01.04.2014 10:17

Hrálo pět kolektivů, nebodoval ani jeden. Výsledné skóre 3:18!

Hrálo pět kolektivů, nebodoval ani jeden. Výsledné skóre 3:18!

Hodně nevydařený víkend za sebou má fotbalový oddíl Tělovýchovné jednoty Dvůr Králové nad Labem. Do mistrovských bojů jarní části sezony se zapojilo už pět kolektivů, ani jeden však v sobotu a neděli nedokázal bodovat. I proto bude tentokrát zpráva z dění na fotbalových trávnících kratší. Je lepší zapomenout a soustředit se na další boje J

  • PŘIDEJTE SE K NÁM NA FACEBOOKU
  • Profil Fotbal Dvůr navštěvuje už 875 přátel dvorské kopané, děkujeme!

Ještě než se dostaneme k ozvěnám minulého víkendu, je tu horká aktualita: divizní utkání 20. kola mezi Dvorem Králové a FK Dobrovice se po vzájemné dohodě obou klubů odehraje netradičně již v sobotu 5. dubna od 16.30 pod Hankovým domem!! Děkujeme za pochopení!

Muži „A“

Sparta Kutná Hora – TJ Dvůr Králové nad Labem A 4:0 (2:0).

Dvoráci do Kutné Hory cestovali na jednu stranu po dvou výhrách v pohodě, na druhou v pořádně okleštěné sestavě. Zranění z posledního duelu s Náchodem si totiž přinesl náš špílmachr Fanda Fejk, v týdnu obohatil svoji výzbroj o berle útočník Radek Klazar, nedoléčený zůstává stoper Jirka Rejl a počítat trenér Chalupa nemohl ani s dalším zraněným Juanem Řežábkem. To už je pořádný zásah do sestavy, a ten se bohužel v utkání i projevil.

V sestavě Dvora dostal prvně příležitost šestnáctiletý David Vitebský, jenž na sebe na jaře upozornil už svými výkony v dresu rezervy. Nevedl si vůbec zle ani v divizi, na vítězství si on i jeho spoluhráči ale zálusk dělat ani nemohli. Nevyvarovali se totiž obrovských chyb spojeným s defenzívou a domácí trestali! Po čtvrthodině ztratil míč Martin Kilevník, k centru se dostal Antoš a Wolf zamířil pohotově – 1:0. Po pár minutách domácí předvedli podobné dvě akce, jedou ale Hačka mířil mimo, podruhé Antoše vychytal Vilda Ulrych. Poločasový výsledek 1:0 by byl pro naše hráče možná i dobrý, ač i oni měli nadějné šance. Jenže přišla 41. minuta, ztráta míče od Martina Kruliše a gól Antoše na 2:0.

O pauze bylo v kabině modrobílých hodně dusno, výsledek na hřišti ale nepotěšil. Už po šesti minutách totiž Hačka sebral hostům veškeré naděje a v 72. minutě to po druhé brance Antoše bylo už 4:0!

Domácí vyhráli zcela zaslouženě a porážku 0:4 Dvoráci zažili v této sezoně už podruhé. Naposledy takto padli doma s Pardubicemi B. Právě na jejich hřiště budou mířit kola autobusu i za 14 dní. Ještě mezi tím, tuto sobotu od 16.30, přivítají naši borci pod Hankovým domem v tabulce druhou Dobrovici! Lepší tým v divizní skupině C letos nenajdete (ač je první Nová Paka), a tak se rozhodně vyplatí tento duel navštívit! Na podzim Dvoráci v Dobrovici vyválčili velice šťastnou remízu 0:0.

Fakta – branky: 13. Wolf, 41. a 72. Antoš, 51. Háčka. Rozhodčí: Rejžek (Plzeň). ŽK: 4:2. Diváci: 200. Poločas: 2:0.

Sparta Kutná Hora: Šimon – Skokan, Franc, Tomíšek, Dudla – Vácha, B. Pospíšil (80. Černohlávek), Wolf, Hačka (74. Vodička) – Vančura – Antoš (84. Schwarz). Trenér Radim Truksa.

TJ Dvůr Králové nad Labem: Ulrych – Picha, Kruliš, Podolník, Ježek – Samler, Ujec (83. D. Bednář), Kilevník, Vitebský (72. Žaba) – M. Otradovský, Černík.

Radim Truksa, trenér Kutné Hory: „Utkání v naší situaci nebylo jednoduché. V pátek se nám zranil další hráč – Aleš Urban. Sestavu jsme opět lepili. Dnes jsem opravdu spokojený. Zápas měl po celou dobu náboj a čtyřikrát jsme se dokázali prosadit. Některé akce jsme ještě nedokázali dotáhnout. I soupeř občas zahrozil. Myslím si, že se zápas musel líbit a my jsme ho zvládli perfektně.“

Miroslav Chalupa, trenér Dvora Králové: „Ačkoliv nám scházeli čtyři hráči základní sestavy, myslím si, že v silách týmu bylo odehrát lepší utkání. V prvním poločase jsme se dopustili dvou obrovských chyb v defenzivě, kdy jsme soupeře poslali sami do brejku a on obou příležitostí využil. Po přestávce sice hráči projevili snahu, ale výkon byl  křečovitý, navíc plný nepřesností. Domácí z rychlých kontrů výsledek ještě navýšili a vyhráli zcela zaslouženě.“

Aktuální tabulku divize C najdete ZDE

Muži „B“

TJ Dvůr Králové nad Labem B – ZD Ohnišov 0:2 (0:1).

Úspěch v duelu dvou mužstev z chvostu tabulky mohl dvorské rezervě zajistit větší náskok na sestupem ohrožené celky, stal se ale pravý opak. Domácí nastoupili znovu s velkou řadou dorostenců a ti proti Ohnišovu tahali za kratší konec. Nebyli horším týmem, zkušenější hosté si přesto výhru pohlídali. Už v prvním poločase šli do vedení díky proměněné penaltě Kratěny z 15. minuty – 0:1.

Dvorským mladíkům se nedařilo. Po pauze se snažili vytvořit převahu, ta ale byla chabá. V největší šanci zamířil Tichovský jen do tyče a takřka z protiútoku pojistil vedení soupeře Kuchta.

Fakta – branky: 15. Kratěna z penalty, 73. Kuchta. Rozhodčí: Koutník. ŽK: 5:1. Diváků: 160.

TJ Dvůr Králové nad Labem B: Vl. Matula - D. Bednář, Krejsa, Gábor (70. Vitebský), T. Novotný - Černý (46. Machek), Vondrouš, Tichovský, Ruprich - Žaba, Mertlík.

ZD Ohnišov: Mačí - Hronovský, Poláček, Králíček, Remeš J. - Kratěna, Remeš L. - Krpata, Macháček L., Macháček O. - Kuchta (90. Dudek).

Jakub Daniel, trenér Dvora Králové B: „Za krásného počasí před slušnou diváckou kulisou se nám zápas oproti předešlým dvěma moc nepovedl. S nadsázkou se dá říci, že týmu asi uškodilo, když měl dorost dopoledne volno. Škoda, že jsme začali hrát až po nástupu Vitebského, který hru oživil.“

Jiří Macháček, trenér Ohnišova: „V tomto utkání jsme se vyvarovali herního výpadku z minulého kola, kdy jsme ztratili v závěru výborně rozehrané utkání. Vedení v zápase jsme si pohlídali a tím si odvezli všechny pro nás důležité body.“

Aktuální tabulku I. A třídy najdete ZDE!

Starší dorost

MFK Nové Město nad Metují – TJ Dvůr Králové nad Labem U19 8:3 (5:1).

Dvoráci se mohli přiblížit soupeři i dalším klubům v horní polovině tabulky, vysoká porážka však jejich snahy zhatila. Mohl za to i fakt, že hosté cestovali k utkání bez několika opor. I tak odehráli slušný zápas, jemuž kazí dojem jen výše obdržených branek.

Fakta – branky: 21. Mašek, 26. M. Škoda II, 37. Lelek, 40. Lelek, 42. Vaněk, 51. Hanzl, 63. Hanzl, 80. Bogusz – 41. a 60. Vladeka, 76. Mertlík. Rozhodčí:Linhart. ŽK: 0:1. Diváků: 50.

MFK Nové Město nad Metují: Holý – Králiček, Lukášek, Junek, M. Škoda I – Hanzl (68. Valášek), Lelek (55. Bogusz), Borůvka, Vaněk (65. Tulej) – M. Škoda II (55. Hable), Mašek.

TJ Dvůr Králové nad Labem: Rubáček – Krejsa (46. Plecháč), Machek, Honců, Kubín – Ruprich, Kuhn, Vladeka, M. Hák – Mertlík, Gágor.

Bohumil Pöpperle, trenér Nového Města: „I když výsledek vypadá jako jednoznačný, nebylo to tak. Hrál se docela vyrovnaný zápas, obě družstva se snažila hrát kombinačně, jen nám se podařilo proměnit více brankových příležitostí. Byl jsem rád, že jsem díky tomuto průběhu hry mohl vyzkoušet i hráče z mladšího dorostu.“

Jakub Daniel a Petr Andrle, trenéři Dvora Králové: „Šlo pro nás o poslední možnost, jak hrát o první pětku v tabulce. Bohužel mnoho faktorů nám vše zhatilo. Většina dorostenců se nestihla zregenerovat po zápase B týmu mužů v sobotu. Hrálo se opět za hezkého počasí, bohužel na umělce. V takovém počasí to je jako hrát na rozpálené pláži. A poslední zásadní faktor, za A tým musel Matula, Bednář a Vitebský, několik hráčů je zraněno a po tomto zápase několik dalších. Gólu padlo hodně, očím diváka se musel zápas líbit, ale jak říká trenér domácích: zápas nebyl zas tak jednoznačný. Klukům patří dík, že to nevzdali a hráli do konce.“

Aktuální tabulku Východočeského přeboru U19 najdete ZDE!

Starší žáci

FC Olympia Hradec Králové – TJ Dvůr Králové nad Labem 1:0 (0:0).

V úvodním jarním kole finálové skupiny krajské soutěže žáků se představili svěřenci trenéra Davida Sojky na hřišti hradecké Olympie. Tedy týmu, který na podzim ve stejné základní skupině skončil před našimi borci. A Dvoráci neodehráli vůbec špatný zápas. Favoritovi byli vyrovnaným soupeřem. Bohužel se ale znovu potýkali s bídnou koncovkou. Gól nevstřelili už poněkolikáté a v závěru utkání se projevil i počet hráčů. Zatímco domácí mohli točit 17 fotbalistů, v našich barvách odehrála celý duel jedenáctka statečných. Ti bohužel rozhodující branku inkasovali tři minuty před koncem.

Již tuto neděli se naši hráči představí na domácím trávníku. Od 9.30 pod Hankovým domem vyzvou Týniště nad Orlicí, tedy mužstvo, které v úvodním kole podlehlo 0:1 společnému celku Dobrušky a Opočna.  

Aktuální tabulku finálové skupiny krajské soutěže žáků najdete ZDE!

Ženy

TJ Dvůr Králové nad Labem – SPS Sázava u Lanškrouna 0:3 (0:0).

Dvorské fotbalistky si prožily jarní premiéru tradičně na hřišti v Kuksu a zde přivítaly lídra tabulky. Sázava v letošním ročníku ztratila pouhé dva body za jedinou remízu, jinak kosí jednoho soupeře za druhým. I proto je velkým úspěchem, že naše děvčata odehrála s favoritem bezbrankový poločas.

Po přestávce sice hostující celek potvrdil roli favorita, výkon Dvora byl ale příslibem do dalších utkání. V tom nejbližším se naše holky představí už tuto neděli na hřišti Rokytnice (14.00), s níž svedou přímou bitvu o devátou příčku. Pokud ji Dvůr zvládne, bude moci hned v dalším zápase atakovat i vyšší pozice a stoupat tabulkou ženské divize C.

Aktuální tabulku ženské divize C najdete ZDE!

Diskuse

Příspěvky diskuse

TisknoutDvůr je náš a my jsme s ním


FV Plast
Sponzor
TJ Dvůr Králové

© 2022, Fotbalový klub -TJ Dvůr Králové – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing