12.03.2013 23:37

Kapitán Standa Ježek zhodnotil úvodní jarní duel v Dobrovici..

Kapitán Standa Ježek zhodnotil úvodní jarní duel v Dobrovici..

Do jara přivedl tým v roli kapitána, bodového zisku se však se spoluhráči nedočkal. Obránce STANISLAV JEŽEK (na snímku) nemohl být po sobotním utkání spokojen. Dvoráci byli na hřišti Dobrovice horším mužstvem a odešli poraženi poměrem 0:2.

Stando, máte za sebou úvodní zápas v jarní části divizní sezony. Jaký byl z Tvého pohledu?

Letošní zimní příprava, co se týče tréninkových podmínek, byla specifická – ve Dvoře sice máme k dispozici umělý trávník, ale o velikosti tenisového kurtu, což je pro trénink fotbalu nedostačující. Hřiště s přírodním povrchem se v zimě využívat nesmí… V podstatě jsme pouze běhali a míč jsme si „užili“ jednou týdně při přátelských zápasech na umělé trávě v Náchodě. Je pravidlem, že dvě tři kola jarní části divizní sezony se hrají na umělém trávníku. My jsme v Dobrovici začali na přírodním hřišti, což fotbalu moc neprospělo.

Rozhodl úvod, v němž jste brzy inkasovali. To jste rozhodně neplánovali, viď?

Soupeři se zpočátku dařilo kombinovat lépe než nám, ale do vážnější šance se díky obranné činnosti celého našeho mužstva nedostal. Cíl byl dobře a poctivě bránit, čekat na chybu soupeře, či ho překvapit rychlým protiútokem. Pak přišla chyba a inkasovaná branka. Když dostanete gól na začátku zápasu, neznamená to konec všech nadějí. Stále jsme se drželi stejné taktiky a i naše příležitosti přišly, bohužel bez výsledného efektu.

Přitom o kvalitách dobrovického útoku jste věděli. Musa Ansuma Vám přece poslal vizitku v podobě účasti v televizní anketě o gól roku...

Tak jasně že jsme o jejich síle a kvalitě věděli, a to hlavně od trenéra, který soupeře sledoval v jednom jeho přípravném zápase. Ansuma je silový hráč, který jde do soubojů jako buldozer a od míče ho jen tak někdo neodstaví. V tomto utkání dal sice první branku, ale týmového ducha neprojevil. Kdyby nějaké situace řešil týmově, mohla Dobrovice naši branku ohrozit mnohem více.

Porážka pro vás v každém případě není ničím novým. Vy jste ani v zimní přestávce moc nevyhrávali. Čím to?

Příprava je o hledání ideálního složení týmu, zkoušení nových věcí a nových hráčů. Takže bych to nějak neřešil.

Jak bys vůbec popsal zimní přípravu. Kouč Celler si v předzápasovém rozhovoru zrovna nepochvaloval týmovou docházku.

Něco ohledně přípravy jsem již naznačil v první otázce – běh, běh, běh. Docházka je daná složením týmu. Spousta mladých, kteří studují mimo dosah denního dojíždění a pracující také někdy nemohou. Každopádně by docházka mohla být lepší (usmívá se).

Po podzimu jste drželi čtvrtou příčku, o tu vás ale duel v Dobrovici připravil. Na jaké umístění si tedy věříte, kde by se Tvůj tým měl pohybovat?

Vzhledem k nevyhovujícím podmínkám k tréninku ve Dvoře Králové by bylo super pohybovat se v první polovině tabulky a skončit okolo pátého místa.

V dalším kole vás čeká tým Semil. Těšíš se na souboje s Petrem Papouškem, jenž soupeře v zimě posílil?

Určitě se těším, je to vždy zpestření, když bývalý ligový hráč proti vám nastoupí. Někdy se ale stává, že hráče předchází velké jméno, ale nakonec předvede mnohem menší výkon. Každopádně se musíme dobře připravit a nic nepodcenit, zkušenosti tam budou stoprocentně.

Bohužel ale nebudete moci využít domácího prostředí. Jak nalákat fanoušky na náchodskou umělku?

I z atmosféry na našem fotbalovém plese bylo cítit, že se fanoušci na začátek sezony těší. I v Dobrovici nás byli fanoušci podpořit a doufám, že si najdou cestu i do Náchoda.

Diskuse

Příspěvky diskuse

TisknoutDvůr je náš a my jsme s ním


FV Plast
Sponzor
TJ Dvůr Králové

© 2022, Fotbalový klub -TJ Dvůr Králové – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing