05.11.2013 20:05

Dvůr Králové - Jablonec 3:2! To byl super zápas, jak ze začátku sezony!

Dvůr Králové - Jablonec 3:2! To byl super zápas, jak ze začátku sezony!

Pět utkání s královédvorskou stopou – tři vítězství. Uplynulý víkend byl z hlediska modrobílých barev úspěšný, ač mohlo být pochopitelně ještě lépe. Dvorská rezerva však na Třebechovice nestačila a také starší žáci moc šancí na úspěch proti bělohradské Javorce neměli. Zato starší dorost si v Miletíně poradil se společným týmem Letohradu a Žamberku, třetiligové fotbalistky uspěly v Jehnědí a výsledek číslo jedna se zrodil pod Hankovým domem, kde divizní áčko dokázalo otočit náročný duel s nováčkem z Jablonce nad Jizerou. O poločasové pauze se navíc potleskem děkovalo úspěšné dvorské mládeži!!

Muži „A“

TJ Dvůr Králové nad Labem A – Sokol Jablonec nad Jizerou 3:2 (1:2).

Tohle byl přesně zápas, na který jsme ve Dvoře více než měsíc čekali! Pod Hankův dům přijel kvalitní soupeř z Jablonce nad Jizerou. Tedy tým, který se ihned po postupu do divize stal farmou ligového Jablonce nad Nisou. Hosté přivezli kádr plný talentovaného mládí a od začátku se snažili o otevřenou partii. To byla voda na mlýn našim hráčům, kteří se zapojili do ofenzivní partie s chutí a fotbal se divákům musel líbit. Už ve třetí minutě podnili Jablonečtí brejk a Kruliš musel vykopávat míč z brankové čáry. V 11. minutě zahrozili poprvé Dvoráci. Martin Kilevník centroval a hlavička Kristiána Samlera z dobré pozice mířila nad branku. První změnu skóre přinesla minuta 18. V ní domácí hrubě chybovali v rozehrávce, k samostatnému úniku se dostal hostující útočník Rudolf, chytře si počkal na zbrklý skluz Rejla a gólovou střelu otřel o záda dobíhajícího Kruliše - 0:1. S odpovědí naštěstí naši hráči dlouho neotáleli. Ve 23. minutě se dostali s akcí rychle z pravé strany až na druhou, kde Fanda Fejk krásně uvolnil Martina Otradovského a navrátilec do základní sestavy se připomněl bezchybným zpracováním a neméně přesnou střelou - 1:1. Hned za minutu jsme už mohli slavit druhý gól. Znovu to byl Fejk, kdo nebíjel, Kilevník se ocitl zcela sám před brankou, jenže trestuhodně nedal. Akce pokračovala, ale před Klazarem na poslední chvíli odkopli hosté míč na rohový kop. Co se nepovedlo domácím, dokázali hosté. Ve 33. minutě unikl po pravé straně Karásek a po jeho centru usměrnil míč podruhé za záda bezmocného Ulrycha Helm - 1:2.

PŘIDEJTE SE K NÁM NA FACEBOOKU, KDE JE NÁS UŽ 845!

Také po přestávce se hrál fotbal pohledné úrovně a již v 53. minutě musel Vilda Ulrych zachraňovat spoluhráče při drzém úniku šikovného Barcucha. Za další dvě minuty se mohlo potvrdit otřepané nedáš-dostaneš, Radek Klazar ale sám v šestnáctce zazmatkoval a z velké šance minul. Chvíli na to přestřelil Samler. Nápor domácích hráčů gradoval v rozmezí od 67. do 69. minuty. Nejprve Martin Kilevník váhal se střelou, až se k ní ani nedostal. O minutu později trestný kop stejného hráče jen o milimetry minul levou tyč, ale za další minutu již bylo vyrovnáno! Místo mezi obránci si po centru našel střídající Jakub Černík a pohotově uklidil míč do sítě - 2:2.

Následovaly "mrtvé" minuty, ale hráči obou týmů jako by si síly šetřili na závěr. A tak se i stalo. V 87. minutě po akci Samlera trefil jen nohy obránce Radek Klazar a v 90. minutě se pod Hankovým domem zastavil čas. Zcela sám před brankou se po nedorozumění domácí obrany zjevil Povr, technckou ránu ale nasměroval nad břevno. Z protiútoku vstřelil gól Martin Kilevník, jeho trefa ale nebyla uznána pro těsný ofsajd. Drtivý tlak Dvora ale pokračoval. Černíkova gólová hlavička si našla cestu jen do rukavic připraveného brankáře Farského, pak už to ale přišlo. Zdánlivě ztracený míč vybojoval u lajny Viktor Marks, posunul jej Lukáši Daňkovi, jenž odcentroval, míč hlavou přizvedl Radek Klazar, v malém vápně jej hosté před Fejkem ukopli k nohám Martina Kilevníka, a ten tentokrát dlouho neváhal. GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!

Obrovská radost na hřišti, ale i na tribunách znamenala jediné. Konečně zase fotbalovou radost a hlavně tři body za tři góly. Přesně to, co jsme s našimi hráči prožívali naposledy v prvním, druhém, řetím a čtvrtém kole této sezony. Tak jen ať to našim hrčům vydrží třeba do blížícího se konce podzimu. Tuto neděli Olivovi svěřenci zamíří do Turnova, další týden pak přivítají Ústí nad Orlicí.

Fakta – branky: 23. M. Otradovský, 69. Černík, 90. (+3) Kilevník – 18. Rudolf, 33. Helm. Rozhodčí: Moník (Trutnov). ŽK: 1:2. Diváků: 310.

TJ Dvůr Králové nad Labem: Ulrych – Picha (69. Marks), Kruliš, Rejl, Podolník – Kilevník, Daněk, Fejk, M. Otradovský (58. Černík) – Klazar, Samler.

TJ Sokol Jablonec nad Jizerou: Farský – Sedláček (90. Bistiak), Karásek, Šilhán, Braun – Povr, Krystan, Hrbek (78. Zonyga), Barcuch – Rudolf (90. Bolina), Helm (67. Paldus).

VIDEO Z UTKÁNÍ NAJDETE ZDE!

Stanislav Ježek, asistent trenéra TJ Dvůr Králové nad Labem: „Konečně jsme zase předvedli bojovný výkon. Od začátku jsme byli aktivnějším týmem a tlačili se před branku soupeře, který těžil z našich chyb a těžkého terénu. To, že jsme za vítězstvím šli až do konce, se nám nakonec vyplatilo a tři body jsou pro nás podle mého názoru naprosto zasloužené. Pro soupeře je taková porážka krutá, nováček se představil v dobrém světle.“

Zdeněk Bryscejn, trenér Sokola Jablonec nad Jizerou: „Výsledek je pro nás strašně krutý, dvakrát jsme vedli, a když se prohraje brankou v poslední vteřině, tak je to dvojnásob kruté. Navíc si myslím, že jsme alespoň po bodu sahali. Opět ale opakuji, že jsme trestaní za naivní chyby, nedůslednost a nevyhranost hráčů. V 90. minutě jsme šli sami na branku, nedali jsme a vzápětí naopak inkasovali. Je to nezasloužený výsledek a hodně krutá prohra. Kluci ale bojovali na maximum. Teď nás čeká strašně důležitý zápas se Živanicemi, musíme prohru co nejrychlejší pustit z hlav.“

Aktuální tabulku divizní skupiny C najdete ZDE!

Střelecká tabulka dvorských hráčů z podzimu 2013:

 • 5 - Martin Kilevník
 • 5 - Jakub Černík
 • 4 - František Fejk
 • 2 - Martin Otradovský
 • 1 - Martin Kruliš
 • 1 - Radek Klazar

Muži „B“

SK Třebechovice – TJ Dvůr Králové nad Labem B 3:1 (1:1).

Dvorská rezerva v zápase na hřišti druhého týmu tabulky představila sedm dorostenců, kteří měli v nohách dopolední zápas VČ přeboru U19. Ač se mladíci snažili, na soupeře prostě a jednoduše nestačili. Gól Bíla sice stihl precizně zahraným trestným kopem „smazat“ junior Filip Krejsa, ve druhé půli se ale domácí prosadili ještě dvakrát. Nejprve po hodině hry překonal Kubu Daniel Hruška a sedm minut před koncem sebral hostům i ty poslední neděje Vích.

Fakta – branky: 15. M. Bíl, 61. Hruška, 83. M. Vích – 37. Krejsa. Rozhodčí: Dujsík. ŽK: 2:2. Diváků: 70.

SK Třebechovice: Rolejček - M. Horák, Pokorný, D. Vích - Čapek (51. Hruška), Lochman, Kolínek, T. Lukášek (73. M. Lukášek) - M. Bíl, Kyral, A. Horák (61. M. Vích).

TJ Dvůr Králové nad Labem B: Daniel – Picha, Ježek, Krejsa, Černý – Kasan, M. Hák (76. Gábor), V. Hák, Tichovský (30. Machek) – Marks, Honců.

Jindřich Václavek, vedoucí mužstva SK Třebechovice: „Mladý tým hostí se představil velice slušnou hrou, když dokázal poločas zremízovat. Ve druhé půli již rozhodla zkušenost domácích.“

Čeněk Celler, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem B: „Domácí vyhráli zcela zaslouženě, když ještě spoustu dalších šancí neproměnili. Náš mladý tým tentokrát na soupeře neměl.“

Aktuální tabulku I. A třídy mužů najdete ZDE!

Starší dorost

TJ Dvůr Králové nad Labem U19 – Žamberk/Letohrad 2:1 (1:0).

Dvoráci začali duel aktivně a již po sedmnácti minutách musel hostující brankář zasahovat proti povedené ráně Machka, která z 25 metrů mířila pod břevno. Za dalších osm minut mířil z trestného kopu Vitebský do pokutového území, centr ale minuli Honců i Ruprich. Ve 32. minutě se už ale domácí radovali. Po pěkné akci se dostal k zakončení Vojta Vladeka a bylo to 1:0. Naši hráči bylo v duelu s posledním celkem tabulky favoritem a do pauzy mohli vedení i navýšit. Michal Hák ale pravou tyčku těsně minul, velmi dobře zahraný roh všichni hráči ve vápně minuli a střela Mertlíka mířila jen do náruče gólmana Dvorského. Velkou šanci si ale vypracovali i hosté, tři minuty před koncem ale podržel svůj tým tradičně výborný Vláďa Matula.

Po pauze zahrozili jako první domácí, když Vitebský našel hlavu střídajícího Kuhna, ten ale branku minul. Čtvrt hodiny před koncem se skóre konečně pohnulo. K trestnému kopu se po faulu na Vitebského postavil Filip Krejsa a soupeři ukázal, že standardky kopat opravdu umí – 2:0. V úplném závěru ještě stihli hosté snížit, na vítězství našich hráčů to již ale nic nezměnilo.

Na hřišti soupeře v Žamberku sice Dvoráci na podzim vyhráli přesvědčivě 4:1, tentokrát ale byli rádi i za nejtěsnější vítězství. O vyšší se připravili slabou produktivitou a menším nasazením.

Fakta – branky: 32. Vladeka, 75. Krejsa. Rozhodčí: Bednář ml. ŽK: 4:2. Diváků: 50.

TJ Dvůr Králové nad Labem U15: Vl. Matula - D. Machek, Krejsa, Mertlík, Vitebský - Ruprich, M. Hak, Tichovský, Plecháč (55. Kuhn) - Vladeka (85. Hampl), Honců (65. Gábor).

1. FC Žamberk/FK OEZ Letohrad: Dvorský - Janoušek, Vaníček, Černý, Schreiber - Stejskal, Bílek, Pavel, Skotálek - Jelínek, Uhlíř (13. Preclík).

