19.11.2011 10:55

Divizní áčko bylo v Jablonci horší, tři body ale veze!

Fantastická zpráva na konec: Jirka Podolník vystřelil v Jablonci tři zlaté body!

Poslední zápas, posledních 90 minut, poslední radost a nebo poslední smutek. Tak lze definovat sobotní duel dvorských divizních fotbalistů na hřišti rezervy prvoligového Baumitu Jablonec nad Nisou. Pro svěřence kouče Miloše Dvořáka to byl zápas zatraceně důležitý. Pokud by vyhráli, napravili by si reputaci po naprosto zbytečné porážce s pražskou Admirou a za podzimem udělali vítěznou tečku. Když by ale padli, první polovina sezony by byla hodnocena jako neúspěšná, a to i přes famózní výsledky a několik vysokých vítězství.

FK BAUMIT JABLONEC NAD NISOU "B" - TJ DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM "A"  0 : 1 (0:0).

Dvoráci nastoupili na umělém trávníku při ZŠ Mozartova takřka v kompletním složení, scházel pouze Martin Kilevník, jehož trápí zranění. Pouze na lavičce znovu zůstal Jan Holub. Od úvodních minut bylo zřejmé, kdo je domácí a chce udávat tempo utkání.

Mladí Severočeši hráli pohyblivý kombinační fotbal a hosty k míči moc nepouštěli. Dvořákova parta se sice při každé příležitosti snažila držet balón po delší čas, v první půli ale výkon týmu nebyl dobrý, a tak byla převážná část hry v roli Jablonce. Ten si však za úvodní půlhodinu nedokázal vytvořit žádnou vážnější příležitost a hra se odvíjela hlavně mezi oběma šestnáctkami. Až v závěru první půle přišla velká šance "zelených". Útočník Baumitu se dostal sám před Ulrycha, strážce dvorské branky byl ale na místě a pohotovým zákrokem soupeřovu tutovku zmařil. Jednou byl Vilda Ulrych i překonán, gól domácích ale neplatil pro předchozí faul na hostujícího brankáře.

O přestávce si hosté měli v kabině rozhodně co říct. Ke změnám v sestavě zatím nedošlo, v dalším průběhu se ale střídání dala očekávat. Ze strany Dvora byl, s ohledem na dosavadní průběh utkání, bezbrankový stav dobrou výchozí pozicí, pokud ale chtěli naši borci myslet na tři body, museli ve druhém poločase výrazně přidat.

........

To se i stalo. Po pauze již domácí neměli takovou převahu, přesto stále platilo, že se hostům nechce běhat tolik jako soupeři. V 56. minutě přišla také první změna v sestavě a do hry se místo Martina Diviše podíval Jan Holub. Dvoráci sice vyrovnali hru, k brance Jablonce měli ale pořád daleko. Zato na druhé straně mohla dvakrát propuknout radost. Doácí mladíci si vypracovali velké šance, při našem týmu ale stáli všichni svatí. Trenér Dvořák se tak opět pokusil hru oživit. Nejprve Honzu Čecha vystřídal Martin Otradovský a po chvíli se za Jirku Kořínka dostal na plac Jiří Podolník. No a byl to právě poslední střídající hráč, kdo se stal opravdovým žolíkem. Ač byli naši fotbalisté, přiznejme si, po celý zápas horším týmem, nakonec brali tři body. V 86. minutě zahrával rohový kop Radek Gorol. Domácí míč odvrátili, avšak jen před pokutové území, kde se jej zmocil Jirka Podolník a k potěše všech svých spoluhráčů i nás fanoušků propálil vše, co mu stálo v cestě. Pro "Podolku" šlo o vůbec premiérový divizní gól ve dvorském dresu!!! Fotbal byl pro jabloneckou rezervu tentokrát hodně krutý, ale co je hlavní: DVORÁCI VEZOU TŘI BODY!!

Dvoráci se vrátili na čtvrtou příčku. Po utkání mohli klesnout níž, v sobotu ale na vlastním trávníku zaváhalo Ústí nad Orlicí a bez bodu skončily také Polepy, v neděli pak prohrála i pražská Admira!! Zajímavý je výsledek duel mezi pardubickou rezervou a Převýšovem. Domácí nad lídrem tabulky vyhráli první poločas 4:0, nakonec 5:3.

Fakta - branka: 86. Podolník. Rozhodčí: Váňa (Praha). ŽK: 0:1. Diváků: 70.

TJ Dvůr Králové nad Labem: Ulrych - D. Novák, Kruliš, Rejl, S. Ježek - Samler, Fejk, Gorol, Diviš (56. Holub) - Čech (69. M. Otradovský), Kořínek (76. Podolník). Na lavičce dále byli připraveni: Daniel, Šulc

Jiří Hloušek, trenér Jablonce: „Hra měla místy velmi slušné parametry, měli jsme hodně křídelních akcí, šancí, dali jsme i regulérního gól, také břevno, ale fotbal je někdy takový, že logiku postrádá. Hosté se nakonec radují z jediné vážně střely ze všech tří bodů."

Miloš Dvořák, trenér Dvora:Nesehráli jsme vydařené utkání. Byli jsme málo aktivní a domácím dovolili hrát, což se proti takhle mladému týmu nevyplácí. Několikrát nás ale podržel brankář Ulrych, při dalších šancích soupeře jsme měli i štěstí. No a nakonec máme tři body, o nichž rozhodla standardní situace. Snad je tahle výhra malou náplastí na absolutně zbytečné domácí ztráty, které nás však budou mrzet po celou zimní přestávku."

Referát na webu soupeře omrkněte ZDE!

Na výraznou podporu fanoušků se tentokrát Dvoráci spolehnout nemohli, třeba se jim ale hrálo lépe a nebyli tolik svázaní nutností bodovat, jak tomu bývá v domácím prostředí.

Kompletní program 15. kola - sobota 10.15: FK Jablonec B - TJ Dvůr Králové nad Labem 0:113.30: Jiskra Ústí nad Orlicí - FC Hradec Králové B 1:2, TJ Polepy - FK Pěnčín/Turnov 0:1Neděle 10.15: FK Admira Praha - FK Náchod 0:213.30: FK Pardubice B - SK Převýšov 5:3, FK Trutnov - FK Kolín 0:2, RMSK Nový Bydžov - FK Jiskra Mšeno Jablonec n. N. 1:2, FC Velim - 1. FK Nová Paka 2:0.