09.04.2013 13:57

Jiří Rejl: „Nechci se vůbec vymlouvat, ale divizní zázemí ve Dvoře fakt nemáme“

Jiří Rejl: „Nechci se vůbec vymlouvat, ale divizní zázemí ve Dvoře fakt nemáme“

„Musíme se semknout a urvat body hlavně bojovností.“

Dvůr Králové – Při řadě absencí spoléhá trenér Čeněk Celler na členy osy týmu a právě mezi tu patří také v letošní sezoně obránce JIŘÍ REJL. Kolegovi momentálně distancovaného Martina Kruliše připadne i v nejbližších duelech práce s hlídáním nejnebezpečnějších hráčů soupeřů a vysoký stoper bude tradičně využívat každé příležitosti k ohrožení soupeřovy branky. Rejlik stejně jako Fanda Fejk odpovídal našemu webu na šest totožných otázek a zde můžete jeho reakce porovnat.

Jířo, úvod do jarní části se dvorskému áčku nevydařil. Kde hledat hlavní příčiny toho, že máte za čtyři zápasy pouhé tři body?
Příčin je hned několik. Aniž bych se chtěl vymlouvat, tak musím říct, že jednou z hlavních příčin je určitě zázemí. Drtivá většina týmů trénuje na vlastní umělé trávě, případně již na přírodním hřišti. My mohli pouze několikrát využít umělé trávy v Náchodě a jinak si musíme vypomoci umělým hřištěm ve Strži, které však kvůli svým rozměrům rozhodně není adekvátní na dlouhodobé trénování na úrovni divize. Nemohli jsme si tak osvojit některé návyky a natrénovat herní situace, které bychom posléze využili v zápasech. Druhou příčinu bych hledal i v přístupu nás hráčů. Nikomu nechci sahat do svědomí, ale každý by se měl zamyslet, jestli opravdu dělá vše pro to, aby se fotbalu ve Dvoře dařilo. A to ať už přímo na hřišti nebo i mimo něj. V tuto chvíli bych řekl, že na nás je i jakási deka. Je to vidět i na tom, že dostáváme laciné góly a naopak neproměňujeme ani ty největší šance, které si vypracujeme.

Po velice špatném výkonu s Holicemi přišlo zlepšení na hřišti Letohradu. Co chybělo k tomu, abyste konečně naplno bodovali?
V Letohradě nechybělo mnoho, abychom si odvezli alespoň remízu. Dostali jsme laciné góly, hlavně ten druhý ze standardky. Sami jsme měli v Letohradě několik standardních situací, ale neproměnili jsme žádnou. To opět souvisí s absencí hřiště na trénování. Těžko nacvičíte obranné či útočné akce na umělé trávě s rozměry 15 x 30 metrů. Na druhou stranu jsme si vypracovali několik příležitostí ke skórování, přičemž sám jsem měl jednu z nich. Bohužel jsme je neproměnili. Řekl bych, že nám v zakončení nejde moc naproti ani to pomyslné štěstíčko.

Situace v tabulce se po sérii špatných výsledků dramatizuje. Vnímáš fakt, že Dvůr začíná hrát o záchranu?
Samozřejmě tento fakt vnímám. Ani situace ve vyšších soutěžích a ostatních divizích se pro nás nevyvíjí nejlépe. Místo abychom si hned na začátku jara vypracovali pozici, která by nám zajistila klidnou druhou polovinu sezony, tak jsme si vše zkomplikovali a obávám se, že se budeme až do posledního kola strachovat a počítat každý bod. V této situaci se ale musíme semknout a urvat ty body hlavně bojovností, když už se nedaří fotbalově.

Tento týden vás čekají hned dva zápasy a oba budou pro vývoj v tabulce důležité. Je v silách týmu uspět na hřišti ve Lhotě, potažmo pak v neděli doma proti vedoucím Jirnám?
Uspět ve Lhotě v silách našeho týmu určitě je. Ověřili jsme si to v zimní přípravě, kdy jsme se nimi sehráli zápas, který jsme sice prohráli 2:3, ale herně jsme určitě nebyli horším týmem. Otázka je, jak vývoj na hřišti ovlivní věci okolo. Pardubice si v minulém týdnu stěžovali na „nakloněné hřiště“ a myslím, že nás ve Lhotě nečeká nic jiného. Další naší nevýhodou je, že nám bude chybět několik hráčů, kteří studují či pracují v Praze a nemohou si dovolit na zápas přijet. Každopádně je pro nás tento zápas (de facto o 6 bodů) nesmírně důležitý a bylo by dobré udržet Lhotu pod námi.
Jirny to bude jiná písnička. Kvalitativně na tom asi budou momentálně lépe než my, ale na druhou stranu narozdíl od nás „nemají moc o co hrát“. Je důležité, aby to tak ale na hřišti vypadalo. S bojovností, agresivitou a jistou dávkou štěstí bychom i z toho zápasu nějaký bod vydolovat mohli.

Jak jsi po zimní přestávce vnímal fakt, že si na domácím hřišti zahrajete až v šestém jarním soutěžním utkání?
Tak určitě to není nic příjemného. Na druhou stranu již v minulých letech jsme se vždy na přírodní hřiště dostali mnohem později než ostatní týmy, takže jsme už skoro zvyklí. Kdyby bylo důvodem to, že se někdo o hřiště na začátku jara stará, aby bylo v dobrém stavu i ke konci sezony a na podzim, tak bychom se s tímto faktem určitě smířili. Bohužel mi ale přijde, že se se hřištěm vůbec nic neděje, a proto mi zůstává záhadou, proč nás na něj nepustí dříve.

Když by sis měl vzpomenout na podzimní utkání v Jirnách, co se Ti vybaví? Budete mít velkou motivaci v jarní premiéře pod Hankovým domem uspět?
Já sice do podzimního zápasu v Jirnách nezasáhl, ale byl jsem na lavičce, takže se mi určitě některé momenty vybaví. Z těch pozitivních je to skutečnost, že ačkoli tomu výsledek nenapovídá, sehráli jsme s domácími vyrovnané utkání. Škoda neproměněných příležitostí. Z těch negativních se mi vybaví zejména odpískání držení míče déle než 6 vteřin Vildovi Ulrychovi, z čehož vznikla standardka, ze které jsme inkasovali gól. Odpískání tohoto přestupku jsem nikdy předtím ani potom neviděl. Doufám, že se v neděli nedočkám další podobné „rarity“. Motivaci porazit Jirny budeme mít určitě. Na druhou stranu se však osobně soustředím spíše na zápas se Lhotou, který je pro nás mnohem důležitější.

Diskuse

Příspěvky diskuse

Seřadit od nejnovějšího, od nejstaršího,

 • Souhlas | Karel | 09.04.2013 19:08:53 | reagovat

  s treninkovými podmínkami , jen mi chybí poznámka o Řepkově syndromu , kterým ulpěl v hlavách některých hráčů , kteří nepochopili , že především svým chováním poškodili spoluhráče , tým a klub.

  • Nesouhlas | cr7 | 10.04.2013 06:52:51 | reagovat

   Jakej Řepkovej syndrom ty KARLE jeden. Ty by ses taky choval uplně stejně kdyby jsi viděl, že v ostatních týmech to funguje a jedině ve Dvoře není prostě NIC !!!!!!

   • Stop na 12 zápasů, | Karel | 10.04.2013 10:57:22 | reagovat

    to je Řepkovina , ale to bych ai Tomíkovi křivdil , ten takový flastr asi nedostal. :-)

  • Karle, ty hele | Leoš | 09.04.2013 20:19:16 | reagovat

   Nesmíš číst jen titulky!

TisknoutDvůr je náš a my jsme s ním


FV Plast
Sponzor
TJ Dvůr Králové

© 2022, Fotbalový klub -TJ Dvůr Králové – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing