13.11.2013 17:52

Na cennou výhru béčka s Kunčicemi navázala krutá divizní porážka

Na cennou výhru béčka s Kunčicemi navázala krutá divizní porážka

Už jen čtyři dvorské kolektivy dostaly příležitost se na podzim představit na zelených trávnících. Zatímco dvorské áčko a starší dorostenci na hřištích soupeřů neuspěli, rezerva mužů si připsala důležité body v souboji s Kunčicemi. Zapomenout nelze ani na dvorské fotbalistky, ty ale prohrály s Chocní vysoko 1:11.

Muži „A“

FK Pěnčín-Turnov – TJ Dvůr Králové nad Labem A 5:1 (1:0).

Dvoráci jeli do Turnova povzbuzeni zaslouženou výhrou nad Jabloncem (3:2), a pozitivní nálada byla znát i na jejich výkonu v první půli. Žádný zanďour, naši hráči se silnému soupeři postavili jako rovný rovnému a odměnou byly hned dvě šance v nástupu do zápasu. Jenže Lukáš Daněk pálil slabě do gólmana a Fanda Fejk otevřený prostor využil jen ke střele nad branku. A tak udeřil soupeř. Naše obrana nechala chvíli prostor Petru Papouškovi a bývalý ligový kanonýr ukázal, jak nepříjemným šutérem pro daleko ostřílenější gólmany v minulosti býval – 1:0. Ex-sparťanský „Liberečák“ byl ústřední postavou první půle, trestný kop z velmi nadějné pozice pak ale Vilda Ulrych kryl.

Přestávka skončila a do druhého poločasu šli svěřenci kouče Romana Olivy s určitými nadějemi, ty ale ukončila 59. minuta. V ní si vzal slovo nejlepší hráč zápasu, jímž byl domácí kapitán Petřík, pohrál si s protivníky a druhý gól předložil na podnose V. Hurtovi. Vilda Ulrych dělal, co mohl, ale „horký brambor“ v rukách neudržel. Po chvíli posoudil sudí nastřelení míče do Blažka jako ruku (!?!) a Papoušek s přehledem zvýšil na 3:0. Za dalších šest minut překážel v rozehrávce volného kopu domácí hráč Kilevníkovi, ten jej trefil, avšak sudí hru nepřerušil a do otevřené obrany udeřil počtvrté Bárta. Za rozhodnutého stavu vystřídal dvorský lodivod hned dva hráče a právě nově příchozí Martin Otradovský za další čtyři minuty snížil na 4:1. To ale bylo ze strany Dvora vše. Další samostatný únik na branku v podání Otradovského ukončil zvednutý praporek a kalich hořkosti si náš tým vypil do dna. V nastaveném čase po rohovém kopu a následné nepřehledné situaci dostal míč popáté za záda Ulrycha střídající Bernát. Duel tradičních soupeřů tak přinesl netradičně jednoznačný výsledek.

Záznam z utkání najdete ZDE

Fakta – branky: 16. a 62. z pen. Papoušek, 51. V. Hurt, 68. Bárta, 90. Bernát – 73. Otradovský. Rozhodčí: Růžička. ŽK: 3:1. Diváků: 168.

FK Pěnčín-Turnov: Zoul – D. Hurt (17. Novotný), Ginzel, Soběslav, Petřík (87. Kunst) – Beníšek, Janů, Kmoníček (78. Finklár), V. Hurt (68. Bernát) – Ježek (55. Bárta), Papoušek.

TJ Dvůr Králové nad Labem: Ulrych – Podolník, Kruliš, Rejl, Blažek (83. Picha) – Kilevník, Daněk, Fejk, Samler (69. M. Otradovský) – Černík, Klazar (69. Marks).

Emil Šafář, trenér FK Pěnčín/Turnov: „Jak to nejrozumněji říct? Odehráli jsme dobrý zápas, výsledek je pro soupeře trochu krutý, protože hlavně v první půli s námi držel krok, hrál dobře. Po změně stran jsme potvrdili kvalitu, ten poločas rozhodl, byli jsme kvalitní a góloví. Mužstvo chválím, hráli jsme zodpovědně. Doufám, že se zápas lidem líbil. Prožili jsme krásný víkend, všechna turnovská družstva vyhrála."

Roman Oliva, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „Konečný výsledek rozhodně neodpovídá průběhu hry. Prohospodařili jsme první poločas, v němž jsme nebyli horší, ale bohužel jsme branku nevstřelili. Naopak se prosadil soupeř, který díky přesné trefě Papouška vytěžil z minima maximum. Po pauze rozhodl nešťastný druhý gól, po němž si domácí vítězství hlídali."

Aktuální tabulku divize C najdete ZDE!

Muži „B“
TJ Dvůr Králové nad Labem B – SK Bystřian Kunčice 3:1 (0:1).

Dvorská rezerva za sebou nemá nijak vydařený podzim, a tak se s ním chtěla úspěšně alespoň rozloučit. A to se povedlo. Přitom vstup do utkání našim borcům absolutně nevyšel a už ve druhé minutě zaskočil obranu v čele s gólmanem Kubou Danielem zkušený kanonýr Doležal. Do přestávky si oba týmy na těžkém terénu vypracovaly po šanci, výsledek 0:1 ale vydržel.

A druhá půle? To už bylo o něčem jiném. Znovu padl rychlý gól, tentokrát se ale společně s hrstkou diváků radovali Dvoráci. Kristián Samler využil pěkné kombinace s Pepou Černým a ve 48. minutě vyrovnal. O všem rozhodly dvě slepené trefy Dvora v rozmezí od 66. do 68. minuty. Nejprve centru Vaška Háka využil Filip „Banano“ Vondrouš a po chvíli upravil na konečných 3:1 povedenou ranou Viktor Marks.

Fakta – branky: 48. Samler, 66. Vondrouš, 68. Marks – 2. Doležal. Rozhodčí: Buchta. ŽK: 2:2. Diváků: 115.

TJ Dvůr Králové nad Labem B: Daniel – Picha, Ježek, D. Bednář, Černý – M. Hák (36. Samler), Fejk (75. Machek), V. Hák, Krejsa (53. Ruprich) – Marks, Vondrouš.

SK Bystřian Kunčice: O. Vítek - Hrabík, J. Pechar, Šolc, Žahourek (80. Meliš) - Šulc, Rohlíček, Hůlka, P. Vítek - Doležal (58. P. Pechar), Brzek (70. Charvát).

Stanislav Ježek, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem B: „Zasloužené vítězství našeho družstva, především za výkon ve druhém poločasu. Hrálo se na velmi těžkém terénu."

Petr Hypius, trenér SK Bystřian Kunčice: Na velmi těžkém terénu jsme odehráli dobře první poločas, kde jsme ještě další příležitosti nevyužili. Ve druhém poločasu se domácí zlepšili a třemi brankami otočili výsledek.“

Aktuální tabulku I. A třídy mužů najdete ZDE!

Starší dorost

RMSK Cidlina Nový Bydžov B – TJ Dvůr Králové nad Labem U19 2:1 (2:0).

Ač byli Dvoráci v závěrečném utkání podzimu na chudenické umělce favoritem, odešli ze zápasu bez bodů. Prohospodařili totiž první poločas, v němž domácím povolili jít do dvoubrankového náskoku, který po přestávce již zlepšeným výkonem dohnat nedokázali.

Fakta - branky: Vácha, Jelínek – Kuhn. Rozhodčí: Kubišta. Hráno bez karet. Diváků: 60.

RMSK Cidlina Nový Bydžov B: Šafařík – Petr, Tichý, Tvarůžek, Vocásek – Vojtaš (46. Čech), Holec (60. Pilný), Mejstřík, Bílek – Vácha, Jelínek.

TJ Dvůr Králové nad Labem: Dobřichovský - Bednář, Krejsa, Machek, Gábor - Vitebský, Ruprich, Kuhn, Vladeka – M. Hák, Honců; střídali: Mertlík, Tichovský.

Jaroslav Matějka, trenér RMSK Cidlona Nový Bydžov B: „Odehráli jsme velmi dobrý první poločas. Byli jsme v pohybu, hosty jsme napadali a vytvářeli jsme si dobré šance. Zaslouženě jsme se ujali dvoubrankové vedení. Druhý poločas byl vyrovnanější. V závěru utkání nám začaly docházet síly a hosté deset minut před koncem snížili. Další šance jsme nevyužili, a tak bylo utkání až do konce dramatické. Vítězství jsme ale nakonec uhájili. V závěru soutěže jsme se prezentovali kvalitními výkony a z posledních čtyř utkání jsme třikrát zvítězili.“

Jakub Daniel, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem U19:Soupeř byl jednoznačně od začátku lepší. Měl větší pohyb a chuť bojovat o domácí tři body. To bylo znát na skóre, které mohlo být i po naších chybách krutější. Naštěstí spousta zůstala nevyužita nebo je vychytal Mrca Dobřichovský. My jsme přijeli asi s pocitem, že předposlední tým tabulky porazíme sami. Soupeř na nás vlétnul v takovém podání, že jsme se nemohli ani do poločasu nadechnout. Utkání se vzhledem k počasí muselo odehrát na umělce v Chudonicích, což nám dělalo problém. Ač jsme již 14 dní trénovali na umělce o rozměru dvakrát menším, tak rozdíl byl znát. Poslední zápas jsme odehráli ne podle představ, chyběl opět pohyb a dělali jsme ve všech řadách chyby. Určitě i hráči chtěli zápas dovést k výhře, ale nebylo nám přáno. Naše hra se zvedla až ke konci, kdy soupeři docházely síly, ale kontaktní branka přišla již pozdě, i když byly šance vyrovnat. Ale fotbal se hraje od nástupu od první sekundy až do konce a ne ke konci. Škoda. Teď nás čeká malá pauza, kde si snad hráči vyčistí hlavu. Skočíme v lednu do přípravy, kde se budeme určitě věnovat hlavně fyzičce.

Aktuální tabulku Východočeského přeboru U19 najdete ZDE!

Fotbalistkám se tentokrát nedařilo, zato skvěle reprezentovali náš klub na turnaji okresních výběru hráči starší přípravky (viz snímek).

 

 

Diskuse

Příspěvky diskuse

TisknoutDvůr je náš a my jsme s ním


FV Plast
Sponzor
TJ Dvůr Králové

© 2022, Fotbalový klub -TJ Dvůr Králové – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing