11.04.2016 00:37

Kanonáda v derby! Dvoráci pokřtili nové dresy, v Jaroměři bylo do pauzy vymalováno

Kanonáda v derby! Dvoráci pokřtili nové dresy, v Jaroměři bylo do pauzy vymalováno

Na oko povinné, v každém případě důležité vítězství! Dvoráci dokázali ovládnout nedělní derby na hřišti Jaroměře. Nováček soutěže nás na podzim dokázal zaskočit remízou a následným penaltovým lupem, v odvetě ale jasně kralovali svěřenci kouče Pavla Matějky.

Děkujeme Adamovi Bečákovi za možnost využít fotografie z utkání -> ODKAZ

Scénář utkání se začal psát tak trochu už před úvodním hvizdem. Domácí kouč nechal jen na lavičce zkušené opory Svobodu s Holubem, tedy hráče, kteří by svým účinkováním v sestavě rozhodně budili respekt. Však to byli právě oni, kdo se velkou měrou podíleli na úspěšném podzimním výsledku z našeho stadionu. Tentokrát ale z nějakých důvodů zůstali „v teplákách“ a pro naše barvy to rozhodně nebylo na škodu. Mimochodem třetí z největších opor, Martin Škoda, v sestavě byl, a pro hosty v utkání představoval největší nebezpečí.

  • Naštivte v případě zájmu pěkné stránky našeho nedělního soupeře FK JAROMĚŘ!
  • Právě na dvorském facebooku se často o výsledcích dozvíte jako první
  • Profil FOTBAL DVŮR eviduje již 1070 přátel - děkujeme za přízeň
  • Pozor, už letos 7. června 2016 oslaví náš klub výročí 110 let!

Divize C

FK Jaroměř - TJ Dvůr Králové nad Labem 0:6 (0:4)

Pojďme ale pěkně od začátku. Kdo čekal z dvorské strany těžký duel, byl asi v prvním poločase překvapený. Naši borci, kteří nastoupili v nových slušivých červených dresech, od začátku drželi míč a tlačili se před branku soupeře. Zpočátku se hrálo hlavně ve středu hřiště, oba celky jako by se teprve poznávaly. Po čtvrthodině se jako první osmělil jaroměřský odchovanec Jirka Podolník. Rodák z Jezbin v našich službách to zkusil střelou z dálky, a tu domácí gólman Ondráček vytěsnil na břevno a následně i rohový kop. Ten se sice nepískal, přesto šlo o první zaznamenáníhodný moment zápasu. Hned za minutu kopal trestňák z dobré pozice Vojta Pavlásek, s jeho ranou si ale strážce jaroměřské branky poradil a vyboxoval ji. Ve 20. minutě už se ale skóre měnilo. Trestňák kopali domácí. Míč přistál v rukou Kuby Vaníčka, a ten se nerozpakoval. Ihned jej přesným výkopem poslal na Davida Vitebského, jenž si pas parádně do běhu zpracoval a bleskově pláchl obránci. Před šestnáctkou nejmladší člen naší sestavy poslal přihrávku napříč pokutovým územím a na zadní tyči měl Fanda Fejk snadnou úlohu (viz snímek) – 0:1!

Inkasovaný gól jako by svěřence kouče Exnara zdravě naštval. Domácí se na chvíli usadili na polovině soupeře a vybojovali si hned dva rohové kopy. Oba byly nebezpečné, dvorská defenzíva ale pokaždé obstála a hra se opět mohla přesunout na stranu druhou. Ve 26. minutě se k sólu do otevřené obrany odhodlal Fejk a domácí gólman Ondráček šťastně hrudí vyrazil štiplavou dělovku. O chvíli později podobně napřáhl Ondra Vaníček a za Ondráčkem bylo podruhé v zápase v permanenci břevno!

Pak už se ale znovu měnilo skóre. Na pravé straně ve stylu „FC Sylvárov“ zakombinovali Picha s Fejkem, míč se vrátil k Podolníkovi, a ten si všiml nastartovaného Ondry Vaníčka. Dvorský záložník se dostal před beka Hrabíka a po jeho zbytečném kontaktu se kopala penalta. Faulovaného tentokrát nahradil Jirka Podolník a po ráně k pravé tyči to bylo 0:2.

Uběhlo pět minut a kotel dvorských fanoušků se radoval potřetí. Dvoráci nejprve zastavili snahu domácího celku, Martin Kruliš vyslal kolmici za obranu a tam si míč v hraniční situaci převzal Fanda Fejk. Při úniku na branku ještě nezištně posunul Martinu Otradovskému, jenž střelou do odkryté branky upravil na 0:3. Když pak na čtyřbrankový rozdíl zvýšil Petr Tomeš, bylo jasné, jak se budou rozdělovat body.

Vše ale ještě mohlo být jinak. Dvoráci se totiž asi už viděli v kabině, když nejprve domácí snajpr Martin Škoda z trestného kopu orazítkoval tyč a po chvilce stejný hráč běžel zcela sám na Kubu Vaníčka. Ten však ukázal, jak velkou oporou pro svůj tým je, a poločasový stav 0:4 se neměnil.

Po pauze tempo hry opadlo a utkání se víceméně dohrávalo. Góly ale padaly dál. Dvě brankové asistence si připsal Martin Otradovský, jenž nejprve v 58. minutě přihrál na gól O. Vaníčkovi a za dalších osm minut připravil tutovku Tomešovi – 0:6. Chvíli před tím nebyla pro ofsajd uznána přesná hlavička Martina Kruliše po nadýchaném centru Ondry Vaníčka.

V závěrečných minutách se sympaticky o čestný úspěch rvali i Jaroměřští. Nejprve zmařil jasný gól Holubovi skluz Tomáše Pichy, pak Škoda vypracoval dvě jasné šance spoluhráčům, Častvaje ale vychytal Jakub Vaníček. Hostující brankář si podruhé v řadě a na jaře již potřetí připsal nulu a celý tým šesté vítězství z posledních sedmi utkání. Nechyběl u něho (opálený) navrátilec z USA Juan Řežábek, jenž se na hřiště podíval na posledních pět minut.

Za výkon v nevyzpytatelném derby zaslouží všichni naši hráči pochvalu, zvláštní uznání za skvělý výkon patří tentokrát stoperu Martinu Krulišovi, jenž zápas odmakal ve velkém stylu. Odehrál jej čistě, ač obdržel jedinou naši kartu. Zároveň proti mladé sestavě soupeře prodal všechny své zkušenosti a pro své spoluhráče byl na hřišti opravdovým lídrem.

Ač to zní neuvěřitelně, Dvůr se v úvodní třetině jarní části proklestil ze třinácté až na třetí (!) příčku tabulky. Rozdíly právě mezi třetím a třináctým celkem jsou však minimální a tým trenéra Matějky navíc nyní čekají soupeři ze čtvrté, první a poté druhé příčky tabulky.  

Fakta - branky: 21 Fejk, 34. Podolník z pen., 40. M. Otradovský, 42. a 66. Tomeš, 60. Vaníček. Rozhodčí: Pekař. ŽK: 3:1. Diváci: 468. FK Jaroměř: Ondráček - Matějka, Hrabík (72. Svoboda), Ruml, Knap - Čenovský, Horák, Michálek (60. Holub), Bano, Častvaj, Štajer (60. Častvaj) – Škoda. TJ Dvůr Králové nad Labem: J. Vaníček - Picha, Kruliš, Rejl, Pavlásek - Vitebský (85. V. Hák), Podolník (72. Vágner), Fejk (85. Řežábek), O. Vaníček, Tomeš – M. Otradovský (78. Voldán).

Miloš Exnar, trenér FK Jaroměř: „V zápase jsme selhali, naše prohra je ostudná. Soupeř nás předčil ve všech směrech. Omlouvám se všem našim fanouškům za předvedený výkon.“

Pavel Matějka, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „Jsem navýsost spokojen s výkonem týmu. Především v prvním poločase jsme byli nejen nebezpeční, ale také dostatečně produktivní. Po celý zápas tým působil koncentrovaně a v obraně zodpovědně. Dařila se nám kombinace, vytvořili jsme si řadu šancí. Měl je i soupeř, jen je nedokázal proměnit. Mužstvo za nadstandardní výkon zaslouží pochvalu, vyzdvihl bych Tomeše s Pavláskem.“

Další výsledky 20. kola

Olympia Hradec Králové – Ústí nad Orlicí 0:0, na penalty 5:3, Živanice – Letohrad 2:0, Trutnov – Turnov 1:4, Vysoké Mýto – Admira Praha 6:0, Suchdol – Nový Bor 0:0, na penalty 0:3, Jablonec nad Jizerou – Semily 1:1, na penalty 4:3.

Program 21. kola

Admira Praha – Olympia Hradec Králové, Ústí nad Orlicí – Živanice, Dvůr Králové nad Labem – Vysoké Mýto, Semily - Trutnov, Kutná Hora – Jablonec nad Jizerou, Jaroměř - Suchdol, Turnov - Nový Bor.

PŘÍLOHY K ČLÁNKU

Diskuse

Příspěvky diskuse

Seřadit od nejnovějšího, od nejstaršího,

  • Díky | Jan Florián | 11.04.2016 06:43:42 | reagovat

    Ještě jednou děkujeme za výkon. Alespoň jsme neměli čas sledovat chladné počasí. Pěkně jste nás rozehřáli. Jen tak dál!!!!!

TisknoutDvůr je náš a my jsme s ním


FV Plast
Sponzor
TJ Dvůr Králové

© 2022, Fotbalový klub -TJ Dvůr Králové – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing