11.02.2019 10:43

Juniorky nám v přípravě nesvědčí. Po Mladé Boleslavi jsme podlehli i Hradci Králové

Rozdílem tří branek prohráli naši fotbalistů svůj čtvrtý duel v zimní přípravě na jarní část sezony. Po výhrách nad Jaroměří a třetiligovým Ústím nad Orlicí nestačili svěřenci trenéra Milana Ujce na juniorku druholigového Hradce Králové.

Zatímco naše hráče v přípravě čekají ještě tři další zápasy, pro jedenadvacítku „efcéčka“ šlo o generálku na ostrý jarní start. V útoku našeho soupeře se představila i jedna z největších nadějí českého fotbalu a byl to právě útočník Filip Firbacher, kdo se na porážce Dvora podílel dvěma góly.

FC Hradec Králové U21 – TJ Dvůr Králové nad Labem 3:0 (3:0)

Soupeř si nás k přátelskému duelu pozval na umělku Všesportovního stadionu a v prvním poločase se rozhodně nechoval jako dobře vychovaný hostitel. Už po čtvrthodině domácí zaútočili po naší levé straně a již zmiňovaný Firbacher otevíral skóre. Překonán byl poprvé Vláďa Matula, jenž v základní sestavě tentokrát dostal přednost před Kubou Vaníčkem.

Výkon našeho mužstva v prvním poločase nebyl dobrý. Dost možná i nejhorší v dosavadním průběhu přípravy. Ve 34. minutě nás potrestal druhým gólem Daniel Prouza a ještě do pauzy Votroci stihli přidat třetí úspěch, když ze sporné penalty zvyšoval Firbacher.

Duel mohl vypadat jinak, kdyby Ondra Ujec snad natřikrát dokázal proměnit v branku svou šanci za stavu 2:1, zuby si ale náš forvard vylámal na obránci soupeře, kterého pokaždé trefil na brankové čáře.

Druhý poločas již další změnu ve skóre nepřinesl. Dvoráci si tak na případný střelecký úspěch budou muset počkat do další soboty, když je čeká v Novém Bydžově souboj s tamním RMSK Cidlina (10.00).

Fakta - branky: 14. a 45. z penalty Firbacher, 34. Prouza. FC Hradec Králové U21: Mach - Šeba, Kundrt, Locker, Gjinollari - Soukeník, Vobejda - Prouza, Petřík, Šedivý - Firbacher. TJ Dvůr Králové nad Labem: Vl. Matula (46. J. Vaníček) – Picha, Macháček, Kruliš (65. Ruprich), Knespl – Tauchman, Rejl, J. Dvořák (75. Rejchrt), Tomeš – O. Ujec (46. M. Hák, 80. A. Matula), Vitebský.

Karel Krejčík, trenér FC Hradec Králové U21: „První půle byla kvalitnější, ve druhé jsme byli mdlí – chyběl hlad po gólech a postupem času i dodržování rozestavení. Výhra v generálce je důležitá pro náš oslabený kádr. V zimě jsme se připravovali kvůli velkému počtu absencí v malém počtu hráčů, až přijdou mistráky, budeme výrazněji doplňováni z áčka a naše kvalita půjde nahoru.“