18.11.2017 10:20

Kuriózní vlastní gól připravil Dvoráky o bod, cenné dva ale ze Zbuzan vezeme!

Kuriózní vlastní gól připravil Dvoráky o bod, cenné dva ale ze Zbuzan vezeme! Za béčko řádil Kuba Vaníček!

Naši fotbalisté se o víkendu letos naposledy obuli do kopaček a dresů, aby zabojovali o zbylé podzimní body. A derniéra to byla vcelku úspěšná. Pro konečný dojem měl samozřejmě vliv největší výsledek utkání divizního A mužstva na hřišti Zbuzan.

ANKETA O FORTUNA GÓL TÝDNE - pošlete ZDE hlas Zdeňku Tauchmanovi!

Muži A

FK Zbuzany 1953 – TJ Dvůr Králové nad Labem A 2:2 (0:1), penalty 2:4

Až v 15. kole se Dvoráci popasovali s posledním z pěti letošních nováčků. Zbuzany měly před naším vzájemným duelem na svém kontě 21 bodů, tedy jen o čtyři více než Ujcovi svěřenci. Před zápasem nás mohl strašit fakt, že z jejich útulného stadionu si divizní vítězství dosud dokázaly odvézt jen vedoucí Živanice. Přesto jsme společně věřili, že právě zde učiníme za zpočátku neúspěšným podzimem úspěšnou tečku.

Ještě před referátem k utkání je dobré zmínit, že se v pátek 17. listopadu proti sobě postavily dva kluby s podobným zápisem v historii. Jak Dvůr, tak Středočeši se totiž do divize probojovali postupovým hattrickem. A co víc, u Zbuzan šlo dokonce (nedávno) o čtyři postupy v řadě. Ještě v sezoně 2011/2012 působilo zbuzanské áčko v okresní soutěži III. třídy! Následoval skok do přeboru, kde se FKZ ohřál pouhý jeden ročník. Pak se během čtyř (!) let vyšplhal až do Fortuna Divize C a také zde je postrachem soupeřů. Kádr našeho soupeře zdobí jména jako Radek Dosoudil, Mário Lička, Marek Kincl nebo Radek Šírl, jenž se však na konci října nechvalně proslavil inzultací rozhodčího (čtěte ZDE) a momentálně si odpykává dvouletý zákaz činnosti.

Webové stránky našeho soupeře můžete navštívit ZDE!

Na velmi těžkém terénu, který ale známe z vlastního stadionu, odstartovala obě mužstva zápas ofenzivně. Od začátku se hrál fotbal nahoru – dolů, za což mohlo sebevědomí našeho mužstva, ale hlavně rozestavení domácích. Styl hry na tři útočníky, navíc s výrazně ofenzivním Ličkou, byl pro naše fotbalisty něčím novým, a bylo takřka jasné, že v této bitvě nebude o gólové příležitosti nouze.

Jako první jsme zahrozili my. Už ve 2. minutě se do výhodné pozice dostal Zdenda Tauchman, v pádu ale zakončoval nad branku. V 9. minutě byl kousek před šestnáctkou odpískán zákrok na špílmachra Ličku. Standardky se ujal sám postižený, neprovedl ji ale podle svých představ a hosté se hravě ubránili. Hned za další dvě minuty přišla pěkná akce našeho týmu. Tomeš na konci kombinace vysunul Tauchmana, ten se znovu ocitl v dobré pozici, avšak tísněn obránci bránu znovu přestřelil. V 16. minutě jsme na polovině soupeře trestuhodně ztratili míč a domácí podnikli rychlý protiútok, na jehož konci se v tutovce objevil kat Lazia Řím z roku 2003 Marek Kincl. Nejprve jeho první zakončení skluzem zažehnal Tomeš, dorážku exsparťanského forvarda fantasticky kryl Kuba Vaníček.

Domácí byli v té chvíli při chuti. Ve 22. minutě jsme si oddychli při utěšené ráně ze střední vzdálenosti, která naštěstí o centimetry minula šibenici. Velké problémy nám hlavně v první půli činil levý záložník domácího celku. Šikovný borec se po narážečce se spoluhráčem dostal k zakončení ve 26. minutě, trefil ale pouze boční síť.

Tlak soupeře jsme přežili a na řadě byly naše světlé momenty. Po půlhodině hry Martin Hruška zmátl hned dva obránce najednou, po jeho střele byl u míče Ondra Vaníček dříve než gólman Rams, branku ale patičkou netrefil. Za další minutku střelu Vlasty Karala z dobré pozice přizvedl hlavou Ujec, míč ale skončil na horní síti. Ve 38. minutě jsme se už ale dočkali. Martin Hruška doběhl zdánlivě ztracený balón, odcentroval do šestnáctky, kde byl všudybyl Zdenda Tauchman, jenž překonal domácího brankáře a otevřel gólový účet kvalitního duelu – 0:1!

ZDE můžete tento gól zhlédnout a ocenit v anketě o FORTUNA GÓL TÝDNE!

Ve 39. minutě opět úřadoval Hruška. Tentokrát rozehrál trestný kop na Jirku Macháčka, jehož hlavička byla sice přesná, ale postrádala potřebnou razanci. Vyrovnáno mohlo být ve 42. minutě. Trestný kop zahrával tradičně domácí Mário Lička a jeho rána jen těsně minula Vaníčkovu branku. Poslední momenty první půle roztleskali naši střídačku. V souboji o míč u postranní čáry bojovali hned dva domácí hráči s Tomášem Pichou. Náš borec byl ale díky špičkovému skluzu u balonu dříve, za což sklidil potlesk celé naší lavičky.

Do druhého poločasu šli domácí hráči se snahou zvrátit výsledek, škrt přes rozpočet jim ale udělala 51. minuta. V ní po pěkné akci centroval z levé strany do vápna Petr Tomeš a Martin Hruška podruhé překonal domácího brankáře – 0:2! Ještě veseleji mohlo být chvíli o rozehrávce. Z vlastní poloviny frknul protivníkům bojovník Picha, v pravý moment posunul do středu hřiště míč Hruškovi, ten do lepší pozice Ujcovi, jeho střela z šestnáctky byla ale slabá a gólman ji v pohodě kryl.

Zdálo se, že mají naši fotbalisté vývoj utkání pod kontrolou a domácí se na nějaký nápor nezmohou. Jenže klíčový moment zápasu přišel v 62. minutě. Trestný kop Ličky si v pohodě pohlídal Kuba Vaníček, před ním ale dobíhající a Kinclem lehce přistrčený Kruliš uklouzl, dostal se do kontaktu s brankářem a míč zapadl za brankovou čáru – 1:2. Tento pro hosty smolný okamžik byl doslova živou vodou pro domácí. Jejich akce takřka neustále táhl neúnavný Mário Lička a s jeho velkou pomocí se nakonec Zbuzany dočkaly vyrovnání. Přibýval totiž počet jím zahrávaných standardních situací a po rohovém kopu v 82. minutě srovnal na 2:2 střídající Ksandr.

Zbytek zápasu „pohlídala“ řada střídání, přesto ještě přišel moment, který nás pěkně namíchl. Při snaze o jeden z posledních útoků podrazil Ličku Fanda Fejk. Šlo o naprosto stejný zákrok, jaký předvedl v 53. minutě domácí Kordiak na našeho Tauchmana! Normálně by následovala žlutá karta a další přímák pro domácí. Jenže Zbuzanští podobně jako před pár dny jejich spoluhráč Šírl, reagovali jak po dlouhém flámu, vyvolali slušnou šarvátku, na jejímž konci byl úder Václava Laušmana (s královédvorskou restaurací U Laušmanů tento týpek nemá nic společného – pozn. red.) míčem do hlavy faulujícího hráče, který se přitom ihned po svém zákroku omlouval. Místo aby se domácí útočník pakoval ze hřiště (moment je zachycen v záznamu o utkání), vyloučen byl Fejk a Dvoráci dohrávali o deseti. Nastavovalo se takřka šest minut, stav 2:2 už ale na ukazateli skóre vydržel a šlo se do penalt.

Před rozstřelem nám papírové předpoklady velkou naději nedávaly. Domácí měli letošní bilanci 3:0, naši zase 0:2 a navíc na hřišti chyběli specialisté Podolník, O. Vaníček i vyloučený Fejk. Přesto to vyšlo a my se mohli radovat z cenných dvou bodů ze hřiště velmi kvalitního soupeře.

• 1. série (0:1): Ondra Janouch 0:1, domácí Lička po panenkovsku trefuje břevno!
  • 2. série (1:2): Dan Křížek s přehledem na 0:2, domácí Laušman 1:2!
  • 3. série (2:3): Tomáš Picha suverénně 1:3, Hřebeček 2:3!
  • 4. série (2:3): Jirka Macháček neproměňuje, následně střelu Barciagy Kuba Vaníček chytá!
  • 5. série (2:4): Vlasta Karal proměňuje a rozhoduje o našem dvoubodovém vítězství!

Fakta – branky: 62. vlastní (Kruliš), 81. Ksandr – 39. Tauchman, 51. Hruška. Rozhodčí: Paták. ŽK: 2:2. ČK: 0:1 (90. Fejk). Diváci: 150. FK Zbuzany 1953: Rams – Maleček (78. Ksandr), Karda, R. Dosoudil, Barciaga – Hřebeček, M. Lička, Kordiak (60. Radosta) – Laušman, M. Kincl, Říha (60. Veliký). TJ Dvůr Králové n. L.: J. Vaníček – Picha, Macháček, Kruliš, Poděbradský – Karal – O. Vaníček (78. Rejl), Tauchman (85. Janouch), Martin Hruška (57. Křížek), Tomeš – O. Ujec (88. Fejk).

Milan Ujec st., trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „Zejména v prvním poločase se hrál fotbal nahoru – dolů se spoustou šancí na obou stranách. My měli štěstí, že jsme neinkasovali, naopak se nám podařilo skórovat. Chvíli po přestávce jsme zvýšili na 2:0, ale po smolném vlastním gólu nás domácí zatlačili a ze spousty standardních situací nakonec docílili vyrovnávací branky. Na konci utkání jsme ještě mohli skórovat, kdybychom lépe vyřešili brejkové situace, dva body ze Zbuzan ale bereme.“

Videozáznam z utkání najdete ZDE!

Aktuální tabulka Fortuna Divize C je ZDE!

Devadesát minut + nějaké to nastavení ve Zbuzanech ukázalo, že letos nováčci divizní skupinu C opravdu příjemně oživili. Nemluvě o velkých jménech, která týmy mají ve svých sestavách. Mšeno se po sobotní šokující výhře v Živanicích minimálně na den vyšvihlo na druhou příčku! Vysoko je pražská Admira, dobře hraje Brandýs a pohledným fotbalem se proti nám prezentovala Vykáň. Nyní i Zbuzany ukázaly, jak kvalitní hru minimálně na vlastním hřišti dokáží produkovat. Když si přidáme předchozí nováčky z Chrastavy a Kratonoh, máme z toho opravdu kvalitní soutěž.

Našim fotbalistům se vstup do podzimu nepovedl. Po sedmi kolech jsme měli na kontě pouhé tři body!! Po změně trenéra ale mužstvo prošlo progresem a ocenili jej i fanoušci, kterým se fotbal v podání Dvoráků zase začal líbit. Přitom v závěru podzimu se nehrálo na zrovna ideálních terénech. V osmi zbývajících duelech jsme ale získali 16 bodů a s devatenácti už se dá ve zbytku sezony pracovat. Přesto naše borce čeká tvrdá zimní příprava a náročné jaro.  Za podzimní výkony všem fotbalistům děkujeme. Zároveň fanouškům patří dík za přízeň. Vždyť jsme opět měli nejvyšší návštěvy v soutěži! Těšme se společně na jaro 2018.

Oceňte gól Zdeňka Tauchmana v anketě o FORTUNA GÓL TÝDNE!

Muži B

V I. B třídě dvorská rezerva dohrávala duel 9. kola a na umělém trávníku Spartaku Kobylice si hravě poradila se Slavojem Skřivany. Vítězství 5:0 domácím zařídil pěti góly Jakub Vaníček, jinak gólman A mužstva.

TJ Dvůr Králové nad Labem B - TJ Slavoj Skřivany 5:0 (4:0)

Fakta – branky: 12., 21., 28., 30. a 65. Vaníček. Rozhodčí: Jehlička. Hráno bez karet. Diváci: 47. TJ Dvůr Králové nad Labem B: Vl. Matula – A. Matula, Kasan, Rejl, Ruprich (65. Finke) – M. Hák, Křížek (39. Machek), Vágner, Mertlík (56. M. Petráček) – M. Otradovský, J. Vaníček.

Čeněk Celler, vedoucí mužstva TJ Dvůr Králové n. L. B: „V příjemném prostředí sportovního areálu v Kobylici jsme zakončili úspěšnou podzimní část sezony. Střelecky opět vynikl Jakub Vaníček a celkově pochvala pro celý tým.“

O střelecké parádě Kuby Vaníčka psal ZDE i Krkonošský deník!

Aktuální tabulka krajské soutěže I. B třídy je ZDE!

Starší dorost

TJ Dvůr Králové nad Labem U19 – TJ Slavoj Předměřice 5:3 (2:1)

Fakta – branky: 24., 28. a 72. Jákl, 57. Petráček, 89. Ryba – 22. Žoch, 64. Satranský, 80. Mrkvička. Rozhodčí: P. Matula. ŽK: 0:1. Diváci: 15. TJ Dvůr Králové nad Labem U19: Kursa – Sojka, Vejnar, Pražák, Kukla – D. Petráček, M. Hak, Linda, Lavryk – D. Jákl, Nosek. TJ Slavoj Předměřice: Novák – Šolc, Nasandelger, Koubalík, Žoch – K. Zahradník, S. Zahradník, Mrkvička, Satranský – Nosek, Čapek.

Dušan Kursa, vedoucí mužstva TJ Dvůr Králové n. L. U19:„Ve vyrovnaném utkání jsme nakonec dokázali uhrát tři body a úspěšně zakončili podzimní část sezony.“

Aktuální tabulka krajské soutěže staršího dorostu je ZDE!

Mladší žáci

Svěřence trenéra Libora Machače na závěr podzimní části čekal turnaj v Úpici, kde se Dvoráci postavili nejprve soupeři z Červeného Kostelce a poté ještě domácímu mužstvu. Čtvrtý tým krajské soutěže skupiny A dokázal vybojovat tři body a v jarní části jej čeká skupina o umístění „druhé kategorie“.

TJ Dvůr Králové nad Labem U13 – TJ Červený Kostelec 0:1 (0:1)

Fakta – branka: 6. Hanke. Rozhodčí: Kiezler. Hráno bez karet. Diváci: 20. TJ Dvůr Králové nad Labem U13: Lukáš Hynek – Zdeněk Hampl, Tomáš Jahnátek, Miroslav Herman, Tomáš Formánek, Lukáš Formánek, Filip Pracný, Jan Kryštof Hlaváček, Ondřej Hynek, Jakub Langpaul, Adam Doležal, Patrik Adámek.

TJ Dvůr Králové nad Labem U13 – Úpice/Rtyně 3:0 (1:0)

Fakta – branky: 6. Hampl, 26. Pracný, 32. L. Formánek. Rozhodčí: Kiezler. Hráno bez karet. Diváci: 30. TJ Dvůr Králové nad Labem U13: Lukáš Hynek – Zdeněk Hampl, Tomáš Jahnátek, Miroslav Herman, Tomáš Formánek, Lukáš Formánek, Filip Pracný, Jan Kryštof Hlaváček, Ondřej Hynek, Jakub Langpaul, Adam Doležal, Patrik Adámek.