Jakub Daniel, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem U19: „Získali jsme hodně důležité tři body, které nám zajistily góly Vladeky a Krejsy. Zápas začal z naší strany vlažně, jako by se poslední celek tabulky měl porazit sám. Oproti minulému týdnu jsme neběhali a kazili spoustu přihrávek, které se smolně i většinou odrazily k nohám soupeře. Utkání nebylo rozhodně jednoznačným. Naopak, jak říkal rozhodčí, soupeř mohl ke konci i vyrovnat. Opět nás podržel Vláďa Matula. Mrzí mě hlavně nedisciplinovanost některých hráčů. V příštím utkání snad potvrdíme tři body venku a popereme se o ně lépe.“

Aktuální tabulku Východočeského přeboru staršího dorostu najdete ZDE!

Starší žáci

TJ Dvůr Králové nad Labem U15 – FKM Javorka 0:4 (0:1).

Svěřenci trenéra Davida Sojky narazili v posledním podzimním kole na celkového vítěze tabulky a nutno dodat, že pod Hankův dům přijel opravdu kvalitní protivník. Hosté byli lepším týmem a po zásluze si odvezli vítězství o čtyři branky. Dvoráci soutěž zakončili na třetím místě za Javorkou a hradeckou Olympií, stydět se za své výkony rozhodně nemusí. Na jaře si zahrají finálovou skupinu soutěže, kde je krom již zmiňovaných dvou kolektivů doplní tým Nová Paka/Stará Paka a ze druhé základní skupiny čtveřice Černilov, Hronov/Police, Dobruška/Opočno a Týniště!

Fakta – branky: Pour 2, Bekera, Velich. Rozhodčí: Žerovnický. Hráno bez karet. Diváků: 30.

Aktuální tabulku krajské soutěže starších žáků najdete ZDE!

Kompletní výsledkový servis starších žáků z podzimu 2013:

 • 0:4 a 0:4 proti FKM Javorka
 • 1:2 a 1:2 proti FC Olympia Hradec Králové
 • 1:0 a 2:1 proti Nová Paka/Stará Paka
 • 0:2 a 3:2 proti SK Jičín
 • 4:0 a 4:2 proti Jiskra Hořice
 • 9:0 a 7:0 proti Tatran Hostinné

Mladší žáci a starší přípravka

Obě tyto kategorie sice ukončily podzimní část již před týdnem, o tomto víkendu si ale hráči a hráčky užívali oslav dvojitého triumfu v krajské soutěži. Fotografie mluví za všechno. Kolektivy se dočkaly i krásných pohárů, které jim o poločase divizního utkání mezi Dvorem Králové a Jabloncem nad Jizerou předali prezident klubu Georgios Karadzos a sekretář Tomáš Otradovský.

Konečné tabulky krajských soutěží mladších žáků a starší přípravky najdete ZDEZDE!

Ženy

FK Zálší/Jehnědí – TJ Dvůr Králové nad Labem 0:2 (0:1).

Náročný soupeř čekal naše fotbalistky o dalším třetiligovém víkendu. Holky zajížděly do Zálší, kde je čekal rozjetý soupeř. Domácí tým letos ještě ani jednou nevyšel před vlastními fanoušky střelecky naprázdno, naopak v posledních třech případech ani neinkasoval. Jenže Dvoračky se vzepřely osudu a na hřišti excelovaly. Vyhrály 2:0, soupeřkám se v tabulce přiblížily na rozdíl dvou bodů a ještě na podzim je mohou předskočit. Musely by však uspět v nedělním duelu na hřišti Kuksu, kde od 11 hodin přivítají tradičně silnou Choceň.

Aktuální tabulku České divize C žen najdete ZDE!

Mladší přípravky

Také nejmladší fotbalisté a fotbalisté již mají své podzimní účinkování dávno za sebou, strádat ale v zimní přestávce nebudou. Naopak týmy a především jejich trenéři pořádají halové turnaje a zde jsou pozvánky na dva domácí.

Diskuse

Příspěvky diskuse

TisknoutDvůr je náš a my jsme s ním


FV Plast
Sponzor
TJ Dvůr Králové

© 2022, Fotbalový klub -TJ Dvůr Králové – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing