25.08.2012 13:21

Gól Privary rozhodl derby se Lhotou, starší dorost uspěl v Rychnově

Vítězstvím starších dorostenců začal fotbalový víkend pro dvorské kolektivy. Nepříjemnou informací je odstoupení mladšího dorostu z krajského přeboru, starší žáci navíc svoji soutěž ještě nezačali, jelikož jejich kádr trápí řada dovolených a zranění. Vrcholem víkendu byl nedělní duel divizního A mužstva, které pod Hankovým domem přivítalo Lhotu pod Libčany.

MUŽI „A“

TJ Dvůr Králové nad Labem – Sokol Lhota pod Libčany  1 : 0 (1:0).

Svěřence kouče Doseděla sice trápí absence spousty hráčů (sám Doseděl, Rejl, Fejk, Samler), přesto proti nováčkovi soutěže nemohli mít Dvoráci jiný cíl než vítězství. V dresu soupeře se pod Hankovým domem představil zkušený obránce Pavel Král, jenž u nás před pár lety prožil vydařený kus své fotbalové kariéry. Společně se svými spoluhráči musel ale Král brzy smutnit. Už v 11. minutě totiž pronikl do vápna po křídle Jakub Privara a přesnou střelou poslal svůj tým do vedení - 1:0. Když tenhle mladý útočník střílí divizní gól za Dvůr, pokaždé jeho tým vždy duel vyhraje 1:0 (naposledy na jaře 2011 v Jičíně). Velmi pěkná návštěva si libovala, rozhodně ale čekala další branky. Jenže ty v dalším průběhu utkání nepřišly. Hosté se soustředili hlavně na obranu, nejspíš, aby nedopadli stejně jako loni proti našemu béčku (7:1). Velké šance na navýšení skóre prováhal Jan Řežábek a kličkovaná v pokutovém území neměla gólový konec od Kilevníka. Tři body se ale počítají a v tabulce to zatím stačí na třetí příčku. Aktuální dění v divizní skupině C sledujte ZDE.

Fakta – branka: 11. Privara. Rozhodčí: Šimek (Ústí nad Orlicí). ŽK: 2:4. Diváků: 500.

TJ Dvůr Králové nad Labem: Ulrych – Podolník, Kruliš, Hruška, Volf (63. Ježek) – Kilevník, Čenovský, Moník, Řežábek (90. Blažek) – Klazar, Privara (68. M. Otradovský).

Sokol Lhota pod Libčany: Martinovský – Král, Drapač, Kábrt, Michálek – Krátký, Hegr, Hrabík, Bednář – Jiřík, Ročín.

Kompletní program 3. kola – sobota 10.15: Jiskra Mšeno – 1. FK Nová Paka 3:1 (1:0)17.00: FK Náchod – SK Holice 4:0 (2:0), FK Pardubice B – FK Dobrovice 0:2 (0:1)Neděle 17.00: Pěnčín/Turnov – Jiskra Ústí nad Orlicí 3:1 (1:0), RMSK Nový Bydžov – FK Viktoria Jirny 0:3 (0:2), TJ Dvůr Králové nad Labem – Sokol Lhota pod Libčany 1:0 (1:0), Sparta Kutná Hora – FK OEZ Letohrad 2:0 (0:0), TJ Svitavy – SK Semily 0:0.

Kompletní program příštího kola – sobota 1. 9., 14.00: FK Viktoria Jirny – Sparta Kutná Hora. 14.30: Sokol Lhota pod Libčany – TJ Svitavy. 17.00: Jiskra Ústí nad Orlicí – FK Dobrovice, SK Semily – FK Pardubice B, FK OEZ Letohrad – FK Náchod, 1. FK Nová Paka – RMSK Nový Bydžov. Neděle 2. 9., 17.00: FK Pěnčín/Turnov – Jiskra Mšeno, SK Holice – TJ Dvůr Králové nad Labem.

MUŽI „B“

FC Olympia Hradec Králové – TJ Dvůr Králové nad Labem „B“  5 : 1 (1:1).

Dvorská rezerva na hřišti hradecké Olympie neuspěla, ač byla bodovému zisku ještě po hodině hry blízko. Vyrovnaný poločas přinesl góly až ve svém závěru. Domácí poslal do vedení ve 36. minutě Trnka, za dalších pět minut ale srovnal povedenou ranou sváteční střelec Tomáš Picha - 1:1.

Po přestávce byli hosté místy i lepším týmem, branka Trnky v 57. minutě jim ale sebrala vítr z plachet. V poslední dvacetiminutovce se domácí prosadili ještě třikrát a pro mladé Dvoráky, kteří dohrávali duel vinou zranění Nováka o deseti, skončil duel krutým debaklem 5:1. Premiéru si ve dvorském dresu odbyl brankář Jan Švejdar, jenž k nám přišel v týdnu na hostování z Trutnova. Výsledky krajského přeboru můžete sledovat ZDE. Ze zápasu na Olympii je už i videosestřih, právě ZDE! V dalším týdnu čekjí naše borce hned dva duely. Ve čtvrtek se rezerva představí na hřišti Červeného Kostelce (17.30), v sobotu pak doma proti Sokolu Kratonohy (17.00).

Fakta – branky: 36., 56. a 82. Trnka, 73. Dujsík, 75. Židík – 41. Picha. Rozhodčí: Vancl (Deštné v O. h.). ŽK: 1:2. Diváků: 100.

FC Olympia Hradec Králové: Moník – Mařas, Kabeláč, Dujsík, Matějka – Hůlka, Trnka, Židík (81. Pleger), Musil (77. Motyčka) – Bělka (46. Špaček), Vlkanova (56. Vejchoda).

TJ Dvůr Králové nad Labem B: Švejdar – Picha, D. Novák, Křižovič, T. Novotný (73. Vondrouš) – Marks, Blažek, Macek, V. Hák – Urban, Doseděl (61. Žaba).

Kompletní program 3. kola – sobota 17.00: SK Libčany – SK Týniště nad Orlicí 2:1, SK Jičín – Jiskra Hořice v Podkrkonoší 2:0, FC Slavia Hradec Králové – Sokol Kratonohy 5:2Neděle 10.00: FC Olympia Hradec Králové – TJ Dvůr Králové nad Labem B 5:117.00: FK Lázně Bělohrad – Spartak Rychnov nad Kněžnou 6:0, MFK Trutnov – Slovan Broumov 0:2, TJ Červený Kostelec – Jiskra Česká Skalice 3:2, Jiskra Jaroměř – RMSK Nový Bydžov B 3:0.

STARŠÍ DOROST

Spartak Rychnov nad Kněžnou – TJ Dvůr Králové nad Labem U19 1 : 4 (1:1).

Starší dorostenci v úvodním kole deklasovali oslabenou rezervu Nového Bydžova 8:1 a vítěznou náladu si chtěli prodloužit i na hřišti Rychnova. Dvoráci se od začátku zápasu snažili předvádět kombinační fotbal, což se jim proti kvalitnímu soupeři i dařilo. Přesto přišla 20. minuta a v ní branka domácího Noska – 1:0. Inkasovaný gól naštěstí psychikou hostů neotřásl a Mílovi svěřenci dál předváděli hru, jakou předvádět chtěli. Odměnou jim byla 36. minuta, v níž se střelecky prosadil Dominik Žaba – 1:1. Hráč, který před týdnem nastřílel čtyři branky během jednoho poločasu, ukázal, že se na začátku sezonu potýká se skvělou formou, to ještě domácí netušili, že jim po pauze nasází další dvě trefy.

Dobře ale v sobotu hrál i Žabův parťák z útoku Tichovský. Ač nastoupil až ve 21. minutě za zraněného Krušinu, v 65. minutě to byl právě on, kdo otočil stav a poslal Dvůr do vedení 1:2. Domácí se pokusili otevřít hru, to byla ale voda na mlýn Žaby. Ten v 73. a 76. minutě dokonal hattrick a doladil výsledek na konečných 1:4. Jak si vedou naši dorostenci v tabulce a jak dopadly další zápasy Východočeského přeboru U19, to můžete sledovat ZDE.

Fakta – branky: 20. Nosek – 36., 73. a 76. Žaba, 65. Tichovský. Rozhodčí: Horský. Diváků: 50.

Sestava Dvora Králové: Matula – Bednář, Albert, Duplinský – Machek, Hlava, Krušina (21. Tichovský), M. Hák – V. Hák – Žaba, Doseděl.

Trenér domácích: „Velmi pěkné utkání s nasazením obou mužstev. Soupeř byl lepší a zaslouženě si odvezl tři body.“

Jan Míl, trenér Dvora: „Musím kluky pochválit, hráli opravdu dobře a plnili přesně to, co jsem od nich chtěl. Ač jsme soupeře pustili do vedení, po celou dobu jsme měli více ze hry a zaslouženě jsme dovedli zápas do vítězného konce. Domácí hráli dobře, zlobili nás hlavně svým důrazem, my ale prokázali trpělivost. Pochvalu zaslouží všichni, vyzdvihl bych ale Alberta, Žabu a Tichovského.“

MLADŠÍ DOROST

Dva duely už měli mít odehrány mladší dorostenci Dvora. Ti se ale před sezonou objevili v situaci, že v jejich kategorii prostě neměl kdo hrát. Ač bylo vedení klubu ujišťováno, že hráčů bude dost, nakonec se ukázal pravý opak a v rozběhnuté soutěži nebyla jiná možnost než výběr U17 z krajského přeboru odhlásit (to potvrdil i KFS http://www.khfotbal.cz/zpravy/detail/44/). Náš klub musel vzít v potaz i tučnou pokutu, která mu podle Rozpisu soutěží náleží (http://www.khfotbal.cz/zpravy/detail/49/). Kde hledat důvody? Prvním je početně slabý ročník 1996 – 1997, dále se projevil odchod kouče Radka Dorotíka do Trutnova, přičemž úspěšný kouč zajišťoval v minulých sezonách několik hostování a kvalitní hráči dali pochopitelně přednost trutnovskému angažmá. S tím je spojen i fakt, že ve Dvoře Králové mladí hráči takřka nemají kde trénovat. Pod Hankovým domem lze trávník využívat jen z pohledu mužů a nejmenších nadějí. Žáci a dorostenci jsou odkázáni na hřiště v Podharti, které je z důvodu majetkových poměrů v „šíleném“ stavu (nikdo jej neseká, tráva je vysoká a terén tak na těžký výron). Pomůže v tomto ohledu město? Nebo bude mládež odkázána na jiný druh zábavy?

Velice podobná situace je v kategorii starších žáků (ročníky 1998 – 1999). Zde se klub rozhodl tým v krajském přeboru ponechat, úvodní tři duely ale svěřenci kouče Matouše Blažka neodehráli (na Olympii Hradec kontumačně 0:3, doma s Novým Městem a Vrchlabím odloženo). Po návratu hráčů z dovolených a ukončení zdravotních problémů by měl tým v sezoně pokračovat.

MLADŠÍ ŽÁCI A STARŠÍ PŘÍPRAVKA

Úvodní turnaj v této kategorii odehrají naši malí fotbalisté tuto neděli na hřišti pod Hankovým domem (9.00).

MLADŠÍ PŘÍPRAVKA

Nejmenší fotbalisté Dvora Králové zahájí nový ročník až za týden turnajem v Jaroměři.

ŽENY

Dvorské fotbalistky vstoupí do sezony v neděli 2. září zápasem na hřišti Starých Čivic.