19.05.2014 10:20

Dyrcová vystřelila výhru fotbalistkám, rezerva mužů zvládla drama

Zase to byl víkend, v němž jedni vyhráli, druzí prohrávali. Asi těžko se dočkáme soboty a neděle, kdy by všechny naše celky uspěly na výbornou. I proto si je třeba vážit dílčích úspěchů. Ty největší zaznamenaly kolektivy rezervy dospělých a žen.

Muži „A“

TJ Sokol Živanice – TJ Dvůr Králové nad Labem A 1:0 (1:0).

Domácí fotbalisté zahájili východočeské derby náporem, který vyvrcholil brankou v 10. minutě. Naši borci zahrávali Podolníkem trestný kop z poloviny hřiště, domácí míč odvrátili zpět k dvorské obraně. Odtamtud chtěl dění hry vrátit před branku soupeře Tomáš Picha, zamířil však jen k domácímu hráči, který bleskově posunul hru na našeho bývalého hráče Radka Gorola, a ten dlouho neváhal. S míčem prchl do brejku, před bránou předložil nezištnou přihrávku spoluhráči Kakrdovi, a ten jen doklepl míč do odkryté brány – 1:0. Také ve zbytku úvodního poločasu byly Živanice lepší, další šance ale nevyužily.

Možná i proto, možná i díky domluvě v kabině Dvoráci po pauze výrazně přidali. Chalupova parta si dokázala konečně vytvářet i brankové příležitosti, vyrovnání ale nepřišlo. Martin Kilevník z vápna přestřelil a místo mezi třemi tyčemi si nenašlo ani nadějné zakončení Jirky Rejla. Velká škoda, protože v Živanicích to byl v sobotu jasně remízový zápas.

Na smutnění ale není prostor. Dvoráci sice po třech po sobě jdoucích porážkách vyklidili pozice na čelních místech tabulky, nyní je ale před nimi zápas jara. Nedělní bitvu s jistým sestupujícím z Železného Brodu naši hráči MUSÍ VYHRÁT! Pak už by byl, co se týče desáté divizní záchrany, klid. Držme palce a v co největším počtu společně doražme pod Hankův dům. Hrát se bude netradičně už od 10.30 a klobásky ani pivko chybět nebudou!

Videozáznam z celého utkání najdete ZDE!

Fakta – branka: 10. T. Kakrda. Rozhodčí: Makovička (Tábor). ŽK: 3:3. Diváci: 100.

TJ Sokol Živanice: Ottmar – Novotný, Novák, Ferčák, Pavlásek – Krejčík (70. Hamák), Gorol, Polák, Buriánek – Mach (65. Mládek), T. Kakrda (89. Netuka).

TJ Dvůr Králové nad Labem: Ulrych – Picha, Rejl, Podolník, Kilevník – Samler, Ujec, Fejk, Řežábek – Marks (76. M. Otradovský), Černík.

Josef Košátko, trenér TJ Sokol Živanice: „Vydřenější vítězství jsou cennější než třeba 5:0. Na druhou stranu někdy je to na lavičce utrpení. V prvním poločase jsme hráli sebevědomě a v pohybu. Dobře jsme kombinovali a vytvářeli si brankové příležitosti. Jenže kromě jediného gólu jsme vícekrát nedokázali dopravit balon do sítě. Skóre neodpovídalo tomu, co se odehrálo na hřišti. Rovněž po přestávce jsme chtěli pokračovat v aktivní hře. Jenže místo toho jsme začali hrát opatrně, což přerostlo v pasivitu. Soupeř vycítil šanci a řekněme v poslední dvacetiminutovce byl lepší. Musím přiznat, že jsme se o vítězství strachovali až do konce. Přesto bych chtěl hráčům poděkovat za ti body. Cením si i dalšího čistého konta. Na jaře již šestého.“

Miroslav Chalupa, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „Podle mého názoru by průběhu utkání více odpovídala remíza. V prvním poločase byli aktivnější domácí, vytvořili si několik nebezpečných situací a již v úvodu po naší útočné standardní situaci využili nepřesné přihrávky k rychlému brejku a vstřelení branky. Jak se ukázalo, nakonec i rozhodující. Ve druhém poločase jsme byli jednoznačně lepším mužstvem, vytvořili si trvalou převahu, bohužel našemu zakončení scházel důraz, přesnost a možná i troška štěstí. Nyní se musíme soustředit na příští utkání s Železným Brodem, ve kterém nutně potřebujeme naplno bodovat.“

Aktuální tabulku divize C najdete ZDE!

Muži „B“

TJ Dvůr Králové nad Labem B – FC Nový Hradec Králové 3:2 (1:0).

Dorosteneckou sestavu dvorské rezervy posílila v záchranářském duelu čtveřice áčkařů a s jejich pomocí docílili domácí důležitého vítězství. Dvůr i díky krásné brance šestnáctiletého Davida Vitebského vedl po pauze už 2:0, to když krátce před uplynutím hodiny hry navyšoval stav Vašek Hák. Jeho trefu navíc orámovaly dvě červené karty hostů, to když za ošklivé fauly zamířili pod sprchy Jarotek s Kolářem. Přesto Hradečtí i v devíti stihli vyrovnat. V 67. minutě se prosadil Matějka, za dalších šest minut vyrovnal z penalty Linder. Štěstíčko se na stranu našeho celku přiklonilo v nastaveném čase, kdy vypadl míč gólmanu hostů a všudybyl Martin Otradovský vsítil vítězný gól na 3:2. Ten může mít v boji o záchranu cenu zlata, do konce soutěže ale zbývají ještě čtyři důležité duely. Hned ten první odehrají Dvoráci v neděli na hřišti hradecké Třebše (17.00).

Fakta – branky: 37. Vitebský, 58. V. Hák, 90. (+2) M. Otradovský – 67. Matějka, 73. Linder z penalty. Rozhodčí: Čejchan. ŽK: 5:3. ČK: 0:2 (54. Jarotek, 59. Kolář). Diváků: 50.

TJ Dvůr Králové nad Labem B: Ulrych – D. Bednář, T. Novotný (79. Ruprich), Rejl, Krejsa (88. Gabor) – Samler, Vitebský, V. Hák (69. M. Hák), Mertlík (46. Machek) – M. Otradovský, Marks.

FC Nový Hradec Králové: Sedláček – Kotouček, Kašpar, Vopálka – Linder (80. Neppl), Kolář, Jarotek, Páter – Matějka (85. Bonhard), Jindra, Zákravský.

Jakub Daniel, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem B: „Vyhráli jsme zcela po zásluze, i když se závěrečným štěstím. Bohužel jsme neproměnili velké množství brankových příležitostí a o body se museli rvát až do konce.“

M. Šmíd, vedoucí mužstva FC Nový Hradec Králové: „Po utkání můžeme s jistotou říct, že jsme zachráněni, i když jsme prohráli. Vypisujeme výběrové řízení na psychologa v našem týmu, jelikož jsme od sedmdesáté minuty hráli opět v devíti. A paradoxně jsme dokázali vyrovnat nepříznivý výsledek. Ten jsme však neudrželi a smolně v poslední minutě inkasovali branku na 3:2. I tak bych chtěl pochválit devět bojovníků, kteří to nezabalili ani za stavu 2:0.“

Aktuální tabulku I. A třídy najdete ZDE!

Starší dorost

Dvorští junioři měli o víkendu volno a další zápas je čeká tuto sobotu od 9.30 na hřišti hradecké Olympie.

Aktuální tabulku Východočeského přeboru (6. – 10. místo) najdete ZDE!

Starší žáci

TJ Dvůr Králové nad Labem U15 – Stará Paka/Nová Paka 0:3 (0:0).

Dvoráci se mohli vítězstvím dostat na slušnou šestou příčku, místo toho ale odevzdali všechny body soupeři a vystřídali jej na pozici poslední.

Fakta – branky: Cina, Mandík, Horyna. Rozhodčí: nedorazil. Hráno bez karet. Diváků: 50.

Aktuální tabulku finálové skupiny krajské soutěže starších žáků najdete ZDE!

Mladší žáci

Tým trenéra Martina Kazdy se v dalším turnaji představil na hřišti v Jičíně a nevedl si vůbec zle. V tabulce jsou Dvoráci šestí, ale už na dalším turnaji v Jaroměři mohou ve třech duelech docílit zlepšení. Držme jim v tom palce!

TJ Dvůr Králové nad Labem U11 – Sokol Třebeš 3:0 (0:0).

Fakta – branky Dvora: Ondřej Vítek 2, Tomáš Hynek

TJ Dvůr Králové nad Labem U11 – SK Jičín 1:1 (1:1).

Fakta – branka Dvora: Tomáše Hynek

Aktuální tabulku krajské soutěže mladších žáků najdete ZDE!

Mladší žáci se již brzy představí na domácím hřišti. Pod Hankovým domem odehrají turnaje 7. a 14. 6.

Starší přípravka

Také borci pod vedením kouče Davida Šikala nasbírali v Jičíně čtyři body. V tabulce finálové skupiny se díky tomu posunuli na čtvrtou příčku a dál mohou pošilhávat po medailovém umístění.

TJ Dvůr Králové nad Labem U11 – Sokol Třebeš 3:2 (2:2).

Fakta – branky Dvora: Pepa Hanzlíček, Šimon Zeman, Štěpán Čechovič

TJ Dvůr Králové nad Labem U11 – SK Jičín 0:0.

Aktuální tabulku krajské soutěže starší přípravky najdete ZDE!

Mladší přípravky

Nejmenší dvorské kolektivy jsme mohli společně sledovat při turnaji pod Hankovým domem a početná návštěva se rozhodně nenudila. Při všech zápasech padala hromada branek a také domácí hráči přispěli svými výkony k pohledným utkáním.

Ženy

TJ Dvůr Králové nad Labem – FK Jehnědí 1:0 (1:0).

Další cenné vítězství si připsaly v České divizi C naše fotbalistky. Pod vedením kouče Jana Kašpara porazily celek z Jehnědí 1:0, když vítěznou branku zajistila Martina Dyrcová. Dvoračkám se znovu dařilo v obraně a gólmanka Jana Stránská už počtvrté v řadě uhájila i zásluhou svých spoluhráček čisté konto. Další duel čeká fotbalistky Dvora v Kutné Hoře, kde by měly naplno uspět. Sezonu pak zakončí na hřišti vysoce favorizované Chocně.

Fakta – branka: Dyrcová.

TJ Dvůr Králové nad Labem: Stránská – Zemánková, Johnová, Vojtěchová, Zítková – Machačová, Šubrtová, Zaplatílková, Dyrcová – Šimková, Warová.

Aktuální tabulky České divize C žen najdete ZDE!