02.09.2012 21:39

Góly Privary a Kilevníka zařídily další tři body ze hřiště nováčka!

Tak tohle byl víkend, který můžeme označit za úspěšný. Může za to především vítězství divizního áčka, které ziskem tří bodů na hřišti Holic tím nejlepším možným způsobem nalákalo širokou veřejnost na čtvrteční pohárový duel s prvoligovým FC Hradec Králové (17.00).

MUŽI „A“

SK Holice – TJ Dvůr Králové nad Labem „A“ 0 : 2 (0:0).

Také ve čtvrtém podzimním kole čekal na naše fotbalisty soupeř, který je letos v soutěži nováčkem. Holice si leckdo dobře pamatuje z šest let starého pohárového utkání, v němž Dvoráci vyhráli na půdě soupeře 3:2 a posléze podlehli pražské Spartě 2:5.

I v neděli mělo utkání spojitost s národním pohárem, již ve čtvrtek totiž pod Hankův dům dorazí účastník Gambrinus ligy FC Hradec Králové, a tak byl souboj s Holicemi generálkou na velký svátek. V prvním poločase Dvoráci působili dojmem, jako by se snad na čtvrteční utkání šetřili. Na hřišti dominoval jejich soupeř a nutno přiznat, že nováček soutěže byl lepším týmem. Vilda Ulrych musel řešit několik šlamastik, gólově se ale domácí neprosadili. Naopak pro ně mohl přijít trest, Martin Kruliš však po standardní situaci ve velké šanci nedal.

Pěkná návštěva se tak gólu dočkala až po přestávce a kdo čekal frontu na párek o pět minut déle, přišel o obě branky zápasu. Hned v první minutě druhé půle se prosadil střelec zatím poslední vítězné trefy proti Lhotě Jakub Privara – 0:1. Za další tři minutky vedla kombinační akce až k Martinu Kilevníkovi, jenž pohodlně započal svoji druhou padesátku divizních branek – 0:2. Pro zbytek utkání se uklidnění Dvoráci dočkali herní převahy a klidně mohli přidat i další góly. Kilevníkův trestný kop ale vyškrábl konečky prstů brankář a ani další nadějné možnosti třetím úspěchem neskončily. To ale dvorské hráče vůbec nemuselo trápit. Ve druhém poločase se na hřiště podívali i tři náhradníci a po vítězství 2:0 se naši borci posunuli na příjemné druhé místo jinak vyrovnané tabulky. Co těší dvojnásob je forma defenzivních řad a gólmana Ulrycha, jenž inkasoval gól jen v úvodním duelu s Dobrovicí, od té doby udržel 3 x čisté konto!

Fakta – branky: 46. Privara, 49. Kilevník. Rozhodčí: Tereba (Praha). ŽK: 1:1. Diváků: 250.

SK Holice: Šváb – Žák, Kopřiva, Pištora, Skalický (60. Krpata) – Chvála, Machatý (60. Fidra), Ručka, Jedlička, Ujec – Semerád (60. Jeřábek).

TJ Dvůr Králové nad Labem A: Ulrych – Volf (46. M. Otradovský), Doseděl, Kruliš, Ježek – Kilevník, Podolník, Moník (89. Macek), Čenovský (84. Blažek) – Klazar, Privara.

Jiří Tesař, trenér SK Holice: „Po nepříliš vyvedeném výkonu v Náchodě, jsme měli co napravovat. Vstup do první půle vyšel podle našich představ. Soupeři jsme nedali moc prostoru a bylo to hned znát. Celý první poločas jsme hráli skoro na výbornou, vypracovali jsme si i šance, ale gól bohužel nedali. Střely končily vždy mimo bránu. Do druhého poločasu vstupovali kluci se stejným odhodláním bojovného ducha. Co čert ale nechtěl, to se stalo. Během tří minut soupeř skóroval hned dvakrát. A poměrně snadno: do otevřené obrany jednoduchý míč. Na zvrat jsme už jednoduše neměli. Rozdíl dvou branek budeme asi jen těžko v divizi obracet. Za první poločas musím hráče pochválit. Po obdržených brankách už naše hra nestála za nic.“

Ladislav Doseděl, trenér TJ Dvůr Králové: „V prvním poločase jsme bohužel na hřišti nováčka nepředvedli zhola nic. O přestávce byli hráči skleslí, ale do druhé půle vstoupili s úplně jiným elánem. Hodně nám pomohla úvodní branka, po níž jsme zápasu již dominovali. Soupeř hrál v první půli dobře, po inkasovaném gólu ale herně odešel. Mrzí mě, že nedokážeme dobrý fotbal předvádět po celý zápas, snad to ale brzy přijde.“

Aktuální podobu tabulky divize C 2012/2013 najdete ZDE!

MUŽI „B“

TJ Dvůr Králové nad Labem „B“ – TJ Sokol Kratonohy  1 : 1 (0:1).

Dvorská rezerva letos ještě nevyhrála a v sobotu přivítala soupeře se stejným problémem. Kratonohy se v prvním poločase představily jako tradičně silný protivník a v úvodních deseti minutách mohly domácím klidně nastřílet tři branky. Branka střežená Honzou Švejdarem ale odolala, přesto se hosté zaslouženého vedení nakonec dočkali, to když se v 19. minutě střelecky prosadil hráč s bohatými prvoligovými zkušenostmi Lesák – 0:1. Zbytek úvodních 45 minut již další změnu stavu nepřinesl, a tak si museli diváci na další góly počkat do poločasu druhého.

No a s domácími nadějemi mohlo být ouvej už v minutě 60. Proti nim byl totiž nařízen pokutový kop a právě Lesák zvolil pro způsob provedení Panenkův vršovický dloubák. Leč domácí branku vysoko přestřelil, čímž pobavil hlavně návštěvu stadionu pod Hankovým domem. No ale také zadělal na problémy svému týmu. Hned z protiútoku se totiž penalta pískala také na straně druhé a Patrik Macek se při ní zachoval mnohem poctivěji – 1:1. Pro domácí byl tento výsledek velmi pozitivním, hlavně s přihlédnutím na začátek zápasu. No a v závěru mohlo být na dvorské straně ještě veseleji. Michal Hruška ale mířil jen do břevna a střídající mladík Filip Vondrouš svůj nadějný průnik zakončil střelou do tyče. Nakonec tak duel skončil remízou, která asi nepotěšila ani jedno z mužstev.

Fakta – branky: 62. Macek z pen. – 19. Lesák. Navíc v 56. Lesák neproměnil pokutový kop. Rozhodčí: Stieber (Lukavice). ŽK: 2:2. Diváků: 150.

TJ Dvůr Králové nad Labem B: Švejdar – Picha, Hruška, Křižovič, Kasan – Macek, Blažek, Fejk (71. Vondrouš), Řežábek (46. T. Novotný) – Marks, Doseděl ml.

TJ Sokol Kratonohy: Vaněk – Bořke, Klement, Lesák, Dušek – Hamák, Franc, Hanáček, P. Sadílek (58. Mikolanda) – Nun, Tomášek (64. R. Štěpánek).

Michal Hruška, trenér Dvora Králové B: „První poločas z naší strany byl hodně špatný, soupeř mohl vést mnohem vyšším rozdílem. Po přestávce přišlo zlepšení a nakonec jsme sahali i po vítězství.“

Aktuální podobu tabulky krajského přeboru 2012/2013 najdete ZDE!

STARŠÍ DOROST

TJ Dvůr Králové nad Labem U19 – FK OEZ Letohrad 2 : 0 (0:0).

Starší dorostenci Dvora ve středu inkasovali tvrdý direkt od rezervy Pardubic, která se představila jako soupeř, který je prostě někde úplně jinde. S Letohradem už ale Dvoráci byli zase favoritem a svoji roli nakonec zvládli. První poločas byl ale ze strany Mílových svěřenců velice špatný. Domácí si nedokázali vynutit trvalejší převahu, a tak se nemohli divit, že svítil na ukazateli skóre stále bezbrankový stav.

V kabině se tak hráči od svého kouče dočkali „vřelého“ přivítání a do druhé půle nastoupilo takřka jiné mužstvo. Ne že by došlo k výraznému počtu střídání, hráči ale začali makat a pro úspěch dělat více než před přestávkou. Odměny se dočkali již v 60. minutě, kdy se trefil jako první Dan Tichovský – 1:0. Chvíli po něm se prosadil i letošní šutér Dominik Žaba a zdálo se, že by mohlo branek i přibývat. Nakonec se ale na stavu 2:0 výsledné skóre zastavilo a Dvoráci si do tabulky Východočeského přeboru zapsali další tři body.

Fakta – branky: 60. Tichovský, 65. Žaba. Rozhodčí: Stejskal. Hráno bez karet. Diváků: 60.

TJ Dvůr Králové nad Labem U19: Matula – Bednář, Krejsa, Duplinszki – R. Machek, V. Hák, Vitebský, M. Hák, Mertlík (46. V. Machek) – Žaba, Tichovský.

Jan Míl, trenér Dvora Králové nad Labem: Zranění některých hráčů a vyloučení nám výrazně zasáhlo do sestavy. Byli jsme rádi, že vůbec můžeme k utkání nastoupit v jedenácti. V prvním poločase jsme předvedli přímo hrůzostrašný výkon. Teprve po velmi důrazné domluvě v poločase a změně rozestavení se náš výkon alespoň o trochu zlepšil a zápas jsme tak výsledkově zvládli. O spokojenosti však nemůže být řeč a to ani s individuálními výkony.“

Aktuální podobu tabulky Východočeského přeboru 2012/2013 najdete ZDE!

STARŠÍ ŽÁCI

FK Chlumec nad Cidlinou/SK Převýšov – TJ Dvůr Králové nad Labem U15 7 : 1.

Starší žáci se konečně dočkali letošní premiéry, ta jim ale na hřišti Chlumce řádně zhořkla. Kouč Matouš Blažek mohl využít i mladších žáků a ti týmu rozhodně pomohli. Nestačilo to ale na víc než porážku o šest branek. Tak snad příště!

Fakta – branky: Houdek 2, Hubený 2, Matouš, Vávra, Hanuš – Vágner.