22.09.2011 17:25

Víkend číslo 7 rozehrají mladší dorostenci

Mšeno sebralo áčku bod, rezerva o výhru přišla v 94. minutě, žáci vyhráli v Rychnově!

REMÍZOVÝ. Takový byl uplynulý víkend z pohledu královédvorského fanouška. Áčko i béčko mužů se rozešly se svými soupeři po bodu. Starší dorostenci měli tentokrát volno a na další zápas si musejí počkat do středy 28. září. To v Miletíně přivítají rezervu FK Pardubice B (10,15). Odpoledne pak od 16,00 nastoupí béčko mužů doma pod Hankovým domem proti Rychnovu.

MUŽI "A":

TJ Dvůr Králové nad Labem "A" - FK Jiskra Mšeno 1 : 1 (0:0).

Svěřenci kouče Miloše Dvořáka v letošním ročníku divizní skupiny C zatím prokazují slušnou formu, v posledních třech kolech ale nenavázali na tři z úvodních čtyř střeleckých galapředstavení, v nichž rozstříleli Pardubice B (5:1), Polepy (5:1) a Velim (7:0). Pouhá bezbranková remíza v duelu s Novou Pakou byla zklamáním a trenéra přes vítězství 2:1 (video z utkání ZDE) nepotěšil ani herní projev při vítězném utkání v Turnově. Nyní ležela před áčkem další překážka, a tou byl nováček soutěže FK Jiskra Mšeno. Loňský vítěz severočeského přeboru zatím v divizi posbíral 4 body a jeho výsledky byly jako na houpačce. Považte sami: Polepy 0:1, Velim 1:3, Nová Paka 2:7, Turnov 1:1, Hradec Králové B 3:0Převýšov 1:2 (tučně doma).

V nedělním naši hráči fanoušky rozhodně nepotěšili a zápas v mnohém připomínal loňské jaro. Dvůr se absolutně nemohl dostat ke své hře a proti zalezlému soupeři jen vyčkával, co se stane. Ta tam byla útočná hra plná kombinací, která zdobila naše kluky v úvodu soutěže. Přesto mohlo jít áčko do vedení, Martin Diviš ale svou šanci neproměnil. Hosté se k ohrožení Ulrychovy branky dostávali sporadicky, na poločasovém skóre 0:0 ale nezměnili nic.

Po přestávce se v nudném představení na obou stranách pokračovalo. Přišla ale 54. minuta, v ní obrovská hrubka v rozehrávce a Novotný měl proti osamocenému Ulrychovi poměrně snadnou úlohu - 0:1. Škoda, že až inkasovaný gól probudil dvorské fotbalisty z letargie. V době, kdy prohrávali přece jen zapnuli na rychlejší obrátky a zatlačili soupeře do defenzívy. Hosté však věděli, jak na svěřence Miloše Dvořáka. Každou příležitost využívali ke zdržování hry a dlouho se jim taktika vyplácela. V 79. minutě ale konečně vyrovnal Radek Gorol (1:1) a dal spoluhráčům impuls a závěrečnému náporu. Ten přišel, další možnosti ale již domácí ke gólu nedovedli. Konečný stav 1:1 tak byl rozhodně ztrátou a je velká škoda, že "modrobílí" nedokázali znovu potvrdit cenný tříbodový zisk ze hřiště soupeře.

Fakta - branky: 79. Gorol - 54. Novotný. Rozhodčí: O. Berka (Praha). ŽK: 2:2. Diváci: 350.

TJ Dvůr Králové "A": Ulrych - Volf (71. Fejk), Kruliš, Rejl, Ježek - Kilevník, Holub, Gorol, Diviš - Čech (67. Privara), Samler

Miloš Dvořák, trenér TJ Dvůr Králové "A": „Bod je pro nás velkou ztrátou. Podruhé v řadě se nám nepodařilo před vlastními fanoušky potvrdit tříbodový zisk ze hřiště soupeře. V zápase jsme byli lepším týmem, úspěšná koncovka, jakou jsme prokazovali v úvodních kolech, je ale pryč.“

Kompletní program 7. kola DIVIZE C - sobota 10.15: Jablonec B - Pardubice B 2:016.30: Náchod - Pěnčín/Turnov 0:2, Ústí nad Orlicí - Velim 5:0Neděle 10.15: Převýšov - Hradec Králové B 5:1, Admira Praha - Nový Bydžov 2:116.30: Kolín - Nová Paka 2:0Dvůr Králové - Mšeno 1:1, Trutnov - Polepy 0:0

Další utkání odehrají svěřenci Miloše Dvořáka v neděli 2. října na stadionu pohárové štiky Převýšova. Úvod je netradiční, dopoledne v 10.15.

MUŽI "B":

FK Lázně Bělohrad - TJ Dvůr Králové nad Labem "B"  3 : 3 (0:0).

Jen jednou se na podzim stalo, že rezerva mužů nastoupila ke svému utkání ve stejný čas jako áčko. Došlo k tomu právě v neděli, kdy se svěřenci kouče Čeňka Cellera představili na půdě Lázní Bělohrad. S odvěkkým rivalem se béčko střetávalo ještě v I. A třídě a mívalo poměrně tradičně dobré výsledky. Například v sezoně 2009/2010, kdy Bělohradští postupovali do přeboru remizoval Dvůr na jejich hřišti 0:0, aby doma vyhrál vysoko 5:1. Rok před tím zase béčko vyhráli na hřišti soupeře 3:2 a doma dokonce 5:3. Dobrou bilanci si Dvoráci chtěli prodloužit i tentokrát. Lázně Bělohrad mají i letos v soutěži kvalitní tým a je jen otázkou času, kdy se kvalita kádru projeví i na výsledcích. Ty dosavadní byly zatím: Police 0:2, Olympia Hradec 0:4, Týniště 1:6, Slavia Hradec 0:4, Dobruška 5:1 a Kratonohy 1:5 (tučné doma).

Duel v teplém počasí a příjemné atmosféře začal v krásném areálu opatrně. Nikdo nechtěl udělat chybu a oba týmy jako by byly zvědavé, s čím soupeř přijde. Domácím svitla úvodní šance při trestném kopu z hranice šestnáctky, Velich ale mířil jen do zdi. V poslední minutě se pak řítila trojice Dvoráků na jediného beka, Podolník ale akci zbrkle zahodil nepřesnou přihrávkou.

Po přestávce se na gól čekalo do 57. minuty. To dostal parádní přihrávku na hranici vápna Ladislav Doseděl a po jeho asistenci se poprvé v sezoně prosadil navrátilec Martin Otradovský - 0:1. Zdálo se, že hostům vstřelený gól pomůže, opak byl ale pravdou. Branka doslova nastartovala soupeře, a ten se stále častěji hnal do útočení. V 67. minutě se pak dočkal vyrovnání, když unikl Lukáš Jezbera a pěknou trefou srovnal. Domácím vyrovnání nestačilo, chtěli víc, a to byla voda na mlýn Dvoru. Cellerova parta získala v 75. minutě výhodu rohového kopu, Otradovského šanci ještě gólman Čížek konečky prstů vyrazil, na dorážku Michala Hrušky byl ale krátký - 1:2. Dvoráci prostřídali unavené hráče a ti čerství měli podpořit brejkové situace. Tu nejpovedenější ale hosté opět promrhali a trest přišel v 87. minutě, kdy se po rohovém kopu prosadil trestuhodně neobsazený Mindl. Krátce před tím navíc po doslova drtivém tlaku třikrát fantasticky podržel svůj tým Petr Kobos v bráně! Když sudí oznámil, že nastaví dvě minuty, podnikl parádní brejk pravý bek Tomáš Picha, míč dostal od lajny až na druhou stranu hřiště a na vápně se nekompromisní dělovkou prosadil Jirka Kořínek - 2:3. Tohle měla být vítězná trefa. Následně stačilo "jen" naposledy odkopnout míč, to se ale dvorským mladíkům dvakrát trestuhodně nepodařilo a když při rohovém kopu podpořil ofenzívu Bělohradu i brankář Čížek, dotlačili domácí všemi silami míč do sítě v 94. minutě - 3:3!

Jaká škoda! Dvůr měl v zápase udržet doslova darovaný náskok z 91. minuty a vyhrát. Ve slušně hraném utkání je ale nutno považovat remízu za zaslouženou. Ach ty hrubky!

Fakta – branky: 67. L. Jezbera, 87. Mindl, 90. (+4) Vagenknecht – 57. M. Otradovský, 75. Hruška, 90. (+1) Kořínek. Rozhodčí: Hlavsa. ŽK: 2:3. Diváků: 230.

TJ Dvůr Králové "B": Kobos – Picha, Doseděl, Hruška, Macek – Podolník, Blažek, D. Novák (74. Vondrouš), Čenovský (84. Marks) – M. Otradovský, Kořínek.

Tomáš Otradovský, asistent trenéra Dvora B:„První poločas šance nenabídl, druhý překročil průměr soutěže. Náš gól jako by nastartoval soupeře, který odehrál závěrečnou půlhodinu skvěle. Domácí byli lepší, my ale předvedli stoprocentní produktivitu. Když dáme gól v nastaveném čase, neměli bychom už o vítězství přijít. Přiznejme si však, že bojovný soupeř si prohrát nezasloužil.“

Kompletní program 7. kola KP - sobota 16.30: Jičín - Slavia Hradec Králové 0:0, Lhota p. L. - Nový Hradec Králové 3:0, Týniště - Libčany 1:0, Dobruška - Kratonohy 2:7Neděle 10.00: Olympia Hradec Králové - Česká Skalice 4:016.30: Nový Bydžov - Rychnov n. K. 5:2Lázně Bělohrad - Dvůr Králové B 3:3, Police - Broumov 1:1

V tomto týdnu čekají rezervu a její fanoušky hned dva domácí zápasy. Ve středu od 16.00 hostí pod Hankovým domem Rychnov nad Kněžnou a v sobotu od 16.30 Dobrušku.