10.04.2013 12:37

Fanda Fejk: „Momentálně je pro nás každý bod zlatý“

Fanda Fejk: „Momentálně je pro nás každý bod zlatý“

Stejně jako Jirka Rejl, také další tahoun našeho A týmu FANDA FEJK dostal několik stejných otázek před dvěma zápasy, které Dvoráci odehrají v tomto týdnu. Střední záložník byl u všech dosavadních duelů A mužstva a vypomáhal i v zápasech rezervy. Vítězství však slavil jen jednou, v utkání proti Semilům.

Františku, úvod jarní části se dvorskému áčku nevydařil. Kde hledat hlavní příčiny toho, že máte za čtyři zápasy pouhé tři body?
Těžko říci, co je hlavní příčinou našeho nezdaru. Faktem je, že před nebo v průběhu sezony odešla z našeho klubu celá řada hráčů a náš kádr se tak velice zúžil. Důsledkem toho může být pokles tréninkové morálky. Už se nás totiž na tréninku neschází 15 až 20, ale spíše 10 a méně. Já jsem bohužel jedním z těch, kteří dojíždí trénovat pouze v pátek, a sám na sobě cítím, že svou výkonností na tuto soutěž začínám ztrácet. Tréninkové podmínky v zimní přípravě také nebyly vůbec ideální, spíše jsme běhali po atletickém ovále a chybělo nám více práce s míčem. Poslední dobou do kabiny začínají pronikat i problémy, do kterých nám jako hráčům vůbec nic není, ale jsme nuceni je vnímat a řešit, místo toho, abychom se soustředili jen na svůj vlastní výkon na hřišti. No, a když se k tomu přičte ještě nějaká ta červená karta či zranění, výsledkem jsou tři body ze čtyř zápasů.

Po velice špatném výkonu s Holicemi přišlo zlepšení na hřišti Letohradu. Co chybělo k tomu, abyste konečně naplno bodovali?
Chyběla nám prostě větší vůle po vítězství. Letohrad na nás po poločase vlítnul a po čtvrt hodince musel Vilda (brankář Ulrych – pozn. aut) tahat podruhé míč z branky. Nicméně oproti minulému kolu jsme podali podstatně lepší výkon a dovolím si tvrdit, že tomuto utkání by slušela více remíza.

Situace v tabulce se po sérii špatných výsledků dramatizuje. Vnímáte fakt, že Dvůr začíná hrát o záchranu?

Je pravdou, že se situace začíná trochu komplikovat. O to více mrzí, že náš už tak úzký kádr se bude muset v příštích několika zápasech vlivem karetních trestů nebo zranění obejít bez několika klíčových opor.

Tento týden vás čekají hned dva zápasy a oba budou pro vývoj v tabulce důležité. Je v silách týmu uspět na hřišti ve Lhotě pod Libčany, potažmo pak v neděli doma proti vedoucím Jirnám?

V současné situaci je pro nás každý bod zlatý. Myslím, že když odvedeme na hřišti ve Lhotě zodpovědný a disciplinovaný výkon, máme šanci uspět. Proti Jirnám už to bude o trochu těžší (usmívá se). Je to suverénní lídr divize, který si z dvaceti zápasů připsal devatenáct výher. Každý zápas ale začíná za stavu 0:0, a když se všichni dobře vyspíme a Jirka Rejl zneutralizuje jejich obávaného kanonýra Kincla, tak i v tomto zápase můžeme pomýšlet na úspěch.

Jak jste po zimní přestávce vnímali fakt, že si na domácím hřišti zahrajete až v šestém jarním soutěžním utkání?

Je smutné, že technické služby našeho města nebyly schopny dát trávník pod Hankovým domem dříve dohromady a museli jsme dva úvodní domácí zápasy odkopat na umělce v Náchodě. Vinou počasí to ale rozhodně není, protože v Dobrovici i v Letohradě jsme sehráli utkání na přírodním trávníku a i když jsme obě tato střetnutí prohráli, určitě se nám hrálo lépe než v Náchodě.

Když byste si měl vzpomenout na podzimní utkání v Jirnách, co se vám vybaví? Budete mít velkou motivaci v jarní premiéře pod Hankovým domem uspět?

V Jirnách jsme se prezentovali sympatickým výkonem, který byl ale na konci prvního poločasu poznamenám nesmyslně nařízeným nepřímým kopem, z něhož jsme dostali gól do šatny na 2:1. V průběhu druhého poločasu ještě domácí přidali další dvě trefy a na větší odpor už jsme se poté nezmohli. Kdyby se nám v neděli pod Hankovým domem povedl zopakovat podobný výkon jako na podzim, s nutnou dávkou štěstíčka bychom mohli uhrát rozumný výsledek. Nutno ale podotknout, že soupeř je přetěžký.

Diskuse

Příspěvky diskuse

TisknoutDvůr je náš a my jsme s ním


FV Plast
Sponzor
TJ Dvůr Králové

© 2022, Fotbalový klub -TJ Dvůr Králové – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing