14.04.2015 21:25

Je tu derby s Trutnovem, tradiční divizní svátek. Přijďte fandit!

Je tu derby s Trutnovem, tradiční divizní svátek. Přijďte fandit!

V neděli 19. dubna se na stadionu pod Hankovým domem dočkáme jednoho z vrcholů jarní části sezony. K podkrkonošskému derby přijede tradiční rival z Trutnova a stejně jako v předchozích vzájemných divizních soubojích se rozhodně máme na co těšit.

Především je jasné, že i tentokrát se hráči obou klubů dočkají skvělé návštěvy. My Dvoráci budeme věřit, že stejně jako na podzim zůstanou tři body doma. V prvním duelu letošní sezony nás Trutnov doslova „vypráskal“ a historicky nejvyšším rozdílem ve skóre skončilo derby výsledkem 5:0 pro něj.

Na našich hráčích je nyní zinscenování pořádné odvety! Ještě než k ní dojde, připomeňme si jarní cestu našich fotbalistů za záchranou divize. Po nevydařené podzimní části je totiž jarní pokračování především o snaze napravit reputaci a uchránit pro naše město celostátní soutěž.

Na podzim náš tým vedený koučem Miroslavem Chalupou posbíral pouhých 12 bodů, když na domácím trávníku porazil Český Brod 3:1, Vysoké Mýto 2:1, Týniště 1:0 a Živanice 2:1. Ze zbylých jedenácti duelů odešli Dvoráci poraženi (třikrát doma, osmkrát venku)!

O zimní přestávce vedení našeho klubu provedlo změnu na postu trenéra, kam přivedlo Milana Ujce. Spolu s ním se do kádru podařilo získat jeho syny Milana a Ondřeje, jenž už u nás i působil. Posilou se stal také brankář Patrik Vízek a návrat do týmu ohlásili František Fejk a Jan Řežábek. Uzdravil se navíc kapitán Stanislav Ježek.

Zlepšení výkonnosti ukázala již Zimní liga hraná v Náchodě, potažmo Trutnově. Dvůr sice na úvod padl s Jaroměří (2:5), pak ale porazil všechny soupeře. Broumov 6:3, Náchod 3:2, Úpici 12:0, Trutnov 1:0, Červený Kostelec 2:1 a Nové Město 3:0. Naši borci tradiční turnaj poprvé ovládli a v kvalitních výkonech pokračují i na jaře.

NA ÚVOD SKVOSTNÝ HATTRICK NOVÁČKA MILANA UJCE

TJ Dvůr Králové nad Labem – Sokol Jablonec nad Jizerou 3:0 (2:0)

Na umělku do Trutnova, kde se utkání hrálo, jsme přijeli s doplněným kádrem, ale ještě bez zraněného Podolníka. Naši hráči, kteří se zachraňují, na soupeře od počátku sedli a po dvou standardních situacích se ujali vedení. Ve třetí minutě trestný kop dotlačil do sítě Ujec a Dvoráci tím získali klid a větší sebevědomí – 1:0. Poté jsme měli převahu a soupeře k ničemu nepustili. Domácí hrozili nejvíce ze standardek a ve 33. minutě po rohu se dostal k míči dříve Milan Ujec než soupeřův brankář Králíček a navýšil na 2:0. Za chvíli po brejku běžel sám na Vízka hostující Helm, ale místo zakončení nahrál do ofsajdu. Další průnik Štemberka zastavili naši hráči faulem. Domácí byli pohyblivější, ale do zakončení se příliš nedostávali.

Po změně stran se Jablonečtí pokoušeli zaměstnávat obranu Dvora, ale k přímému ohrožení se taktéž nedostali. Za zmínku stál pas Halamy na Povra, jenž opět místo střely ještě šel do kličky a o míč přišel. Na druhé straně definitivně o výsledku rozhodl po dalším rohu Ujec, opět hlavou. Hosté měli dobrou šanci Krejčíkem, který přehazoval Vízka, míč ale do branky nedoputoval. Naše mužstvo pak několik slibných akcí nedotáhlo do konce (Klazar, Řežábek, Ujec, Ježek), ale to nás nemuselo mrzet, neboť Jablonec body pustil celkem snadno. Vítězství to bylo naprosto zasloužené.

Fakta – branky: 3., 33. a 63. M. Ujec. Rozhodčí: Hocek – Vnuk, Lavrenčíková. ŽK: 1:4. Diváci: 160. Sestava Dvora: Vízek - Ježek, Kruliš (80. Rejl), Picha, Tomeš - Vaníček, Fejk (76. Kasan), Hruška, Řežábek – M. Ujec (79. Vitebský), Klazar (83. Žaba).

OHROMNĚ CENNÉ BODY ZE HŘIŠTĚ PARDUBIC

FK Pardubice B – TJ Dvůr Králové nad Labem 1:2 (1:1)

Začátek utkání byl v podání obou družstev velice opatrný a dříve se probudili domácí. V 10. a následně 11. minutě měli vyložené šance, které Vízek perfektně zlikvidoval. Ale v 19. minutě již nedokázal zabránit přesně umístěnému míči domácího Petráně - 1:0. Po této brance se naše družstvo probudilo, ve 38. minutě neproměnil vyloženou šanci Ujec, ale ve 42. minutě již hlavička Tomáše Pichy nezadržitelně skončila v síti domácího družstva - 1:1.

Ve druhém poločase se již hrálo podle našich not. Domácí se jen stěží dostávali před naši branku. Tlak vyvrcholil v 72. minutě, kdy se před brankou domácích uvolnil Milan Ujec a konečně skóroval - 1:2. Poté jsme dokázali aktivní hrou vedení udržet a získat tak nesmírně cenné body na hřišti soupeře. Celé mužstvo podalo celkem dobrý výkon, který byl především nesmírně zodpovědný.

Fakta – branky: 19. Petráň – 42. Picha, 72. M. Ujec. Rozhodčí: Krupa. ŽK: 2:2. Diváci: 100. Sestava Dvora: Vízek - Ježek, Kruliš, Rejl, Tomeš - Vaníček, Fejk, Picha, Řežábek (25. Vitebský) - M. Ujec, Klazar.

POD HANKOVÝM DOMEM ROZHODLA PENALTA PODOLNÍKA

TJ Dvůr Králové nad Labem – FK Pěnčín-Turnov 3:2 (2:0)

Sestupem ohrožení Dvoráci válí. I proti Turnovu rozehráli partii skvěle a po chybné rozehrávce Janošíka vedli trefou Vaníčka. Domácí byli jasně lepším týmem a po půlhodině hry zvýšil už na 2:0 Fanda Fejk. Gólman Hyka sice nejprve Ujce vychytal, pak ale po centru stejného hráče nestačil na pokus našeho špílmachra. Hosté úvodní půli prospali. Dvůr byl výrazně lepší.

Po přestávkové bouřce ale na trávník nastoupili hosté jako vyměnění. První šanci měli sice domácí, ale Ujec si na Hyku opět nepřišel. A pak přišla snová dvouminutovka hostů. Nejprve se prosadil hrající kouč Petřík, o chvíli později se ve vápně šikovně otočil uzdravený Bárta. Zápas rázem neměl lídra. Hrál se pohledný fotbal se šancemi na obou stranách. Mužstva chtěla strhnout vedení na svou stranu. Rozhodlo se až v nastavení, kdy po autovém vhazování nové posily Tomáše Macka spadl míč na ruku turnovského Kratochvílovi a z následné penalty rozhodl Podolník.

Fakta branky: 14. Vaníček, 33. Fejk, 90. (+2) Podolník z pen. – 53. Petřík, 54. Bárta. Rozhodčí: Čechlovský. ŽK: 0:1. Diváci: 280. Sestava Dvora: Vízek – Ježek (59. Macek), Kruliš (74. Podolník), Rejl, Tomeš – Picha, Vaníček, Fejk, Řežábek – M. Ujec, Hruška (64. Klazar).

V ČESKÉM BRODU NÁM NEBYLO PŘÁNO SKÓROVAT

SK Český Brod – TJ Dvůr Králové nad Labem 1:0 (1:0)

Utkání na jaře doposud neporažených celků lépe zahájili domácí a již v úvodu musel Vízek likvidovat nebezpečné střely. V 18. minutě dal o sobě vědět také hlavní rozhodčí, když obranný zásah Rejla posoudil jako faul a kopal se pokutový kop. Ten ovšem Vízek perfektně domácímu Hrdličkovi zlikvidoval. Ve 22. minutě se zranil Fejk a musel být střídán Žabou. Domácí dokázali v 25. minutě po centru Balšánka skórovat neobsazeným Ansumou Musou - 1:0. Hra se postupně vyrovnávala a ve 32. minutě po perfektní přihrávce od Klazara postupoval Vaníček sám na domácího brankaře Bartalského. Bohužel náš hráč trefil pouze gólmana. Ve 33. minutě nastřelili domácí Ansumou Musou tyč Vízkovi branky.

Druhý poločas probíhal za naší převahy, ale střeleckých příležitostí bylo velmi málo. V našem tlaku neproměnil v 78. minutě příležitost Klazar a největší možnost ke skórování v 86. minutě, kdy si hráči perfektně pohlídali své postavení, přesto dokázal pomezní rozhodčí Pečenka naši akci obdivuhodně posoudit jako ofsajd Klazara. Mužstvo podalo velmi dobrý výkon a bod si jistě zasloužilo.

Fakta - branka: 26. Ansuma Musa. Rozhodčí: Vrchota – Pečenka, Navrátilová. ŽK: 3:2. Diváci: 140. Sestava Dvora: Vízek - Picha, Rejl, Kruliš, Tomeš - Macek, Podolník, Fejk (22. Žaba), Vaníček - Klazar, Hruška (82. Řežábek).

UTKÁNÍ S DOBROVICÍ ODLOŽILA SNĚHOVÁ NADÍLKA

TJ Dvůr Králové nad Labem - FK Dobrovice nehráno

Utkání se v původním termínu nehrálo. Ač tomu kalendář nenapovídal, sněhová nadílka odložila řadu zápasů 19. kola. Ten náš s Dobrovicí se bude nakonec hrát v náhradním termínu, jímž bude středa 29. dubna od 17.00.

VELICE CENNÉ BODY Z MÝTA ZAJISTIL ROZSTŘEL

SK Vysoké Mýto - TJ Dvůr Králové nad Labem 1:1 (1:0), na penalty: 2:4

Utkání zahájila obě družstva značně opatrnou hrou s velkým počtem nepřesností. Z tohoto útlumu se dříve vzpamatovali domácí (pod vedením kouče Romana Olivy - na snímku) a po kiksu naší obrany se v 19. minutě ujali Kopřivou vedení. Ve 23. minutě mělo naše družstvo štěstí - při hlavičce neobsazeného Macha. V dalším průběhu prvního poločasu byli domácí lepší a naši hráči si nedokázali vytvořit jedinou příležitost a ani vystřelit na domácí branku.

Po domluvě v kabině a provedených změnách v sestavě, byla druhá půle diametrálně odlišná. Naši hráči si dokázali vytvořit tlak na domácí branku a dostavily se i brankové příležitosti. V 59. minutě Klazar a následně ihned Hruška nedokázali proměnit. Největší příležitost měl 72. minutě Ujec, ale nedokázal úspěšně zakončit. V 86. minutě Podolníkův trestný kop domácí brankář s obtížemi vyrazil na roh. Až konečně po něm a po obléhání domácí branky Jan Řežábek dokázal prostřelit vše, co mu stálo v cestě, a zaslouženě vyrovnal na 1:1. Do konce hry se již nic nezměnilo, a tak poprvé v této sezoně nás čekalo rozhodnutí o dalším zisku bodu provádění pokutových kopů. Naši střelci, na rozdíl od domácích, nezaváhali, a tak se vezly z Vysokého Mýta cenné dva body. I když to po prvním poločasu nadějně nevypadalo. Nyní již je na pořadu derby s Trutnovem, hrát se bude v neděli od 17.00 na hřišti pod Hankovým domem.

Fakta - branky: 19. Kopřiva - 84. Řežábek. Pokutové kopy za Dvůr proměnili Podolník, Fejk, Vízek a Tomeš. Rozhodčí: Ginzel - Řeháček, Mrkáček. ŽK: 2:2. Diváci: 210. Sestava Dvora: Vízek - Ježek (71. Samler), Kruliš, Rejl, Tomeš - Picha, Fejk, Podolník, Macek (46. Klazar) - M. Ujec, Hruška (63. Řežábek).

Na jaře tedy naši fotbalisté získali z pěti zápasů 11 bodů. V normální hrací době porazili Jablonec nad Jizerou, Pardubice B, Pěnčín-Turnov a po penaltovém rozstřelu přetlačili Vysoké Mýto. Nestačili jen na dosud stoprocentní (!) Český Brod, který již vyhrál šest utkání v řadě! Věřme, že proti Trutnovu potvrdí Dvoráci jarní domácí neporazitelnost. PŘIJĎTE FANDIT!

Diskuse

Příspěvky diskuse

Seřadit od nejnovějšího, od nejstaršího,

 • Pokladny | Celler | 18.04.2015 06:50:19 | reagovat

  UPOZORNĚNÍ: na utkání s Trutnovem budou otevřeny dvě pokladny. 1. u vstupu k tribuně /standartní). 2. U Hankova domu (u schodiště).

 • zákeřně | Rododendron | 16.04.2015 18:15:17 | reagovat

  Hlavně že jste hráli vostře a zákeřně proti MýtU. kDYBY VÁM ROZHODČÍM NEPOMOHL NIC NEVYHRAJETE

  • hele | | 16.04.2015 21:32:39 | reagovat

   Hele, už sis někdy líbal prdel ve čtvrtek? Neee? Tak to zkus, HNED!

 • WEB | PITR | 15.04.2015 10:47:45 | reagovat

  Tak nám funguje WEB NO TO JE SUPER-- Dík.

TisknoutDvůr je náš a my jsme s ním


FV Plast
Sponzor
TJ Dvůr Králové

© 2022, Fotbalový klub -TJ Dvůr Králové – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing