07.11.2019 13:10

Fotbal v kraji: Petr Václavek je ve Dvoře Králové spokojený a věří v posun do vyšších pater tabulky

Fotbal v kraji: Petr Václavek je ve Dvoře Králové spokojený a věří v posun do vyšších pater tabulky

Časopis Fotbal v kraji přinesl v minulých dnech rozhovor s naším obráncem Petrem Václavkem a kdo si jej dosud nepřečetl, má možnost nyní.

současné době stoper divizního Dvora, v minulosti hráč třetiligového Vyšehradu a Litoměřicka. PETR VÁCLAVEK se z Kratonoh, které v polovině loňského ročníku odhlásily soutěž, nakonec odebral do divizního Dvora Králové nad Labem. Byť dva měsíce přípravy trénoval v Živanicích a s přestupem do třetiligového klubu počítal, nakonec pár dnů před sezonou musel narychlo shánět angažmá. Rozhodl se pro tým trenéra Ujce, jehož před nedávnem na dvorské lavičce vystřídal Jiří Kuneš, a svého rozhodnutí nelituje.

Petře, ještě před pár lety jsi sbíral zkušenosti ve třetiligovém Litoměřicku a na Vyšehradě, poslední dva roky nastupuješ „pouze“ v divizi. Nechtěl bys přece jen hrát vyšší soutěž? Myslíš, že bys na třetí ligu měl?

Ano, určitě bych si chtěl v budoucnu ještě zahrát vyšší soutěž, ale teď to pro mě není prioritou. Na třetí ligu si každopádně věřím.

Jaké jsou tedy tvé současné fotbalové ambice?

Momentálně se nikam nehrnu. V první řadě musím dokončit školu.

V čem vidíš největší rozdíl mezi divizí a třetí ligou?

Soutěže jsou kvalitou podobné. Obzvlášť o divizi C se říká, že je z skupinou nejtěžší a některé týmy by se v ČFL určitě neztratily. Největší rozdíl je ale určitě ve fyzické náročnosti. ČFL je nejsoubojovější soutěží a zápasy často rozhodují standardky.

Jak na svá třetiligová angažmá vzpomínáš

Určitě na ně vzpomínám v dobrém. Jak v Litoměřicku, tak na Vyšehradě jsem si našel nové kamarády a poznal zajímavé lidi. Po sportovní stránce se mi dařilo a v obou týmech jsem nastupoval v základní sestavě.

V polovině loňské sezony odhlásily Kratonohy, za které jsi v té době nastupoval, soutěž. Naštvalo to?

Popravdě řečeno mě to mrzelo. Myslím si, že pokud by tým zůstal pohromadě, tak jsme se v soutěži zachránili. O odhlášení ze soutěže se diskutovalo delší dobu, takže když se to definitivně rozhodlo, byl jsem už domluvený se Živanicemi a začal přípravu tam.

Jak ses tedy nakonec ocitl právě ve Dvoře Králové nad Labem

Dvůr jsem si úplně nevybral. Z původně dvoutýdenní zkoušky v Živanicích byly dva měsíce a nakonec jsem tam stejně nezůstal, což mě naštvalo, protože jsem odmítal jiné nabídky. Bylo pár dní do začátku soutěží a já neměl kde hrát. Když mě kontaktoval trenér Dvora Ujec, tak jsem neváhal a nabídku přijal. Ve Dvoře je super kabina. Jsem tam zatím spokojený a určitě svého rozhodnutí nelituji. Spíš naopak.

Jak vám zatím vychází podzimní část v novém klubu?

Jako týmu se nám moc nedaří, ale věřím, že se zvedneme a budeme se pohybovat v úplně jiných patrech tabulky. Kvalitu na to určitě máme. O mých výkonech mám taky trochu jiné představy.

Po zrušení juniorských soutěží hraje hradecká rezerva třetí ligu. Přemýšlel jsitřeba i o návratu do klubu, za který jsi dlouhé roky nastupoval?

Chvíli jsem o tom opravdu přemýšlel, a několikrát jsem na toto téma mluvil i s panem Krmašem. Béčko ale trénuje dvoufázově, a to bych časově nezvládal. Podle mě by v béčku měli být hlavně talentovaní kluci z dorostu a kluci z áčka, kteří nemají dostačující zápasové vytížení.

Sleduješ své bývalé spoluhráče? Jdeš občas hradecké béčko podpořit?

Vzhledem k tomu, že mám o víkendu školu a své vlastní zápasy, tak to moc nestíhám. Pár kamarádů ale v béčku mám a fandím jim. (dj)

PETR VÁCLAVEK

  • Narozen: 28. září 1996.
  • Mateřský klub: FC Hradec Králové.
  • Hráčská kariéra: TJ Svitavy, FC Hradec Králové, FK Litoměřicko, Slavoj Vyšehrad, FK Kratonohy, TJ Dvůr Králové nad Labem.
  • Oblíbený tým: FC Liverpool.
  • Oblíbený post: Stoper.
  • Největší úspěch: Mistr České republiky v kategorii U17.

Diskuse

Příspěvky diskuse

Seřadit od nejnovějšího, od nejstaršího,

TisknoutDvůr je náš a my jsme s ním


FV Plast
Sponzor
TJ Dvůr Králové

© 2022, Fotbalový klub -TJ Dvůr Králové – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing