22.08.2012 01:21

Martin Kilevník řídil semilskou jízdu, rezerva padla v závěru.

Martin Kilevník řídil semilskou jízdu, rezerva padla v závěru.

Druhý podzimní víkend přinesl do naší klubové „kasy“ dvojnásobnou radost a jeden zbytečný smutek. Zasloužila se o něj porážka rezervního celku mužů, který v domácím prostředí nestačil na hradeckou Slavii, jíž podlehl 3:4 gólem v 90. minutě.

MUŽI „A“

SK Semily – TJ Dvůr Králové nad Labem „A“ 0 : 3 (0:1).

Domácí nováček v úvodním zápase sezony na svém hřišti herně nepropadl, výsledkově však duel skončil poměrně jasně pro naše hráče. V úvodu zápasu se z pravé strany zastřeloval mimo Martin Čenovský, poté ale řídili hru domácí. Jenže ve 12. minutě přišel blesk z čistého nebe, když pokus Martina Kilevníka zapadl s přispěním břevna za brankovou čáru – 0:1. To byl úvod, jaký si Dvoráci představovali – otupit domácí nápor a naopak sami udeřit! Semily se snažily hrát aktivně, ale do výraznější šance se nedostaly. Hosté naopak stejně neúspěšně hrozili ze stále nebezpečných brejkových situací.
Na začátku druhého poločasu pokračovala semilská smůla. Hrmův přímý kop skončil na břevně a stejná situace se opakovala o padesát vteřin později. Nejnebezpečnější hráč Semil následně rozehrál další standardní situaci, tentokrát se ale blýskl brankář Vilda Ulrych, jenž dokázal i ve druhém kole navázat na svůj dobrý výkon z premiéry proti Dobrovici (1:1).

Definitivní K. O. přišlo pro Semilské v 70. minutě. Po rohovém kopu se do vzduchu zavěsil Martin Kruliš a zdvojnásobil dvorské akcie – 0:2. Zajímavostí je, že právě zkušení Martinové Kilevník s Krulišem se těmito góly stali dosud jedinými borci, kteří se dokázali střelecky prosadit ve všech devíti dosavadních sezonách Dvora v divizní soutěži. Konečnou podobu skóre dokonal pár minut před koncem jinak zajímavého zápasu Martin Kilevník, jenž tak navíc docílil své jubilejní 50. divizní trefy, čímž mimo jiné překonal i Jana Brendla.

Hlavní ale je, že si naši fotbalisté připsali cenné tři body ze hřiště nováčka a již tuto neděli se o stejný zisk pokusí v domácím utkání proti dalšímu novicovi, jímž je Lhota pod Libčany. Hrát se bude pod Hankovým domem od 17 hodin.

Fakta – branky: 12. a 86. Kilevník, 70. Kruliš. Rozhodčí: Myška. ŽK: 0:2. Diváků: 200.

SK Semily: Koudelka – Hrmo, Feri (25. Veg), Vlach, Bohatý – Vrchovský (57. Šulc), Ševčík, Hájek, Kočí – Hartman (74. Buček), Ježek.

TJ Dvůr Králové: Ulrych – Volf (71. Macek), Kruliš, Hruška, Ježek – Kilevník, Čenovský, Moník, Řežábek – Klazar, Privara (51. M. Otradovský, 87. Křižovič).

Ladislav Pražák, jednatel SK Semily: „Smůlovaté utkaní mají za sebou domácí Semily. V zápase byly více než vyrovnaným soupeřem. Dvůr však své příležitosti chladnokrevně proměnil, a tak se radoval ze tří bodů."

Ladislav Doseděl, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „Oproti předchozímu utkání se naše hra pohnula k lepšímu, k dokonalosti je ale přesto daleko. Těší mě, že jsme se dokázali prosadit střelecky a snaživému soupeři nasázeli tři branky. Nijak oslnivý fotbal se ale nehrál a pevně věřím, že v dalších zápasech půjdou naše výkony nahoru."

Další výsledky 2. kola: FK Viktoria Jirny – Jiskra Mšeno 1:0, 1. FK Nová Paka – FK Pěnčín/Turnov 1:0, Jiskra Ústí nad Orlicí – FK Pardubice B 5:1, Sokol Lhota pod Libčany – FK Náchod 0:2, FK OEZ Letohrad – RMSK Nový Bydžov 2:0, SK Holice – Sparta Kutná Hora 0:1, FK Dobrovice – TJ Svitavy 1:0.

MUŽI „B“

TJ Dvůr Králové nad Labem „B“ – FC Slavia Hradec Králové 3 : 4 (2:3).

Dvoráci měli do nedělního utkání bleskový start. Už v 5. minutě se střelecky prosadil Dan Urban a za dalších sedm minut jej napodobil Viktor Marks 2:0. Jak snadno se ale domácí ke svému vedení dostali, tak o něj i brzy přišli. Hned za minutu totiž snížil Hloušek a v rozmezí od 20. do 28. minuty otočil stav dokonale Hutla.

Po přestávce se hrála nudná kopaná, v 81. minutě však hosté po trestném kopu zahráli rukou v pokutovém území a Urban z penalty vyrovnal 3:3. 90. minuta ale nabídla centr do vápna na druhé straně a Krempa hlavou rozhodl o vítězství hradecké Slavie.

V příštím kole čeká v neděli od 10 hodin dvorskou rezervu duel na hřišti hradecké Olympie.

Fakta – branky: 5. a 81. z pen. Urban, 12. Marks – 13. Hloušek, 20. a 28. Hutla, 90. Krempa. Rozhodčí: Buchta (Jaroměř). ŽK: 2:4. Diváci: 140.

TJ Dvůr Králové nad Labem B: Matula – Picha, D. Novák, Křižovič, T. Novotný (46. Hák) – Marks, Blažek, Macek (55. Hruška), Kasan (74. Vondrouš) – Urban, Doseděl ml.

FC Slavia Hradec Králové: Mašek – Špaček, Šolc, Krempa, Baťka – Erber (84. Podrazil), Hloušek, Lán, Veselý – Hutla (72. Hrůša), Linhart (90. Horák).

Michal Hruška, hrající trenér Dvora Králové B: „Proti tak kvalitnímu soupeři, jaký proti nám v neděli stál, prostě nemůžeme ztratit dvougólové vedení, zvlášť po standardních situacích."

Josef Pleskot, trenér Slavie Hradec Králové: „Za úmorného vedra jsme se ke třem bodům dopracovali nezměrnou vůlí a touhou po vítězství. To se ovšem nerodilo lehce, neboť domácí mužstvo brzy vedlo 2:0. Kontaktní gól v podání Hlouška nás hodně povzbudil a do přestávky se pak ještě dvakrát prosadil útočník Hutla. Nejprve to bylo po dobře zahrané standardní situaci a poté po pěkné kombinační akci. Po přestávce jsme domácí zatlačili na jejich polovinu, ale další gól z naší strany nepřicházel. Naopak pět minut před koncem po naší zbytečné chybě rezerva Dvora vyrovnala z penalty. V 90. minutě jsme však vstřelili vítězný gól. Nutno dodat, že ve druhé půli domácí dvakrát vykopávali míč z prázdné branky, Lán a Veselý nastřelili tyč a ještě dvě tutovky zůstaly nevyužity. Výhru považuji za zaslouženou. Chválím celý kolektiv."

Další výsledky 2. kola: RMSK Nový Bydžov B – FK Lázně Bělohrad 3:1, Jiskra Česká Skalice – Jiskra Jaroměř 2:6, Jiskra Hořice – SK Libčany 1:1, TJ Červený Kostelec – Sokol Kratonohy 3:1, Slovan Broumov – FC Olympia Hradec Králové 1:0, Spartak Rychnov nad Kněžnou – SK Jičín 1:2, SK Týniště nad Orlicí – MFK Trutnov 0:0.

STARŠÍ DOROST

TJ Dvůr Králové nad Labem U19 – RMSK Nový Bydžov B 8 : 1 (7:0).

V Miletíně nešetřil domácí Dvůr Králové hosty z Cidliny, mladé béčko RMSK na soupeře v prvních 45 minutách nestačilo zejména v soubojích a výsledkem bylo vedení domácích 7:0. Po krásných akcích skóroval čtyřikrát Dominik Žaba (3., 4., 33. a 41. minuta), dvakrát se prosadil Vašek Hák (13. a 45.), jednou pak dalekonosnou ranou Krušina v minutě 31. Ve druhé části hry se hosté zlepšili, korigovali stav Musilem a v závěrečných sekundách inkasovali poosmé, když se povedenou ranou prosadil Jan Hlava. Nutno říci, že první půle byla ze strany Dvora skvělá, po pauze se projevilo pořádné horko a hlavně fakt, že domácí dohrávali zápas v deseti.

V dalším kole se Dvoráci představí na hřišti Rychnova (sobota 9.00).

Fakta – branky: 3. 4., 33. a 41. Žaba, 13. a 45. Hák, 31. Krušina, 90. (+1) Hlava – 90. Musil. Rozhodčí: Janeček. ŽK: 1:1. Diváků: 80.

TJ Dvůr Králové nad Labem U19: Matula – Bednář, Albert, Duplinski – M. Hák (46. Machek), Krušina, V. Hák, Hlava, Vitebský – Žaba, Tichovský.

RMSK Nový Bydžov: Šafařík (70. Průcha) – Šantrůček (46.Petr), Němec, Šimbovský, Kalenský – Starý (70.Rejnek), Holec, Trejbal, Vrabec - Dudla, Živný (70.Musil).

Jan Míl, trenér Dvora: „Mohu být spokojen s výkonem a přístupem hráčů pouze v prvním poločase, kdy jsme se snažili o rychlou kombinační hru. Vytvořili jsme si dostatek šancí a tentokrát je kluci dokázali i proměnit. Soupeř přijel s velmi mladým týmem a musím ocenit jeho výkon ve druhé části hry.“

Jaroslav Matějka, trenér Nového Bydžova: „V prvním poločase se tvrdě naši vesměs patnáctiletí hráči seznámili s realitou kopané v kategorii staršího dorostu, všechny souboje jsme prohráli a soupeř nás jasně přehrál. Druhý poločas se už hrál podle našich představ, řada hezkých akcí, dvě tyčky a nakonec i gól nás přece jen potěšily, mrzel nás úspěch soupeře v závěru po střele zdálky, na kterou náš gólman vůbec nereagoval.“

Diskuse

Příspěvky diskuse

Seřadit od nejnovějšího, od nejstaršího,

  • Brankaři | ivan | 22.08.2012 20:21:56 | reagovat

    To opravdu chcete hrát Divizi a Kraj s jedním brankařem/Vildou/?

TisknoutDvůr je náš a my jsme s ním


FV Plast
Sponzor
TJ Dvůr Králové

© 2022, Fotbalový klub -TJ Dvůr Králové – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing