13.08.2011 15:00

Generálka potěšila fanoušky, favorizované áčko vyhrálo 3:1!

Zápas velmi dobré úrovně sledovala pod Hankovým domem stovka díváků. Rozhodla 89. minuta, v níž "béčkař" Hruška za stavu 1:2 neproměnil penaltu a z protiútoku Holub upravil stav na 1:3.

TJ DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM "B" - TJ DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM "A" 1 : 3 (1:1).

Třenéři obou kolektivů mohli v utkání použít takřka kompletní základní jedenáctky. Áčku scházel jen Radek Gorol, béčku zase z plánované (odhadované) základní jedenáctky druhý útočník.

Z kompletního kádru mužů ale chybělo mnohem víc hráčů: Jakub Klevcov, Patrik Macek, Marek Kasan, Daniel Novák, zmiňovaný Gorol, Jakub Privara a Martin Otradovský.

Duel začal pod vedením rozhodčího Buchty pěkně zostra a nutno říci, že ze začátku měli více ze hry "béčkaři". Už ve 3. minutě Fejk vysunul Markse, ten běžel zcela sám na Tomka, ale prudkou ranou tři tyče minul. Za další tři minuty unikl opět aktivní Fejk, zpětnou přihrávkou našel Šulce, ten ale lehkovážně zamířil nad branku. Na druhé straně patřil k nejnebezpečnějším Kristian Samler, jeho střílený centr ale v osmé minutě skončil jen na břevně Kobosovy brány. O minutu později se už stovka fanoušků dočkala. Viktor Marks skvěle načasoval přihrávku na Fejka, z prvního doteku jej poslal za obránce a Fanda s přehledem sobě vlastním poprvé překonal Máru Tomka v brance áčka - 1:0. Za domácí tým byla brána rezerva - proto ten stav.

Teprve inkasovaný gól jakoby "nakopl" favorizovanou jedenáctku. Áčko zvýšilo aktivitu a výsledkem bylo vyrovnání v 18. minutě. V pokutovém území byl nedovoleně zastaven Holub a Martin Diviš z nařízené penalty střelou k levé tyči srovnal - 1:1.

Po vyrovnání tempo hry lehce opadlo, nic to ale nebránilo Krulišovi, jenž po přihrávce Kilevníka táhlou střelou podruhé orazítkoval břevno "domácích". Tím také kvalitní první poločas skončil.

Ve druhé půli o sobě dal jako první vědět znovu Martin Kruliš. V šestnáctce béčka se dostal k zakončení hlavou, Petr Kobos ale umístěnou ránu pohotově vyrazil na rohový kop. Podobná situace nastala o čtyři minuty později. Opět centroval Kilevník, Kobos však musel tentokrát zasahoval po hlavičce Kořínka. 64. minuta namíchla nejstaršího hráče v poli Ladislava Doseděla (o dva roky starší Tomek už byl mimo hru). Ten doběhl vlastní přihrávku a stihl skórovat, sudí však dal na signalizaci svého asistenta a odmával ofsajd stoperových spoluhráčů. O minutu později přece jen mohlo jít béčko do vedení. Zmatků v rozehrávce áčka využil Fejk, tutovku předložil Marksovi, jeho ale vychytal pozorný Vilda Ulrych. Trest pro rezervu přišel v 71. minutě. Po dlouhé době se ke své oblíbené činnosti dostal Jirka Rejl a po rohovém kopu Diviše hlavou poslal divizní tým do vedení - 1:2. Áčko v té době mělo navrch a v 76. minutě pálil Kořínek ve velké šanci do připraveného Kobose. Vše změnit mohla 89. minuta. Akci "veteránů" Běliny s Dosedělem zastavila obrana jen za cenu faulu a kapitán Michal Hruška mohl z penalty srovnat. Ze značky pokutového kopu ale zamířil daleko za branku a cenný výsledek pro svěřence Čeňka Cellera tak odmítl. O minutu později navíc rozehrál chytře rohový kop Martin Kilevník a Honza Holub umístěnou ranou z hranice vápna zvýšil na 1:3.

Ve středu byl pod Hankovým domem k vidění opravdu zajímavý fotbal a my všichni můžeme věřit, že nás v průběhu podzimu budou oba kolektivy těšit jak předvedenou hrou, tak hlavně výsledky.

Fakta - branky: 9. Fejk - 18. Diviš z pen., 71. Rejl, 90. Holub. Rozhodčí: Buchta (Jaroměř). Hráno bez karet. Diváků: 100.

Dvůr Králové "B": Kobos - Picha, Doseděl, Hruška, Bělina - Podolník, Blažek, Šulc, Čenovský - Marks, Fejk (81. Daniel).

Dvůr Králové "A": Tomek (46. Ulrych) - Volf, Kruliš, Rejl, S. Ježek - Samler, Holub, Kilevník, Diviš - Kořínek, Čech.