01.10.2016 14:35

Lídr tabulky toho pod Hankovým domem moc nepředvedl, přesto si odvezl tři body! Mladší žáci poprvé padli!

PRVNÍ ŘÍJNOVÝ VÍKEND byl velkým svátkem především pro naše A mužstvo. Svěřenci trenéra Pavla Matějky totiž na domácím hřišti vyzvali vedoucí celek tabulky DIVIZE C. V neděli na stadion pod Hankovým domem dorazila TJ Jiskra Ústí nad Orlicí. Šlo tedy o soupeře, který v letošním ročníku ještě neprohrál. Dosud se našim hráčům doma dařilo. Dvakrát tu Kruliš a spol. vyhráli za tři body (Kolín 2:1, Náchod 3:1), dvakrát uspěli v penaltovém rozstřelu (Letohrad 1:0, Chrastava 3:2). Nyní ale odešli poraženi, ačkoliv Ústí rozhodně nepředvedlo výkon, jako třeba jeho předchůdci z Náchoda, Chrastavy či Kolína.

Náš klub ale není pouze o A mužstvu, a tak si znovu připomeňme i výsledky dalších dvorských kolektivů. Většina z nich nám dělá velkou radost, u zbylých nepochybujeme, že jejich výkony budou lepší a lepší.

MUŽI A

TJ Dvůr Králové nad Labem - TJ Jiskra Ústí nad Orlicí 1:3 (1:2)

První poločas nabídl atraktivní partii. Zpočátku se oba zkušení soupeři oťukávali, zajímvé momenty před oběma brankami na sebe ale nenechaly dlouho čekat. Už v 8. minutě kopali domácí trestný kop, na vzdálenější tyči vrátil míč do šestnáctky Martin Kruliš a Josef Dvořák poprvé rozvlnil síť. Radost diváků měla bohužel jepičí život. Ač videozáznam ukázal, že gól byl regulérní, asistent sudího avizoval ofsajd, a tak branka nebyla uznána. Dvoráci se situací nenechali otrávit. Právě Dvořák za další čtyři minuty odvážně pronikl do šestnáctky a tečovaný míč jen těsně minul bránu hostujícího Krátkého. Po čtvrthodině hry se poprvé dostali ke slovu hosté a hned z toho byla vedoucí trefa. Z dvaceti metrů se opřel do míče Opina a krásnou ranou nedal Matulovi šanci - 0:1. Ve 24. minutě mohl zvýšit Kukla, sám v šestnáctce ale hlavou nebyl natolik důrazný a domácího gólmana nijak neohrozil.

Minutu na to se celý stadion zlobil na rozhodčí po ostrém zákroku na Ondřeje Vaníčka, který nebyl ani odpískán. Hned ve 27. minutě už se ale Dvoráci dočkali. Janouch vybojoval u rohového praporku zdánlivě ztracený balón a po ose Tomeš - Podolník - Picha se akce dostala úplně na druhou stranu. Posledně jmenovaný pak přesně odcentroval a důraz Pepy Dvořáka slavil úspěch - 1:1.

Ve 32. minutě orazítkoval hostující Kukla břevno poté, co si míč před Matulou zpracoval rukou a dvě sporné situace uzavřely celý poločas. Nejprve "šlápák" před ústeckým vápnem potrestán nebyl a ze stejé akc na druhé straně se trestný kop kopal. Právě z něho Vaňous vrátil hostujícímu celku náskok a do přestávky se tak šlo za stavu 1:2.

Ve druhé půli už se tolik pohledný zápas nehrál. Domácí se společně se svými příznivci často zlobili po výrocích sudích a hra byla příliš rozkouskovaná. To pochopitelně svědčilo lídrovi tabulky. Vyrovnat mohl v 57. minutě Petr Tomeš, jeho jedovatý volej si ale místo v brance nenašel. Domácím hráčům oproti předchozím duelům scházela přímočarost, k vidění byly více přihrávky směrem dozadu a proti pevné defenzívě soupeře to na zvrat nestačilo. Naopak hosté podnikali brejk do otevřené obrany a ač měli za celý zápas čtyři střely na branku, v 76. minutě zvýšili na 1:3. Situace při gólu Coufala byla hodně podobná té z 8. minuty, tentokrát ale asistent sudího ofsajd nemával a bylo rozhodnuto. V nastaveném čase ještě parádně trefil míč Vojta Pavlásek, ránu do šibenice ale gólman Krátký úžasně vyrazil na roh.

Ač toho vedoucí celek tabulky pod Hankovým domem moc nepředvedl, odváží si tři body. Pravda, ani výkon domácích hráčů bohužel nebyl takový, jaký by měl na favorizovaného soka stačit.

Fakta - branky: branky: 27. Dvořák – 15. Opina, 42. Vaňous, 78. Coufal. Rozhodčí: Trska. ŽK: 4:2. Diváci: 330. Poločas: 1:2. TJ Dvůr Králové nad Labem: Vl. Matula – Picha, Kruliš, Pavlásek, Tomeš – Podolník (71. Voldán) – Vitebský (68. Fejk), O. Vaníček, Dvořák, M. Otradovský (54. Hruška) – Janouch (89. Vágner). TJ Jiskra Ústí nad Orlicí: Krátký – Coufal, Nágl, Strnad, Langer – Falta, Brabec, Opina (82. Skalický), Vaňous (89. Chleboun), Souček – Kukla (77. Smejkal).

Pavel Matějka, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „V prvním poločase jsme se snažili kombinační hrou lídra tabulky přehrávat. Šli jsme i do vedení, ale regulérní gól nám nebyl uznán. Bohužel jsme tak museli neustále dotahovat. Vývoj druhé půle poznamenala druhá trefa soupeře krátce před pauzou. Druhý poločas už neměl takovou kvalitu a soupeř spornou brankou definitivně rozhodl.“

Vladimír Chudý, trenér Jiskra Ústí nad Orlicí: „V prvních deseti minutách zápasu byl soupeř lepší a naši hráči zřejmě byli ještě v šatně. V tu chvíli jsme měli štěstí, že domácí naši lehkovážnost nepotrestali. Poté jsme hru vyrovnali a z první střely na bránu jsme šli do vedení. Od té doby jsme byli lepším týmem a mohli jsme svůj náskok navýšit, bohužel šance jsme nevyužili. A jak to bývá, soupeř po zmatku v našem vápně šťastně vyrovnal. Důležité pro nás bylo, že jsme ještě do poločasu dokázali opět vstřelit gól. Ve druhé půli jsme dobře bránili a soupeře jsme téměř do ničeho nepustili. V závěru utkání jsme zvýšili po standardní situaci na 3:1 a výsledek udrželi až do konce. Až na nepovedený úvod utkání můžu být spokojený a hráči si za svůj předvedený výkon body určitě zaslouží.“

Týden před velkým šlágrem se Dvoráci představili na hřišti Kutné Hory, kde po bezbrankové remíre dokázali získat druhý bod z penaltového rozstřelu.

TJ Sparta Kutná Hora – TJ Dvůr Králové nad Labem A 0:0, penalty 3:4

Dvorští fotbalisté se na podzim rozehráli ke slušným výkonům a dobrou formu potvrdili i na hřišti Kutné Hory. Právě z její půdy se přitom body jen tak nevozí a potvrdil to i sobotní vyrovnaný zápas.

V první půli hráli domácí přímočaře a po čtvrthodině hry si také vypracovali obrovskou šanci. Zcela osamocený hráč ji však trestuhodně zazdil a ve zbytku poločasu další podobná příležitost k vidění nebyla.

Ve druhé půli se hrálo především mezi oběma šestnáctkami a brankáři se příliš nezapotili. Následovat tak nemohlo nic jiného než penaltový rozstřel. V něm hostující gólman Matula kryl hned úvodní dvě střely, naopak jeho spoluhráči byli až do čtvrté série přesní. Pak sice selhal Hruška, další mečbol už ale využil Vágner a Dvoráci mohli před bitvou s lídrem tabulky Ústím slavit cenné dva body.

Fakta – rozhodčí: Duchoň. ŽK: 3:3. Diváci: 100. TJ Sparta Kutná Hora: Ptáček – Nekvinda, Regner, Franc, Urban – Vácha, Šindelář, Kulhánek, Šesták (76. Hačka) – Vocel (81. Piskač) - Cimr (65. Šmidrkal). TJ Dvůr Králové n. L.: Vl. Matula – Picha, Rejl, Pavlásek, Tomeš (72. Hruška) – Podolník – Fejk (12. Vitebský), O. Vaníček, Dvořák (90. Vágner), M. Otradovský (53. Kruliš) – Janouch (74. Škoda).

Radek Kulhánek, trenér TJ Sparta Kutná Hora: „Když neproměníme šance, nemůžeme vyhrát. Bylo to vyrovnané utkání. Na obou stranách byly k vidění asi dvě vyložené šance. Bohužel jsme šance neproměnili. Hned v osmnácté minutě trefil Vocel břevno, následně vrátil hlavou brankářův odkop k Vocelovi Kulhánek, ale z malého vápna Vocel přestřelil. To byla tutová šance, která kdyby skončila gólem, tak jsme zápas asi vyhráli. To, co nás zdobí, že góly nedostáváme, nedokážeme využít v útoku, kde nejsme produktivní, což nás sráží. Je to bohužel další ztráta, jelikož jsme potřetí doma remizovali a potřetí doma prohráli na penalty. K tomu jedna prohra na penalty venku. To, když se sečte, tak je to znát. Kdybychom alespoň dvakrát na penalty zvítězili, tak jsme na čtvrté, páté pozici, kde bychom chtěli být. Bohužel nás tyto ztráty dostaly do středu tabulky a spodní mužstva se po dnešních výsledcích trochu dotáhla. Nám nezbývá než dále pracovat a pokusit se přivézt body z Chrastavy.“

Pavel Matějka, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „Ve vyrovnaném prvním poločase jsme domácím umožnili jednu vyloženou šanci, tu naštěstí soupeř neproměnil. Naopak naše příležitost Dvořáka skončila na tyči. Remíza je spravedlivá a po úspěšném penaltovém rozstřelu dva body rozhodně bereme. Nyní nás čeká vedoucí tým tabulky a já věřím, že se na stadionu pod Hankovým domem sejde nejvyšší podzimní návštěva."

MUŽI B

TJ Dvůr Králové nad Labem B – TJ Jiskra Kocbeře 4:0 (2:0)

Po dlouhých 14 letech se na našem stadionu střetli fotbalisté dvorské rezervy s nedalekou Jiskrou Kocbeře. Klub z obce nade Dvorem na jaře slavil historický postup a hráči se rozhodli vyzkoušet si krajskou soutěž na vlastní pěst.

Pod Hankovým domem byli favoritem domácí mladíci, a to přesto, že měly oba týmy před zápasem shodný počet bodů. Dvůr šel také brzy do vedení, když už po čtyřech minutách otevřel skóre Dan Novák. Před uplynutím půlhodiny hry zvýšil na 2:0 Martin Otradovský a bylo jen škoda, že jemu ani Adamu Matulovi v zápase hodně nepřesní arbitři neuznali další dva regulérní góly. Hlavně parádní trefa dvorského benjamínka byla z kategorie nádherných „angličanů“, asistent rozhodčího ale míč za brankovou čárou neviděl, přičemž byl asi jedinou osobou na celém stadionu. Nutno zmínit, že na derby si našly cestu více než tři stovky fanoušků, což v I. B třídě rozhodně nebývá zvykem.

Ve druhém poločase hosté styl hry neměnili. Jejich hru je třeba vyzdvihnout, jelikož se Jiskra představila jako dobře organizovaný zkušený tým. Dva góly jim ale domácí ještě přidali. Nejprve se blafákem prosadil Martin Otradovský, chvíli po něm zvýšil na 4:0 Jirka Rejl. V utkání dostal příležitost mimo jiné i další dorostenec Filip Horák, jenž si tak zahrál proti svému otci Zdeňkovi. Jen víc podobných příběhů.

Fakta – branky: 4. D. Novák, 26. a 60. M. Otradovský, 65. Rejl. Rozhodčí: Kout. ŽK: 1:1. Diváci: 310. TJ Dvůr Králové nad Labem B: Kursa – A. Matula, Rejl, Ježek, Gábor (46. Ruprich) – Samler (69. D. Bednář), Vágner, V. Hák, Vitebský (46. Machek) – M. Otradovský (78. Odvárka), D. Novák (78. F. Horák). TJ Jiskra Kocbeře: Strasser – Z. Horák – Pitrman, Béna (74. Stránský), Hanuš (46. Mohet) – V. Šolc (46. Jarolím), Blažek, L. Novák (79. Kulhánek), Finger, Hulík – Šmíd (82. Hrneček).

Stanislav Ježek, trenér TJ Dvůr Králové n. L. B: „Derby jak má být. Výborná divácká kulisa. V samotné hře jsme dokázali využít naší převahy. Hosté podali také dobrý výkon, takže se bylo na co dívat."

Jiří Štěpař, trenér TJ Jiskra Kocbeře: „Se Standou musím souhlasit. Domácí byli po celé utkání lepší, na druhou stranu nelze zatracovat výkony našich hráčů. Hráli na hranici svých možností. Příjemná atmosféra, hodně diváků. Zápas splnil svůj účel, což ostatně potvrdili funkcionáři obou týmů při pozápasovém drinku."

Týden před derby se Dvoráci představili v Rudníku, kde na výkony z domácích zápasů rozhodně nenavázali. Nadšeně bojující domácí celek je zaskočil třemi góly do poločasu a po pauze už hosté srovnat nestihli. Na 3:1 sice brzy snížil Dan Novák, druhý gól Dominika Petráčka ale přišel pozdě.

STARŠÍM DOROSTENCŮM se v aktuálním ročníku nedaří podle představ. Tým trenéra Pavla Šimůnka se sice o tomto víkendu představí na hřišti až v neděli, jednou už si ale v týdnu zahrál. To když pod Hankovým domem podlehl Hořicím.

TJ Dvůr Králové nad Labem – TJ Jiskra Hořice 1:5 (1:3)

Fakta – branky: 10. Rejchrt - 2. a 89. Kněžourek, 3. Vích, 31. Sehnal, 86. Šlambera. Rozhodčí: Kubálek. ŽK: 0:1. Diváci: 50. TJ Dvůr Králové nad Labem: Kursa – Sojka, Kukla, F. Horák, Pražák – Šenfeldr (38. Knížek), D. Petráček, A. Matula, Vejnar – D. Jákl, Rejchrt. TJ Jiskra Hořice: Tomášek – Fátor, Kočí, Šubr, Šafka (86. Košťál) – Sehnal (46. Zvoníček), Kněžourek, Kubát, Bartoníček (85. Hušo) – Vích, Šlambera.

Pavel Šimůnek, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „Zaspali jsme úvod utkání, kdy soupeř rychle vstřelil dvě branky. Poté se hra trochu vyrovnala, ale hosté dokázali ještě zvýšit na 3:1. Ve druhé půli jsme po brejcích měli tři jasné šance, které zůstaly neproměněny. V závěru soupeř potvrdil své zasloužené vítězství.“

Jiří Bareš, trenér TJ Jiskra Hořice: „Zápas nebyl až tak jednoznačný, jaký je výsledek. Rychle jsme vedli, pak si dali vlastní gól, ale také uklidňující na 1:3 a nastřelili břevno. Ve druhé půli jsme sice měli převahu, ale výrazně nás podržel Tomášek, když zlikvidoval brejky domácích.“

STARŠÍ ŽÁCI jsou v tabulce krajské soutěže „až“ čtrnáctí. Svoji bilanci nevylepšili ani v sobotu v Nové Pace, dokonce ani ve středu doma proti Týništi.

Dvůr Králové nad Labem – Nová Paka/Stará Paka 0:1

SK Týniště nad Orlicí – TJ Dvůr Králové nad Labem 7:0

MLADŠÍ ŽÁCI v první říjnovou sobotu vyrazili do Jičína potvrzovat roli vedoucího celku krajské soutěže! To se jim také podařilo, ačkoliv si přece jen připsali vůbec první porážku v sezoně. Šlo o páté kolo, to další Dvoráci odehrají za týden na hřišti Lánova.

TJ Dvůr Králové nad Labem – FC Vrchlabí 3:0 (2:0)

Pod vedením trenéra Libora Machače se našim borcům vydařil hned úvodní duel, když v okresním derby přehráli v tabulce dosud třetí Vrchlabí přesvědčivě 3:0! Do vedení naše hráče poslal Filip Pracný, na jehož trefu ještě do přestávky navázal jmenovec Machač. Ve druhé půli se ke střelcům přidal Adam Doležal a první sobotní výhra byla na světě.

TJ Dvůr Králové – Javorka/Miletín 0:3 (0:0)

Ve druhém duelu na Dvoráky čekal společný tým Miletína a Javorky. Hrál se hodně vyrovnaný souboj. Jak by ne. Vždyť zatímco naši kluci v sezoně ještě neprohráli, jejich soupeř dosud „narazil“ pouze jednou, když nestačil před časem na Vrchlabí. No a tým z druhé strany Zvičiny ukázal sílu. Po bezbrankovém poločase nám nasázel tři branky a radoval se z vítězství.

SK Jičín – TJ Dvůr Králové nad Labem 1:2 (0:2)

V posledním utkání čekal na tým kouče Machače domácí kolektiv. Jičín v předchozích sobotních soubojích podlehl vysoko Vrchlabí (0:5) i Javorce (0:3), a tak se čekala jasná záležitost hostů. Ti šli do vedení trefou Lukáše Formánka, vítězným gólem ale byla až branka jeho dvojčete Tomáše, jelikož Dvůr vyhrál „pouze“ 2:1. I tak Dvoráci uhájili vedení v soutěži, jelikož porážku si připsal také tým Javorka/Miletín (proti Vrchlabí 0:3!)

Sestava Dvora Králové na turnaji v Jičíně: Adam Horáček – Lukáš Hynek, Filip Pracný, Filip Machač, Pavel Kraus, Jakub Langpaul, Jan Jarolím, Adam Doležal, Lukáš Formánek, Dominik Drtina, Tomáš Formánek, Zdeněk Hampl, Ondřej Hynek.

Týden staré výsledky 4. kola na turnaji v Hořicích.

TJ Dvůr Králové nad Labem – FC Vrchlabí 1:0 (0:0)

Branka: Jan Jarolím

TJ Dvůr Králové nad Labem – Tatran Hostinné 2:1 (1:1)

Branky: Tomáš Formánek, Filip Machač

TJ Dvůr Králové nad Labem – Jiskra Hořice 2:0 (1:0)

Branky: Filip Machač, Ondřej Hynek

STARŠÍ PŘÍPRAVKU tentokrát turnaj čekal až v neděli, kdy tým pod vedením trenéra Libora Špačka vyrazil bojovat k duelům 5. kola na hřiště Jaroměře. Tam nejprve Dvoráci prohráli s domácím týmem vysokým rozdílem, o hodinu později vybojovali proti Tatranu Hostinné cenný bodík.

FK Jaroměř – TJ Dvůr Králové nad Labem 21:4 (10:2)

TJ Dvůr Králové nad Labem – Tatran Hostinné 7:7 (3:3)

Týden staré výsledky 4. kola na turnaji v České Skalici.

TJ Dvůr Králové nad Labem – TJ Červený Kostelec 8:18 (7:10)

Branky: Jan Špaček 3, Jan Kryštof Hlaváček 2, Jakub Vágner 2, Šimon Ryba

TJ Dvůr Králové nad Labem – SK Rozkoš 8:26 (5:14)

Branky: Jakub Štěrba 3, Zdeněk Hampl 2, Jan Špaček, Jakub Karban, Miroslav Kosinka

MLADŠÍ PŘÍPRAVKA hraje letos také krajskou soutěž a za sebou mají svěřenci trenéra Michala Růžičky už čtyři kola. V tom prvním říjnovém se nejmladší Dvoráci představili v sobotu na hřišti královéhradeckého Háječku. Naši borci ze tří zápasů dokázali jednou vyhrát, když vyzráli na společný tým Javorka/Miletín a pomstili tak své kamarády z kategorie mladších žáků.

TJ Dvůr Králové nad Labem – MFK Trutnov 2:34 (1:15)

FC Hradec Králové – TJ Dvůr Králové nad Labem 20:3 (10:2)

TJ Dvůr Králové nad Labem – Javorka/Miletín 19:9 (10:2)

Malá dvorská lvíčata nastoupila na Háječku v této sestavě: Matěj Flégl, Kryštof Šturma – Matěj Bartoš, Jakub Dufek, Jakub Horáček, Václav Joska, Adam Just, Šimon Karban, Tomáš Kosinka, Matyáš Neumann, Adam Růžička, Tomáš Schwarzer, Petr Větrovský, Denis Bartoš, Ondřej Sieger, Matyáš Šturm, Tobiáš Fořt, František Švába.

Týden staré výsledky 3. kola na turnaji v Jičíně.

TJ Dvůr Králové nad Labem – FC Hradec Králové 5:22 (2:12)

TJ Dvůr Králové nad Labem – SK Jičín 3:19 (2:10)

TJ Dvůr Králové nad Labem – TJ Rasošky 13:7 (5:2)