Dvůr po vynikající výkonu v první půli přejel silné Polepy! Vloženo video!

S výjimkou mladších přípravek se o tomto víkendu představily na hřišti všechny královédvorské kolektivy. Pojďme si tedy přiblížit, kde a s kým se jednotlivé celky střetly.

MUŽI "A":

TJ DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM - TJ POLEPY 5 : 1 (4:0)

Na takový fotbal budou návštěvy pod Hankovým domem ještě vyšší než tuto neděli, kdy přišlo 600 diváků. Ti rozhodně nelitovali. Především v prvním poločase viděli vynikající představení, kterému nechybělo vůbec nic.

Hosté přijeli s předzvěstí technicky vyspělého celku, který umí střílet góly. Vždyť jich za dvě kola nasázeli soupeřům sedm! Ve Dvoře byl ale střelecký apetit na straně druhé. Už ve 13. minutě mohlo být na stadionu veselo. Pronikajícího Samlera stáhl obránce za rameno k zemi, penalta se ale nepískala. O minutu později však skvělý pas za obranu obdržel Honza Čech, u míče byl dřív než gólman a po kličce pohodlně skóroval do prázdné branky - 1:0. V 16. minutě dostali hosté příležitost trestného kopu a Müllerovu dělovku musel Vilda Ulrych vyrážet na břevno! Ve 27. minutě Radek Gorol posunul míč za obranu Čechovi, jeho ránu ještě branář vyrazil, dorážka Martina Diviše ale znamenala stav 2:0. Pouze však na tři minutky. Poté utekl Samler, po jeho centru přiťukl Čech míč Kilevníkovi, jenž si udělal místo v pokutovém území a přesnou ranou zasadil hostům definitivní K.O. Dvoráci hráli fantasticky a spokojení fanoušci nešetřili potleskem. Ve 40. minutě pak přišla vůbec nejpovedenější akce. Domácí sehráli signál po trestném kopu a na konci kombinace Gorl - Kruliš - Samler byla hlavička Jirky Rejla. Tu ještě Tuček bravurně kryl, dorážka dvorského předstopera ale znamenala poločasové vedení 4:0.

Teprve ve druhé půli domácí trochu polevili a ke slovu se dostali i sympaticky hrající hosté. Hned zkraje si vytvořili i dvě obrovské šance, Vilda Ulrych ale chytal výborně a obě jim zmařil. V 57. minutě jej sice překonal Vojtíšek, to bylo ale ze strany obávaných polep vše. V 81. minutě naopak utekl Kořínek, nezištně přihrál Kilevníkovi, a ten mohl jen doklepnout do prázdné branky. V neděli se ale hrálo pro lidi, a tak stihl nejprve kličku brankáři, poté i poslednímu obráni a teprve pak zamířil pohodlně do sítě - 5:1! Všechny branky jsou ke zhlédnutí ZDE. Kilo v závěru za bouřlivých ovací přidal ještě oblíbenou přehazovačku, dalšími góly ale už Dvoráci šetřili.

Přesto si vysloužili potlesk na otevřené scéně a jejich výkon uznale ocenili i hosté. Ti pod "Hangárem" ukázali svoji sílu a již není je jisté, že v soutěži budou patřit k nejsilnějším. jen v neděli asi neměli svůj den.

Fakta - branky: 30. a 81. Kilevník, 14. Čech, 27. Diviš, 40. Rejl - 57. Vojtíšek. Rozhodčí: Bohatý Jablonec nad Nisou). ŽK: 1:2. Diváků: 600.

Sestava Dvora: Ulrych - Volf (59. Podolník), Kruliš, Rejl, S. Ježek - Kilevník, Holub, Gorol, Diviš - Čech (88. Šulc), Samler (75. Kořínek).

Miloš Dvořák, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „Sehráli jsme velmi vydařený zápas, ať už po výsledkové, tak i herní stránce. První poločas byl vynikající, přitom proti nám stál výborný soupeř. Hosté hráli fotbalově, ale hru jsme měli ve druhém poločase pod kontrolou. navíc nás v rozhodujících momentech podržel brankář Ulrych.“

Ostatní duely 3. kola: Mšeno - Nová Paka 2:7, Náchod - Nový Bydžov 0:0, Ústí n. O. - Jablonec B 4:2, Převýšov - Velim 3:1, Pěnčín/Turnov - Hradec Králové B 1:0, Kolín - Pardubice B 2:1, Trutnov - Admira Praha 1:1.

MUŽI "B":

LHOTA POD LIBČANY - TJ DVŮR KRÁLOVÉ B 2 : 0 (0:0)

Ve šlágru třetího kola krajského přeboru se představila rezerva mužů. Ta hrála na na hřišti největšího favorita soutěže Lhotu pod Libčany. Když zde dvorský tým hrál naposledy, vyhrál v sezoně 2003 / 2004 po dvou gólech Martina Kilevníka 2:1. Toho sice béčko v sestavě nemělo, přesto se nechtělo vracet bez bodového zisku. V dresu domácího celku se představila několikaletá opora našeho divizního mančaftu. Pavel Král (na snímku z utkání v Trutnově, kde se před lety gólem podílel na vítězství 2:0) zde působí na svém oblíbeném místě pravého obránce a chtěl se proti hrstce bývalých spoluhráčů předvést v co nejlepším světle. Dvoráci k zápasu odjížděli s kádrem 14 hráčů (Kobos, Klevcov - Picha, Doseděl, Hruška, Šullc, Macek - Blažek, Fejk, Kořínek, Čenovský - M. Otradovský, Marks, Privara). Na poslední chvíli se omluvili nemocní D. Novák a Podolník. Po bezbrankovém poločase Dvoráci prohráli 0:2 a nutno dodat, že si výraznou měrou stěžovali na výkon sudího Hlaváče. Domácí usilují o postup do divize, co však předváděl muž s píšťalkou, tomu se smálo i lhotské publikum. Nevadí, dva favority mají naši borci za sebou (Jičín 1:2, Lhota 0:2) - na jaře to oběma sokům doma vrátíme a o body se tým popere už za týden pod Hankovým domem proti Polici.

Fakta – branky: 63. Kluda, 79. Bednář. Rozhodčí: Hlaváč. ŽK: 1:2. Diváků: 150.

Sestava Dvora B: Kobos – Picha, Doseděl, Hruška, Macek – Marks (55. M. Otradovský), Blažek, Fejk, Šulc (74. Čenovský)  – Kořínek, Privara.

Čeněk Celler, trenér Dvora B: „V utkání podali domácí lepší výkon a po zásluze zvítězili. Naši hráči si toho tentokrát moc nevytvořili a pouhá jediná branková příležitost je špatným vysvědčením. Hráli jsme až moc defenzívně a této sklutečnosti domácí plně využili k tříbodovému zisku.“

Ostatní duely 3. kola: Nový HK - Slavia HK 0:2, Jičín - Česká Skalice 6:0, Týniště - Lázně Bělohrad 6:1, Olympia HK - Dobruška 4:1, Rychnov - Broumov 6:2, Nový Bydžov B - Libčany 4:1, Police - Kratonohy 2:2.

STARŠÍ DOROST:

SKP MORAVSKÁ TŘEBOVÁ - TJ DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM  1 : 2 (0:0)

Svěřenci trenéra Jana Míla odcestovali na hřiště Moravské Třebové, kde se mužstvo ze Dvora dlouho neobjevilo. V rámci nově vzniklého Východočeského přeboru ale takových soupeřů bude víc. Dvoráci prozatím prohráli na půdě MFK Chrudim B 1:3 a před týdnem porazili Vysoké Mýto 3:0. Tentokrát uspěli znovu a k velké radosti svého kouče vyhráli díky trefám Duplinského a Vondrouše 2:1.

Domácí nastoupili do svého vůbec prvního soutěžního utkání Východočeského přeboru staršího dorostu s velkou chutí. Nasazením a důrazem dělali v úvodních minutách hostům značné problémy. V této fázi utkání si vytvořili také jednu velkou příležitost, kterou však nevyužili. S přibývajícími minutami se ale obraz hry pomalu začínal měnit, hosté zpřesnili kombinaci a zvýšili pohyb a domácí se k blízkosti Prokůpkovy branky dostávali čím dál tím méně. Ani hosté si ale nedokázali vytvořit vyložené brankové příležitosti. Blízko ke gólu měla snad jen hlavička Duplinszkého po rohovém kopu. První poločas tak skončil bez branek. Druhý poločas už se hrál pod taktovkou hostů, kteří dobře a v pohybu kombinovali a začali být i nebezpeční pro domácí branku. Zvýšená aktivita hostujících hráčů přinesla své ovoce již po sedmi minutách druhé půle. Pěknou akci po ose Klossovski - Krušina - Duplinszki zakončil posledně jmenovaný tvrdou střelou pod břevno a hosté vedli 0:1. Od tohoto okamžiku měl Dvůr značnou herní převahu, ale druhý gól vstřelit nedokázal. Naopak domácí zbraně nesložili a po hrubé chybě hostujících hráčů v pokutovém území se prosadil nejlepší hráč domácích Žouželka - 1:1. Dvůr na vyrovnání zareagoval tím nejlepším způsobem a už za dvě minuty rozhodl utkání krásnou střelou do horního růžku Vondrouš - 1:2.
Fakta - branky: 74. Žouželka - 52. Duplinzski, 77.Vondrouš. Rozhodčí: Brychta. ŽK: 0:2. Diváků: 80.
Sestava Dvora: Prokůpek - Albert, Krejsa, Novotný, Zezulka - Krušina, Hlava, Vondrouš, Klossovski (70. Hák) - Žaba (65. Vladeka), Duplinszki.

Jan Míl, trenér: "Do utkání jsme nevstoupili úplně ideálně, chyběl nám pohyb a přesná přihrávka. Domácí naopak krokem nešetřili a hráli s velkým nasazením. Naštěstí svoji velkou šanci z úvodu nevyužili. Postupně jsme získali herní převahu a hlavně za výkon ve druhém poločase jsme si vítězství zasloužili. Chválím mužstvo za kolektivní výkon a vůli po vítězství."

MLADŠÍ DOROST:

FC SLAVIA HRADEC KRÁLOVÉ - TJ DVŮR KRÁLOVÉ U17 0 : 3

Mladší dorostenci pod vedením kouče Radka Dorotíka uspěli i ve svém druhém utkání krajského přeboru. Na horké půdě hradecké Slavie vyhráli 3:0, když zopakovali stejný výsledek z minulého týdne, kdy doma v Podharti porazili Chlumec nad Cidlinou.

STARŠÍ ŽÁCI:

FC SLAVIA HRADEC KRÁLOVÉ - TJ DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM U15 0 : 9

Také starší žáci zatím nejvyšší krajskou soutěží proplouvají bez jediné ztráty. Poté, co deklasovali Chlumec 9:1, nadělili devítku i Slavii Hradec. Tu navíc "zničili" na jejím hřišti. Podrobnosti a střelce branek přineseme později po zprávě úspěšného kouče Dorotíka.

MLADŠÍ ŽÁCI A STARŠÍ PŘÍPRAVKA:

Této kategorii začal nový ročník v neděli, kdy na stadionu pod Hankovým domem odehráli mladíci turnaje, v nichž přivítali Červený Kostelec a společný celek FKM Úpa/Mladé Buky.

ŽENY:

SK STARÝ MATEŘOV - TJ DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM 3 : 2

Fotbalistky vstoupily do své sedmé sezony ve III. lize na hřišti silného Mateřova. Domácí zápasy budou letos naše holky hrát ve Velichovkách, jelikož hřiště v Podharti nenabízí nijak oslnivý terén. Přejme družstvu co nejlepší výsledky. V Mateřově ale holky 2:3 prohrály, když po slušném výkonu obdržely rozhodující gól v 84. minutě.

Pokud Vám nabídka zápasů nestačila, mrkněte na fotbalovou pozvánku, kterou přináší sobotní Krkonošský deník...