25.08.2013 09:22

Mates Blažek čaroval v brance, béčko porazilo Bílou Třemešnou!

Před týdnem svými průniky zaměstnával obranu Svitav a v sobotu ničil soupeře coby brankář. Matouš Blažek nastoupil v Náchodě na post levého beka, poté co byl vyloučen gólman Vilda Ulrych ale musel do brány. To vše za stavu 2:1 pro domácí! Překonat jej ale Náchodští nedokázali, ba naopak, Mates několika zákroky zazářil a kouč Oliva má teď zamotanou hlavu, koho pošle chytat za týden proti Kutné Hoře.

Ale co je hlavní: Dvoráci prohrávali v Náchodě po prvním poločase 0:2, heroickým výkonem v půli druhé ale stav otočili na 3:2! A střelci? Pouze si zkopírujte trojici, která zařídila výhru v Letohradě. Ano: Kilevník, Černík a v úplném závěru Fanda Fejk!

Přidejte se k nám na facebooku FOTBAL DVŮR a buďte s našimi týmy online! -> FOTBAL DVŮR

FK Náchod - TJ Dvůr Králové nad Labem 2:3 (2:0).

V Náchodě se podával velice slušný fotbal, v němž každý chvilku tahal pilku, aneb V prvním poločase byli lepší domácí, po přestávce hosté. Už po sedmi minutách musel zasahovat Vilda Ulrych, jenž vyrazil střelu Plška po nevydařené malé domů. V 17. minutě pak na druhé straně pálil Lukáš Daněk, ale také domácí brankář byl v pozoru. Ve 24. minutě ale už udeřilo. Domácí dostali možnost trestného kopu, od postranní čáry centroval Nejman a Bohuslav přesnou hlavičkou otevřel skóre – 1:0. Časomíra ukrojila dalších sedm minut, když Bohuslav padl po zákroku Blažka ve vápně a sudí po chvíli ukázal na penaltový puntík. Malý spolehlivě proměnil a pro Náchod vystřelil vedení 2:0. O chvíli později se mohl do střelecké listiny zapsat i Kábrt, jenže jeho hlavičkový pokus minul dvorské tyče. V poslední minutě první půle domácí Gross skluzem záchrany sebral našim hráčům stoprocentní šanci a téměř jistý gól.

Aktivita svěřenců kouče Romana Olivy ze závěru první půle se promítla i do úvodu té druhé a ve 48. minutě jsme se dočkali snížení. Váhající Kábrt na poslední chvíli sáhl v domácím vápně po záchranné brzdě, stáhl Radka Klazara a uviděl druhou žlutou kartu. Navíc se kopal pokutový kop, a ten Martin Kilevník proměnil - 2:1. Dvoráci přebrali proti oslabenému Náchodu iniciativu a v 56. minutě likvidoval trestný kop spolehlivý Baláž. V další minutě byl ale vyloučen Vilda Ulrych, jemuž se nelíbil zákrok na jeho osobu a důraznému Plškovi oplácel. Protože jsme v utkání výjimečně neměli (!) náhradního brankáře, šel mezi tři tyče Matouš Blažek. No a byl to právě on, kdo ve zbytku zápasu deptal domácí borce. Rozhodnutí měl na svých kopačkách domácí Petr, který v 65. minutě pálil zpoza vápna do tyče. V následující minutě chyboval v roli posledního Strnad, hostující Kuba Černík šel sám na Baláže, ten ho ale vychytal. O deset minut později to byl opět domácí Petr, kdo měl na kopačce třetí náchodskou branku. Jeho volej po Simonově centru však skončil v rukou pozorného Blažka. Z protiútoku do otevřené náchodské obrany naopak srovnal Jakub Černík – 2:2. O minutu později viděl svou druhou žlutou v utkání Bohuslav, když zajel nešetrně do Blažka a také on se předčasně poroučel do sprch. No a přesilovku Dvůr Králové využil dvě minuty před vypršením řádné hrací doby. Ve velké formě hrající Fanda Fejk podél Baláže otočil na konečných 2:3 a když naši hráči přežili i dlouhé nastavené minuty, mohli začít slavit třetí vítězství v ročníku.

Fakta - branky: 24. Bohuslav, 31. Malý z pen. – 48. Kilevník z pen., 79. Černík, 88. Fejk. Rozhodčí: Hanousek (Liberec). ŽK: 8:4. ČK: 2:1 (48. Kábrt, 80. Bohuslav – 57. Ulrych). Diváků: 250. Poločas: 2:0.

FK Náchod: Baláž – Nejman, Kábrt, Rompotl, Gross – Petr (83. Kudláček), Strnad, Bohuslav, Srkal, Malý (72. Simon) – Plšek.

TJ Dvůr Králové nad Labem: Ulrych – Picha, Kruliš, Podolník, Blažek – Kilevník, Daněk, Fejk, Řežábek – Černík (84. Rejl), Klazar (58. Volf).

Radovan Hromádko, trenér FK Náchod: „Utkání rozhodl začátek druhé půle, kdy jsme soupeři nabídli penaltu. Do té doby jsme měli hru pod kontrolou, vedli jsme 2:0 a Dvůr pustili do jediné vážnější situace. Po té penaltě se ale všechno rapidně obrátilo. Nechci se bavit o kartách, ale podle mého rozhodčí ve druhé půli zkazili divákům fotbal.“

Roman Oliva, trenér TJ Dvůr Králové: „Prní poločas nám nevyšel, byli jsme málo agresivní a domácí pustili do dvoubrankového náskoku. Po přestávce jsme se výrazně zlepšili a pomohl nám rychlý kontaktní gól. Po pohárovém debaklu se kolektiv dal dohromady a po pauze jsme byli hladovější po vítězství.“

TJ Dvůr Králové nad Labem "B" - Sokol Bílá Třemešná 6:3 (1:1).

Rivalské derby se hrálo po dlouhých jedenácti letech, a tak není divu, že si pod Hankův dům našlo cestu více než 400 diváků. Kdo přišel, ten nelitoval. Ve skvělé atmosféře se totiž hrál svižný fotbal a hlavně – padaly góly. Ten první po rychlém kontru do sítě domácích, když se prosadil Hendrych, odpovědět dokázal po závaru v šestnáctce Rejl. Více branek první poločas nepřinesl, zato po pauze jich bylo.

Hned po příchodu z kabin se míč dostal k Marksovi, který mířil do prázdné brány, vyrovnat ale po rohovém kopu dokázal Hažer – 2:2. Za tohoto stavu vykopli domácí ránu Hrušky z brankové čáry a z protiútoku využil rychlosti Řežábka Privara – 3:2. Následné dva góly Otradovského daly domácím jistotu a trefy hostujícího Hendrycha a střídajícího Žaby jen doladily skóre na konečných 6:3.

Fakta - branky:28. Rejl, 47. Marks, 63. Privara, 66. a 72. M. Otradovský, 90. (+1) Žaba - 16. a 79. Hendrych, 58. J. Hažer. Rozhodčí: Hron (Hořice v Podkrkonoší). ŽK: 0:1. Diváků: 410!!

TJ Dvůr Králové nad Labem B: Daniel - Picha, Rejl, Volf, Blažek (75. T. Novotný) - V. Hák (74. Žaba), Macek, M. Otradovský, Řežábek - Privara (82. Vondrouš), Marks.

Sokol Bílá Třemešná: Dobřichovský - Kiss, Jos. Kubelka, J. Hažer, M. Pátý - Jar. Kubelka (31. Hrubý), Hruška, T. Kubelka, T. Otradovský (80. Jan Jákl) - Hendrych (82. Jar. Jákl), D. Kubelka.

Čeněk Celler, trenér Dvora B: „Krásná návštěva viděla dobrý fotbal. Těšit nás může poměrně jasná výhra, ale v obraně jsme měli rezervy. Utkání se rozhodlo po hodině hry, kdy hosté velkou šanci nedali a my z protiútoku skórovali na 3:2.“

Zbyněk Šturma, trenér Bílé Třemešné: „Utkání mělo svoji kvalitu, ke které jsme přispěli dobrým výkonem. Domácím jsme zápas hodně ztížili a je jen škoda, že za stavu 2:2 nepřišel při naší převaze třetí gól. Naopak se potvrdilo otřepané nedáš – dostaneš a po slepených gólech bylo rozhodnuto. Výše porážky je pro nás krutá.“

Mládež

Vyhrát v sobotu dokázali i starší žáci v Nové Pace (2:1, branky: Filip Hanek a Adam Matula)!

Starší dorost prohrál v Pardubicích s tamní rezervou 0:5.

Stoprocentní zisk mají mladší žáci a starší přípavka!

Mladší žáci: DK - Trutnov 5:0, - Třebechovice 1:0, - Úpice/Rtyně 3:1. Starší přípravka: DK - Trutniv 2:0, - Třebechovice 2:1, Úpice/Rtyně 4:0!