06.09.2016 14:44

K cenným dvěma bodům s Chrastavou přispělo vyrovnání Dvořáka ve třetí minutě nastavení! Dorost porazil lídra!

Úspěšný víkend prožily na startu devátého měsíce roku fotbalové kolektivy ze Dvora Králové nad Labem. Áčko v pohledném utkání dohnalo ztrátu s týmem Chrastavy a po penaltovém rozstřelu slavilo dva vydřené body. Musíme uznat, že soupeř z Libereckého kraje pod Hankovým domem zanechal velmi dobrý dojem. Lze mu jen přát, aby na sympatické výkony navázal i bodovými zisky, u nás jeho snaha a smolný závěr stačily pouze na jeden.

Rezerva mužů uspěla v prestižním derby na hřišti Trutnova a velkého úspěchu dosáhl starší dorost. Ten pod vedením Pavla Šimůnka srazil na zem lídra krajského přeboru, společný tým hradecké Olympie a RMSK Cidlina!!

Sezonu již zahájily i naši malí fotbalisté. Mladší žáci turnaj v Hořicích ovládli, starší přípravce se v Hostinném nedařilo.

MUŽI A

TJ Dvůr Králové nad Labem A – TJ Spartak Chrastava 2:2 (0:1), pen. 4:2

Pod Hankův dům přijel nováček soutěže a spolu s ním i bývalý reprezentant Jiří Štajner. Atraktivní soupeř na stadion přilákal velice pěknou návštěvu a ta sledovala od začátku zajímavý fotbal.

Po úvodních minutách se jako první osmělili domácí a letní posile Martinu Škodovi se naskytly dvě obrovské příležitosti. V té první ale dvorský útočník trestuhodně branku minul, když jej parádní kolmicí vysunul ke zteči jmenovec Hruška. Uběhlo deset vteřin, hosté vyrobili hrubku „jako prase“ a najednou byli na jediného beka tři naši hráči. Hruška znovu posouval do palebné pozice Škodovi, ten ale míč napálil pouze do brankáře.

Jak už to ve fotbale bývá, přišel trest. Ve 44. minutě Jiří Štajner krásně za obranu vysunul Studničku, ten se vyhnul (?) ofsajdové pasti a povedeným lobem přehodil Jakuba Vaníčka – 0:1. Stejný hráč se po kiksu Jirky Podolníka za další minutu řítil sám na strážce domácí branky, tentokrát ale ukvapeně mířil mimo tyče.

Ve dvorské kabině bylo o přestávce živo a od úvodních minut půle druhé na sobě hráči dávali znát obrovské odhodlání duel zvrátit. Vyrovnání přišlo už po pěti minutách. Ondřej Vaníček získal míč na polovině hřiště, udělal sotva pět kroků a pak si nejspíš řekl: „Když nevíš co s míčem, vystřel!" Nemastná, leč zřejmě štiplavá, střela před gólmanem skočila a k překvapení celého stadionu a hlavně samotného brankáře nečekaně propadla do sítě – 1:1. Dvoráci chtěli víc než bod, jenže v 68. minutě kopal Štajner rohový kop a nejlepší hráč zápasu Rozmajzl hlavou překonal Kubu Vaníčka podruhé – 1:2.

Pak ale přišel velký nápor domácích. Ten podpořilo několikeré střídání, na hřiště se dostali ofenzivní hráči a hosté měli rázem velké problémy. Gólovou radost Martinu Otradovskému sebral praporek asistenta rozhodčího, další dvě šance stejného hráče gólem neskončily a obrovskou tutovku doslova zazdil Ondra Janouch.

Ve třetí minutě nastavení se ale skvěle povzbuzující kotel domácích fanoušků dočkal. Útok při posledním autovém vhazování podpořil i gólman Vaníček, nákop Vojty Pavláska na zadní tyči vrátil před bránu Martin Kruliš a hrdinou okamžiku se stal hlavičkující Pepa Dvořák, jehož hlavička už byla gólová. „Měl jsem to fakt těžký,“ glosoval na pozápasové svačince šťastný střelec, pro něhož šlo o premiérový divizní gól v našem dresu! Radost z vyrovnání Dvůr zdvojnásobil při penaltové loterii a ze zajímavé partie nakonec urval dva body.

Jako první šel kopat Martin Hruška a s velkou porcí štěstí proměnil. Hosté srovnali bombou Libora Uzla, která se otřela o břevno, a na 2:1 vrátil domácím náskok střelou k levé tyči Váša Hák. Pak šel na řadu Jirka Štajner, nepříliš umístěnou ránu mu ale lapil Kuba Vaníček!

Ondra Vaníček pak mířil dobře, brankář Zoul mu ale skvělým zákrokem střelu vyrazil. S velkým přehledem pak srovnal Rozmajzl a dělovkou posunul skóre na 3:2 Ondra Janouch.  No a pak už přišla oneman show Jakuba Vaníčka. Ten nejprve vyrazil střelu Abraháma a pak sám bombou do šibenice rozhodl penaltový rozstřel.

Fakta - branky: 50. O. Vaníček, 90. (+3) Dvořák – 44. Studnička, 68. Rozmajzl. Rozhodčí: Šimek (Ústí n. O.). Bez karet. Diváci: 420.

TJ Dvůr Králové nad Labem A: J. Vaníček – Picha (79. V. Hák), Rejl, Kruliš, Pavlásek – Podolník (46. J. Dvořák) – Vitebský (75. M. Otradovský), O. Vaníček, Hruška, Fejk (70. Tomeš) – Škoda (60. Janouch).
Pavel Matějka, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem A: „Chrastava byla před utkáním bez bodového zisku, u nás se ale představila jako kvalitní mužstvo. Dva body určitě bereme, jelikož jsme na vyrovnání dosáhli až v nastaveném čase. Hráči si jej ale zasloužili. Především ve druhém poločase si totiž vytvořili velký počet šancí a byla jen škoda, že se nám nepodařily využít."

Aktuální tabulku divize C najdete ZDE!

ZÁZNAM Z UTKÁNÍ včetně penaltového rozstřelu nejdete ZDE!

MUŽI B

MFK Trutnov C – TJ Dvůr Králové nad Labem B 1:3 (0:3)

Dvorskou rezervu ve čtvrtém kole I. B třídy čekalo pikantní okresní derby a na hřišti Trutnova chtěli hráči potvrdit vysoké vítězství 9:2 nad Miletínem. Povedlo se. Svěřenci hrajícího trenéra Standy Ježka měli od začátku zápasu viditelnou převahu a co hlavně, stříleli góly. Ten první zaznamenal Dan Novák, jenž potvrdil střeleckou formu, když skóroval potřetí v řadě!

Komu se na podzim střelecky daří, to je také Martin Otradovský. Za béčko nastoupil ke třetímu zápasu a i potřetí dvakrát skóroval. V Trutnově se mu to povedlo ve 23. a 41. minutě, a tak bylo už po prvním poločase de facto rozhodnuto.

Ve druhé půli soupeř přidal na důrazu a v 67. minutě dokázal i snížit zkušeným Milanem Kuldou. Víc už ale domácí nestihli a tři bodíky se stěhovaly do Dvora.

Fakta - branky: 67. Kulda – 16. D. Novák, 23. a 41. M. Otradovský. Rozhodčí: Skřivánek. ŽK: 2:3. Diváci: 65.

MFK Trutnov C: Votoček – Hodbod (68. P. Křížek), Šimočko, Zákravský, Kučera (62. Karmáček) – Huynh (77. Michl), Kárník (46. Jirka), Jankovič, Vošanovič – Kulda, Chráska (72. Vomočil).

TJ Dvůr Králové nad Labem B: Vl. Matula – A. Matula (86. F. Horák), Gábor, Ježek, Machek – M. Hák (68. D. Petráček), V. Hák, Vágner, Mertlík (60. Bednář) – M. Otradovský, D. Novák (68. O. Křížek).

Jaroslav Votoček, trenér Trutnov C: „Opět jsme prospali první poločas. V něm byli hosté lepším týmem a po rychlých akcích dali tři branky. Ve druhé půli se hra vyrovnala, my se zlepšili, dali branku Kuldou, měli další šance. Hosté si však vítězství nenechali vzít a zaslouženě si odvezli tři body."

Stanislav Ježek, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem B: „První poločas se nám povedl. Dokázali jsme proměnit příležitosti k tříbrankovému vedení. Ve druhé půli se domácí značně zlepšili a dokázali vstřelit branku. Bylo to už z naší stránky v útlumu a nakonec jsme byli rádi za konec utkání."

Aktuální tabulku I. A třídy najdete ZDE

STARŠÍ DOROST

Dvoráci vedeni koučem Pavlem Šimůnkem přivítali pod Hankovým domem vedoucí tým tabulky a po skvělém výkonu připravili soupeři úvodní porážku! Ač domácí vedli 2:0, nechali po přestávce soupeře po dvou individuálních chybách srovnat. V závěru si ale vzali náskok zpět.

TJ Dvůr Králové nad Labem U19 – FC Olympia HK/RMSK Cidlina B 4:2 (1:0)
Společný celek hradecké Olympie a RMSK Cidlina B přijel na naše hřiště se stoprocentní bilancí čtyř výher a krásným skóre 21:5. Jenže tentokrát narazil na skvěle bojujícího soupeře. Dvůr odehrál vynikající první poločas. Zpočátku byli hosté fotbalovější, po čtvrthodině ale domácí zahodili respekt k soupeři a čím dál častěji se tlačili před branku. Zasloužená odměna přišla v 16. minutě, kdy napřáhl z dobrých třiceti metrů Marcel Pražák a parádní střelou poslal svůj tým do vedení 1:0.
Hosté si v kabině s trenérem měli o čem povídat, místo jejich tlaku ale přišel druhý gól Dvora. Na 2:0 totiž zvýšil střídající Dan Jákl. Pak si ale slabší chvilky vybrala domácí obrana. Nejprve zaváhal brankář Kursa, jemuž propadl do sítě míč z trestného kopu. O chvíli později „šíleně“ namazal soupeři stoper Horák a rázem bylo vyrovnáno.
Dvoráci si ale za svůj výkon zasloužili vyhrát a za třemi body šli dál. Na 3:2 z nepřehledné situace skóroval David Sojka a cenné vítězství pojistil další střídající žolík Matěj Štipák.

Fakta - branky: 16. Pražák, 57. D. Jákl, 76. Sojka, 90. Štipák – 69. a 73. Linhart. Rozhodčí: Prokůpek.

TJ Dvůr Králové nad Labem U19: Kursa – Sojka, Horák, Pražák, Kukla – Šenfeldr, Rejchrt (59. Křížek), D. Petráček, Vejnar (66. Štipák) – Hrneček (46. D. Jákl), Hanek.

Pavel Šimůnek, trenér TJ Dvůr Králové n. L.: Konečně jsme si připsali zisk tří bodů, i když po vyrovnávací brance soupeře na 2:2 to příliš dobře nevypadalo. Závěr utkání se nám tentokrát ale střelecky povedl. Všichni hráči za svůj bojovný výkon zaslouží pochvalu.“

Aktuální tabulku krajského přeboru staršího dorostu najdete ZDE!

STARŠÍ ŽÁCI

Tým starších žáků měl o víkendu volný los, jelikož se mužstvo Českého Meziříčí ze soutěže těsně před začátkem sezony odhlásilo. Svěřenci kouče Martina Kazdy se tak v klidu mohli připravovat na další mistrovské boje.

MLADŠÍ ŽÁCI

Na úvod sezony mladších žáků cestovala parta trenéra Libora Machače do Hořic. A hned na úvod se střetla s domácím kolektivem. Do vedení šli Dvoráci po trefě Zdendy Hampla, soupeř však brzy dokázal srovnat na konečných 1:1. Šlo o velmi kvalitní duel, v němž si oba soupeři mnoho nedarovali.

TJ Dvůr Králové nad Labem U13 – TJ Jiskra Hořice 1:1 (1:1)
Branky: 7. Hampl – 11. Rathovský.

Ve druhém utkání turnaje se zrodila první výhra v ročníku 2016/2017. Přišla proti Lánovu a byla hodně těsná. Jedinou brankou zápasu ji vystřelil Lukáš Formánek.

TJ Dvůr Králové nad Labem U13 – TJ Lánov 1:0 (0:0)
Branka: 20. L. Formánek.

V závěrečném utkání úvodního podzimního výjezdu rozstříleli dvorští borci Jičín 6:1. Tým trenéra Machače tak turnaj ovládl se sedmi body a lepším skóre (8:2) před druhými Hořicemi. Jen tak dál hoši!

TJ Dvůr Králové nad Labem U13 – SK Jičín 6:1 (2:1)
Branky: 1. Langpaul, 14. a 28. Hampl, 17. a 21. L. Formánek, 30. Kraus – 3. Popelák.

Sestava Dvora Králové nad Labem na turnaji: Adam Horáček – Zdeněk Hampl, Filip Pracný, Dominik Drtina, Adam Doležal, Tomáš Formánek, Jan Jarolím, Lukáš Formánek, Filip Machač, Pavel Kraus, Ondřej Hynek, Jakub Langpaul, Lukáš Hynek.