15.05.2019 10:40

Horká půda ve Vysokém Mýtě dobyta. Rozhodl Martin Hruška. Rezerva mužů i dorostenci si s chutí zastříleli

Další velmi povedený víkend za sebou má královédvorská kopaná. Oba celky dospělých si připsaly tři body. Divizní áčko uspělo na horké půdě ve Vysokém Mýtě, kde o vítězství 2:1 rozhodly branky Fandy Fejka a Martina Hrušky. Ten zároveň gólem oslavil své 38. narozeniny a my mu k nim přispíváme pěknou na oko romantickou fotečkou z dob Hrůšových nejlepších let, kdy brázdil prvoligové trávníky a coby velký slávista rád provokoval sparťany.

Rezerva doma zvládla duel s posledním týmem JAKO I. B třídy. Premiérového gólu ve své krátké fotbalové kariéře dosáhl Ruda Suk, jemuž také gratulujeme. Tak trochu i závidíme týmové kase za jistě hodnotný příspěvek.

Dařilo se však i mládežnickým kolektivům. Starší dorostenci nastříleli ve Skřivanech devět branek a bez vítězství zelené trávníky neopouštěli ani mladší žáci a mladší přípravka. Pouze starší přípravka na turnaji ve Rtyni nedokázala o body obrat domácí tým ani v jednom ze dvou vzájemných utkání.

Starší žáci a mladší přípravka B měli pro tentokrát volný víkend.

Sluší se připomenout, že následující fotbalový víkend bude jedinečný. A MUŽSTVO totiž v neděli na domácím stadionu přivítá TRUTNOV. V okresním derby půjde od 17 hodin o prestiž a my věříme, že pod Hankovým domem se sejde rekordní návštěva celé sezony! Na podzim jsme na hřišti soupeře vyhráli po penaltovém rozstřelu.

MUŽI A

SK Vysoké Mýto – TJ Dvůr Králové nad Labem A 1:2 (0:2)

Duel tradičních soupeřů rozhodli naši fotbalisté výborným výkonem v prvním poločase, kdy se trefili Fanda Fejk a Martin Hruška. Zatímco podzimní souboj obou soupeřů za bezbrankového stavu rozhodla až trefa Vlasty Karala ve druhé minutě nastaveného času, v odvetě padaly góly mnohem dříve.

Už v 9. minutě vystihl rozehrávku stoperů Fanda Fejk, v souboji jeden na jednoho hladce utekl Žákovi a s přehledem zakončil – 0:1. Ve 27. minutě pak oko diváka potěšila akce po rozehraném autu, kdy míč putoval po ose Tomeš Kruliš Ujec Knespl Fejk a střelec prvního gólu předložil míč jako na podnose skórujícímu Martinu Hruškovi – 0:2.

Co čert nechtěl, domácí hned v nástupu do druhé půle dokázali snížit, když se prosadil Tomášek. Vyrovnání už jim ale Dvoráci ve zbytku utkání nedovolili a sami si z utkání odvezli velmi cenné tři body. Výhra mohla být i vyšší, s produktivitou ale byli svěřenci trenéra Ujce po přestávce na štíru.

Fakta – branky: 47. Tomášek – 9. Fejk, 27. Hruška. Rozhodčí: Štefan. ŽK: 1:1. Diváci: 185. SK Vysoké Mýto: Krátký – Fišer, Jan Dvořák, Valášek, Hock – Mokrejš (72. Wimmer), Žák (78. Tlapák), Rezek (83. V. Štěpán), Tomášek, D. Novák (65. Kouřil) – Hrubý. TJ Dvůr Králové nad Labem: J. Vaníček Picha, Kruliš, Karal, Tomeš Václavek Hruška (87. Macháček), O. Vaníček, Fejk (78. Tauchman), Knespl (90. Josef Dvořák) O. Ujec (65. Vitebský).

František Dvořák, trenér SK Vysoké Mýto: „Absolutně se nám nepovedl první poločas, výsledek 0:2 byl ještě milosrdný. Druhou půli jsme začali náporem a snížili. Druhou branku se nám vstřelit nepodařilo, naopak hosté v závěru zahodili dvě stoprocentní šance. Naše porážka je spravedlivým vyjádřením sil na hřišti.“

Milan Ujec, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „První poločas jsme odehráli velmi dobře. Byli jsme lepším týmem a vypracovali si řadu příležitostí. Povedlo se nám také využít dvou chyb soupeře a vstřelit dva pěkné góly. Do druhé půle jsme vstoupili až příliš pasivně, nechali jsme se zatlačit a po nedohrané situaci také inkasovali. Soupeř chtěl vyrovnat, byli jsme po tlakem, ale neustále jsme hrozili nebezpečnými brejky, které jsme bohužel nedotáhli. Tým zaslouží pochvalu za bojovnost a pevné nervy.“

Pohled na aktuální tabulku Fortuna Divize C najdete ZDE!

MUŽI B

TJ Dvůr Králové nad Labem B – TJ Tatran Hostinné 6:0 (2:0)

V okresním derby I. B třídy se rezerva mužů potkala s nejslabším týmem soutěže a od začátku bylo zřejmé, kdo si v utkání připíše tři body. Dvoráci si brzy vytvořili trvalou převahu a už v 9. minutě otevřel skóre Honza Prokůpek. Tlak domácího mužstva přibrzdilo nešťastné zranění Adama Matuly, ještě do přestávky ale na 2:0 zvýšil Radek Klazar.

Po pauze se dvakrát prosadila posila z áčka Zdenda Tauchman, a když v samém závěru skórovali ještě Ruda Suk s Janem Prokůpkem, odvezli si hosté do města papíru doslova tenisového kanára.

Fakta – branky: 9. a 87. Prokůpek, 40. Klazar, 51. a 78. Tauchman, 84. Suk. Rozhodčí: Kudláček. Hráno bez karet. Diváci: 100. TJ Dvůr Králové nad Labem B: Vl. Matula – A. Matula (31. Sojka), Kasan, S. Ježek (46. D. Petráček), Voda Rejchrt (69. Pražák), Rejl, Tauchman, V. Hák – Klazar (69. Suk), Prokůpek. TJ Tatran Hostinné: J. Zítko – Brož, L. Horák (56. Purkert), L. Kracík, D. Kracík – Šmucer (69. Ciler), D. Polák, Pham, D. Horá D. Blažek (63. Kudrna), Kesner.

Jiří Rejl, hrající trenér TJ Dvůr Králové nad Labem B: „Naše jednoznačné vítězství. Soupeře jsme předčili ve všech herních činnostech. Jedinou kaňkou zápasu je zranění našeho hráče Adama Matuly, kterému všichni přejeme brzké uzdravení! Děkujeme divákům za podporu v sychravém počasí.“

Milan Polomčák, sekretář TJ Tatran Hostinné: „Další utkání, ve kterém nám soupeř ukázal, na co momentálně máme.“

Pohled na aktuální tabulku JAKO I. B třídy najdete ZDE!

STARŠÍ DOROST

Skřivany/Myštěves – TJ Dvůr Králové n. L./Bílá Třemešná U19 0:9 (0:4)

Svěřenci trenéra Zdeňka Horáka do jarní části sezony vstoupili porážkou 2:4 na hřišti Dobrušky, od té doby ale tým šlape a připisuje si jeden skvělý výsledek za druhým. Vrchol přišel v duelu na půdě Skřivan, kde společný tým Dvora Králové a Bílé Třemešné nasázel soupeři úctyhodných devět branek. Hráčem utkání byl Dan Jákl, čtvrtý nejlepší střelec soutěže (23 branek) a v tomto duelu autor pěti gólů!

Fakta – branky: 12. a 22. Kopecký, 27., 38., 65., 72. a 80. Jákl, 52. Vejnar, 66. Hynek. Rozhodčí: J. Hanuš. ŽK: 6:3. ČK: 2:0 (86. Sněhulka), 89. Kvaček). Diváci: 20. Dvůr Králové/Bílá Třemešná: Petr Straka – David Vágner, Vojtěch Marel, Adam Šenfeldr, Filip Horák, Tomáš Hynek, Daniel Jákl, Filip Hanek, Lukáš Kopecký, Vít Vejnar, Martin Hak, Taras Lavryk, Dominik Linda, Jakub Nosek, Jan Zivr.

Pohled na aktuální tabulku krajské soutěže staršího dorostu najdete ZDE!

STARŠÍ ŽÁCI

Svěřenci trenéra Martina Kazdy a jeho asistenta Libora Machače si o víkendu užili zasloužené volno. V základní části krajské soutěže skončili s minimálními odstupy na třetí příčce a ve finálové skupině se mužstvo pokusí své postavení vylepšit. Buďte u toho a choďte jim v nadstavbě fandit. Šestičlenná skupina má podobný scénář jako skupina o titul ve FORTUNA:LIZE a zde je jízdní řád našeho týmu.

• Sobota 18. 5. doma Malšova Lhota/Slavia HK (13.00)
  • Sobota 25. 5. venku Vamberk/Rokytnice (14.45)
  • Sobota 1. 6. doma Roudnice/Kunčice (11.30)
  • Sobota 8. 6. venku Třebechovice (14.30)
  • Sobota 15. 6. doma Dobruška/Opočno (13.00)

Pohled na aktuální tabulku krajské soutěže starší žáků najdete ZDE!

MLADŠÍ ŽÁCI

Tým kouče Libora Špačka se v sobotu ve finálové skupině krajského přeboru představil na turnaji v Jičíně a trochu už tradičně si domů přibalil bilanci jedné výhry a jedné porážky. Na vítězství nad domácím celkem navázal těsný neúspěch proti žacléřskému Baníku.

• TJ Dvůr Králové nad Labem U13 – SK Jičín 2:1 (1:1), branky: Vágner 2
  • TJ Dvůr Králové nad Labem U13 – TJ Baník Žacléř 1:2 (0:2), branka: Hlaváček

Sestava Dvora na turnaji: Josef Budinský – Jan Kryštof Hlaváček, Tomáš Jahnátek, Viktor Yaremchuk, Vojtěch Laňka, Miroslav Herman, Jan Špaček, Ivo Polan, Adam Vojtěch, David Langer, Jakub Vágner.

Pohled na aktuální tabulku finálové skupiny krajského přeboru mladších žáků najdete ZDE!

STARŠÍ PŘÍPRAVKA

Pod vedením trenéra Vojty Matrase se starší přípravka představila na hřišti lídra tabulky a odjela odsud s dvěma zaslouženými porážkami. Hlavně v prvním duelu ale malí Dvoráci předvedli výborný výkon a favorita notně potrápili. Jen pro srovnání: v říjnu jsme s tímto kvalitním soupeřem obdrželi v jednom zápase 21 branek!

• TJ Dvůr Králové nad Labem U11 – Rtyně/Červený Kostelec 4:5 (1:5)
  • TJ Dvůr Králové nad Labem U11 – Rtyně/Červený Kostelec 3:11 (2:7)

Sestava Dvora v turnaji: Štěpán Šanovec – Václav Šůna, Jan Máca, Šimon Karban, Denis Horáček, Ondřej Sieger, Jakub Vágner, Jakub Dufek.

MLADŠÍ PŘÍPRAVKA

V okresním přeboru mladších přípravek se tentokrát představilo jen dvorské mužstvo A. Na turnaji ve Vítězné nasázel tým trenéra Michala Růžičky dvěma soupeřům 42 branek a jen potvrdil svoji dominanci v soutěži. V ní dosud vyhrál všech 38 utkání při celkovém skóre 543:76!

Béčko mělo volno z jediného důvodu. Na žádost pořádajícího klubu z Mladých Buků byl jeho turnaj odložen na úterý 28. května. V ten den se naši kluci na tamním hřišti popasují nejprve s domácím týmem, poté i s Jiskrou Kocbeře a Tatranem Hostinné.

• TJ Dvůr Králové nad Labem U9 – MFK Trutnov B 22:2 (13:1)
  • TJ Dvůr Králové nad Labem U9 – Sokol Vítězná 14:9 (8:6)

Sestava Dvora v turnaji: Kryštof Šturma – Adam Růžička, Matyáš Vágner, Matyáš Šturm, Vojtěch Rutrle, Ondřej Nápravník, Tomáš Schwarzer, Jan Pavlis.

PROGRAM NA DALŠÍ VÍKEND (18. – 19. května)