29.05.2016 23:40

Jakub Vaníček má další nulu. Byl strůjcem vítězství 2:0 nad kvalitním Novým Borem.

Velmi kvalitní výkon v prvním poločase, „údržba“ ve druhém, ale také vysoká kvalita sympaticky působícího soupeře. I tak by se dal shrnout nedělní duel našich divizních fotbalistů se soupeřem z Nového Boru. Domácí borci si v něm připsali další vítězství a „anglický týden“ završili bilancí tří vítězství a skóre 16:0!

Muži „A“

TJ Dvůr Králové nad Labem – FC Nový Bor 2:0 (2:0)

Po dvou až exhibičních vystoupeních v Trutnově (6:0) a doma se Semilami (8:0) přivítali svěřenci kouče Pavla Matějky na vlastním hřišti soupeře z Nového Boru. Jednalo se o poslední domácí duel sezony, a tak před hráči stála velká výzva – rozloučit se s vynikajícími fanoušky vítězstvím.

Zatímco v Trutnově Dvůr poprvé skóroval v první a se Semilami ve druhé minutě, tentokrát se na gól čekalo „až“ do minuty jedenácté. V ní poslal do šestnáctky střílený centr Michal Voldán a Martin Kruliš povedenou hlavičkou usměrnil míč na zadní tyč – 1:0. Uběhly pouhé dvě minuty a Dvoráci se dostali k zahrávání trestného kopu. Ondra Vaníček namířil do vápna delší pas, na který si parádně naběhl Fanda Fejk a povedeným „koníčkem“ poslal míč do sítě podruhé – 2:0.

Při pohledu na čas zápasu se nejednomu divákovi vybavila nedávná vysoká vítězství, v neděli už ale bylo vše jinak. Hostujícím mužstvem inkasované góly neotřásly a naopak samo začalo vystrkovat drápy. Prvním náznakem ofenzivní snahy byl lob Stromeckého z 28. minuty, který olízl břevno Vaníčkovy branky. Za dalších šest minut napřáhl ze střední vzdálenosti nedávno ještě Liberečák Broschinský a tentokrát už se horní konstrukce brány pořádně otřásala. Domácí borci si varování k srdci nevzali a ve 38. minutě musel Kuba Vaníček prokázat kvality při tutovce Stromeckého. Minutu před pauzou šel na něho úplně sám Kubeš, mužem okamžiku byl ovšem znovu náš brankář.

Na dvorském týmu se v utkání možná projevila únava z nabitého programu. Druhý poločas totiž nijak atraktivní podívanou nepřinesl. Hned ve 49. minutě se za obranu Dvora dostal střídající Rekondie, Vaníček byl ale na místě. O tři minuty později Ondra Janouch vydláždil parádní uličku Voldánovi, střelci posledních kol ale v radosti zamezil zákrok Blumentritta. Hosté mohli vývoj zápasu zdramatizovat jedenáct minut před koncem, Broschinský však prováhal nejlepší moment na gólovou přihrávku a nakonec naši beci inkasované brance zabránili. Trest pro Severočechy mohla přinést 83. minuta. Jirka Podolník krásně vysunul střídajícího Roberta Vágnera, jenž běžel zcela sám na gólmana, trefil ale pouze jeho.

Ve zbytku duelu již část publika pobavila pouze hláška jednoho z hostujících hráčů, jenž směrem k vlastní lavičce žaloval na spoluhráče tmavé pleti slovy: „Trenére, černoch se nevrací.“

Dvoráci si tak s Novým Borem poradili výsledkem 2:0 a po dvou kanonádách byli nyní za vítězství a především další čisté konto hodně rádi. Soupeř se totiž pod Hankovým domem představil ve velmi dobrém světle a Jakub Vaníček musel ukázat hodně ze svého umění, aby další nulu uhájil.

V závěrečných dvou kolech se Matějkovi svěřenci představí v Turnově a na hřišti Kutné Hory. Aktuálně Dvůr drží třetí příčku a cílem mužstva rozhodně je tuto pozici získat.

Fakta – branky: 11. Kruliš, 13. Fejk. Rozhodčí: Trska. ŽK: 1:2. Diváci: 400. TJ Dvůr Králové nad Labem: J. Vaníček – Tomeš, Kruliš, Rejl, Pavlásek – Vitebský (81. V. Hák), Podolník (89. Klazar), O. Vaníček, Voldán (79. Vágner), Fejk (68. Hruška) – Janouch (77. M. Otradovský). FC Nový Bor: Blumentritt – Mach, Hauer, Čurgali, T. Janů – Kubeš (66. Diakubama), Broschinský, Černý, Pekař (46. Rekondie) – Frömmel, Stromecký.

Pavel Matějka, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „Utkali jsme se s velmi kvalitní soupeřem a mě těší, že jsme potřetí v řadě dokázali zvítězit s čistým kontem. Velkou zásluhu na tom má brankář Jakub Vaníček, jenž dal definitivně zapomenout na nešťastný moment z utkání proti Živanicím. V tabulce jsme potvrdili třetí příčku a před závěrečnými dvěma zápasy je naše motivace zřejmá. Bronz chceme udržet.“