27.05.2011 08:03

Samler: ''Vypadalo to, že si rozhodčí v kabině zapomněl trutnovský dres''

Kristian Samler: ''Vypadalo to, že si rozhodčí v kabině zapomněl trutnovský dres''

KRISTIAN SAMLER: "VYPADALO TO, ŽE SUDÍ KALENDA ZAPOMNĚL VE SVÉ KABINĚ DOMÁCÍ DRES"

Trutnov - Premiéru v áčku si odbyl už před rokem, ale tehdy šlo jen minutové epizody. V posledních kolech znovu nakoukl do divizní sestavy královédvorských fotbalistů a tentokrát už na hřišti strávil více času, aby v utkání s Chrudimí dal i gól. A v sobotu, stále ještě osmnáctiletý zajíc, pak odehrál celý zápas proti Trutnovu. Talentovaný útočník Kristián Samler však po derby prožíval rozporuplné pocity.
KRISTIÁNE, JEDNO Z NEJPRESTIŽNĚJŠÍCH UTKÁNÍ SEZONY JSTE PROHRÁLI VYSOKO 4:0. JAK JSTE SE PO ZÁPASE CÍTIL?
Nálada panovala stejná, jako po každém prohraném zápase, čili smutek a zklamání. Jinak se snad ani cítit nemůžete, vůbec když dostanete takový příděl od vašeho největšího rivala.

ZASKOČILO VÁS, S JAK DŮRAZNOU HROU NA VÁS TRUTNOV VYRUKOVAL?
Už při prvním kontaktu s míčem bylo jasné, že ze hřiště budeme odcházet hodně pokopaní. Trutnovští beci nám nedarovali vůbec nic zadarmo. Dokonce mi připadalo, že přehnaný důraz v osobních soubojích byl hlavním pilířem hry trutnovské jedenáctky.


Kristián Samler přihlíží souboji Martinů Kejzlara a Otradovského.

NA HŘIŠTI JSTE HODNĚ SPÍLALI ROZHODČÍMU KALENDOVI. PODLE VÁS UTKÁNÍ NEZVLÁDL?
Sudí Kalenda podle mého zapomněl ve své kabině dres domácího týmu, alespoň to tak na hřišti vypadalo. O kuriózní verdikty nebyla na stadionu nouze, a tak se nemůžeme divit, že to vyvedlo z míry nejen dvorské fanoušky, ale i nás na hřišti.

VYLOUČENÍ STOPERA KRULIŠE NA ČERVENOU NEBYLO?
Martinův zákrok patřil jednoznačně za hranice regulí, ale pokud by měl rozhodčí na všechny zákroky stejný metr, tak by Trutnov dohrával v osmi. Přinejmenším dva stejně ostré zákroky ze strany Trutnova jsme viděli již v první půli, kdy po zranění musel do kabin Jirka Podolník a Dan Urban. Rozhodčí na podobný incident evidentně čekal a červenou vytahoval z kapsy velice ochotně.

VÁS V JEDNOM SOUBOJI SRAZIL K ZEMI TRUTNOVSKÝ OBR MARTIN KEJZLAR. TO MUSELA BÝT POŘÁDNÁ PECKA.
Příjemné dostaveníčko to opravdu nebylo. Odehrál jsem balon a následoval nerovný souboj, který by se spíše hodil k mantinelu na zimním stadionu. Schytal jsem pořádný úder do oblasti žeber, ale naštěstí se nic vážného nestalo a mohl jsem v utkání pokračovat. Tento zákrok jen podtrhuje agresivní naladění domácího celku.

ALE DŮRAZNÁ DOMÁCÍ HRA NEBYLA ASI JEDINOU PŘÍČINOU, PROČ JSTE UTRPĚLI PORÁŽKU V DERBY?
Jedinou rozhodně ne, ale svou nezanedbatelnou roli určitě sehrála! Za hlavní problém pokládám fakt, že jsme se nedokázali dostat do tempa a herní pohody. Nedařila se nám kombinace na soupeřově polovině a lacině jsme přicházeli o míče v situacích jeden na jednoho. Také jsme se nedokázali dostat k nebezpečnějšímu zakončení a do Šťásovy šestnáctky jsme se dostali jen sporadicky.

V ÚTOKU JSTE SE NEDOKÁZALI PROSADIT Z JAKÉHO DŮVODU? POŘÁDNOU ŠANCI JSTE TOTIŽ PRAKTICKY NEMĚLI…
Chybovali jsme v rozehrávkách na útočníky, a když nějaká nahrávka až na hroty prošla, tak jsme si s ní nedovedli pod velkým tlakem obránců poradit. Bohužel se neuchytila ani žádná individuální akce, která byla většinou zmařena již při svém zrodu. Naše střelecká aktivita byla také na bodu mrazu a tak se nelze divit, že jsme nevsítili žádnou branku.ODBYL JSTE SI PREMIÉRU V ZÁKLADNÍ SESTAVĚ. VĚDĚL JSTE DOPŘEDU, ŽE BUDETE HRÁT? BYLO TO PRO VÁS PŘEKVAPENÍ?
O své nominaci jsem se dozvěděl den před utkáním. Telefonoval mi trenér dorostu, že pro mě má dárek za maturitu. (usměje se) Neřekl bych překvapení, ale spíše velice příjemná novina. V posledních týdnech jsem již pár startů za áčko absolvoval, a tak jsem doufal, že bych mohl dostat šanci od začátku.

NERVOVÁ SOUSTAVA PRACOVALA?
Lehká nervozita se samozřejmě dostavila už ráno před zápasem, ale vše ze mě spadlo, když jsem se poprvé zapojil do hry. Větší emoční vypětí se dostavilo až ke konci utkání, když přibývalo nesmyslných hvizdů hlavního sudího.

CO JSTE SI VYSLECHL PŘED UTKÁNÍM ZA RADY OD SPOLUHRÁČŮ?
Nebuď nervózní, nehoň se za každým balonem a neboj se dát góla. (směje se)

S VAŠIM PŘEDVEDENÝM VÝKONEM JSTE SPOKOJENÝ?
S mým vlastním výkonem spokojený být rozhodně nemůžu. Jako útočník jsem se do žádné gólovky nedostal a ani jsem žádnou nepřipravil, což se pokusím napravit v dalších utkáních.

MYSLÍTE, ŽE SE UDRŽÍTE V ZÁKLADNÍ SESTAVĚ I NADÁLE?
Doufám, že dostanu od trenérů důvěru i v dalších duelech a svoje místo v základní sestavě si postupně získám natrvalo.

TisknoutDvůr je náš a my jsme s ním


FV Plast
Sponzor
TJ Dvůr Králové

© 2022, Fotbalový klub -TJ Dvůr Králové – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing