22.05.2016 21:21

Historickou výhru v derby režírovali Fanda Fejk a střelec 600. divizního gólu Dvora David Vitebský

Historickou výhru v derby režírovali Fanda Fejk a střelec 600. divizního gólu Dvora David Vitebský

Víkend jako hrom prožil královédvorský fotbal ve dnech 21. a 22. května. Přitom další pořádný nás čeká hned o týden později. Skvělé výsledky si připsaly především kolektivy mužů, bez vítězství se ale neobešly ani mládežnické kategorie. Nebudeme nic zastírat: událostí číslo 1 byl divizní zápas jara, v němž Dvoráci nastoupili na hřišti Trutnova. V neděli se tam před takřka šesti stovkami diváků zrodila naše historicky nejvyšší výhra ze vzájemných soubojů – parta trenéra Pavla Matějky zvítězila rekordně 6:0!!! Fotografie z utkání v Trutnově pořídil Jiří Petr.

Královédvorský fotbal Vám umožňujeme sledovat i na sociální síti. Jsme s Vámi denně na profilu FOTBAL DVŮR a vážíme si Vaší přízně. Sleduje nás už 1090 fanoušků a my jsme rádi, že Váš počet týden co týden narůstá. Jak se zpívá v hymně dvorských fotbalistů: Dvůr je náš a my jsme s ním!

MUŽI „A“

MFK Trutnov – TJ Dvůr Králové nad Labem A 0:6 (0:4)

Na tohle derby se bude dlouho vzpomínat – tedy alespoň v našem klubu. Když se Dvoráci z mistráku na trutnovské půdě vraceli naposledy, museli mezi zuby kousat debakl 0:5. Možná právě událost z neděle 21. září 2014 se pamětníkům tehdejší porážky zjevila už ráno před zápasem. A tak přišli kluci s odvetou. Manažer Celler na tým navlékl červenou sadu dresů a tento krok se už poněkolikáté vyplatil.

Zatímco dvorská parta vyrazila do boje v kompletním složení, domácím ze základu scházel pilíř zadních řad Petr Makovský. Ke všemu hosté nastoupili s výraznou posilou, jíž byl fantastický kotel fanoušků. Nestor mezi našimi příznivci Honza Florián dal dohromady početný zástup FANS hokejového Rodosu a jejich chorály byly v Trutnově slyšet dlouho před utkáním. Skvěle zaplněný dvorský sektor obě mužstva přivítal už při nástupu, a to ještě nikdo nečekal, jaké představení publiku předvedou hráči v červených dresech.

Duel sice ve středu hřiště rozehráli domácí hráči, brzké napadání Ondry Janoucha ale po pár vteřinách vyprodukovalo tutovku pro Michala Voldána a míč vyražený gólmanem Šťastným usměrnil do opuštěné branky už ve 48. vteřině FANDA FEJK – 0:1. Tak povedený nástup do derby jsme ještě nezažili, a to samé se dá říct o celém prvním poločase. Už ve 13. minutě byli hosté za aktivitu odměněni trestným kopem. Na centr Ondry Vaníčka si nabíhal mimo jiné Jirka Rejl a po faulu Markse nemohlo následovat nic jiného než penalta. K té se postavil JIŘKA PODOLNÍK a dobře umístěnou ránu poslal na druhou stranu, než směřoval Honza Šťastný – 0:2.

Dvůr hrál důsledně v obraně a využíval každičké chyby v soupeřově rozehrávce. Po jedné také šli naši hráči do dalšího přečíslení, po nezištné přihrávce Fejka zívala úplně prázdná branka na Davida Vitebského, ten ji však trestuhodně minul. Litovat jsme mohli o chvíli později. Snad jediné hrubky dvorské defenzívy v zápase využil Jakub Matějka, upaloval zcela sám na jmenovce Vaníčka, ten ale situaci ustál a největší trutnovskou šanci utkání zmařil.

To byl možná jeden z klíčových momentů. Ve 33. minutě totiž hlavičkoval Martin Kruliš, Šťastný míč vyrazil nešťastně k Fejkovi a jeho nabídku tentokrát DAVID VITEBSKÝ nemohl nevyužít – 0:3. Ta dalších šest minut pláchl obraně velmi dobře hrající Janouch, po kličce Kejzlarovi jej domácí bek fauloval a z dalšího pokutového kopu zvýšil ranou do šibenice MICHAL VOLDÁN – 0:4.

Poločasová přestávka fanouškům většinou slouží k možnosti dát si pivo a klobásu, tentokrát ale byla pauza v něčem jiná. Překvapené výrazy příznivců obou táborů dávaly jasně tušit, že takový průběh nikdo nečekal. Po návratu do hlediště navíc trutnovská zkáza nebrala konce.

Už ve druhé minutě vlétl do krásné dvorské uličky FRANTIŠEK FEJK a po kličce brankáři pohodlně skóroval popáté. Za další tři minuty vhodil nejlepší hráč derby Fejk rychle aut, Ondra Janouch mu míč vrátil tak, že náš středopolař byl najednou sám v pokutovém území, a znovu mohl k pohodlnému zakončení vyzvat nejmladšího hráče na trávníku DAVIDA VITEBSKÉHO. Ten to v kabině musel mít drahé. Nejen, že svým šestým divizním gólem zvyšoval na konečných 0:6, ke všemu vsítil jubilejní 600. gól našeho klubu v celostátní soutěži, v níž Dvůr působí bez přerušení dvanáctým rokem (historická tabulka střelců v příloze).

Teprve za tohoto stavu „vraždění neviňátek“ skončilo. Někteří trutnovští fandové odešli k domovům připravovat televizi na finále hokejového šampionátu a hlavně oba trenéři dali příležitost dalším hráčům, aby okusili atmosféru opravdu nevšedního zápasu.

Pro ulehčení lze partě kouče Miloše Dvořáka vzkázat jednu informaci. Prohrát v domácím prostředí se Dvorem Králové nad Labem o šest branek v této sezoně není žádnou ostudou, vždyť to již okusili fotbalisté Semil (1:7) a Jaroměře (0:6). Pravda, ti ale divizní skupinu C po roční anabázi na rozdíl od Trutnova opustí.

Fakta – branky: 1. a 47. Fejk, 13. a 49. Vitebský, 14. Podolník z pen., 40. Voldán z pen. Rozhodčí: Krupa (Liberec). ŽK: 2:0. Diváci: 555. MFK Trutnov: Šťastný – Kamitz, M. Kejzlar (79. Vyhnánek), Kovář, Mařas – J. Holubec (46. Starý), Tauchman, Marks, Tobiáš (84. Brutovský) – P. Holubec, Matějka (74. Duch). TJ Dvůr Králové nad Labem: J. Vaníček Tomeš, Kruliš, Rejl, Pavlásek – Vitebský (72. Vágner), Podolník (72. V. Hák), Fejk (66. Fejk), Voldán (79. Klazar), O. Vaníček – Janouch (63. M. Otradovský).

Miloš Dvořák, trenér MFK Trutnov: „Dvůr vyhrál derby zcela zaslouženě. Přehrál nás ve všech směrech, prokázal větší touhu po vítězství. Náš tým bohužel zápasu nedal to, co by měl a já jsem z výkonu celého mužstva velmi zklamán."

Pavel Matějka, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „Do zápasu jsme šli s tím, že chceme body, ale takový výsledek jsem nečekal. Zápas určitě hodně ovlivnil úvod, kdy se nám podařilo skórovat v první minutě a pak jsme trestali chyby domácích. O přestávce jsem nabádal mužstvo, aby hrálo stále zodpovědně, a opět nám vyšel začátek poločasu. Myslím, že pak už jsme zápas dohráli v klidu. V první řadě to hráči odpracovali, na druhém místě byla zodpovědnost a nakonec i individuální výkony Fejka či Kruliše. Obranná řada včetně gólmana fungovala velice dobře."

Aktuální tabulku soutěže najdete ZDE!

Reportáž z celého utkání najdete na www.tvcom.cz

Krkonošský deník označil výsledek za zpěv dvorského kanára :-)

Bilance podkrkonošských derby je momentálně 9:7 pro Dvůr Králové nad Labem
sezona 2003 - 2004 Dvůr Králové nad Labem Trutnov 1:3 1:0
sezona 2006 - 2007 Dvůr Králové nad Labem Trutnov 2:5 2:0
sezona 2007 - 2008 Trutnov Dvůr Králové nad Labem 3:2 1:2
sezona 2010 - 2011 Dvůr Králové nad Labem Trutnov 1:0 0:4
sezona 2011 - 2012 Trutnov Dvůr Králové nad Labem 0:4 1:4
sezona 2013 - 2014 Trutnov Dvůr Králové nad Labem 2:0 0:3
sezona 2014 - 2015 Trutnov Dvůr Králové nad Labem 5:0 1:2
sezona 2015 - 2016 Dvůr Králové nad Labem Trutnov 2:3 6:0

MUŽI „B“

TJ Velké Poříčí – TJ Dvůr Králové nad Labem B 0:2 (0:1)

Pokud by si hráči naší rezervy mohli vybrat, proti kterému soupeři budou nastupovat nejčastěji, pak by jistě v jejich volbě figuroval tým z Velkého Poříčí. V sezoně proti němu totiž svěřenci trenéra Cellera nastoupili již počtvrté a počtvrté si připsali tři body. Nejprve na podzim Dvůr soupeře přehrál na domácím trávníku 3:2, v odvetě pak přidal výhru 4:2. Na jaře „bengo“ nejdřív soka přestřílelo výsledkem 6:3 a nyní zvítězilo 2:0.

Oba kolektivy nastoupily bez řady opor, hosté pouze se základní jedenáctkou bez možnosti střídat. Přesto Dvůr poslal do vedení už po dvaadvaceti minutách Viktor Marks. Vláďa Matula míč za svá záda po celý duel nepustil a pojistka přišla z kopačky Roberta Vágnera třináct minut před koncem.

Fakta – branky: 22. Marks, 77. Vágner. Rozhodčí: Špaček. ŽK: 2:1. Diváci: 100. TJ Velké Poříčí: M. Lokvenc – Kaněra, Novák, Stodola, O. Lokvenc – Marek, Hubka, Zelený, Hanzl – Dobýval (36. Hloušek), Závada. TJ Dvůr Králové nad Labem B: Vl. Matula – Mertlík, S. Ježek, Gábor, M. Petráček – Machek, V. Hák, Vágner, M. Hák – Marks, Klazar.

Josef Hurdálek, vedoucí TJ Velké Poříčí: „Domácí nastoupili v silně improvizované sestavě. Oslabení o pět hráčů základní sestavy se na výkonu mužstva odrazilo a vítězství hostů je zcela zasloužené.“

Čeněk Celler, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem B: „Dosáhli jsme zaslouženého vítězství, když jsme ještě několik vyložených brankových příležitostí nedokázali proměnit."

Aktuální tabulku soutěže najdete ZDE!

STARŠÍ DOROST

TJ Baník Žacléř – TJ Dvůr Králové nad Labem U19 8:1 (5:1)

Starším dorostencům Dvora jarní část absolutně nevychází a další porážku si připsali na hřišti žacléřského Baníku. Domácí brzy vedli 5:0 a až za tohoto stavu snížil čestným úspěchem Martin Teuber. Ve druhé půli Baník přidal další dvě branky a konečnou podobu výsledku dala proměněná penalta gólmanem Gottwaldem.

Fakta – branky: 5. Kadlec, 16., 29., 36. a 59. M. Skála, 27. a 51. J. Těžký, 71. Gottwald z pen. – 39. Teuber. Rozhodčí: Martínek. Hráno bez karet. Diváci: 23. TJ Baník Žacléř: Gottwald – Kolář, Haviár, M. Těžký, Kadlec – Hošek, Cvik, Nguyen (Štěpánek), Skála – Schneider, J. Těžký. TJ Dvůr Králové nad Labem U19: Guzan – Kukla, A. Matula, Sojka, D. Jákl (70. J. Všetečka) – Pražák, Horák, D. Petráček, Rejchrt – Teuber, Hanek.

Simon Gal, trenér TJ Baník Žacléř: „Hosté si vypracovali několik šancí, které na rozdíl od nás neproměnili. Celý zápas jsme měli ve své režii.“

Pavel Šimůnek, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „Opět jsme předvedli slabou hru především v obranné činnosti.“

Aktuální tabulku soutěže najdete ZDE!

STARŠÍ ŽÁCI

FKM Javorka – TJ Dvůr Králové nad Labem U15 6:2 (3:0)

Starším žákům Dvora to letos na hřišti klape, tentokrát ale narazili na druhý tým tabulky a ten se ukázal být silnějším protivníkem. Domácí brzy vedli 2:0 a poločas vyhráli o tři branky. Ve druhém dokonal hattrick Horáček, ale pak hosté snížili Vítem Vejnarem a Tomášem Hynkem na 4:2. Víc jim ale soupeř nepovolil a v úplném závěru naopak sám přidal další dvě trefy.

Fakta – branky: 2., 6. a 54. P. Horáček, 29. Josef Kracík, 65. Voráček, 70. Jiří Kracík – 60. Vejnar, 63. Hynek. Rozhodčí: Soukup. ŽK: 0:1. Diváci: 40. FKM Javorka: T. Ježek – Voňka, P. Horáček, Josef Kracík, Wagenknecht, Jiří Kracík, Kluz, Mesner, Hoška, Portychová, Friess – Voráček, Balcar, Langner, Neradová. TJ Dvůr Králové nad Labem U15: M. Kursa – Kazdová, Vojtěchová, Vejnar, Šenfeldr, Hrneček, Křížek, Holub, Vognar, T. Hynek, J. Pracný – Zdražil.

Milan Vojtěch, vedoucí mužstva TJ Dvůr Králové nad Labem: „Zasloužené vítězství domácího družstva. Stále nám chybí lepší koncovka.“

Aktuální tabulku soutěže najdete ZDE!

MLADŠÍ ŽÁCI

Za řízení rozhodčího Jakuba Ludvíka nastoupili svěřenci trenéra Libora Machače k turnaji na hřišti hradecké Olympie. Trávník opouštěli s vyrovnanou bilancí jedné výhry, remízy a porážky.

TJ Sokol Třebeš - TJ Dvůr Králové nad Labem U13 1:0 (0:0)

TJ Baník Vamberk - TJ Dvůr Králové nad Labem U13 0:4 (0:2)

FC Olympia Hradec Králové  - TJ Dvůr Králové nad Labem U13 2:2 (1:0)

Dvoráci se v Kuklenách představili v sestavě: Petr Straka – Vojtěch Marel, David Vágner, Šimon Zeman, Marek Fišer, Lukáš Kopecký, Jakub Všetečka, Filip Machač, Pavel Kraus, Dominik Kreibich.

Libor Machač, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem U13: „V prvním vyrovnaném zápase jsme si vybrali smůlu a prohráli zásluhou jediné branky. Neproměnili jsme řadu šancí a gól inkasovali 15 (!) vteřin před koncem. Proti Vamberku šlo o zápas se slabším soupeřem. Vamberk jsme přehráli a ještě ve vedru pošetřili síly. Góly stříleli Kraus, Fišer, Kopecký a Machač. Třetí duel byl znovu vyrovnaný a zrodila se v něm spravedlivá remíza. Tentokrát se střelecky prosadili Kopecký a Kraus.“

Aktuální tabulku soutěže najdete ZDE!

STARŠÍ PŘÍPRAVKA

Starší přípravka pod vedením trenéra Jana Vágnera měla hrát turnaj původně na vlastním stadionu, nakonec se ale klání přesunulo do Vrchlabí. Tam si Dvoráci nejprve hravě poradili s domácím kolektivem, poté však podlehli hráčům Hostinného/Lánova, kteří vedou tabulku. Proti dalšímu společnému celku (Úpice a Rtyně) již naši hráči zvítězili jednoznačně 16:1.

FC Vrchlabí - TJ Dvůr Králové nad Labem U11 4:12 (1:7)

Branky Dvora: Hampl a Hlaváček 3, Vágner 2, L. Formánek, T. Formánek, Pracný a Jarolím 1.

Tatran Hostinné/TJ Lánov - TJ Dvůr Králové nad Labem U11 6:4 (1:3)

Branky Dvora: Doležal 2, Hlaváček a Vágner 1.

SK Sparta Úpice/Baník Rtyně – TJ Dvůr Králové nad Labem U11 1:16 (0:10)

Branky Dvora: T. Formánek 3, L. Formánek, Vágner, Hampl a Doležal 2, Hlaváček, Kosinka, O. Hynek, Jarolím a Pracný 1.

„Modrobílí bojovníci“ se ve Vrchlabí představili v tomto složení: Adam Horáček – Jan Kryštof Hlaváček, Zdeněk Hampl, Tomáš Formánek, Lukáš Formánek, Adam Doležal, Josef Budinský, Lukáš Hynek, Ondřej Hynek, Jan Jarolím, Miroslav Kosinka, Ivo Polan, Filip Pracný, Jan Špaček, Jakub Vágner, Adrien Vihan.

Aktuální tabulku soutěže najdete ZDE!

MLADŠÍ PŘÍPRAVKA

V okresním přeboru mladší přípravky využívali Dvoráci v sobotu domácího hřiště a stejně jako divizní muži se v derby postavili Trutnovu. Jakoby svěřenci kouče Libora Špačka chtěli chlapům ukázat, jak se na rivala hraje. Porazili jej 4:1! Ve druhém souboji kluci nestačili na společný tým Rtyně a Úpice, v derniéře turnaje ale přehráli Lánov 3:0. Zápasy Dvora s přehledem řídili rozhodčí Josef Pojezdný a Radek Trejbal.

TJ Dvůr Králové nad Labem U9 – MFK Trutnov 4:1 (2:1)

TJ Dvůr Králové nad Labem U9 – TJ Baník Rtyně/SK Sparta Úpice 1:3 (0:0)

TJ Dvůr Králové nad Labem U9 – TJ Lánov 3:0 (1:0)

Dvoráci v domácím turnaji nastoupili v tomto složení: Matěj Flégl – Ivo Polan, Tomáš Kosinka, Josef Budinský, Jakub Dufek, Adam Just, Šimon Ryba, Adam Vojtěch, Jakub Horáček, Václav Joska, Jan Špaček, Matěj Bartoš, Petr Větrovský.

Už dnes naše divizní áčko pod Hankovým domem přivítá Semily, když půjde o předehrávku 29. kola. Hraje se od 17.30. V neděli pak Dvoráci na stejném místě od 17 hodin hostí tým z Nového Boru.

Den před tím se na stadionu uskuteční EXHIBIČNÍ TURNAJ, jehož hlavní ozdobou bude tým Československého lva. V jeho dresu se představí například Dominik Hašek, David Moravec, Leo a Radko Gudasové, Tomáš Vlasák, Lukáš Pešek, Kamil Střihavka, Pavel Nečas, Vašek Svoboda, Daniel Rous, Martin Písařík, Láďa Hampl, Julius Šimon, Vlado Kinder, Jaro Timko, president Československého lva Jan Ďurie a další. Moderovat akci budou Václav Tittelbach a Eva Čížkovská. V průběhu odpoledne nebude chybět autogramiáda všech přítomných osobností.

To vše pod velením královédvorského rodáka Roberta Noska, viceprezidenta Československého lva. Nevšední akce odstartuje ve 13 hodin.

Osobnosti českého sportu a kultury budou při turnaji soupeřit s týmy, které dali dohromady partneři akce. Jeden sestavuje Město Dvůr Králové nad Labem, v jěhož dresu se aktivně zúčastní i starosta Jan Jarolím. Další hráče vyšlou firmy V+J Rodos, CZ Plachetka a Daros. Z pražské Hanspaulky přijede Borussia Dortšpunt a tým Berušky Roberta Zemánka, který provozuje hotel v Jánských Lázních. Těšit se můžeme na řadu nedávných hráčů Dvora Králové nad Labem, v dresu Rodosu pak na úspěšné hokejisty.

Podrobnosti k sobotní akci najdete v tomto článku na www.kralovedvorsko.cz.

Diskuse

Příspěvky diskuse

TisknoutDvůr je náš a my jsme s ním


FV Plast
Sponzor
TJ Dvůr Králové

© 2022, Fotbalový klub -TJ Dvůr Králové – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing