14.06.2013 13:09

„Když člověk něco musí, tak to není příjemné,'' řekl po derniéře kapitán Standa Ježek

„Když člověk něco musí, tak to není příjemné,'' řekl po derniéře kapitán Standa Ježek

„Z atmosféry v kabině jsem cítil větší nervozitu a koncentraci"

Tradičně bojovným výkonem „zalepil" levou stranu domácí obrany a z pozice kapitána jen sledoval, jak si jeho spoluhráči vedou v útoku. Právě tam totiž potřebovali Dvoráci v závěrečném utkání s Pardubicemi B nejvíc zabrat. STANISLAV JEŽEK dovedl svůj tým k záchraně divizní příslušnosti, sám ale ví, že před novou sezonou toho musí jeho tým hodně zlepšit.

Stando, jak náročný byl zápas, v němž jste věděli, že jde o všechno a k záchraně divize prostě musíte bodovat?
Všeobecně, když člověk něco musí, tak to není příjemné. To vědomí v hlavě máte a každý se s tím vyrovnává jinak. U někoho to bylo vidět více, u někoho méně. Takže jednoduché to rozhodně nebylo. Jsem rád, že jako tým jsme se s tím dokázali vypořádat a divizi zachránit.

Byla příprava na utkání jiná než na „běžný" zápas?
Z atmosféry v kabině jsem vycítil větší nervozitu a koncentraci na výkon. Přípravu také ovlivnilo počasí. Zatím moc letních dní nebylo a nebyla šance si na teplo zvyknout. Pitný režim byl větší. Teplo bralo hodně sil.

Co poslední duel sezony rozhodlo a jak jsi zápas vnímal na hřišti?
My jsme se uklidnili vstřelením první branky. Když se soupeři podařilo vyrovnat, bylo velmi důležité, že jsme hned vzápětí svůj náskok opět zvýšili, když se individuálně prosadil Martin Otradovský.

Máte za sebou asi nejméně vydařenou divizní sezonu. Co je třeba přes krátkou letní pauzu udělat, aby se Dvůr vrátil tam, kde po většinu z devíti divizních ročníků byl?
Určitě stabilizovat kádr a doplnit ho o dva, tři hráče, aby se zvýšila konkurence a předešlo se nedostatku hráčů v případě zranění. Letos to byly nervy, ale vůbec tomu tak být nemuselo. Důvodů je víc a sešly se všechny dohromady. Od červených karet, zranění, úzkého kádru, hřiště, nestřelecké formy a přístupu některých hráčů.

Od podzimu vás zase čeká okresní derby. Vnímal jsi trutnovskou cestu za okamžitým návratem do divize?
Samozřejmě jsem ji vnímal a klukům z Trutnova včetně trenéra Miloše Dvořáka gratuluji k postupu. Do nedávna bylo ve hře o postup více týmů, ale z naší kabiny jsem nejen já držel pěsti Trutnovu. S klukama se známe a fotbalové derby Dvůr – Trutnov je svou atmosféru vždy zážitkem.

Diskuse

Příspěvky diskuse

TisknoutDvůr je náš a my jsme s ním


FV Plast
Sponzor
TJ Dvůr Králové

© 2022, Fotbalový klub -TJ Dvůr Králové – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing