15.10.2018 23:55

Kouzla gólmana Černíka odčaroval až Vlasta Karal. Vysoké Mýto padlo a teď Dvoráci porazte Trutnov!

Úspěšný víkend prožila fotbalová mužstva našeho oddílu. Dařilo se mladším přípravkám, z poloviny starší přípravce, starším žákům i dorostencům. Neuspěla jen rezerva mužů a mladší žáci. Třešničkou na dortu bylo nedělní vítězství divizního A mužstva s Vysokým Mýtem.

Na gól jsme se ale pod Hankovým domem načekali. Vsítil ho až ve druhé minutě nastaveného času Vlastimil Karal. Obsáhlý článek z utkání, ale i fakta z dalších zápasů najdete níže.

A pozor, už tuto sobotu čeká naše A mužstvo okresní derby v Trutnově. Hrát se bude od 15.30 s největší pravděpodobností na umělém trávníku.

A muži

TJ Dvůr Králové nad Labem A – SK Vysoké Mýto 1:0 (0:0)

První poločas nabídl i s výpomocí větru v zádech převahu domácího mužstva. Už v 6. minutě odcentroval do šestnáctky Martin Hruška, v malém vápně ale míč netrefil Fanda Fejk. Za další dvě minuty kopal roh Ondra Vaníček, hlavou na přední tyči míč nadzvedla hlava Macháčka, ten ale skončil nad brankou. Blízko ke změně stavu jsme byli i ve 14. minutě. Dan Křížek se snažil prokličkovat do šestnáctky, přišla ale kosa jako z učebnice. K trestnému kopu z nadějné pozice se postavili tři hráči, exekuce se chopil David Vitebský, jeho rána ale zamířila nad.

Asi největší šance prvního poločasu přišla ve 21. minutě. Po zaváhání hostů na polovině hřiště jsme šli do přečíslení čtyři na dva, Martin Hruška zkusil chytře gólmana přelobovat, pokus byl ale příliš nízký a skončil jen v rukavicích brankáře Černíka.

29. minuta nabídla trestný kop Ondry Vaníčka, který v šestnáctce usměrnil k tyči Vlasta Karal, Černík ale bravurním zákrokem vyrazil na roh. Poslední příležitost úvodních 45 minut měli znovu Dvoráci, únik tří hráčů na jednoho ale vyšel vniveč.

Také po přestávce pokračovala převaha a aktivní hra Dvora, nijak oslnivý fotbal se ale nehrál. V 52. minutě roztleskal tribunu odvážným průnikem a střelou levou nohou Křížek, v 68. si našel míč po rohu Vaníčka David Vitebský, pěkně se položil do střely, tu ale výborným zákrokem zneškodnil Černík. Za další tři minuty po rozehraném nepřímém trestném kopu vypustil dělovku Ondra Ujec, Černík byl ale znovu na místě. Chvíli na to přišel na hřiště Zdenda Tauchman a hned se uvedl ranou z voleje.

74. minuta nabídla první nadějnou příležitost hostů. Průniková přihrávka mířila na Kopřivu, ten se ocitl za naší obranou, ještě než ale přebral míč, připravil jej o něj pohotovým vyběhnutím Kuba Vaníček. Čtvrt hodiny před koncem patřil potlesk štiplavé střele Petra Tomeše (pravou nohou!) a blízko vytouženému gólu jsme byli v 84. minutě. Nejprve umístěnou střelu Lukáše Mertlíka vytáhl Černík konečky prstů na roh a po něm v obrovské šanci neuspěl Zdeněk Tauchman, jenž sám na malém vápně mířil jen do Černíka.

Rozhodnutí jsme si tak nechali až na nastavený čas. Stopera hostů obral v šestnáctce o míč David Knespl, posunul jej na volného Vlastu Karala, a na jeho zakončení už „konečně“ Vojtěch Černík dosáhnout nemohl – 1:0.

Fakta – branka: 90. (+2) Karal. Rozhodčí: Makovička. ŽK: 2:2. Diváci: 200. TJ Dvůr Králové nad Labem: J. Vaníček – Picha, Macháček, Karal, Tomeš – Křížek, O. Vaníček, Fejk (71. Tauchman), Hruška (64. Mertlík) – O. Ujec (87. Kruliš), Vitebský (82. Knespl). SK Vysoké Mýto: V. Černík – Fišer, Kouřil, J. Dvořák, D. Novák – Mokrejš, Wimmer, Trnka (77. Tomášek), Tlapák (82. Valášek) – Kopřiva, Benda (66. T. Rezek).

Milan Ujec, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „Tři body bereme naprosto po zásluze, i když jsme diváky na rozhodující branku nechali čekat příliš dlouho. Po celý zápas jsme byli aktivnějším týmem, vypracovali si spoustu šancí, kraloval ale hostující gólman Černík, jenž podal vynikající výkon. Jsme za tři body rádi a teď bychom rádi už přivezli výhru také ze hřiště soupeře. Zvlášť, když nás čeká okresní derby v Trutnově.“

Radim Fikejz, trenér SK Vysoké Mýto: „Bez střely na branku nemůžeme dát gól. Výkony v posledních utkáních jsou bezkrevné. Chybí mi od našich hráčů větší úsilí a chuť zápas vyhrát. Jsem zklamaný.“

Další výsledky 10. kola a aktuální tabulku FORTUNA DIVIZE C najdete ZDE!

Záznam z utkání si můžete prohlédnout ZDE!

B muži

TJ Sokol Železnice – TJ Dvůr Králové nad Labem B 3:2 (3:1)

Fakta – branky: 7. Crha, 38. a 42. Bičiště – 17. Machek, 57. Ruprich. Rozhodčí: Pálka. ŽK: 1:2. Diváci: 179. TJ Dvůr Králové nad Labem B: Prokůpek – Zlámal (46. Rejchrt), Rejl, Sojka, D. Bednář – D. Petráček, Machek, Ruprich, Pražák (85. Suk) – M. Otradovský, Marks.

Vladimír Blažej, trenér Sokola Železnice: „Železnice viděla duel, kterých bychom si v I. B třídě přáli co nejvíce. Oba soupeři působili velmi fotbalově, diváci viděli řadu šancí, pět branek, korektní vystupování obou kolektivů a velmi dobrý výkon rozhodčích. Snad jen nervy moje a diváků mohli domácí hráči trochu pošetřit. S výhrou a výkonem jsem spokojen, k dispozici byl celý širší kádr, což asi nebude platit za týden.“

Jiří Rejl, trenér Dvora Králové nad Labem B: „Gratulujeme soupeři k vítězství. Hrálo se slušné utkání se spoustou šancí na obou stranách. Asi by tomu více odpovídala remíza. Pochvalu zaslouží i pěkný pažit zdejšího hřiště.“

Další výsledky 10. kola a aktuální tabulku JAKO I. B třídy najdete ZDE!

Starší dorostenci

Dvůr Králové/Bílá Třemešná U19 – SK Babí/TJ Velké Poříčí 4:2 (2:0)

Fakta – branky: 29., 34. a 86. Jákl, 57. Šenfeldr – 71. Šafránek, 87. Beran. Rozhodčí: Pálka. Hráno bez karet. Diváci: 20. Dvůr Králové/Bílá Třemešná: J. Zivr – D. Vágner, V. Marel, A. Šenfeldr, F. Horák, V. Vejnar, L. Kopecký, F. Hanek, M. Hak, D. Jákl, J. Všetečka, P. Straka, L. Hrneček, T. Lavryk.

Aktuální tabulku Krajské soutěže staršího dorostu najdete ZDE!

Starší žáci

Vamberk/Rokytnice – TJ Dvůr Králové nad Labem U15 1:7 (1:3)

Fakta – branky: 14. Žák – 6. a 13. Doležal, 22. a 37. T. Formánek, 43. Šanovec, 55. Bujárek, 61. Hampl. Rozhodčí: Chaloupka. ŽK: 1:0. Diváci: 37. TJ Dvůr Králové nad Labem U15: L. Hynek – Z. Hampl, E. Výprachtický, F. Pracný, J. Langpaul, J. Vágner (ročník 2006), T. Formánek, J. Bujárek, L. Formánek, F. Machač, P. Kraus, O. Hynek, P. Jirásek, A. Doležal, M. Šanovec, A. Hromádko.

Aktuální tabulku Krajské soutěže starších žáků najdete ZDE!

Turnaj mladších žáků pod Hankovým domem

• TJ Dvůr Králové nad Labem U13 – FK Jaroměř 0:2 (0:1)
  • TJ Dvůr Králové nad Labem U13 – SK Rozkoš Česká Skalice 1:4 (1:3)

O jedinou branku Dvora na turnaji se postaral Jakub Vágner. Sestava domácího mužstva: P. Adámek – J. Budinský, M. Herman, J. K. Hlaváček, T. Jahnátek, V. Lahučký, D. Langer, V. Laňka, I. Polan. Š. Ryba, J. Špaček, J. Vágner (2006), A. Vojtěch, V. Yaremchuk, J. Závodný.

Turnaj starší přípravky pod Hankovým domem

• TJ Dvůr Králové nad Labem U11 – TJ Jiskra Kocbeře 8:0 (4:0)
  • TJ Dvůr Králové nad Labem U11 – Sokol Vítězná 5:6 (0:4)

Sestava domácího mužstva: Š. Šanovec – M. Neumann, V. Šůna, A. Just, J. Máca, D. Horáček, F. Švába, O. Sieger, A. Zemánek, J. Vágner (2008), A. Růžička.