ale byla po několikátém podobném zákrokuteprve první, mohl s chutí pokračovat ve hře. V závěru si ještě jednou Marks vylámal zuby na brankové konstrukci a v 90. minutě dal gólovou tečku zápasu Jakub Matějka, jenž přímočarou akci zakončil střelou k pravé tyči.

Trutnov zvládl derby ve velkém stylu, přesto zůstal v tabulce na poslední příčce. Pokud jsme tedy na derby v Trutnově byli naposledy, pak si ho hráči ani prokřehlí fanoušci moc neužili. Nyní mohou naši fotbalisté odvěkému rivalovi pomoci v cestě z 16. místa. Pokud porazíme v neděli Přední Kopaninu a Trutnov uspěje v Chrastavě, pohne se konečně na výhodnější pozici.

Fakta – branky: 30. a 49. Kejzlar, 90. J. Matějka. Rozhodčí: Stieber – Šob, Slavíček. ŽK: 3:2. ČK: 0:1 (67. Picha). Diváci: 195.

MFK Trutnov: Šťastný - Vyhnánek (81. P. Matějka), Makovský, Mařas, Turner - J. Matějka, Marks, Tauchman, Zezula (79. P. Doubic) - P. Holubec (73. Kamitz), Kejzlar (85. Vošanovič).

TJ Dvůr Králové nad Labem: J. Vaníček - Picha, Podolník, Pavlásek (46. Rejl), Tomeš - Vitebský (85. Voldán), O. Vaníček, Fejk (85. Řežábek), Škoda (46. Hruška) - Dvořák, Janouch (63. M. Otradovský).

Miloš Dvořák, trenér MFK Trutnov: „Oproti minulému zápasu jsme překopali sestavu a myslím, že se nám to povedlo. Kluci plnili přesně to, co jsme chtěli. Derby je zápas, na který není potřeba motivovat. Motivace se dostaví automaticky. Kluci to obrovským způsobem odjezdili. Je škoda, že takové nasazení jsme neměli od začátku sezony. Kdybychom ke každému zápasu přistupovali jako k derby, tak nejsme tam, kde jsme. Bohužel jeden zápas nedělá podzim a deset bodů je málo. Kdyby se nám podařilo v posledních dvou zápasech ještě bodovat, bylo by to dobré, ale i tak víme, že jaro pro nás stejně bude hrozně těžké.“

Pavel Matějka, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „Domácí šli od začátku za třemi body. Byli agresivnější a bylo vidět, že v jejich situaci tyto životně důležité body potřebují. My naopak jsme i přes určitou snahu nedokázali soupeři vzdorovat a vlastními chybami jsme domácím umožnili získat tři body. Bohužel, nebyli jsme vůbec nebezpeční. V útočné fázi se nám nedařilo podržet balón a v kombinaci jsme byli nepřesní a pomalí. Ještě jsme se vyrovnávali s umělou trávou, což si myslím, že domácím vyhovovalo, nám naopak ne. My se teď musíme dobře připravit na pro nás velice důležité utkání s Přední Kopaninou.“

MUŽI B

FK Dolní Kalná – TJ Dvůr Králové nad Labem B 6:3 (2:0)

Fakta – branky: 8. J. Jiřička, 36., 64. a 83. T. Jiřička, 69. Najman, 86. Stránský - 54. Samler, 60. S. Ježek, 78. M. Otradovský. Rozhodčí: Skřivánek. ŽK: 0:2. ČK: 1:0 (16. J. Navrátil). Diváci: 100. FK Dolní Kalná: Šulc - V. Bartoš, J. Navrátil, Stránský, M. Bartoš - J. Jiřička, Z. Tauchman, Landyš, Najman, A. Kodytek - T. Jiřička. TJ Dvůr Králové nad Labem B: Kursa - Bednář, Gábor, Ježek, Ruprich - Mertlík (71. V. Hák), D. Novák, Vágner, Řežábek (30. Machek) – M. Otradovský, Samler.

Tomáš Navrátil, člen výboru FK Dolní Kalná: „Lepší zakončení podzimu jsme si nemohli přát. Na velmi těžkém terénu se hrál ofenzivní a divácky atraktivní fotbal. Hosté byli po většinu utkání lepším týmem, my jsme se museli po brzkém vyloučení soustředit spíše na obranu, ale skvěle nám vyšly brejkové situace. A když se k tomu přidalo srdíčko na správném místě a štěstí v koncovce, kvalitní soupeř odjel s nepořízenou.“

Stanislav Ježek, hrající trenér TJ Dvůr Králové nad Labem B: „Zasloužené vítězství domácího mužstva, které na rozdíl od našeho celku, podalo maximálně bojovný výkon a náš profesorský fotbal odsoudilo k porážce.“

MLÁDEŽ

Starší dorostenci na domácím hřišti podlehli společnému týmu Vamberka a Rychnova nad Kněžnou 0:5. Starší žáci taktéž na stadionu pod Hankovým domem nestačili na Velké Poříčí. Prohráli 1:4, když o jediný úspěch se postaral za rozhodnutého stavu Dominik Kreibich.

Mladší žáci uspěli na turnaji v Lánově, kde porazili domácí celek 7:0, čímž si zajistili postup do jarní elitní fáze krajského přeboru. Škoda jen, že si svěřenci kouče Libora Machače pokazili dojem závěrečnou porážkou 0:4 od Vrchlabí.

Další dvě vysoké porážky si v podzimní derniéře naopak připsali naši nejmenší fotbalisté. Na turnaji v Broumově podlehli domácímu týmu v součtu 5:35 a Náchodu podobně 2:32.